Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 14, 2021, 11:44:33
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: cyprysik i czerwone kuleczki  (Przeczytany 17239 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
asia-joanna82
Nowicjusz
*

Wiosna daję chęć do życia i ten optymizm...

« : Kwietnia 09, 2009, 16:34:21 »

tak wyglądają obecnie końcówki gałązek mojego cyprysa co to w ogóle jest?

Kaś
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Kwietnia 09, 2009, 17:24:55 »

Kurcze... Wygląda super. I ja podejrzewam, że są to kwiatostany męskie (ale takie ozdobne?!). Pewności nie mam. Pewnie za moment przyjdzie ktoś mądrzejszy i powie, że to jakaś choroba się przyplątała.

Czy te urocze "twory" obecne są na całej roślinie, czy tylko na jednej gałęzi? I ile roślina ma lat?

Kasia =)
asia-joanna82
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Kwietnia 09, 2009, 17:32:50 »

Tylko na kilku gałązkach na 2 cyprysach oddalonych od siebie jakieś 8 metrów.  Rośnie u mnie 2 rok. a ile ma to nie wiem;)
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #3 : Kwietnia 09, 2009, 20:31:33 »

To kwiaty męskie cyprysika lawsona/ Chamaecyparis lawsoniana/. Poszukaj szarawych gwiazdkowatych tworów, to będą kwiaty żeńskie. Zapowiada się urodzaj nasion. Ładne zbliżenie. Czym zrobiłaś zdjęcie?

asia-joanna82
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Kwietnia 10, 2009, 09:50:41 »

dzieki:) zdjęcia robione aparatem pentax optio mx.
jakubek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Kwietnia 12, 2009, 09:30:29 »

Na moich 4 metrowych cyprysach ( 2 sztuki ) również są takie czerwone kwiatostany. Oznacza to ,że mogą zawiązać się nasiona?

czołem miłośnikom kwiatów
Kaś
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Kwietnia 12, 2009, 13:50:00 »

Oczywiście. Tak jak już wcześniej lesnik proponował- poszukaj też kwiatostanów żeńskich na swoich roślinach.

Smile wiosna jest pełna niespodzianek ogrodowych Smile

Kasia =)
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #7 : Kwietnia 12, 2009, 22:11:44 »

Chciałabym zwrócić wam uwagę,że cyprysy nie rosną w naszym klimacie,więc jeśli nie mieszkacie we Włoszech,to znaczy że uprawiacie CYPRYSIKI. Mad

Pozwoliłam sobie zmienić tytuł wątku,żeby nie utrwalać błędnej nazwy. Very Happy

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
jakubek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Kwietnia 13, 2009, 19:27:13 »

Zgadza się. Wiem ,że to cyprysiki lawsona ale w mowie potocznej używa się innych określeń. Przykładem jest zwartnica która inni błędnie nazywają amarylisem lub żywotnik na którego mówimy thuja. Przykłady można mnożyć. U mojej sąsiadki na cyprysiku też pokazały się takie czerwone cuda.

asia-joanna82
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Kwietnia 13, 2009, 20:00:33 »

faktycznie, na innych gałązkach są takie jakby gwiazdki. takiego cuda jeszcze nie widziałam, dobrze,że ta wiosna już przyszła przynajmniej coś się dzieje;) Pozdrawiam
aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #10 : Kwietnia 14, 2009, 07:24:35 »

U mnie na niektórych jest to samo  Smile

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
jakubek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Kwietnia 14, 2009, 20:04:51 »

Dzisiaj dokupiłem sobie cyprysiki koloru zielonego, natomiast świeże przyrosty sa koloru żółtego. Prócz tego dokupiłem 10 tui szmaragd i 2 brabranty i jescze inne iglaczki. Według mnie cyprysiki świetnie komponują z tujami.

Ortografia! Ostrzeżenie.

lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Kwietnia 14, 2009, 22:08:12 »

Jakubku odrobinkę namieszałeś w nazewnictwie iglaków. Cyprys/Cupressus/ i cyprysik /Chamaecyparis/ to dwa różne rodzaje. Cyprys lubi zdecydowanie cieplejszy klimat od naszego, i dlatego w Polsce jest traktowany jako roślina doniczkowa. Cyprysik natomiast  dobrze się czuje w naszym klimacie. Thuja nie jest nazwą potoczną żywotnika lecz jego nazwą łacińską .
Jak inaczej w Twoim regionie nazywa się cyprysika lawsona?

Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Czerwca 19, 2009, 10:57:53 »

A co zrobić by moje cyprysy też tak zakwitły :>? Zna ktoś jakieś sposoby czy one same muszą tego chcieć Razz?

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #14 : Czerwca 19, 2009, 11:13:50 »

Ja mam trzy takie cyprysy, mają tyle samo lat. Dwa kwitną, jeden nie  Confused
Doszedłem do wniosku,że to osobnik męski  Wink Shocked
venga2
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #15 : Czerwca 19, 2009, 14:32:42 »

A ja mam 14 cyprysików lawsona odmiany white spot i wszystkie pięknie kwitły Very Happy też byłem pod wrażeniem bo mam je dopiero od roku i tej wiosny sprawiły super niespodziankę Very Happy
lesnik
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Czerwca 20, 2009, 21:36:04 »

Koniczynko one muszą do tego dojrzeć.
Wiktor a tak poważnie ,to może być sprawa kondycji tego osobnika,zresztą przyczyn może być kilka. Mam 2 cyprysiki lawsona w tym samym wieku a mają różną wysokość i ten mniejszy kwitnie słabo.

jakubek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #17 : Września 04, 2009, 16:23:23 »

Dowiedziałem się nowej rzeczy. To nie prawda ,że w Polsce nie mogą rosnąć cyprysy. Rozmawiałem ze znajomą właścicielką szkółki która powiedziała mi ,że w Polsce w cieplejszych rejonach ( np. Wielkopolska ) można uprawiać cyprysy a dokładniej cyprysa gładkokorego, według niej cyprys wielkoszyszkowy też przeżyje jednak trzeba strasznie się przy nim namęczyć , u niej zimował ochroniany przed mrozem przez 5 lat i urósł do niecałych dwóch metrów, jednej zimy jednak nie okryła i cyprys zginął. Ja sprubuję z cyprysem gładkokorym bo on może ponoć w moim rekonie zimować pod bardzo skromnym okryciem a w starszym wieku bez ochrony.

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #18 : Września 04, 2009, 17:57:14 »

Ostatnio zimy są ciepłe, może ci się uda. Zdaj relację na wiosnę.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: