Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maj 27, 2020, 09:48:38
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jeżyna bezkolcowa  (Przeczytany 4799 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kasja
Aktywny
**

« : Lipiec 23, 2008, 21:29:38 »

Mam na działce 2 okazałe krzewy jeżyny bezkolcowej. Ostatnio zauważyłam, że w różnych miejscach pojawiły się samosiejki. Są zdrowe i szybko rosną. Nie wiem, czy powtórzą cechy rośliny matecznej. Mam wyrzucić je na kompost, czy obdarować znajomych?
orange30
Nowicjusz
*

NaŻadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia

« Odpowiedz #1 : Lipiec 23, 2008, 21:54:45 »

Zostaw, w przyszłym roku te pędy będą owocować, a tegoroczne po owocowaniu trzeba wyciąć. Jak się trafi mroźniejsza zima to niektóre przemarzną i nie będziesz miała w ogóle, a tak będzie wybór. Ja tak robię. Jeżyna przeważnie "wybija" nowe od korzeni i nic na to nie poradzisz. Taka uroda tego krzewu:)

Pozdrawiam serdecznie Halina Smile
Kasja
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Lipiec 23, 2008, 22:03:21 »

Halinko, nie zrozumiałyśmy się. Chodzi mi nie o odrosty, ale o zupełnie nowe rośliny, które rozsiały się z nasion w miejscach oddalonych od matecznych krzaków. Niektóre drzewa i krzewy rozmnażane przez nasiona nie dziedziczą cech "rodziców". Nie wiem, czy jeżyna do nich należy.
orange30
Nowicjusz
*

NaŻadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia

« Odpowiedz #3 : Lipiec 23, 2008, 22:09:10 »

Faktycznie nie zrozumiałam, ale te rośliny są stuprocentowe, niczym się nie różnią, bynajmniej taki ogrodnik jak ja nie zauważył niczego Smile Zwykle wykopuję takie "dziczki" i uszczęśliwiam potrzebujących Smile

Pozdrawiam serdecznie Halina Smile
Kasja
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Lipiec 24, 2008, 08:31:44 »

Dziękuję, o to mi chodziło.
Adam.B
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 23, 2013, 09:58:09 »

Pobawię się w górnika i odkopię stary temat.

W zeszłym roku znalazłem niesamowicie plenny krzew jeżyny (kolczastej). Owoce duże, słodkie i dosłownie na kilogramy z 1 krzewu. Nie miałem możliwości zrobienia odkładów (nie mój teren). Udało mi się uciąć kawałki pędów z pączkami. Moje pytanie brzmi czy jeśli wrzucę je w wodę, posadzę bezpośrednio do ziemi lub w ukorzeniacz i następnie do ziemi to czy się przyjmą/wypuszczą korzenie?
karagana
Aktywny
**

Iwon

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 24, 2013, 17:23:14 »

A u mnie jeżynie bezkolcowej coś nie pasuje.Już w drugie miejsce ją posadziłam i nie rośnie.

Adam.B
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 26, 2013, 08:58:05 »

zła kwaśność/wilgotność gleby albo nasłonecznienie?
karagana
Aktywny
**

Iwon

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 28, 2013, 17:48:42 »

Tak sobie myślę ,że może za mało kwaśną ziemię miałam.

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 15, 2015, 19:28:24 »

Odświeżę temat Smile

Dopiero przy trzecim podejściu przyjęła się  i teraz rośnie bezproblemowo wydając odrosty Wink

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
Orszulka
Rezydent

« Odpowiedz #10 : Październik 02, 2015, 10:55:00 »

U mnie też w tym roku było mnóstwo owoców.
Ja w tym czasie wyjechałam, owoce zbierała moja mama, ale gdy wróciłam jeszcze starczyło mi na zrobienie nalewki jeżynowej

Pozdrawiam.Ula
Moje kaktusycała reszta.
JU-BO
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Marzec 12, 2016, 14:15:06 »

Ja też mam jeżynę już od paru lat.  Very Happy
Pięknie rośnie, pyszne owoce,  długość pędów nawet 2,5--3 metry.
Praktycznie bez problemów, tylko cięcie i usuwanie starych pędów.

BOŻENA
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: