Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 06, 2019, 21:27:59
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Phalaenopsis PELORIC?  (Przeczytany 37066 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #120 : Czerwiec 27, 2015, 19:06:39 »

Cudny Very Happy Very Happy Very Happy Policzyłaś, ile ma kwiatków?

Pozdrawiam,
Renata
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #121 : Czerwiec 28, 2015, 13:03:46 »

Doliczyłam się 22 szt na 3 pędach Smile

Zielony kącik Koli

Kwiat jest uśmiechem rośliny Smile

pozdrawiam - Natalia
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #122 : Czerwiec 28, 2015, 14:16:23 »

To piękny bukiet Very Happy

Pozdrawiam,
Renata
Krystyna
Gaduła

« Odpowiedz #123 : Czerwiec 29, 2015, 08:26:59 »

Pokażę i ja kupiony w marcu cały czas kwitnie, wydłużył łodygę kwiatową i rozwiną nowe kwiaty.

Setsuko
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #124 : Czerwiec 30, 2015, 12:33:49 »

Śliczne te wasze cudaki  Very Happy Może i mi się kiedyś taki trafi.

kola twój "król" ma bardzo ładny kolor kwiatów Smile

Pozdrawiam, Zuzia.

Fiołki Su
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #125 : Wrzesień 01, 2015, 12:16:54 »

Dzisiejszy "uratowaniec" z Castoramy, z przeceny za piątaka Wink

Phal. 'Bright Maya' (ma naklejkę z nazwą na doniczce) w wersji peloric. Z ostatnim wyblakłym kwiatkiem na pędzie, bardzo przesuszony, ale korzenie są zdrowe - mam nadzieję, że się nawodni i odreanimuje:

Pergaminowe, pomarszczone, oklapnięte listki:

I korzenie, już w moczeniu - ładnie pozieleniały, więc jest nadzieja Smile

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #126 : Wrzesień 01, 2015, 13:39:43 »

Bardz ładny Very Happy Ja dałabym go do hydro Smile

Pozdrawiam,
Renata
Setsuko
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #127 : Wrzesień 01, 2015, 14:18:51 »

Życzę powodzenia w reanimacji, bo storczyk naprawdę piękny.

Pozdrawiam, Zuzia.

Fiołki Su
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #128 : Wrzesień 01, 2015, 15:47:20 »

Moczy się nadal, na północnym parapecie i pewnie będzie się tak moczył do jutra Smile Po tych 3-4 godz moczenia korzenie zrobiły się soczyście zielone i się "napompowały". Mam nadzieję, że z czasem liście też się pozbierają. Do hydro go nie dam, bo wszystkie phalki mam w korze i jest im dobrze Smile Wcześniej już dwa przesuszeńce z wyprzedaży bez problemów mi się odratowały po dłuuugim moczeniu i szybko odwdzięczyły - fakt, że liście miały w ciut lepszym stanie niż ten, no ale trzymam kciuki i mam nadzieję, że będzie git.

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #129 : Wrzesień 01, 2015, 15:57:24 »

Da radę Very Happy Kupiłam niedawno dendrobium fire bird za 3 zł  Cool Rosło w ... torfie Surprised Jeszcze się z czymś takim nie spotkałam Cool

Pozdrawiam,
Renata
Setsuko
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #130 : Wrzesień 01, 2015, 16:06:41 »

A zamierzasz później spryskiwać mu liście i korzenie? Ja przesuszyłam storczyka i długo jego najmłodszy liść był wiotki (ale nie pomarszczony), mogłam go zwinąć w rulonik. W pewnym momencie zaczęłam mu spryskiwać liście zwykłą wodą, a korzenie mgiełką Zielony Dom. Po kilka dniach codziennego pryskania ten liść zrobił się jędrny i sztywny, był wprawdzie bardziej giętki od innych liści, ale widać było zdecydowaną poprawę. Nie wiem co pomogło, mgiełka, woda czy oba razem, bo zaczęłam stosować w tym samym czasie.

Na pewno znasz się na tym lepiej niż ja, dlatego chętnie przeczytam twoją opinię  Very Happy.

Pozdrawiam, Zuzia.

Fiołki Su
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #131 : Wrzesień 01, 2015, 17:18:51 »

Setsuko, ja nie spryskuję falków - boję się zalegającej w kątach liści wilgoci. U takich zdechlaków czasem robię kompresy z wilgotnych ręczników papierowych - rano mokrym, ale nie ociekającym wodą kawałkiem ręcznika owijam każdy liść z osobna i zostawiam na kilka godzin. Zdejmuję zawsze na tyle wcześnie, żeby do wieczora wszystko dokładnie wyschło. Ta metoda pomogła już kilku moim storczykom, m. in. reanimowanej po sklepowych krzywdach philadelphii. Ten pewnie też jutro dostanie takie kompresy... Dzisiaj się moczy, jeszcze nie wiem czy do wieczora, czy aż do jutra rano.

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #132 : Wrzesień 16, 2015, 09:04:49 »

Mój uratowany za piątaka, prezentowany parę postów wyżej, po 2 tygodniach bardzo ładnie się pozbierał Smile

Liść, który był najmocniej pomarszczony - dobrze go widać na 2 zdjęciu w tamtym poście obecnie jest sztywny, jędrny i ma tylko minimalne ślady dawnych pomarszczeń. Ze stożka zaczął wychodzić nowy listek:

Liście z drugiej strony - po zakupie tylko najmłodszy był względnie ok, reszta zwisała pomarszczona:

I korzenie, które też już się zabrały za rośnięcie:

Ten ostatni kwiatek nadal się trzyma Smile

W ciągu tych 2 tygodni roślina była 2x moczona (raz w dniu zakupu parę godzin, i potem po tygodniu już krócej - tak jak reszta storczyków. Dzisiaj jest trzeci raz moczony, zdjęcia zrobiłam przed dzisiejszym namaczaniem). Do tego jeden raz zrobiłam mu na liściach kompresy z wilgotnych ręczników papierowych - bodajże następnego dnia po zakupie.

Szczerze mówiąc, kupując go w tej Castoramie (swoją drogą, jak można do tego stopnia zasuszyć roślinę... "brawa" dla pracowników sklepu...) nie sądziłam, że tak szybko się pozbiera. Wiedziałam, że jest do odratowania, ale tempem mnie bardzo zaskoczył Very Happy

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #133 : Październik 28, 2015, 12:29:00 »

Ciąg dalszy postepów mojego przesuszonego reanimka Smile

Dla przypomnienia - kupiony był 1 września, ostatniego ocalałego sklepowego kwiatka trzymał do początku października, a w miniony weekend zaskoczył mnie takim widokiem:

Nie spodziewałam się nowego pędu tej jesieni, byłam przekonana, że przynajmniej do wiosny będzie odreagowywał sklepowe szkody. A tu taka niespodzianka Very Happy Dodatkowo wychyla się drugi liść, a korzenie szaleją jak głupie - z trzonu (co widać na zdjęciu) i z odbić i przedłużeń na starych w doniczce Very Happy

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
Setsuko
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #134 : Październik 28, 2015, 19:29:02 »

To czekamy na kwiaty Cool. Ciekawe czy nadal będą peloric.
U mnie storczyki też zabierają się za kwitnienie, chyba się zmówiły Razz.

Pozdrawiam, Zuzia.

Fiołki Su
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #135 : Listopad 10, 2015, 14:44:37 »

Wczoraj do mojej kolekcji peloriców dołączył taki:

Wielkościowo jest z tych średnich, tkwił wśród popularnych multiflorek. Kwitnie na 2 pędach, widać że ma zdolność do rozgałęziania pędów. Wszystkie kwiaty są konsekwentnie peloryczne, więc mam nadzieję, że ta cecha będzie stabilna. Jest lekko woskowy - nie aż tak jak przy tych bardzo ciemnych bordowych woskowych, ale płatki są zdecydowanie grubsze i sztywniejsze niż u zwykłych multiflorek. Najwyraźniej w genach ma jakiegoś woskowego rodzica albo dziadka Wink Liście ma raczej wąskie i jasnozielone - kolorem przypominają te u liodoro, są wyraźnie jaśniejsze niż u zwykłych marketowych hybrydek.

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #136 : Listopad 10, 2015, 14:57:27 »

Kola  śliczny jest ja go widziałam i sie zastanawiałam bo ostatnio kupiłam parę sztuk liodoro w przystępnej cenie i kolejny to by było za dużo,wiesz,chyba go kupię jeśli będzie,ten co widziałam miał więcej cytrynki i takie jak pokazałas wypustki.

Wink Miłego dnia
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #137 : Listopad 10, 2015, 20:13:52 »

Liodoro jedno też u mnie było, ale już mam podwójną roślinę, więc nie brałam Wink Ten mój jest bardziej biały niż cytrynowy, i dlatego go wzięłam - cytrynowego pelorica już mam Smile

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #138 : Listopad 12, 2015, 09:25:45 »

Groniu, jeśli jednak kupisz tego storczyka, to rozważ jego przesadzenie zaraz po zakupie - ja mojego w pierwszej chwili nie chciałam ruszać do wiosny, ale coś mi nie dawało spokoju i wczoraj jednak go przesadziłam. I bardzo dobrze, bo miał w środku plastikowy koszyczek z bardzo ubitym nasiąkniętym wodą czymś, co wyglądało na zmielony kokos. W zimowych warunkach wolniejszego przesychania do wiosny pewnie by zagnił od trzonu od tego wiecznie mokrego korka :/

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #139 : Listopad 12, 2015, 22:26:33 »

Kola  jednak taki sam jak Twój,w tych mixach można było wybrać ciekawe okazy mnie się utrafił liodoro i liodoro peroloc i woskowy tęczowy oraz woskowy,taki inny,w kropki.To mówisz ,że tam w środku w doniczce jest dziadostwo,dzięki ,że mnie uprzedziłaś,będę obserwować korzonki,pewnie wszystkie tak mają.

Wink Miłego dnia
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #140 : Grudzień 02, 2015, 10:58:19 »

Kola, witaj w klubie ratujących przesuszone storczyki z Castoramy  Cool super kwiatki  Very Happy

Natalia Very Happy
kola
Aktywny
**

« Odpowiedz #141 : Grudzień 02, 2015, 12:35:24 »

Liodoro peloric u mnie niestety nie było, zazdroszczę strasznie... Liodoro zwykły u mnie trafił się jeden, i w pierwszej chwili go nie wzięłam, bo już miałam podwójną roślinę.
W ubiegłym tygodniu byłam znowu w LM -przecenili już tę dostawę i ku mojemu zdumieniu przekwitnięty liodoro dotrwał do tej przeceny! I tym razem już go kupiłam, żal było nie wziąć zdrowej rośliny w doskonałym stanie za 14 zł Smile Dosadziłam go do tamtych dwóch - mam teraz potrójną roślinę w doniczce 15 cm Smile

A co do biało-żółtego pelorica - mój po przesadzeniu nie zrzucił żadnego kwiatka, za to ujawnił się z zapachem!!  Pachnie w godz. południowych, nawet przy pochmurnej pogodzie, bardzo ładnie i intensywnie - wystarczy podejść do parapetu, nie trzeba wtykać nosa w kwiatki!! To już pełnia szczęścia - pięknie ubarwiony, woskowaty pachnący peloric! Very Happy

Zielony kącik Koli

pozdrawiam - Natalia
Fraszka
Aktywny
**

« Odpowiedz #142 : Grudzień 02, 2015, 16:28:05 »

Powodzenia w uprawie przeceniaka Liodoro Cool

Natalia Very Happy
gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #143 : Grudzień 12, 2015, 10:36:02 »

Kola faktycznie mocny ten biały perolic ,u mnie też po przyniesieniu trzyma się dobrze i nie wiedziałam że pachnie  Smile

Wink Miłego dnia
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #144 : Grudzień 13, 2015, 22:41:15 »

gronia - ale Ci się okazy trafiły Very Happy

gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #145 : Grudzień 14, 2015, 20:55:54 »

Rzeczywiście ciekawostki wypatrzyłam :)Kiedyś ogólnie patrzyłam czy jest coś ciekawego a tym razem pogrzebałam gdyż był pełen wózek i wewnątrz nic nie było widać.Muszę przyznać iż tego w kropki odłożyłam ale na drugi dzień dalej był więc wzięłam i dobrze Smile
Biały i ten w kropki dalej ma kwiaty,liodoro zrzucił.więc widać jak silne okazy mimo transportu i zmiany warunków.

Wink Miłego dnia
gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #146 : Grudzień 14, 2015, 20:59:04 »

Sprostowanie,ten w kropki jest w temacie phalenopsis,

Wink Miłego dnia
gronia
Aktywny
**

« Odpowiedz #147 : Luty 14, 2016, 21:33:57 »

Z walentynkowej dostawy

i drugi

Wink Miłego dnia
Dinda
Rezydent

« Odpowiedz #148 : Luty 14, 2016, 22:48:47 »

Jejciu śliczny Very Happy Very Happy

miltonia
Aktywny
**

« Odpowiedz #149 : Luty 15, 2016, 00:11:21 »

Groniu, gratuluję  Cool ślicznotek, wow  Laughing czy mają jeszcze takie?

Pozdrawiam Wink
Strony: « 1 2 3 4 5 6 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: