fikus dębolistny ;)

(1/7) > >>

felka-4:
witajcie. potrzebuje porady. czy fikus debolistny jest szkodliwy dla zdrowia?? jezeli wiecie to prosze dajcie znac. dzieki

Zoe:
Pierwsze o tym słyszę.
Wiele lat temy była nagonka na różę chińską, że wydziela dodatnie jony niekorzystne dla człowieka.
To jest prawdą, tyle tylko że zwykła wykładzina na podłodze wydziela 100 tys. razy mocniejsze jonizowanie dodatnie, a nikt z wykładzin nie rezygnuje, nie mówiąc nic o tapetach, farbach i całej tej chemii która nas otacza.
Zachowaj dystans do wszystkich takich rewelacji.

asjabc:
Ja kiedyś też coś słyszałam o "złych" jonach fikusów. Rzekomo szkodliwych dla naszego zdrowia. Jednak idąc ulicą pełną samochodów, nasze zdrowie cierpi znacznie bardziej.
Ja się tym nie przejmuje i hoduję sobie dalej moje fikusy:)

amidala:
Uważam, że wszystkie informacje na temat "szkodliwosci", "rakotwórczości" i tym podobnech właściwości wszelkich roślin to bujda na resorach. Nagonka na różę chińską powstała, bo w pewnym gabinecie lekarskim wywieszono na jednym egzemplarzu "roslina szkodliwa dla zdrowia". W rzeczywistości chodziło o to, żeby pacjenci nie zrywali szczepek(na pewno ktoś z forumowiczów słyszał tę historię). W ten sposób rodzą sie plotki. Krzywdę można zrobić sobie jedynie zjadając trującą roślinę.

KaRo:
Masz rację Amidalo!Czemu ludzie wymyslają  takie bujdy? :x

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona