Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 01:16:50
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak rozmnożyć Hipka?  (Przeczytany 11454 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Amarylka
Rezydent

Pozdrawiam Anetka

« Odpowiedz #30 : Styczeń 04, 2009, 18:53:51 »

Ten pierwszy wygląda tak

A czy mogę liczyć na cebulkę przybyszową od tego cudeńka? Wink

bena
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Styczeń 04, 2009, 21:42:54 »

Tego białego mam, ale ten żółty mnie zaintrygował. A co chcesz w zamian ??
Przypomnij się na wiosnę , będę dzielić .
bena
Aktywny
**

« Odpowiedz #32 : Styczeń 04, 2009, 21:46:24 »

Amarylko , ten ma tylko dwie cebulki przybyszowe -już obiecałam innym , ale jeśli pokaże sie choćby malutka to będzie Twoja .Jdę go podkarmić może to coś da Very Happy
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #33 : Styczeń 04, 2009, 22:18:29 »

Bena - dziękuję, już zapisuję  Idea Idea  Może jakiś mój się wysili na "potomstwo", to będziemy się wymieniać  Very Happy , a zakwita powoli zakupiona Susan - choć nie jestem pewna, czy to ona i wystaje już Nymph po uśpieniu. Z lekkim opóźnieniem, ale na razie dwa będą kwitły - śpi jeszcze 10 sztuk.

Pozdrawiam
Krysia
JOANNA
Aktywny
**

« Odpowiedz #34 : Styczeń 05, 2009, 10:46:55 »

I ja się przyłączam do sprania na kwaśne jabłko tych sprzedawców Evil or Very Mad, na cztery pełne nie ma ani jednego, tylko pospolite odmiany  Sad

Życzę miłego dnia - Asia

hippeastrum
Amarylka
Rezydent

Pozdrawiam Anetka

« Odpowiedz #35 : Styczeń 05, 2009, 16:40:21 »

Amarylko , ten ma tylko dwie cebulki przybyszowe -już obiecałam innym , ale jeśli pokaże sie choćby malutka to będzie Twoja .Jdę go podkarmić może to coś da Very Happy

Karm go, karm! Wink

aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #36 : Styczeń 08, 2009, 17:25:41 »

Kochane!
Zaintrygował mnie tytuł wątku (dawno temu) i poza tym, ze to cecha osobnicza nie dowiedziałam się nic innego. Tylko powiedzcie mi, dlaczego watek rozrósł sie do dwóch stron?
I gdzie jest jakakolwiek odpowiedź na temat Mad Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
Amarylka
Rezydent

Pozdrawiam Anetka

« Odpowiedz #37 : Styczeń 08, 2009, 17:33:19 »

Kochana Aiszo. Problem na pewno polega na tym, że tak naprawdę to nikt do końca nie wie, co zrobić, żeby rozmnożyć hipka (oczywiście pomijam tutaj wysiew nasion). Być może są jakieś tajemne metody na pobudzenie cebuli do wydania cebulek przybyszowych, ale osoby biorące udział w tworzeniu tego wątku (również ja  Confused ) niestety raczej tego nie wiedzą.

Zauważyłam (a może mi się tylko tak wydaje?  Confused ), że niektóre odmiany jakby częściej od innych wydają cebulki przybyszowe. Przykładem tego może być nieszczęsna odmiana Apple Blossom Wink

dzika
Gaduła

« Odpowiedz #38 : Styczeń 11, 2009, 14:06:43 »

Ech..! No i wyszło jak zawsze. Zaglądam na hipki, a tu wszystkie cebulki rozdane. Drogie koleżanki, gdyby którejś coś kiedyś zostało, to u mnie miejsce się zawsze znajdzie. Very Happy

Amarylka
Rezydent

Pozdrawiam Anetka

« Odpowiedz #39 : Styczeń 11, 2009, 14:26:01 »

Dzika mogę się z Tobą podzielić  Smile

dzika
Gaduła

« Odpowiedz #40 : Styczeń 11, 2009, 14:47:49 »

Ależ Amarylko będzie mi niezmiernie miło dokonać z Tobą jakiejś wymiany lub po prostu ogołocić Cię z cebulek. Czuję, że wiosna tego roku, mimo kryzysu, będzie obfitowała w wymiany. Poczta nie zbankrutuje Smile

soleil2205
Gaduła

« Odpowiedz #41 : Styczeń 11, 2009, 15:04:07 »

A ja dostałam trzy małe cebulki przybyszowe od koleżanki. Tylko nie wiem, jak trzeba je posadzić: całe do ziemi czy tak jak dorosłe do 2/3 wysokości?

Lulu
Rezydent

« Odpowiedz #42 : Styczeń 11, 2009, 15:52:08 »

A ja dostałam trzy małe cebulki przybyszowe od koleżanki. Tylko nie wiem, jak trzeba je posadzić: całe do ziemi czy tak jak dorosłe do 2/3 wysokości?

Całe do ziemi.
soleil2205
Gaduła

« Odpowiedz #43 : Styczeń 11, 2009, 21:43:03 »

Dziękuję bardzo Lulu. Tak też zrobię! Nawet nie wiem jakie to odmiany, ale podobno kwitną na czerwono  Smile

Ketmia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #44 : Styczeń 12, 2009, 20:02:27 »

Witajcie !
ja również hoduję amarylisy i doczekałam się kilku pięknych odmian, jedna z nich na zdjęciu w profilu. Mam kilka kolorów, białe, czerwone, mieszane w cętki biało-czerwone, różowe, i żółty pełny, ale zielono kwitnących to szczerze mówiąc jeszcze nie widziałam!
A co do rozmnażania to moja zakupiona cebulka rozmnożyła się w drugim roku od chwili zakupu, miała luźno w doniczce i zakwitła mi dwa razy w roku, teraz odpoczywa. Jest duża wielkością zbliżona do pięści.
violkah
Rezydent

« Odpowiedz #45 : Styczeń 12, 2009, 20:19:30 »

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia Twoich podopiecznych  Very Happy
soleil2205
Gaduła

« Odpowiedz #46 : Styczeń 12, 2009, 21:25:05 »

Koniecznie pstryknij zdjęcia swoich amarylków, chętnie pooglądamy  Smile

JOANNA
Aktywny
**

« Odpowiedz #47 : Styczeń 13, 2009, 09:04:49 »

Ketmia -  pstrykaj, pstrykaj, a szczególnie tego pełnego żółtego  Very Happy

Życzę miłego dnia - Asia

hippeastrum
poli
Gaduła

« Odpowiedz #48 : Styczeń 27, 2009, 21:50:17 »

Chciałam zapylić swoje koliberki, tylko że jeden z nich jest pełny. I nie mogę znaleźć źródła pyłku (chyba pręcików  Confused). Czy Wasze pełne też są takie bez pręcików, czy ze mnie taka gapa  Cool

Pozdrawiam serdecznie
Pomorze, 7a
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #49 : Marzec 22, 2014, 16:43:51 »

Jeśli piszę w złym wątku to proszę moderatora o przeniesienie postu. Może moje doświadczenie komuś się przyda.

Hipki możemy rozmnożyć również przez pocięcie cebuli. Ja zrobiłam to z konieczności, bo stwierdziłam, że część cebul zastała nadjedzona przez pobzygę lub udnicę. To co zostało z każdej cebuli po oczyszczeniu podzieliłam na 4 części i posadziłam do przepuszczalnego podłoża.

18.01.2014:

Doniczki z pokrojonymi cebulami zapakowałam do woreczka foliowego:

Po około 2 tygodniach zdjęłam foliówkę - już było widać zaczątki liści. Po miesiącu od pocięcia sadzonki wyglądały tak:

21.02.2014:

6.03.2014 przesadziłam je do lepszego podłoża złożonego w połowie z wermikompostu ( kompost przerobiony przez dżdżownice kalifornijskie z obornika):

Dało to niesamowitego kopa roślinkom, bo wczoraj już nie 2 zawiązki nowych roślin miałam a 8.
21.03.2014:

Ciekawa jestem, po jakim czasie tak wyhodowane cebule zakwitną.  Very Happy

Pozdrawiam Ela
abc
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #50 : Styczeń 12, 2017, 20:27:57 »

HELP! HELP! HELP!
Czy ktoś siał hipeastra z nasion w styczniu bądź lutym??? czy lepiej poczekać do wiosny na dłuższe bardziej słoneczne dni???
(córa wsadziła nos w kwiaty, nakichała ....i teraz mam ponad 160 nasion plus następne torebki pęcznieją)
nie chcę zniszczyć nasion!! pomóżcie, doradzcie...
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #51 : Styczeń 12, 2017, 20:35:17 »

Ja siałam w lutym , ale w grzanej szklarni  Cool , ale myślę że na dobrze grzanym  parapecie też dadzą radę  Confused  . Te co siałam na świeżo lepiej kiełkowały  niż te co trochę poleżały  . Very Happy

abc
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #52 : Styczeń 12, 2017, 20:46:45 »

Dzięki Gadułko.
Nasiona zebrane 10 stycznia. Też czytałam na forach , że lepiej kiełkują te nasionka co krócej leżakują. Wiec siejemy w lutym po pelni. A jakie podłoże najlepiej wybrac??
Klaus_vK
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Styczeń 13, 2017, 14:09:17 »

U mnie nasiona kiełkowały w cieple czyli w temperaturze min 20*C. Kiełkowalność była bardzo wysoka przy flotacyjnym siewie. Dlatego najlepiej je siać do miseczki z wodą. Jak będzie widoczna cała roślina, czyli korzeń, listek i zawiązek cebulki siewki przenosi się do ziemi.
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: