Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 12, 2019, 20:27:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nawożenie storczyków gnojowicą  (Przeczytany 5917 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Meryl
Nowicjusz
*

« : Sierpień 01, 2008, 21:06:45 »

Witam i chciałam się zapytać znawców i hodowców storczyków co sądzą o nawożeniu gnojowicą,oczywiście odpowiednio rozcieńczoną, a nawet z domieszką pokrzyw.Pozdrawiam Meryl
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #1 : Sierpień 02, 2008, 17:37:45 »

Witam,jestem na razie początkujący w uprawie storczyków , ale moje cymbidium często nawożę gnojowicą od królików i z pokrzywy i bardzo dobrze rośnie.Raz na jakiś czas stosuje uniwersalny nawóz do roślin doniczkowych.
Z jednego źródła uzyskałem informacje że storczyki potrzebują specjalnych pożywek a z innego że można je nawozić wszelkiego rodzaju nawozami-nawet zakopywać wokół ich korzeni owady-to też robię i chyba mu to sprzyja.
Pozdrowienia!
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Sierpień 02, 2008, 19:09:15 »

Cóż, swego czasu wszyscy znajomi nawozili storczyki mączką rybną. Smród nie do opisania - ale znajome wietrzyły i wietrzyły, a że kwitło to znosiły to z podniesionym nosem. Wolę takie ze sklepu, przynajmniej wiesz czym podlewasz.

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #3 : Sierpień 04, 2008, 11:55:07 »

Zgadzam sie z Aga. Tez wole podlewac nawozem z sklepu. Wystarczy ze 18 lat wachalam gnojowice z powodu taty ktory uwielbial podlewac tym smrodem kwiatki Shocked.  Nie ukrywam ze gnojowica jest dobra bo gdyby tak popatrzec to moj tata ma piekne kwiaty Very Happy.  Moze bym tez podlewala gnojowica moje storczyki gdyby nie to ze nie znioslabym tego smrodu a szczegolnie moj maz.  Ale zawsze wszystko co naturalne jest lepsze Smile.
Pozdrawiam Smile

weronika
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 04, 2008, 12:08:26 »

Naturalnym nawozem jest tez np guano.Tez troche smierdzi ale nadaje sie do wszystkich kwiatow:)
J.Fryderyk
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Styczeń 21, 2009, 20:37:09 »

Pozdrawiam p.Meryl...proszę opisać jak chodować hodować storczyki,od jakiego m-ca.
Podrawiam kol.z kursu J.F.
Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Luty 08, 2011, 10:59:16 »

Polecam bobki świnek morskich   Razz Zero przykrego zapachu, a kwiatki się cieszą.
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Luty 08, 2011, 17:03:49 »

Mee może powiesz o tym coś więcej ?!(sama mam chomika Razz) Widzisz jakieś pozytywne skutki? Jak dawkujesz taki "nawóz"? Confused

Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Luty 08, 2011, 19:43:33 »

Moim equestrisom nie rozwijały się kwiatki rósł dalej pęd, ale pączuszki zasychały małe. I podczas sprzątania świnkom w klatce, przy podlewaniu storczyków jednemu z nich wrzuciłam bobka  Very Happy Tak na spróbowanie. Już jakiś czas od tego momentu minął i zaczęły mu się rozwijać kwiatuszki  Very Happy Teraz sprawdzam magiczne działanie bobków na drugim.  Gdzieś kiedyś też czytałam na jakimś forum świnkowym o takim zastosowaniu. Ale raczej nie wszystkie storczyki nadają się tak do "wrzucania" nawozu na stałe, więc teraz będę go moczyła w wodzie dodawanej do podlewania. Jak znajdę jakieś właściwe proporcje to powiem  Smile
Wiktor
Rezydent

Małopolskie, strefa 6b.

« Odpowiedz #9 : Luty 08, 2011, 20:16:03 »

Ja podlewałem nawozem od Króliczka, rozwodnionym w wodzie, Cymbidium. Pięknie wtedy Mu pseudobulwy rosły. Aż znajomy - wujek Wink od Którego Je dostałem, dziwił się że takie grube pseudobulwy ma, kiedy u Niego chudzinki same miał.
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Luty 15, 2011, 11:43:38 »

Pamiętasz może Wiktorze proporcje tak mniej więcej? Nie chciałabym przesadzić, bo przenawożenie jest podobno gorsze od nie nawożenia w ogóle... Confused

stynka0207
Aktywny
**

Moja córeczka :)

« Odpowiedz #11 : Luty 16, 2011, 13:19:45 »

Mam pytanie ,a miltonię można nawozić jakimś naturalnym nawozem o których mówicie ?

Al_Inka
Gaduła

Suwałki, strefa klimatyczna 5b

« Odpowiedz #12 : Luty 24, 2011, 22:45:47 »

W książce P. Krystyny Oszkinis przeczytałam o nawożeniu storczyków rozcieńczoną gnojowicą. Na 5 l wody należy dać 50 ml gnojowicy. W tym roku będę tak podlewać, w ubiegłym zdążyłam tylko 1 raz, a zimą nie nawożę. To jest dość duże rozcieńczenie i nie ma w pomieszczeniu żadnego przykrego zapachu.

domowe
działka
"Natura to zielone schronisko okaleczonych dusz." Anne Louise Stael-Holstein
Pozdrawiam, Alina
kasiuniaap
Aktywny
**

« Odpowiedz #13 : Luty 25, 2011, 12:54:49 »

Ja stosuję guano. Jest w butelce, łatwiej się stosuje, a to przecież to samo... ekhm... kupa  Smile
Wszystkie roślinki w domu ładnie po tym rosną, no i ma super plus! Nie przesoli się podłoża przy tym Smile
edzia
Nowicjusz
*

woj. lubelskie, strefa 6A

« Odpowiedz #14 : Luty 26, 2011, 17:28:30 »

A ja od pół roku moczę phalaenopsisy w wodzie z akwarium mojego M, tylko że on co jakiś czas wlewa roślinkom w tym akwarium jakiś nawóz. Powiem Wam, że rewelacja, kwitną, puszczają korzonki i liście i to na potęgę, nawet teraz kiedy tak mało jest słoneczka za oknem. Nie wiem czy to zasługa tej wody czy może wreszcie zaakceptowały warunki jakie panują w domu bo w te mrozy to na parapecie nawet i 13 stopni bywało  Shocked
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: