Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 14, 2019, 21:54:49
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Keikiboost  (Przeczytany 31745 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« : Sierpień 25, 2008, 14:39:05 »

Slyszeliscie juz o tym ? To pasta hormonalna ktöra sie naklada na oczka lodygi od orchideei. Po paru tygodniach czy nawet dniach pokazuja sie male dzieciaczki ktöre najczesciej bardzo szybko wypuszczaja kwiatek. Strasznie mnie korci zeby takie cos zdobyc Confused.

Duzo na ten temat czytalam i ludzie opisuja jakie swietne osiagniecia maja. Laughing

Jezeli ktos juz takie cos robil prosze opisaac.

Pozdrawiam Jolanta
Krasnal
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Sierpień 25, 2008, 14:41:26 »

to coś takiego jak sztuczne zapłodnienie????

Faceci, a szczególnie skrzaciki też kochają kwiaty.
Krzysztof.
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #2 : Sierpień 25, 2008, 14:52:18 »

Krasnal dokladnie.
Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Sierpień 25, 2008, 15:25:18 »

Jola .. tu masz o tym artkulik po niemiecku.

http://www.123seed.com/keikihowto.php?language=de

Tylko ja sie zastanawiam, czy takie pedzenie ( bo w koncu tak to mozna nazwac) jest dobre dla rosliny. Moze to dla niej za duzy wysilek byc, tak sie produkowac ciagle.

No i z ta pasta trzeba uwazac. Zwlaszcza przy zwierzatkach w domu i przy malych dzieciach.

Polazilam wlasnie po niemieckich forach i wyczytalam, ze glownie nowe pedy kwiatowe po tym hormonie wyrastaja, a rzadziej keiki.

Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #4 : Sierpień 25, 2008, 15:43:44 »

Tez duzo o tym czytalam na niemieckim forum ogrodniczym  i maja ludzie rözne osiagniecia. Mnie interesuje czy juz ktos z was pröbowal ?
Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Sierpień 25, 2008, 15:55:30 »

Ja chyba nie bede probowala... za 12, 50 ? moge miec ze 2, albo i 3 nowe storczyki, a tyle ten specyfik kosztuje.

Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #6 : Sierpień 25, 2008, 16:14:00 »

Wiem ze tyle kosztuje, ale korci strasznie Mad
Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Sierpień 25, 2008, 16:25:35 »

Hihihi... to probuj.. .a potem zdasz relacje. Moze na ebay uda Ci sie taniej kupic. Nie zagladalam co prawda, czy maja, ale moze noz... widelec .... Smile)

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #8 : Sierpień 25, 2008, 17:07:51 »

Mnie to tez zaczyna korcic weszlam na ta strone i jestem ciekawa jakie sa rezultaty. Jesli chodzi o galazki to mam je pod dostatkiem bardziej ciekawia mie keiki. Hm... moze sprobuje o ile znajde to u mnie Very Happy

Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #9 : Sierpień 25, 2008, 17:21:35 »

Ja czytalam cos jeszcze na niemieckim forum o keiki fix... ale nie wiem, czy to to samo... czy cos innego.

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #10 : Sierpień 25, 2008, 17:29:22 »

Mi sie raczej wydaje ze te wszystkie masci sa na tej samej zasadzie. Ale  warto raz sprobowac. Samo to zeby uspokojic swoja ciekawosc. Moze za miesiac wyprobuje na jednym spiacym oczku takie cos bo na wszystkich to bym sie bala ze mi rosline wykonczy

bee
Gaduła

wielkopolska 6b

« Odpowiedz #11 : Sierpień 26, 2008, 21:18:15 »

Jolanta, kup sobie tą pastę i za pół roku do dwóch nam tu opowiesz jaki efekt z tego miałaś.
Póki co wcale mnie to nie bierze, ale podparta np: Twoim doświadczeniem w tym temacie jestem skłonna sobie, to sprowadzić niekoniecznie z Niemiec.

infiniteflower
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 07, 2010, 18:49:49 »

Znalazłam informacje o działaniu specyfiku, który pobudza wytwarzanie keiki na forum anglojęzycznym. Wstawiam linka: http://www.rv-orchidworks.com/orchidtalk/general-orchid-culture/12752-keiki-paste-phals.html. Osobiście również mnie korci, aby, gdy mój Phalaenopsis przekwitnie, pobudzić go do wytwarzania klonów Smile.

In the stars I shall be living...
pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Czerwiec 15, 2010, 19:53:51 »

Zamierzam właśnie nabyć tę pastę, bo mam kilka storczyków, które chętnie bym rozmnożyła, a same z siebie jakoś nie chcą mnie obdarzyć przychówkiem  Mad Mam nadzieję, że zadziała  Razz Może ktoś ma już jakieś doświadczenia z tym specyfikiem?
Rawa
Aktywny
**

KOCHAM MÓJ OGRÓDEK :) i STORCZYKI

« Odpowiedz #14 : Czerwiec 16, 2010, 06:14:09 »

tylko pamiętajcie Dziewczyny,żeby z zastosowania keiki pasty wyszedł keik należy roślinie zapewnić wysoką temperaturę,inaczej ryzykujecie,że pojawi się wam kolejne rozgałęzienie pędu
moim zdaniem teraz to chyba dobry moment na tego typu eksperymenty Very Happy
czytałam kiedyś,że niektórzy stosują koncentrat pomidorowy zamiast pasty, ale z moich eksperymentów wyszły nici,więc pasta wydaje się być pewniejsza

pozdrawiam Magda
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #15 : Czerwiec 16, 2010, 19:58:50 »

Rawo-koncentrat nic nie da. Chodzi o świeży miąższ pomidora.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #16 : Czerwiec 16, 2010, 22:37:16 »

Kamilu a ja czytałam również gdzieś właśnie o koncentracie, a nawet ketchupie (co nie wydaje mi się najlepszym pomysłem). A może wytłumaczysz czemu akurat musi być to świeży miąższ? Confused

skrzaty80
Aktywny
**

« Odpowiedz #17 : Czerwiec 20, 2010, 18:27:43 »

Mi udało się nabyc tę pastę na allegro. Zastosowałam na dwóch moich storczykach, na falku i na wanili. Na falku z racji tego że był w fazie kwitnienia na łodyżce tworzy się nowe rozgałęzienie. Wanilia puszcza zas rozgałęzienie pędu. Więcej o tym opisałam za zdjęciami w tym wątku:
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=11600.0

Katarzyna
Dopadła mnie: storczykoza i hojoza
pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Czerwiec 24, 2010, 13:23:26 »

Wczoraj rozpoczęłam "eksperyment" - wysmarowałam dwa oczka phalaenopsisa pastą i pozostaje mi tylko czekać Razz
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #19 : Czerwiec 24, 2010, 13:39:29 »

Ja też sobie zamówiłam ale jeszcze nie dotarła, mam kilka takich falków które bardzo mi się podobają i taka mała ich kopia strasznie by mi się przydała, jak tylko dotrze i będą jakieś efekty z zastosowania tej pasty to na pewno się nimi podzielę.
infiniteflower
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #20 : Czerwiec 24, 2010, 14:33:31 »

A gdzie sobie zamówiłaś tę pastę jeśli można wiedzieć ;>.

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #21 : Czerwiec 24, 2010, 14:35:14 »

pojawiła się aukcja na allegro, kilka dni temu
infiniteflower
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #22 : Czerwiec 24, 2010, 14:47:48 »

Dziękuję, chętnie zerknę:).

skrzaty80
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Czerwiec 27, 2010, 08:51:29 »

Polecam ta pastę naprawdę działa Cool, zastosuję ja chyba na jeszcze jednym moim falku. Vanilia wypuściła juz drugi pęd, pasta zmobilizowała ja do rozkrzewienia.

Katarzyna
Dopadła mnie: storczykoza i hojoza
dendrobiumB
Aktywny
**

To ja :)

« Odpowiedz #24 : Czerwiec 27, 2010, 14:20:29 »

Słoneczko świeży miąższ zawiera hormony roślinne, które po przetworzeniu(koncentrat, ketchup)giną pod wpływem temperatury.

Kamil
---------
wierzę,że kluczem do zrozumienia świata jest obserwacja, eksperyment, debata a przede wszystkim wolna wola
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #25 : Czerwiec 28, 2010, 16:54:23 »

Wreszcie dotarła pasta, posmarowałam co nieco i teraz pozostaje mi tylko czekać na efekty  Very Happy
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #26 : Lipiec 04, 2010, 19:06:06 »

Mniej więcej po 10 dniach od posmarowania oczka wyglądają tak,2 pędy kwiatowe tego samego storczyka tylko inne miejsca zostały posmarowane.

Kolejne zdjęcia dodam po upływie kolejnych 10 dni, oczka zostały na nowo posmarowane, zobaczymy co z tego wyniknie

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #27 : Lipiec 19, 2010, 21:53:26 »

Wydaje mi się iż u jednego ze storczyków po użyciu pasty tworzy się keiki, nie wygląda to na pęd kwiatowy lecz właśnie na maluszka, wiem że zdjęcia nic nie wniosą ale  gdy patrzę na to z bliska to jestem przekonana iż to będzie dzidziuś z czego bardzo bym się cieszyła

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #28 : Lipiec 19, 2010, 22:36:05 »

a tak dziś wyglądają te 2 wcześniejsze oczka z postu wyżej, jak na razie są troszkę większe ale jeszcze nie jestem w stanie stwierdzić w co się najprawdopodobniej zmienią
zdjęcia są nieostre za co przepraszam

a tu zdjęcie oczka na pędzie innego storczyka, z obu stron coś wyrasta, pasta na pewno ma coś w sobie, wydaje mi się iż to co wyrośnie z oczka jest jeszcze podyktowane warunkami jakie ma owym czasie storczyk.

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #29 : Lipiec 19, 2010, 23:55:11 »

To jeszcze dodam zdjęcia storczyka po podziale, jedno keiki zaczął on sam wytwarzać a reszta zaczęła wybijać jak posmarowałam oczka pastą,

a tu pęd kwiatowy, jestem przekonana że to będzie keiki

z 2 innych oczek wybiły pędy kwiatowe ale bardziej masywne niż inne u tych storczyków i rozgałęziające się od razu
Strony: 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: