Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 16:50:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Liście storczyków - dbanie o wygląd  (Przeczytany 10494 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Krasnal
Nowicjusz
*

« : Lipiec 12, 2008, 10:31:16 »

Witam,

Proponuje wpisywać tutaj receptury na roztwory służące do mycia liści u naszych ulubieńców. Wiem, że na forum jest klika receptur ale znalezienie ich graniczy z cudem, a tutaj będą w jednym miejscu.

Faceci, a szczególnie skrzaciki też kochają kwiaty.
Krzysztof.
edzia
Nowicjusz
*

woj. lubelskie, strefa 6A

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 06, 2009, 13:10:02 »

Teściowa przeciera liście phalaenopsis parafiną, czyni tak raz na jakiś czas, póki co nic się im nie dzieje. Ja na razie podchodzę do tego sceptycznie. Z tego co wiem parafina zatrzymuje parowanie wody, może się mylę??? Listki ładnie wyglądają, nie czepia się ich kurz no i pięknie błyszczą   Shocked , powiedzcie co o tym sądzicie???  Confused
goll
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 06, 2009, 13:44:40 »

Chyba nabłyszczaczy  nie stosuje się do storczyków.

Lana
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 07, 2009, 09:13:03 »

Ani nabłyszczacze, ani wspomniana parafina  Smile. Wszystko to może zapchać aparaty szparkowe w liściach i jak roślinka ma potem oddychać, pobierać wilgoć itp. Ze swojego doświadczenia polecam pare kropli soku z cytryny do wody oczywiście destylowanej lub przegotowanej i odstanej. Spotkałam się też z dodawaniem paru kropli piwa do wody.
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 16, 2009, 07:41:22 »

Ja przecieram piwem (nie rozcieńczam z wodą) - schodzą wszystkie zacieki i ewentualne plamy od wody a do tego pozostaje ładny połysk. Czasami stosuję też wodę z kilkoma kroplami cytryny - jak napisała Lana.
luki1993pies
Gaduła

Małopolska

« Odpowiedz #5 : Październik 11, 2009, 15:15:01 »

Ciekawe te wasze pomysły muszę spróbować Smile Jak na razie miałem taki nawóz w sprayu  i on nabłyszczał liście i przy okazji nawoził storczyki Smile

Wszystko co zielone i się rusza jest piękne;];]
Kwiaty domowe:
część 1 

część 2
Moje ogrodowe kwiaty Very Happy

część 1
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #6 : Październik 11, 2009, 16:46:50 »

A czy do oleandra też można piwo?? Albo cytrynę?? Mam takie kupione z zaciekami i próbowałam już płynem do naczyń i nie zeszły... Może piwem by zeszły...

M@rtulin@ pozdrawia
wyrak
Moderator Globalny

« Odpowiedz #7 : Październik 11, 2009, 18:05:00 »

Wszystko jadę piwem i nic złego się nie dzieje.
bura4
Gaduła

Podkarpacie, strefa 6a

« Odpowiedz #8 : Październik 11, 2009, 18:58:43 »

Wszystko jadę piwem i nic złego się nie dzieje.
Tylko piwa żal Razz

A tan na serio, zwykłe piwo czy jakieś specjalne?? Obawaim się, że Redds nie może być bo cukier...

M@rtulin@ pozdrawia
werka
Aktywny
**

Zielone jest piękne

« Odpowiedz #9 : Październik 12, 2009, 17:40:00 »

No na pewno nie może, bo ledwie się otworzy, to już go nie ma Very Happy.
U mnie ten numer z piwem by nie przeszedł, bo mój pies kocha piwo Confused i jak znam życie pokochałby storczyki miłością nieodwzajemnioną Sad.
A nos ma jak każdy wyżeł - nie tylko na kaczki Mad, ale głównie do węszenia i szperaczki Smile

teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #10 : Październik 13, 2009, 11:51:18 »

Smile Smile Smile
Ekstra go opisałaś  Smile Smile Smile..........kochany psiak

Venus9
Gaduła

Ostatecznie jestem kobietą i bardzo mnie to cieszy

« Odpowiedz #11 : Październik 13, 2009, 12:21:14 »

werka masz super psa to tylko lać piwo a wszystko wyczyści  Smile Smile Smile Smile.  Mój kolega miał sunie, która piła wódkę z kieliszka więc widać że pieski też są smakoszami  Laughing Laughing Laughing

"Sztuka jest sposobem wybaczania światu jego zła i chaosu "
Pozdrawiam Julita
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=12910.0
anicurka
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Listopad 27, 2009, 22:55:48 »

Ja używam preparatu firmy Agrecol - preparat do pielęgnacji storczyków, pryskam raz na jakiś czas, i wszystko samo znika, ewentualnie samą wodą przemywam wcześniej, a potem robię mgiełkę z tego preparatu. Rosną ładne duże i błyszczące liście. Nawilża i delikatnie odżywia, ale niestety producent zapomniał o składzie więc nie wiadomo co w nim jest, zalecają raz w tygodniu ale ja na wszelki wypadek stosuję jak mi się przypomni:)

Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem.
Mee
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Luty 08, 2011, 19:53:59 »

W książce Brigitte Goede czytałam o wsadzaniu storczyków pod prysznic   Very Happy I już mnie korci żeby tak zrobić. Tylko rano i trzeba pamiętać o wysuszeniu stożka wzrostu.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: