Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 06:25:02
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Keikiboost  (Przeczytany 31722 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #30 : Lipiec 20, 2010, 08:03:51 »

To mi raczej też wygląda na zaczątek pędu Confused U mnie ani śladu keika - pojawiły się dwa pędy, urosły na 4cm i się zatrzymały - wydaje mi się, że na tym będzie koniec Sad
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #31 : Lipiec 20, 2010, 08:33:18 »

Dwa inne oczka z których wybiły pędy kwiatowe wyglądały inaczej dlatego prawie na bank obstawiam keiki ale poczekamy zobaczymy co to się wykluwa, tu się pojawiło takie zgrubienie stożkowe z którego na pewno wybije listek, jak wybijały pędy to nie było takiego stożka tylko coś na kształt rybiej głowy
pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #32 : Lipiec 20, 2010, 16:35:51 »

U mnie też był taki dość ostro zakończony stożek i już nawet mi się wydawało, że widzę zaczątek listka, ale się rozczarowałam Sad - pojawił się jakiś pokraczny, gruby i wygięty jak haczyk na ryby pęd Sad
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #33 : Lipiec 20, 2010, 18:49:11 »

Sad Sad Sad
no to niefajnie, ja chcę keiki  Confused Confused Confused
skrzaty80
Aktywny
**

« Odpowiedz #34 : Lipiec 20, 2010, 20:06:50 »

Storczyk który kwitnie poddany działaniu pasty wytwarza w wiekszości przypadków kolejne pędy kwiatowe, z zastosowaniem pasty najlepiej poczekać jak storczyk na dobre przekwitnie

Katarzyna
Dopadła mnie: storczykoza i hojoza
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #35 : Lipiec 20, 2010, 20:17:35 »

Mimo wszystko mam nadzieję na dzieciaczki  Very Happy Very Happy Very Happy,
 pędy kwiatowe też mogą być, choć jak tak się przyglądam tym zgrubieniom to widzę w nich keiki, najgorsze jest  to czekanie, ale za tydzień już powinno się wyjaśnić co to będzie
jak się tak przyglądam nowo powstałym keikom z linka na stronie pierwszej to jestem pewna że to będą keiki, intuicja mi podpowiada że to co się tworzy to nie pęd kwiatowy, jak się pędy kwiatowe tworzyły to tak myślałam że to właśnie nowe pęd, a  wygląd tych nowych zgrubień mówi mi coś innego, tym bardziej iż pędy dość szybko wyrosły a te zgrubienia rosną powolutku, dlatego obstawiam mimo wszystko na keiki

pędy kwiatowe już sporo wyrosły, ten na pierwszym zdjęciu był posmarowany w tym samym dniu co reszta, a ten z drugiego dużo pózniej a i tak jest już spory, pozostałe oczka to właśnie takie inne stożki które dość wolno rosną dlatego wydaje mi się że to jednak będą keiki, mają taki pierścień z którego moim zdaniem wybiją listki, no i to zgrubienie jest grubsze niż łodyga na której się tworzy, jakby ktoś kulkę do pędu przyczepił, nie było tego przy pędach kwiatowych, ale to tylko moje obserwacje i rozważania

pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #36 : Lipiec 27, 2010, 17:34:12 »

Stosowałam pastę na pędzie, który całkowicie przekwitł i był obcięty - zostały dwa oczka i z obu wyrasta teraz pęd kwiatowy, choć na początku liczyłam na keik, bo to co rosło, było bardzo masywne i dwubarwne (falek to variegata). Niestety keika nie będzie  Sad Sad Sad
pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #37 : Lipiec 28, 2010, 14:16:53 »

Moje "keiki" Mad
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #38 : Sierpień 21, 2010, 11:42:18 »

U mnie jest pierwsze keiki, na pędzie kwiatowym który wyrósł obok stożka wzrostu

reszta tak zmutowała że wciąż nie wiem co z tego wyrośnie
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #39 : Wrzesień 03, 2010, 11:41:43 »

Muszę Wam to pokazać, zmutowany pęd kwiatowy

kasia123
Gaduła

« Odpowiedz #40 : Wrzesień 03, 2010, 11:56:13 »

O jeżulku Very Happy cóz to wyrosło. Ciekawe co będzie dalej Confused

pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #41 : Wrzesień 03, 2010, 12:24:06 »

U mnie też coś podobnego się pojawiło, tylko jest szersze, a krótsze (coś jak grzebień). Żaden normalny pęd, a tym bardziej keik jeszcze nie wyrósł Sad
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #42 : Wrzesień 03, 2010, 17:08:54 »

U mnie na 2 tak zmutowało a na 3 innych wciąż jest szansa na keiki, wygląda to już jak keiki ale jeszcze nie mam pewności, wciąż czekam
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #43 : Wrzesień 04, 2010, 07:43:21 »

Lekko zmutowane pędy kwiatowe-powstałe w wyniku za dużej ilości pasty?

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #44 : Wrzesień 04, 2010, 08:58:18 »

Raczej nie, on tak od początku dziwnie przybierał na masie, nie smaruję go zbyt często, w sumie to tak jak inne i podobną ilością a tylko te na zachodnim oknie jakoś się tak wybujały
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #45 : Wrzesień 04, 2010, 09:03:31 »

Czyli to może być efekt małego natężenia światła. Przy stosowaniu hormonów w postaci pasty trzeba zapewnić dużo światła- to jest bardzo podobne do warunków laboratoryjnych gdzie rośliny są doświetlane 16 godzin na dobę.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #46 : Październik 03, 2010, 16:55:36 »

Nie rozumiem waszej fascynacji  Cool
przecież są normalne krzyżówki Phalaenopsis, które chętnie wytwarzają keiki np equestris - mam juz kwitnące 2 piętro  Smile Very Happy
jednak odpowiadając na Waszą fascynację wytwarzania keiki mogę dodać moją obserwację ale bez żadnych wspomagaczy:
Phalaenopsis kwitnący otrzymany półtora roku temu zostawiłam w pracy - mało światła cały rok - wystawa północno - wschodnia.
na wiosnę z 2 pędów kwiatowych miałam cztery wypustki myślałam, że to dalsze rozgałęzienia pędów ale nie - miałam jeden karłowaty kwiatek; dziś mam 3 dorodne keiki (2 mają po 2 dorodne liście i 2 dorodne korzenie, trzeci przyrost wypuszcza pierwszy korzeń) to akurat jest Phalaenopsis, która nie chorowała miała tylko za mało światła, i jednocześnie rosła w "ozdobnej" "szklanej osłonce dla storczyków"
w domu mam też dwie inne phalaenopsis, które mają keiki - także Basai keiki ale one niestety są po przejściach chorobowych
Nie rozumiem dlaczego tak bardzo chcecie aby roślina wytworzyła keiki  Confused przecież wtedy długo nie zakwitnie bo cały wysiłek wkłada w rozwój nowej rośliny obojętnie czy sztucznie czy z warunków uprawy powstałe
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #47 : Październik 03, 2010, 19:23:19 »

No to może dlatego że masz keiki to Cię to tak nie fascynuje, ja chciałabym mieć keiki np.od mojej gwiazdeczki i o dziwo po tej paście rosną sobie dwa, to że prędko nie zakwitnie to nic nie szkodzi, ważne że jakby coś się jej stało to zostawi po sobie potomstwo
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #48 : Październik 12, 2010, 20:14:23 »

No to ciąg dalszy zdjęć

czyżby zamierzał zakwitnąć z tych wszystkich zaczątków pędów Confused
Magda K.
Rezydent

« Odpowiedz #49 : Grudzień 20, 2010, 19:52:58 »

Petra, no i co z tym dziwakiem? Rosną dalej te małe pędy?  Confused

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #50 : Grudzień 20, 2010, 20:15:18 »

Dziwaczka obcięłam, doszłam do wniosku że skoro nie ma zamiaru puścić keiki to nie ma co storczyka niepotrzebnie obciążać choć korciło mnie by zobaczyć co ten storczyś wykombinuje  :-
Madziara
Rezydent

« Odpowiedz #51 : Grudzień 20, 2010, 20:28:19 »

Jednak troche szkoda,ze nie zaczekalas na dalszy rozwoj wydarzen  Sad zawsze bylyby to jakies nowe doswiadczenia.

adamanna
Gaduła

Rzeszów

« Odpowiedz #52 : Grudzień 20, 2010, 21:52:28 »

Szkoda byłby niesamowity widok gdyby zakwitł
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #53 : Grudzień 21, 2010, 09:35:48 »

o rany... nigdy czegoś takiego nie widziałam jak u Petry!  Shocked wydaje mi się, że raczej by nie zakwitł, bo roślina była aż nadto obciążona... No ale w sumie kto wie.. Natura często nas zaskakuje  Very Happy
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #54 : Styczeń 09, 2011, 21:21:57 »

Moje maleństwa  Very Happy bardzo podoba mi się ten okrąglutki listeczek

a tu jego mamusia

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #55 : Styczeń 09, 2011, 22:19:23 »

Tydzień temu zastosowałam pastę ( niewielką ilość) i już widzę efekty. Czy będą keiki Smile ale w każdym posmarowanym oczku coś się dzieje więc nawet jeśli będą tylko kwiatuchy też będę szczęśliwa Idea

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #56 : Styczeń 10, 2011, 20:22:09 »

A oto zdjęcia  Smile (tylko przykładowe)

Ponieważ jedną z miniaturek (kupioną z wyprzedaży) muszę reanimować - straciła prawie wszystkie korzonki więc z bólem serca musiałam obciąć pędy kwiatowe,które wstawiłam do wazonu z wodą(deszczowką).
Na razie przedłuża pędy

A jedno z oczek posmarowałam pastą i jest taki efekt

Ciekawa jestem dalszych działań pasty...

cytrynek
Nowicjusz
*

Witam.

« Odpowiedz #57 : Styczeń 11, 2011, 17:51:10 »

Ja też uciąłem przekwitłemu falkowi pędy i włożyłem do wazonu i puszcza mi keiki.Musiałem czekać ze trzy miesiące na efekt ale warto. Smile

Kwiatki są tą wielką damą ,tą jedyną ,tą wybraną  ,która mów chcesz czy nie ,kochaj je.Pozdrawiam RAFAŁ
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #58 : Styczeń 17, 2011, 13:05:59 »

A u moich maluszków wyrósł pierwszy korzonek  Idea Idea

Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #59 : Luty 08, 2011, 10:54:40 »

Też stosowałam tą pastę. Nie za duże ilości, smarowałam jeden raz i działała. Dochowałam się już 3 maleństw, już zostały odłączone i są w nowych domkach. Ani razu przy smarowaniu mi tak dziwnie nie "zmutowało", że wychodziły ponad 2 keiki z jednego oczka, albo takie dziwactwa  Shocked A radzę na jednym pędzie kwiatowym smarować tylko jedno oczko jeżeli macie nadzieję na zdrowe potomstwo. Jak posmarowałam dwa na jednym to ten na górze marniał i nie przetrwał, i ogólnie przy smarowaniu dwóch oczek jeden będzie po prostu słabszy  Sad Ja wolę zawsze się najpierw nacieszyć kwitnieniem, a później mieć radość z dzieciątek. Może ta pasta i jest droga, ale mi się już zwróciła, bo smarowałam botaniczne. 

A i polecam dla cierpliwych, bo czasami maluchy zasuwają z wzrostem, a czasami po prostu "stoją" w miejscu.  Ale jeżeli już ma się storczyki to trzeba tego spróbować.
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: