Strona głowna portalu
Strona glówna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Encyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielęgnacja roślin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony
| Polityka prywatności | Nota prawna |
Start arrow Florapedia
Start
Florapedia
Ekologicznie
Pielęgnacja roślin
Wyposażenie i akcesoria
Galerie fotografii
Zasady i regulaminy
Wyszukiwanie w portalu
Wyszukiwanie na Forum
Nowości przez RSS
Florapedia
florapedia.gif

Mała encyklopedia roślin hodowanych w ogrodach, na balkonach i w doniczkach redagowana przez uczestników naszego portalu. Florapedia jest najlepiej rokującą częścią naszego portalu - mogą wciąż powstawać nowe kategorie i podkategorie, pod warunkiem, że znajdzie się osoba, która odpowiedzialnie zechce pełnić rolę redaktora, opiekuna i moderatora proponowanego działu.

Zapraszamy serdecznie, także do dyskusji i wnoszenia propozycji na Floraforum

 • Fiołki  ( 0 pozycji )
  Dział Florapedii poświecony hodowli fiołków...
 • Hoje  ( 1 pozycji )

  Dział Florapedii poświęcony hodowli roślin z rodzaju hoi... Znanych jest około 200 gatunków hoi rosnących głównie na wyspach Archipelagu Malajskiego i w Australii. Większość hoi to wieloletnie pnącza o liściach naprzeciwległych, mięsistych lub skórzastych, zimozielonych. Hoje mają kwiaty gwiazdkowate, mięsiste, białe, żółte, różowe lub jasnoliliowe, zebrane w baldachowate kwiatostany. Wśród rodzaju hoja spotyka się często także gatunki będące niewysokimi krzewami np:. hoja wielokwiatowa (Hoya multiflora). Nazwa rodzajowa została nadana na cześć Thomasa Hoya - angielskiego hodowcy i ogrodnika, który pracował w końcu XVIII wieku.

   

 • Inne rośliny  ( 0 pozycji )
  Dział Florapedii poświęcony hodowli pozostałych roślin. UWAGA! Możliwe jest zakładanie nowych działów specjalistycznych, jeżeli znajdzie się dla nich opiekun i prowadzący. Zachęcamy.
 • Storczyki  ( 0 pozycji )