Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 15, 2019, 00:40:01
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stanhopea  (Przeczytany 8548 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pio237
Aktywny
**

« Odpowiedz #30 : Czerwiec 11, 2015, 09:32:11 »

Piękna, ale podobno krótko kwitną, coś czytałem że dwa dni. Prawda to?

Pozdrawiam Piotrek
Rośliny doniczkowe:
Część 1, Część 2, Część 3
Ogród:
Część 1
Mariusz3357
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Czerwiec 14, 2015, 14:34:40 »

Kwiaty mają prawie 18 cm szerokości.  Smile Niestety kwiat utrzymuje się tylko 2 dni..

Tak wygląda cała roślina  Very Happy

Z dwoma kwiatami wygląda jeszcze lepiej...
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Czerwiec 14, 2015, 14:52:32 »

Wspaniała Very Happy
Dla takich kwiatów warto ją mieć, mimo krótkotrwałego kwitnienia.

malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« Odpowiedz #33 : Czerwiec 15, 2015, 08:00:36 »

2 dni jak na storczyka to się nie postarała. Jednak może te 2 dni powtarza co miesiąc?  Very Happy Kwiaty ma niesamowite!
Czy zajmuje dużo miejsca? Tak po prostu wisi sobie i rośnie? Jakie warunki jej zapewniasz? Wilgotność, temperatura? Powiedz coś więcej na jej temat? Jak długo rośnie u Ciebie?  Very Happy

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #34 : Czerwiec 15, 2015, 10:00:44 »

Gratulacje Very Happy Very Happy Very Happy Ja niestety nie potrafię "współpracować" ze Stanhopea Sad Mam dwie: tigrina i hybrydę tigrina. Nigdy nie kwitły. Chyba się pożegnamy .....

Pozdrawiam,
Renata
Mariusz3357
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Czerwiec 18, 2015, 19:57:20 »

Dziękuję.  Smile Kwiaty już przekwitły ale szykuje się następny pąk..  Very Happy
U mnie nie wisi..stoi na parapecie w podstawce wypełnionej wodą i nawozem,łatwiej mi wtedy jest zapewnić wilgoć w koszyku. Wilgotność na poziomie 50-60% więc nie za wysoka. Temp w zakresie 18-26 st,więc dość sporo,być może to też pomogło do zaindukowania kwitnienia. U mnie 2 lata minie na jesień,a przyjechała od Elsner.  Smile Naprawdę wzbudza pożądanie..domownicy są nią zachwyceni.  Very Happy
Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #36 : Czerwiec 19, 2015, 14:12:53 »

A to ciekawe, uprawa stanhopei na stojąco. Dobry patent Smile
Miałam kiedyś dwie stanhopee, dumnie wisiały w koszykach drewnianych, ale zwyczajnie miały za sucho.
W końcu jednak padły.
W jakim podłożu ją trzymasz? No i czy nie masz problemów z przędziorkami?

Mariusz3357
Aktywny
**

« Odpowiedz #37 : Czerwiec 19, 2015, 15:02:35 »

Dzięki temu patentowi nie mam problemu z wilgocią w podłożu. Problem jest gdy pędy wychodzą dołem,u mnie od razu kierowały się poza koszyk więc było łatwo. Podłoże to sama kora średniej granulacji. Z żadnym robactwem nie mam na niej problemu. Nic się jeszcze nie przyglątało. Smile
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: