Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 06:26:23
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Keikiboost  (Przeczytany 31723 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zimowyporanek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #90 : Luty 13, 2014, 22:03:18 »

Z obciętych pędów niestety nic mi nigdy nie wyrosło. Jeden jedyny raz pojawił się kawałeczek pędu kwiatowego ale nie przetrwał..
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #91 : Luty 13, 2014, 22:55:44 »

Może efekt zależy od pasty. U mnie zawsze coś się pojawiało, ale zazwyczaj były to pędy kwiatowe , a nie keiki. Dopiero pierwszy raz się udało. Na storczyku nigdy nie eksperymentowałam, bo jakoś się boję, że szybciej bym go uśmierciła niż doczekała keiki. Z obciętym pędem nic nie ryzykuję. A nuż się uda.

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
zimowyporanek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #92 : Luty 14, 2014, 15:08:59 »

Ja tylko dwa razy próbowałam na obciętym pędzie, bo storczyki mi spadły z okna i lekko się połamały. Myślę, że fakt, że były w fazie kwitnienia miał swój wpływ na to, że zamiast keiki, pojawił się kawałek pędu kwiatowego.

Sama nie obcinam pędów kwiatowych, bo bardzo często storczyk ponawia kwitnienie na tym samym pędzie, wydłużając go lub tworząc odgałęzienie (nie koniecznie pod 3-4 oczkiem). Bywa, że wypuszczają wtedy (również) nowe pędy i koniec końców mam burzę kwiatów na 3-4 pędach Very Happy
justaaa24
Aktywny
**

« Odpowiedz #93 : Luty 14, 2014, 15:31:26 »

Ja też z reguły nie obcinam pędów, ale w tym przypadku musiałam, bo storczyk był w bardzo słabej kondycji (miał tylko dwa liście) , a pęd nie przestawał kwitnąć i trwało to już  tak od ponad dwóch lat. Na dzień dzisiejszy storczyk ma 4 liście, zaczęły one wyrastać dwa tygodnie po wycięciu łodygi, a na obciętej łodydze wyrosło keiki Smile

Justyna
Pozdrawiam wielbicieli Phalaenopsisów Smile
zimowyporanek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #94 : Luty 15, 2014, 12:49:50 »

Niestety, jak kwiatek w złej kondycji, to trzeba ratować Smile Super, że rośnie ! Pewnie latem znowu zachwyci kwitnieniem.
NataS
Aktywny
**

« Odpowiedz #95 : Sierpień 12, 2014, 01:19:15 »

Do którego momentu stosujecie pastę lub ukorzeniacz? Mam keiki, które wyrosło mi na ukorzeniaczu, ma z 1,5 cm długości, zatrzymało wzrost i nie wypuściło ani jednego korzonka.

pozdrawiam
Natka
zimowyporanek
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #96 : Sierpień 13, 2014, 09:27:43 »

Mnie na paście ani ukorzeniaczu nie wyrosło żadne keiki. Te, które wyrosły samoczynnie charakteryzowały się tym, że każde miało swoje własne kaprysy co do prędkości wzrastania Smile

Korzonki to niestety ostatni etap wzrastania keiki i często trzeba na nie bardzo długo czekać. Ja bym się na ten moment nie przejmowała. Jeżeli roślina mateczna jest w dobrej kondycji, tym bardziej nie ma powodów do obaw.
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #97 : Sierpień 13, 2014, 12:17:00 »

Jeżeli chcecie bawić się z pastą to polecam Ten artykuł  Smile
NataS
Aktywny
**

« Odpowiedz #98 : Sierpień 13, 2014, 13:35:50 »

Michał.K dlaczego woda demineralizowana? Mam miękką wodę, to mogę jej użyć?

pozdrawiam
Natka
Michał.K
Aktywny
**

« Odpowiedz #99 : Sierpień 13, 2014, 13:44:36 »

Tak miękkiej też możesz użyć Wink ja po prostu miałem destylowaną takiej używałem z pozytywnym skutkiem.
NataS
Aktywny
**

« Odpowiedz #100 : Sierpień 13, 2014, 14:55:51 »

Dziękuję za wyjaśnienie  Very Happy

pozdrawiam
Natka
mopsiara
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #101 : Październik 19, 2014, 18:15:44 »

Yuhu Bulbophylum ,ktore do tej pory wegetowalo bedzie kwitlo!Rosnie w duzym plaskim naczyniu.Na pudniowym oknie ale za wiekszymi roslinami.Promenea mimo ze jej praktycznie nie nawoze,tylko rosnie w wodzie deszczowej jest poprostu ogromna,nowe pseudobulwy sa wieksze troche,ale liscie i calosc wieksza o ponad 2 cm od tych ,ktore rosly10 lat tradycyjna metoda.
Strony: « 1 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: