Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 01:04:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Komentarze do kolekcji  (Przeczytany 30130 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« : Listopad 22, 2008, 19:00:45 »

Tu możemy się zachwycać  Smile Smile Smile

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
agnieszka_f
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 23, 2008, 22:18:32 »

Ups, dobrze że zdażyłam wykasować co napisałam w kolekcji Anety_76 Smile, a brzmiało to dokładnie tak: Anetko, jak milo kolejny raz powzdychać na widok Twoich fiołeczków. Takiego jak ten ostatni zamówiłam na allegro, ale juz się boję w jakim stanie przyjdzie, ponieważ w piatek odebrałam przesyłkę fiołkową - też z allegro i niestety sadzonka przyszła wręcz zmasakrowana  Sad 

Pozdrawiam, Agnieszka
bajadera
Aktywny
**

Łódź

« Odpowiedz #2 : Listopad 24, 2008, 20:17:38 »

Wiecie co, żebym nie wyszła na czepialską, ale może by starać się wstawiać w prezentacji kolekcji najlepsze zdjecia swoich fiołeczków. One są piękne, ale kiepskie zdjęcie może nie oddać całego ich piękna.

Małgorzata
inna jagna
Gość
« Odpowiedz #3 : Listopad 24, 2008, 20:22:27 »

Pozwolę sobie zgodzić się z bajaderką Smile W prywatnym wątku uchodzi wszystko, ale w kolekcji byłoby dobrze wstawiać takie fotografie, na których coś (czyli fiołeczka) jest wyraźnie widać.
I nie tylko o wrażenia estetyczne chodzi - ale przede wszystkim o to, żeby można było na oglądaniu tych zdjęć skorzystać (poznać odmiany, albo... wiedzieć, do kogo się uśmiechać o listki  Razz)
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Listopad 24, 2008, 20:34:19 »

Oczywiście, że fiołki zasługują na to aby je jak najpiękniej wyeksponować  Smile, niestety ja swoim aparatem dzieł sztuki nie zrobię   Smile
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #5 : Listopad 24, 2008, 20:44:02 »

Nie trać wiary, Violka  Cool
Trening czyni miszcza  Wink

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Listopad 24, 2008, 20:46:39 »

Trening, treningiem a ja na jakiegoś Mikołaja czekam Mad, co by mi aparat lepszy przywlókł Smile Smile, jak już będzie z reniferami śmigał  Smile Smile
inna jagna
Gość
« Odpowiedz #7 : Listopad 24, 2008, 22:09:56 »

Violka, nie takimi aparatami forumki piękne zdjęcia szczelają, nieprawdaż, JeyDee? Wink
agnieszka_f
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Listopad 24, 2008, 22:17:50 »

Kurczę...ja mam dobry aparat..a fiołki niestety kiepskie Smile. Muszę więc czekać do wiosny co by ładną kolekcję uzbierać i sfotografować Very Happy. Zapraszam Violka, pocykam fotki Twoim fiołeczkom:-D

Pozdrawiam, Agnieszka
inna jagna
Gość
« Odpowiedz #9 : Listopad 24, 2008, 23:02:45 »

A wiecie co? W jednym z moich Mądrych Magazynów znalazłam Mądry Artykuł o fotografowaniu między innymi fiołków właśnie. Jeśli są zainteresowane (a może i zainteresowani) mogę zrobić krótkie streszczenie - bo na pisanie autorskiego wykładu nie mam czasu Sad Chyba, że... Astrid?  Confused
Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #10 : Listopad 24, 2008, 23:08:56 »

Ja jestem bardzo zainteresowana. Bardzo, bardzo.  Very Happy

Pozdrawiam Lidka
inna jagna
Gość
« Odpowiedz #11 : Listopad 24, 2008, 23:20:20 »

Tak bardzo, jak ja jestem zainteresowana Różówą Panterą ?  Confused Smile
maag
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Listopad 25, 2008, 09:04:34 »

Prosimy bardzo o streszczenie. Ja jestem kompletnym laikiem w temacie fotografii i wszelkie uwagi będą mi bardzo pomocne.

Pozdrawiam Małgorzata
agnieszka_f
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Listopad 25, 2008, 16:58:42 »

Ja też bardzo chetnie podszkolę się w tym temacie Very Happy

Pozdrawiam, Agnieszka
bajadera
Aktywny
**

Łódź

« Odpowiedz #14 : Listopad 25, 2008, 17:29:28 »

Pierwsza porada praktyczna to poznaj swój aprat ! Trzeba się przysiąść do aparatu z instrukcją w łapie, fotografować jeden obiekt w wielu ustawieniach (polecam korzystanie z ustawień manualnych oraz poznanie problemu głębi ostrości i związku z przesłoną oraz balansu bieli). Jeśli obiektyw aparatu łapie ostrość od np 60 cm, to tego nie przeskoczymy. Lepiej zrobić zdjęcie z wiekszej odległości przy maksymalnej rozdzielczosci aparatu ostre, a potem wykadrować w komputerze. Zapomnieć o zoomie elektronicznym. To samo zrobi sie lepiej obróbką zdjęcia w komputerze.

Małgorzata
inna jagna
Gość
« Odpowiedz #15 : Listopad 25, 2008, 18:47:44 »

To, co napisała bajadera, jest rzeczywiście bardzo ważne - a zatem, miłe panie, instrukcje w garść i zabieramy się za poznawanie aparatów Wink To na dobry początek Smile
Co do ogólnych zasad kompozycji zdjęcia - jest wiele ciekawych stron w necie, nie ma sensu wszystkiego powtarzać, więc ograniczę się tylko do tego, co może mieć znaczenie przy fotografowaniu Waszych fiołeczków
Przede wszystkim - należy pamiętać, czym robimy zdjęcia. Robimy je aparatem cyfrowym, a to oznacza, że możemy sobie pozwolić na rozrzutność, o jakiej nie mogłoby być mowy przy fotografowaniu analogiem. Nie marnujemy filmu - więc możemy robić duuuuużo zdjęć, przy różnych ustawieniach, a potem wybrać te najlepsze. Pamiętajcie, że nie ma takiego przepisu, który mówiłby o tym, że każde zdjęcie musi być dobre. Każdemu zdarzają się marne fotki, nawet najlepszym fotografom. Nieporozumienie może się brać stąd, że ci najlepsi się nimi nie chwalą Wink
Robiąc te setki zdjęć, zmieniajcie nastawy aparatu - przysłonę, czas naświetlania, balans bieli i tak dalej. To ważne, dlatego że w pewnym momencie każdy na własną rękę dojdzie do tego, jakie nastawy sprawdzają się w danych warunkach najlepiej. Robienie notatek wskazane Wink
W ten sam sposób trzeba eksperymentować z oświetleniem - nie ma takiego oświetlenia, które byłoby dobre zawsze i w każdym przypadku. A zatem - najlepiej byłoby zgromadzić różne żarówki (żarówki, halogeny, świetlówki i tak dalej) i przy różnym oświetleniu fotografować daną roślinę. Zobaczycie, jakie to ma znaczenie dla koloru! Niestety, fiołki nie sa łatwe do fotografowania, bo fiolety, róże i niebieskości często wychodzą na zdjęciach przekłamane. Zobaczycie, że w zależności od oświetlenia (a także od tła, ale o tym za chwilę) kolory wychodzą bardzo różnie - i znowu: im więcej zrobiliśmy zdjęć w różnych warunkach, tym większa szansa na to, że któreś pokaże prawdziwy kolor.
Oprócz rodzaju światła musimy jeszcze pamiętać o kierunku oświetlenia - przede wszystkim nie robimy zdjęć pod światło! Najlepiej jest, kiedy światło pada pod kątem od przodu. No i raczej z góry, niż z dołu Wink Jeśli ktoś ma ochotę, może zabawić się w oświetlanie więcej, niż jednym źródłem światła - można uzyskać fantastyczne efekty, jednak... no cóż, nie zawsze są warunki do tego, żeby budować całą scenę Wink
No, to skoro jesteśmy przy scenie... Jeśli fotografujemy jednego fiołeczka na tle dziesięciu innych, to wychodzi misz-masz. Nie jest ładnie. Lepiej albo przestawić roślinkę mocno do przodu, żeby te z tyłu mocno się nam rozmyły na zdjęciu, albo - i ja uważam, że to w ogóle najlepsze rozwiązanie) - ustawić roślinę do zdjęcia na tle czegoś jednolitego. Niech to będzie karton, jakaś tkanina, co Wam przyjdzie do głowy... Choćby zwykła ściana. Fiołki sa niewielkie, więc zaaranżowanie czegoś naprawdę nie wymaga wiele wysiłku, a efekt na pewno okaże się warty odrobiny zachodu. Co do koloru - najlepszy będzie kolor neutralny, ewentualnie coś w tonacji kwiatu. Czarny sprawdza się zawsze, natomist z kolorami kontrastowymi trzeba zawsze troszeczkę uważać. Generalna zasada jest taka: im mniej kontrastowych kolorów, tym zdjęcie bardziej "miękkie". Mnie osobiście taka miękkość pasuje do fiołków, ale to rzecz subiektywna - każdy wybiera to, co mu pasuje Wink
I jeszcze jedna uwaga - o tym też wspominała bajadera. Chodzi o odległość od fotografowanej rośliny. Tutaj też najlepiej eksperymentować, zmieniać odległość, zmieniać zoom, jeśli ma się taką możliwość. Zobaczycie, że poza ostrością te zdjęcia będą się różniły także światłem, kolorem i kontrastem.
A na sam koniec - mając wiele zdjęc do wyboru - wyłuskujemy te najlepsze, kadrujemy (jeśli jest taka potrzeba), poprawiamy kontrast, balans kolorów i balans bieli (znowu, jeśli jest taka potrzeba) i... mamy fotkę, którą spokojnie możemy wstawić do naszej kolekcji.
No, to było tak z grubsza. A jeśli chodzi o szczegóły... Są w kawiarence wątki fotograficzne, można z nich korzystać Smile
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #16 : Listopad 25, 2008, 19:09:16 »

Dodam tylko jeszcze jedno. Zawsze najpiękniejsze zdjęcia wychodzą w słońcu. I żadna lampa, żadne ustawienie im nie dorówna.
inna jagna
Gość
« Odpowiedz #17 : Listopad 25, 2008, 19:20:20 »

Kasiu, właśnie dlatego o tym nie wspomniałam, że nie zawsze... Nie o każdej porze, nie w każdym słońcu... Nie każdy kolor... Ja bym powiedziała inaczej: w słońcu wychodzą piękne zdjęcia, ale mogą też wyjść okropne przepały i inne koszmarki. Nie polecałabym chyba fotografowania fiołków w słońcu na początek. Chyba, że mówimy o słońcu wpadającym przez okno - to co innego, szczególnie, jeśli jest możliwość przysłonięcia okna cieniutkim szyfonem, albo inną delikatną szmatką.
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #18 : Listopad 25, 2008, 19:43:12 »

Mnie zawsze. Więc uznajmy, że to moje doświadczenie  Wink
inna jagna
Gość
« Odpowiedz #19 : Listopad 25, 2008, 19:45:53 »

Kasiu, bo fotografowanie ze słońcem to w ogóle kwestia doświadczenia Wink Jakiekolwiek fotografowanie, zresztą.
A że Tobie zdjęcia wychodzą, to ja wiem bardzo dobrze Smile
ktoś
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Listopad 26, 2008, 23:04:54 »

A mnie podobają się wszystkie zdjęcia , nawet te nieco rozmazane . Te roślinki są przepiękne i nic im nie zaszkodzi . Ciekawa jestem , gdzie ja byłam do tej pory ,że nie zwróciłam uwagi , że koło mnie rośnie coś tak wspaniałego . Ale , ponoć , lepiej późno niż  wcale , już miesiąc zbieram różne okazy . Very Happy

Danuta
agnieszka_f
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #21 : Listopad 27, 2008, 12:01:09 »

Bardzo ciekawa lekcja, super pomocny artykuł Smile. Po takich szkoleniach oraz domowych ćwiczeniach musimy zrobić konkurs na najładniejsze zdjęcia! Very Happy

Pozdrawiam, Agnieszka
kika
Aktywny
**

« Odpowiedz #22 : Listopad 27, 2008, 22:05:04 »

Poli twoje fiołeczki są cudne. Co trzeba zrobić by zasłużyć na listeczki od Ciebie? Confused
poli
Gaduła

« Odpowiedz #23 : Listopad 27, 2008, 22:07:39 »

Grzecznie i cierpliwie poczekać do wiosny  Smile

Pozdrawiam serdecznie
Pomorze, 7a
kika
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Listopad 27, 2008, 22:08:33 »

To ja grzecznie poczekam!!!! Smile Smile Very Happy
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #25 : Listopad 27, 2008, 22:35:36 »

Kika,to ja poczekam grzeczne z Tobą,w towarzystwie czas szybciej płynie Smile

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
kika
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Listopad 27, 2008, 22:37:04 »

Zapraszam Very Happy
kika
Aktywny
**

« Odpowiedz #27 : Listopad 29, 2008, 12:13:56 »

Maag Piękny fiołeczek - Karmen. Subtelne połączenie fioletu i zieleni.
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #28 : Listopad 29, 2008, 17:13:26 »

Poli, Red Lantern boooooski  Shocked Surprised Oj, ale ma piękny kolor.
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #29 : Listopad 30, 2008, 08:34:24 »

Poli kolekcja cudna  Very Happy, niestety listeczki od Ciebie z wymiany mi padły Sad, ratowałam jak mogłam, ale nie dało się  Sad. U Ciebie będę podziwiać  Smile. Jedynie Phobos bardzo ładnie rośnie, przez pewien czas stał w miejscu ale teraz  Laughing
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: