Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Październik 22, 2014, 23:23:58
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje 40m tarasu  (Przeczytany 3785 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
moniaB
Nowicjusz
*

« : Wrzesień 21, 2008, 11:51:24 »

Witam Wszystkich serdecznie Smile. Tak jak jest w temacie mam 40metrów tarasu bardziej zach.-pd(słoneczko zachodzi trochę po prawej stronie tarasu-to chyba dobrze określiłam Shocked). Na razie jestem posiadaczem 2szt. thuja-Brabant, 1szt.cyprysik Lawsonia-Columnaris(chyba dobrze napisane Sad). Oprócz tego róża pnąca w stanie opłakanym. Nigdy nie kwitła, zjadły ją chyba wszystkie już choroby(ma 2 lata). Nie wiem jaka to odmiana więc jest NN, już dostałam ją w stanie skrajnej nędzy.Sama jestem lajkonik w uprawie a tu taka biedula, na razie walczymy obie(ja o nią- ona o przeżycie Sad).
Następna to róża pienna też NN, ale kwitła i kwiaty ma podobne do Hocus-pocus, też jakaś biedna jest. 4szt. różyczek miniaturek(kwitły bardzo ładnie). Skrzynka irysów bądź kosaćców(nie potrafię rozróżnić). Nie mają cebul tylko kłącza i oprócz liści kwiatów nie było Shocked. Jakiś jaśmin który nawet nie drgnie( nie rośnie ani nie marnieje). No i trzy nabytki(róże oczywiście Very Happy), żółta pnąca NN, różowa pnąca-Dorothy Perkins i rabatowa Pernille Poulsen też różowa, te trzy ostatnie dopiero co posadzone. Róże to piękne kwiaty a u mnie jakaś mania różana się objawia, wiem że to trudne kiaty na dodatek w donicach.
Proszę Was o pomoc jak o to wszystko dbać, co mogę i muszę a czego nie powinnam robić. To na razie tyle, czekam na odzew i pomoc w opiece nad moimi roślinkami Very Happy

Monika
Zoe
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 21, 2008, 12:29:23 »

Na zime zabezpiecz donice np okręcając je folią pęcherzykowatą i stawiając na styropianie.
Róze pnące jeśli nie możesz poradzić sobie z owadami i chorobami to je przytnij tak na wysokość do metra. Łatwiej ci będzie zabezpieczyć na zimę.  Pienne okręcisz agrowłokniną to P-50 i zwiążesz poniżej miejsca szczepienia. Kosaćce trzeba  będzie lepiej zabezpieczyć. Tu przydałaby się jakaś styropianowa okładzina, a na górę nasypanie np trocin. Wystarczą takiej grubości płaty jak te które służą do uszczeniania paczek z meblami. Zawsze je zbieram kiedy widzę ze leżą, Potem wystarczy trochę sznurka i zabezpieczę co chcę.

Tylko pamiętaj że na tarasie rośłiny zimą trzeba czasem odrobinępodlać. Bo nie tyle padną od mrozu ile wyschną.
Robi się to w czasie odwilży.
moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 21, 2008, 13:18:42 »

Kupiłam już folię bąbelkową i styropian też, agrowłókninę dopiero kupię. Mam też taką rurkę z pianki na pień róży piennej. Mam pytanie odnośnie miniaturek, wymyśliłam że włożę je do kartonu uprzednio wyłożonego styropianem i przykryję gałązkami igliwia czy tak będzie dobrze? Sad.Większość donic przeniosę bliżej wejścia do mieszkania bo tam mam małe zadaszenie. Ale róża NN ta nie kwitnąca zostanie na otwartej przestrzeni tak samo jak iglaki. Sad.

Dziękuję za szybką odpowiedź Very Happy

Monika

Monika
Zoe
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 21, 2008, 18:34:19 »

Jak ją owiniesz włókniną to jej nic nie będzie.  Co do miniaturek to zupełnie wystarczy.
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 21, 2008, 19:23:29 »

A skąd masz taką styropianową rurkę?? Nie widziałam takich u nas a moje ketmie będą mi raczej wdzięczne za takie okrycie... Myślałam o zwykłej rurce takiej jak w Mai w ogrodzie widziałam... To w ogrodniczym taka rurka??

M@rtulin@ pozdrawia
Agnieszka Co.
Nowicjusz
*

STORCZYKI UZALEŻNIAJĄ!!!

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 21, 2008, 19:54:34 »

Ja myslę, że to taka rurka do ocieplania rur - to nie jest styropian tylko coś jakby pianka - widziałam to w sklepach instalacyjnych w kolorze szarym.
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 21, 2008, 19:56:21 »

Dzięki, jutro odwiedzę Praktikera... Oby nie mieli Cambrii z przeceny.. Nie kupię kwiatka, nie kupię kwiatka... Smile Od kiedy jestem na tym forum to normalnie nic tylko kwiatki mi w głowie... Choroba jakaś czy co...

M@rtulin@ pozdrawia
moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 21, 2008, 21:19:34 »

Dokładnie taka z pianki szarej kupiona w OBI za parę groszy. Są różne średnice więc co komu potrzebne. Zoe cieszę się że moje myślenie jest prawidłowe Very Happy, już nauczyłam się wstawiać zdjęcia, to pokażę to co mam. Tylko czy mam osobno wstawić zdjęcia z tarasu i domu(chodzi mi o różne wątki) Confused
Kopalnia wiedzy jest tu na forum a jak czegoś nie znajduję to zaraz ktoś pomoże Very Happy
Cieszę się bardzo że trafiłam na to forum Very Happy

Monika
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 21, 2008, 23:27:32 »

Oddzielnie. Jedne tu, domowe w "Roślinach Forumowiczów" Smile

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 21, 2008, 23:51:51 »

Dziękuje Aiszo Razz nie chcę zaśmiecać i dokładać pracy innym na przenoszenie.
Pytanie o drogę nic nie kosztuje a można szybciej trafić Wink

Monika
moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Lipiec 05, 2009, 09:49:19 »

Witam Wszystkich po długiej nieobecności. Chciałabym wstawić fotki ale nie potrafię się połapać jak to zrobić.Prawie pół roku mnie nie było więc i kwiatów nie mam za wiele. Te co były siostra uśmierciła, ale pomału zapełniam taras kwiatuszkami. Przeżyły tylko thuje, mam wiele pomysłów ale nie wiem czy się sprawdzą i dlatego proszę Was o pomoc i sugestie.

Post dołączony: Lipiec 05, 2009, 10:24:27

Tak to wygląda teraz, jeszcze dużo pracy przedemną.

Post dołączony: Lipiec 05, 2009, 10:33:28
Na tę chwilę jestem posiadaczem(jak na lajkonika w opiece nad roślinkami to dumnym zresztą): Very Happy
2 thuje, 3 powojniki, lawenda, żarnowiec, 2 róże, datura, i trochę jednorocznych ale niecierpliwie czekam na lilie, ma już b. duże pąki i lada dzień pokaże kwiaty.Piękny zapach Very Happy

Monika
PEla
Rezydent

« Odpowiedz #11 : Lipiec 05, 2009, 14:19:26 »

Witaj Moniu!
Nie powinnam zaczynać wizyty od takiego stwierdzenia, ale prawda jest taka, że bardzo zazdroszczę Ci tarasu. Embarassed Ciekawa jestem jak będziesz go dokwiecać. Zapewne będą tam różne doniczkowe rarytasy, tudzież ziółka. Już masz lawendę... Rolling Eyes Jak ja kiedyś nie lubiłam tego zapachu! Mad  Very Happy

Florki Peli cz. 1
Florki Peli cz. 2
uczę się, uczę          pozdrawiam
midutki
Aktywny
**

Toruń

« Odpowiedz #12 : Lipiec 05, 2009, 14:35:30 »

Taki taras to prawie jak ogród Smile i daje spore możliwości zagospodarowania. Będę zaglądać.
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #13 : Lipiec 05, 2009, 14:53:21 »

Jakbym miała taaaaakie warunki  Shocked to z pewnością zasadziła bym ze 3 powojniki w różnych kolorach.
moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #14 : Lipiec 05, 2009, 17:14:18 »

Cieszę się bardzo że zajrzeliście ,ale z koncepcją to u mnie słabo. Wszystko bym chciała mieć Razz. Prawda jest taka że dopiero zaczynam przygodę z roślinami i pewnie będzie nie jeden raz wpadka przez niewiedzę. Tak sobie wymyśliłam taką skrzynię a wniej lubiące kwasik Smile, azalię ale taką niską, rododendrona( chyba coś źle napisałam Sad ) wrzosy i wrzośce, będzie pasowało to do siebie chyba Shocked . Mam 3 powojniki : Multi blue, Jerzy Popiełuszko, Solidarność i jeszcze jeden gen.Sikorski ale dzieciaki siostry przetrąciły go przy samej ziemi, mam nadzieję że odbije w przyszłym roku. Coś marnie rosną. Co do lawendy to wcale tak bardzo jej nie czuję za to komary owszem Twisted Evil

Post dołączony: Lipiec 05, 2009, 18:17:14

Tak wygląda Popiełuszko, najwpierw kwiaty były na dole teraz na górze, liczę po cichu że w przyszłym roku będą i na górze i na dole Smile

teraz kwiatów brak ale listków przybyło to jest Solidarność

A to moje lilie, kocham te kwiaty i ich zapach. Very Happy
multi blue będzie później jak fotki zrobię, ma 2 pączusie to akurat pokaże swoją urodę. Kupiłam je z Multiflori polecającym była szkółka clematis.Dostarczone były szybko i świetnie zapakowane(to chyba nie jest reklama), zdaję sobie sprawę że kwiaty w donicy nigdy nie dędą takie jak te z gruntu ale to zawsze są moje własne kwiatuszki.

Monika
vanda
Aktywny
**

...prawie Cieszyn.

« Odpowiedz #15 : Lipiec 09, 2009, 15:26:03 »

Taki taras to prawie jak ogród Smile i daje spore możliwości zagospodarowania. Będę zaglądać.
z tą różnicą , że kopać...tz. pielić nie musisz:)...no ale za to podlewanie i wycieranie podłogi Smile. Taras piękny i wart dobrego zagospodarowania !!!
 Z jakiej strony swiata to Twoje królestwo tarasowe?

moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Lipiec 12, 2009, 21:20:47 »

Witam Wszystkich! Przyleciałam się pochwalić, moje lilie otworzyły kwiaty Very Happy. Co za zapach Very Happy,jutro wstawię fotki,różyczki też ponownie zakwitają i powojniczek Multi blue pokazał kwiatuszki, na razie tylko dwa ale to zawsze coś. Jestem coraz bardziej rozkochana w kwiatach. To moje królestwo jest od strony zachodniej ,tak twierdzi moja połowa a ja się upierałam że bardziej od pd-zach. Sama już niewiem Confused.
Czy ktoś mi odpowie na pytanie wcześniej zadane, czy rododendron,azalia japońska,wrzosy i wrzośce mogą rosnąć w jednej skrzyni.

Monika
Meryl
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #17 : Lipiec 12, 2009, 21:34:14 »

Wszystkie wymienione przez ciebie rośliny są kwaśnolubne i mogą nawzajem dotrzymywać sobie towarzystwa.
moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #18 : Lipiec 15, 2009, 01:03:55 »

A czy ta skrzynia musi być bardzo duża Confused, azalię chcę taką niziutką, co do rododendrona to nie mam bladego pojęcia jaki(wszystkie takie wielkie Shocked) może podpowiecie jaki?. Niewiem do jakich rozmiarów to rośnie dlatego pytam o wielkość skrzyni Confused. A tak wogóle to miło mi ,że wpada ktoś z was na mój taras czasami. Proszę o porady i sugestie, co by tam można było jeszcze posadzić Very Happy. Pozdrawiam nareszcie letnie i słonecznie.

Monika
moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #19 : Sierpień 03, 2009, 12:27:23 »

Witam! To reszta moich kwiatów.

Monika
JOANNA
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Sierpień 03, 2009, 12:33:24 »

Ale musi pachnieć ta lilja  Very Happy, moje też się otwierają  Smile

Życzę miłego dnia - Asia

hippeastrum
moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #21 : Sierpień 03, 2009, 12:44:56 »

Pięknie ale już w domu, teraz sterczą sobie patyki i czekają cebule na wykopanie. A tak na marginesie to lepiej wykopać cebule czy je zostawić, bo różnie mi doradzono. Trochę niewyraźne to zdjęcie żarnowca ale lepszego nie mam, naprawdę jest fajny

Monika
IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #22 : Sierpień 03, 2009, 14:36:26 »

Żarnowiec ciekawy jako drzewko i kolorek też! U mnie jest żółty ale w tym roku miał tylko kilka kwiatków. Smile

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
vanda
Aktywny
**

...prawie Cieszyn.

« Odpowiedz #23 : Sierpień 04, 2009, 14:24:31 »

moniaB pięknie !  Very Happy Tak sobie myślałam , jak patrzę na Twojego "Popiełuszkę"...żeby go ...np.dać do rogu tarasu i poprowadzić po balustradzie...ale oczywiście to tylko moja wizja  Smile Smile Za chwilę będziesz tam miała jak w parku...bo niektóre roślinki będą się rozrastać

malena100
Rezydent

Irlandia Płn, klimat umiarkowany wilgotny morski

« Odpowiedz #24 : Sierpień 04, 2009, 15:09:56 »

Koniecznie...koniecznie...zioła Very Happy....dużo ziół... potem pomidorki - chyba że masz jeszcze szklarnię...

Następnie na balustrady skrzyneczki z pelargoniami, surfiniami i czym tylko jeszcze chcesz - byleby "opadajaco - zwieszające" było - ale DO WEWNĄTRZ tarasu - polecam! Trochę będziesz ganiała żeby pousuwać przekwitnięte kwiatki, ale jaki efekt!  Very Happy

Poza tym wpakowałabym tam jeszcze huśtawkę na trzy osoby i kominek/grill.... Very Happy

I’m a tall green plant sitting in the sun, absorbing nutrients and having fun! You may think it’s boring, you may think it’s lame, but I’m a plant and that’s my name!
moniaB
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #25 : Sierpień 31, 2009, 09:12:12 »

Witam! No fajnie by było wsadzić grilla ale podejrzewam że niektórzy sąsiedzi zjedli by mnie żywcem. I nie dlatego że trochę kopci tylko dlatego że ja grilluję a oni nie mogą bo balkon za mały( mieszkam w bloku a tarasy są tylko na pierwszym poziomie, w górę to tylko balkony. To tak dla wyjaśnienia). Co do huśtawki to mąż jest zdecydowanie na nie, może dlatego że nie bardzo wie jak ją zabezpieczyć na zimę a wynieść niema gdzie. A teraz mam pytanie do Was, kupiłam skrzynie na taras(0,5x0,5 wys. na 45cm.) muszę je zabezpieczyć tylko czym(lakier czy jakiś impregnat do drewna). Pozdrawiam Monika.

Monika
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #26 : Sierpień 31, 2009, 10:14:18 »

Zdecydowanie impregnat do stosowania na zewnątrz, co najmniej 2 warstwy.

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
iwona43
Aktywny
**

« Odpowiedz #27 : Sierpień 31, 2009, 12:05:20 »

Monia jestem pod wrażeniem , mieszkasz w blokach i masz taaaaaaaki ogromnym  i piękny  taras ?Mieszkałam kiedys w blokach , na mniejszej powierzchni niż twój taras  :(i nawet balkonu nie miałam.
Gaston
Aktywny
**

Kraków/Warszawa

« Odpowiedz #28 : Styczeń 15, 2010, 22:53:52 »

Witam serdecznie,

Zaglądając to tu to tam natknąłem się na Twój taras, moniaB Very Happy Jestem pod wrażeniem Cool Ciekawie zagospodarowany, może być prawdziwą enklawą spokoju, niczym nie ustępującą ogrodowi Very Happy

Jeśli mógłbym podsunąć Ci jakiś pomysł, pomyślałbym o bluszczach (w ceramicznych donicach, na wysokich podpórkach, lub jako 'dodatek' do thui Smile Teraz Twój taras śpi, więc masz dużo czasu na planowanie wyglądu tarasu na wiosnę Wink

A to w prezencie ode mnie Smile Tak wyglądała jedna z rabat w moim ogródku Very Happy
Wprawdzie rabata powstała wiosną tego roku na zupełnie nie 'ujarzmionym' jeszcze gruncie, ale i tak było na co popatrzeć Smile

"Panie doktorze, widzę w pracy białe myszki, czasem też kolorowe" Razz
IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #29 : Styczeń 15, 2010, 23:04:04 »

Gaston, rabata rewelacyjna i nie chcę myśleć co się będzie działo już na ujarzmionym gruncie!  Confused

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: