Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 13:41:44
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mech w doniczce  (Przeczytany 15618 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
gardeniaa
Gaduła

« : Sierpień 20, 2008, 17:25:43 »

Witam Very Happy
Nie wiem za bardzo co mam zrobić z  mchem, który  rośnie między korzeniami storczyka
Uprawa storczyków to dla mnie nowość, mam na razie 3 egzemplarze i szczerze powiedziawszy obawiam się trochę radykalnych zabiegów przy nich m.in. wyjmowania  z doniczek w których rosną, żeby  nie uszkodzić
Czy ten mech może źle wpływać na  roślinę?
Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Sierpień 20, 2008, 17:38:46 »

Mech swiadczy o tym, ze jest duza wilgoc w doniczce. Storczyki nie sa tak delikatne, jak Ci sie wydaje i nie ma sie co bac i wyjac je. Wolalabym sie pozbyc mchu.

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Sierpień 20, 2008, 17:47:37 »

Nie przeszkadza to roślinie, bo tylko pomoże utrzymywać wilgoć w doniczce. Jak Ci bardzo przeszkadza to tylko wyrywać to co wyrośnie. Całkiem i tak się raczej nie pozbędziesz, bo zarodniki są wszędzie.

gardeniaa
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Sierpień 20, 2008, 17:51:55 »

Może faktycznie za dużo wilgoci... Confused
Poza tym storczyk jak szalony wypuszcza liść za liściem a korzenie zaczynają wyłazić przez dolne otworki w doniczce
Czy jeśli wyjmę bryłę korzeniową z doniczki to powinnam zmienić podłoże na nowe czy włożyć to co było?
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Sierpień 20, 2008, 18:02:26 »

Jeśli korzenie bardzo wyłażą to rozetnij doniczkę i przesadź go do większej. Stare podłoże, jeśli nie jest bardzo rozłożone, obsyp nowym dookoła. Storczyki zależą od mikroflory, która rośnie na podłożu. Jeślibyś mocno go obskubała, mogłoby mu to zaszkodzić. Storczyki nie lubią dużych rewolucji.

bee
Gaduła

wielkopolska 6b

« Odpowiedz #5 : Sierpień 26, 2008, 21:40:01 »

Nie pozbywaj się tego mchu, on nic nie robi roślinie.
Ja mam całe podkładki porośnięte mchem a w tym rośnie roślina.

egrabow
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Sierpień 26, 2008, 22:02:36 »

Beata ma rację - przecież w naturze storczyki rosną razem z mchami, porostami, grzybami i swietnie egzystują razem. One są nawet pomocne bo wchłaniają nadmiar wilgoci. U mnie mech ma takie same prawa jak storczyk  Very Happy

Człowiek potrzebuje dwóch lat aby nauczyć się mówić a pięćdziesięciu, żeby nauczyć się milczeć.
                                       Ernest Hemingway
Pozdrawiam - Kaśka

Moje zielone
Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #7 : Październik 16, 2009, 18:04:22 »

Witajcie
Byłam dziś w lesie i nazbierałam mchu trochę i chciała bym wsadzić go do doniczek ze storczykami. Może ktoś mi doradzi ,czy trzeba go w piekarniku wyparzyć, czy można go bezpośrednio wsadzić do doniczki na wierzch, i do jakich storczyków najlepiej włożyć  Very Happy Very Happy Very Happy

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #8 : Październik 17, 2009, 12:19:30 »

Ja bym się bał sadzić storczyki do takiego mchu, niewyprażonego. Można z nim przywlec jakieś robactwo  Mad
Chociaż kiedyś posadziłem do mchu z lasu Cymbidium i o wiele lepiej rosło niż w samej korze, korzenie wypełniły całą doniczkę Smile Ale lepiej nie ryzykować i wyprażyć Smile
Venus9
Gaduła

« Odpowiedz #9 : Październik 17, 2009, 12:29:02 »

Dziękuję Wiktor  Very Happy Very Happy Very Happy

Pozdrawiam Julita
Venus9
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Październik 17, 2009, 17:43:30 »

Arku w takim razie namoczę mech i zobaczymy co dalej mam nadzieję ,że paskudne robale potopią się  Smile Smile Smile  bo fakycznie jak go upiekę to wiór zostanie  Laughing Laughing Laughing Laughing

Pozdrawiam Julita
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: