Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maja 15, 2021, 09:20:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cis  (Przeczytany 6033 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Koniczyna
Nowicjusz
*

Cis
« : Kwietnia 07, 2009, 15:29:07 »

Ponieważ na internecie nie ma wielu wiadomości na temat tego krzewu- drzewka piszę z prośbą o więcej informacji. Jak o niego dbać, co lubi, czego się wystrzegać przy pielęgnacji? Czy jest trudną w uprawie rośliną? Na co zwracać szczególną uwagę, bo jak wiadomo krzew jest trujący.
Z góry dziękuję za rady Very Happy

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?
lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #1 : Kwietnia 08, 2009, 13:40:45 »

Cis jest gatunkiem klimatu morskiego, najlepiej rośnie w żyznej , wilgotnej glebie, przy dużej wilgotności powietrza, lubi słońce. Jest jednak rośliną bardzo plastyczną, najbardziej cienioznośnym iglakiem, bardzo dobrze znosi cięcie, dobrze znosi przesadzanie, wytrzymuje zanieczyszczone powietrze. Nie lubi suszy , silnych mrozów i mrożnych wiatrów. Dobrze jest przyjąć zasadę że im ostrzejszy klimat tym bardziej osłonięte stanowisko. Jedyną częścią cisa nietrującą jest osnówka nasiona.Hodowcy koni muszą uważać, cis w przypadku zjedzenia przez konia moze być dla niego śmiertelnie trujacy.Cisy należą do roślin wolno rosnących ale bardzo żywotnych i długowiecznych.

Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Kwietnia 08, 2009, 14:07:47 »

Dziękuję Ci lesniku za radę Smile

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia?
Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Maja 25, 2009, 16:31:54 »

No i stałam się szczęśliwą posiadaczką maluteńkiej sadzonki cisa. Teraz pytanie, ile trzeba będzie czekać aż "coś z niego wyrośnie"?? No i kiedy -do ziemi?

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #4 : Maja 25, 2009, 19:25:34 »

Do ziemi już, nie ma co czekać.
A kiedy 'coś z niego wyrośnie' zależy od odmiany.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Maja 25, 2009, 20:06:54 »

To jest cis pospolity. Obawiam się, że jeszcze nie pora na wsadzenie tego małego kiełka do ziemi... wydaje mi się, że jest jeszcze zbyt mały.

lesnik
Aktywny
**

Kotlina Kłodzka strefa 6a

« Odpowiedz #6 : Maja 25, 2009, 22:30:24 »

Dobre stanowisko "w ziemi" jest zawsze lepsze od dobrego w pojemniku. Pojemnik wymaga poświęcenia większej uwagi, ziemia jest naturalnym środowiskiem dla rośliny. Są plusy i minusy obu metod. Ile wiosen liczy sobie maluch?

Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Maja 26, 2009, 11:28:55 »

Ani jednej. Wykluł się w okolicach marca więc ma ok 3 ms.

małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #8 : Maja 26, 2009, 14:23:17 »

Zadołuj go w ogrodzie razem z doniczką, posadzisz do gruntu za rok.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Koniczyna
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Maja 26, 2009, 22:33:04 »

Dzięki Małgosiu za radę Smile Sama dobrze się nie znam więc zrobię jak mówisz. A wydaje mi się, że dobrze, by 'mały' przyzwyczajał się do 'gruntu' od małego;)

bez
Rezydent

« Odpowiedz #10 : Grudnia 01, 2016, 05:46:09 »

Mój cis samosiejka - w dobrej formie:

bez

Pozdrowienia z Sopotu !
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Grudnia 01, 2016, 13:32:56 »

Dobrze, że wypłynął ten wątek. Mam doniczkę z ukorzenionymi sadzonkami cisa. Cis jakiś odmianowy, tylko nie pamiętam jaki. Nie wiem czy schować doniczkę pod folię, czy zadołować w ogródku.Do tej pory stała w ogródku.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #12 : Grudnia 03, 2016, 03:32:01 »

Ja bym doniczkę zadołowała w jakimś zacisznym kąciku i okryła stroiszem w przypadku silnych mrozów - nie liśćmi ani folią bo może zgnić.  Aby uchronić od wiatrów można zrobić naokoło płotek z gałązek np. tui, bukszpanu lub agrowłókniny /może być nawet wiosenna/.

Pozdrawiam
Krysia
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Grudnia 03, 2016, 16:18:07 »

Krysiu, ale mi roboty nadałaś Mad. Nie prościej postawić w grubym kartonie w foliaku?

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #14 : Grudnia 03, 2016, 20:48:29 »

Smile  Oczywiście, że prościej. Ja po prostu zrozumiałam, że chcesz owinąć folią  Mr. Green - chyba miałam zaćmienie  Embarassed 

Pozdrawiam
Krysia
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: