Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Października 21, 2020, 14:47:14
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kwiaty  (Przeczytany 10374 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sihaya
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #30 : Stycznia 06, 2010, 22:09:31 »

hmm...zobaczymy- większość moich cebul leżało w lodówce przez min 3 dni przed posadzeniem- teraz mam większą próbę- 6szt które przechłodziłam i 6, które posadziłam zaraz po rozpakowaniu paczki- wszystkie wychylają już nosek z cebulki- będzie mały eksperyment  Very Happy

Ci, którzy chcą- szukają sposobu, Ci, co nie chcą- szukają powodu.
malenstwo38
Rezydent

świętokrzyskie Pozdrawiam Bogusia

« Odpowiedz #31 : Stycznia 08, 2010, 12:14:40 »

Tellerka ma rację. Ja też dochodzę do wniosku, że za ciepło powoduje, że łodyga jest krótka. Tak właśnie stało się z moim Elvasem. Za późno przestawiłam go bliżej szyby.

Ja musiałabym kupić osobną lodówkę do cebul hippeastrum Smile Nie wiem co na to rodzina Laughing a raczej WIEM Confused

Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #32 : Stycznia 08, 2010, 12:26:28 »

Moje Hipki zakupione w tamtym roku w maju w Holandii miały łodygę na długość od 50- 70 cm ciekaw jestem jak zakwitną w tym roku na razie siedza nadal w piwnicy i nie zamierzają się ruszyć leniwce pospolite  Smile Smile. Do lodówki ich nie włoże bo jeszcze gotowe zaginąć w zupie itp  Laughing Laughing

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #33 : Stycznia 12, 2010, 10:50:12 »

Jak je tylko przyniesiesz do światła, do ciepła... to nagle ruszą, wierz mi.
Jeśli w piwnicy jest chłodno, to być może wystarczy.

Chyba gdzieś tak na poczatku lutego warto je wystawić do pokoju Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #34 : Stycznia 12, 2010, 12:06:15 »

Dziękuję Tallerko w takim razie wstawię je w lutym do domku i zobaczymy czy moje bestyjki zakwitną  Smile Smile

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
Rawa
Aktywny
**

KOCHAM MÓJ OGRÓDEK :) i STORCZYKI

« Odpowiedz #35 : Stycznia 22, 2010, 11:22:58 »

z moich doświadczeń zeszłorocznych wynika,ze te które stały w ciepełku miały krótszą łodygę niż te, które miały chłodniej
pozwala to samemu zdecydować,czy chce się mieć długie czy krótkie łodygi kwiatowe...
mi osobiście bardziej podobaja się krótsze!

pozdrawiam Magda
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: