Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 18:03:43
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: uparte epidendrum  (Przeczytany 11871 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
donama
Gaduła

« Odpowiedz #30 : Sierpień 27, 2008, 08:39:38 »

O tyle nowych wiadomości ,na pewno dziewczyny pomogą ,nie... to chyba  nie mój post   Confused
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #31 : Sierpień 27, 2008, 17:55:51 »

Ja kupilam sobie epidendrum zölte ( ulubiony kolor ), widac juz ze mu warunki uprawy sprzyjaja  i jestem ciekawa jak dlugo jeszcze potrwa az zakwitnie.
egrabow
Aktywny
**

« Odpowiedz #32 : Sierpień 28, 2008, 14:45:12 »

Donama - nie  gniewaj się. Czasami  zbaczamy z tematu - ale to nie złośliwie. Więcej rad dla Twojego epdendrum chyba już nie ma - trzeba cierpliwości, a żeby czas się nie dłużył to trzeba pogadać o czymś innym Smile. Daj mu trochę "luzu" - "zapomnij" o nim na jakiś czas a pewnikiem miło Cię zaskoczy. Będzie chciało przypomnieć o sobie  Very Happy

Człowiek potrzebuje dwóch lat aby nauczyć się mówić a pięćdziesięciu, żeby nauczyć się milczeć.
                                       Ernest Hemingway
Pozdrawiam - Kaśka

Moje zielone
donama
Gaduła

« Odpowiedz #33 : Sierpień 29, 2008, 21:30:25 »

Masz rację zapomnę o nim ,niech stoi do zimy Smile, tak mu powiem ,może się wystraszy.
aneta_76
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Październik 21, 2008, 18:23:58 »

Dziewczyny otrzymałam dzisiaj od Bogusi 2 piękne epidendrum ballerina. Nie chcę ich zmarnować, proszę o informacje jak je uprawić.
Zdjęcia wstawię jutro.

Fiołki, fiołki, fiołki.
http:
http://picasaweb.google.com/africanviolet9
donama
Gaduła

« Odpowiedz #35 : Styczeń 08, 2009, 19:06:36 »

Uparciuszek w końcu będzie kwitł  Very Happy ,miła niespodzianka ,ciekawe jaki będzie kolorek.
donama
Gaduła

« Odpowiedz #36 : Luty 01, 2009, 09:00:48 »

Już wiem ,kolor różowy ale kwiatki opadają ,za mało słoneczka.Wsadziłam ją pod jarzeniówkę ...
goska 1307
Aktywny
**

Chełm

« Odpowiedz #37 : Sierpień 18, 2010, 16:01:14 »

Moje epidendrum  raczej do upartych nie należy  Smile

Pozdrawiam Gosia Smile
goska 1307
Aktywny
**

Chełm

« Odpowiedz #38 : Luty 18, 2011, 17:21:36 »

Po roku moje epidendrum ponawia kwitnienie  Smile

Pozdrawiam Gosia Smile
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #39 : Luty 18, 2011, 20:06:28 »

No nie, jak ty to robisz Very Happy, u mnie tylko zieleninka, czy masz ciepło w domu?

Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #40 : Luty 18, 2011, 21:03:39 »

Ja też proszę o jakieś rady. Moje też uparte choć to młoda roślinka, ale nawet rosnąć jakoś nie chce...Proszę Gosiu, napisz jakie podłoże i jakie warunki mu zapewniasz?

goska 1307
Aktywny
**

Chełm

« Odpowiedz #41 : Luty 18, 2011, 21:34:49 »

Werka czasem mam za gorąco a czasem chłodno ponieważ mieszkam w dwurodzinnym domu i mamy wspólne ogrzewanie i zależy kto i kiedy rozpali  Smile epidendrum stoi na północnym oknie i często go zraszam,podłoże mam mieszankę kory z OS ale już go muszę przesadzić bo doniczka za mała i mi się przewraca Wink

Pozdrawiam Gosia Smile
Merghen
Rezydent

“Slow down and smell the roses...”

« Odpowiedz #42 : Luty 18, 2011, 22:03:48 »

Gosiu, dziękuję Very Happy Już mi trochę rozświetliło w głowie. Chyba mojemu funduję za dużo słońca(parapet południowego okna). Czy epidendrum woli mało światła, cień?

werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #43 : Luty 19, 2011, 06:02:38 »

No właśnie podobno 18-24 st. C, więc wcale nie tak chłodno, ale może dla kwitnienia lepiej będzie wystawić je na północne okno, chyba tak zrobię Smile.
Moje żeby się nie przewracało wstawiłam w wazon po padłej wandzi, na dnie oczywiście zalewany keramzyt Razz i już się łotrzyk nie gibie Smile

Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #44 : Luty 20, 2011, 10:05:39 »

Very Happy jakie ładne! Cały czas bym mogła się zachwycać.  Very Happy A moje to takie biedactwo zaczęło się coś z nim dziać : psb usychają i są puste w środku liście żółkną i opadają  Sad jak mogę mu pomóc?: https://picasaweb.google.com/edyt96/Zdjecia?authkey=Gv1sRgCNbrn76yy9OhYQ#5575693205023678930 
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #45 : Luty 20, 2011, 19:16:57 »

Mee, wygląda na to, że jest przelane i sorki ale nie widzę podłoża Smile
Moje epi ma prawie cały czas sucho zwłaszcza w zimie dużo keikuje, na wiosnę zacznę podlewać i wymienię podłoże, będzie miało więcej słońca, więc sobie poradzi  Very Happy.

A tutaj:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Starr_070403-6432_Epidendrum_x_obrienianum.jpg
- o proszę rośnie przy płocie bez żadnych ceregieli Smile

Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #46 : Luty 20, 2011, 19:42:17 »

werka dzięki  Very Happy Jak trzeba się opiekować epidendrum? Jak zajmujecie się swoimi?
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #47 : Luty 21, 2011, 16:44:41 »

Myślę, że musisz jej dać trochę wolnego od podlewania.
Baleriny są chyba spokrewnione z radicans. Trzeba im zapewnić okres spoczynku Smile. W swoim klimacie też przechodzą zimy, chociaż łagodne. A co do podłoża, to rosną przy drogach i na skraju lasu, więc nie mają jakiejś żyznej próchnicznej ziemi Sad
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Epidendrum-radicans.jpg
http://travel.webshots.com/photo/1343611526030551835HazOdN
Ja po prostu zapominam o regularnym podlewaniu w zimie, czasem zraszam. Niestety straciłam (z nadopiekuńczości) pierwszą roślinę matczyną po zimie, a teraz mam nową z keiki i zobaczę jakie będą efekty. Na wiosnę zacznę namaczać i w lecie powinna zacząć kwitnąć Very Happy

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #48 : Grudzień 07, 2017, 16:24:05 »

Czy ktoś ma u siebie jeszcze epidendrum ?
Jeśli tak to proszę napisać jakie ma warunki, jak długo jest, i czy kwitło ?

Smile Dziękuję.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: