Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Luty 29, 2020, 06:40:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KERAMZYT  (Przeczytany 8765 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MiYu
Nowicjusz
*

Na wysokie drzewo wspinają się orchidee...

« Odpowiedz #30 : Październik 01, 2008, 17:01:11 »

Wygląda bardzo ładnie i przede wszystkim nie zajmuje parapetu:) NIe wiem jak jest później z przesadzeniem, ale poczytałam i sdporo osób tak robi. Pomartwwię się za kilka lat jak będe zmuszona przesadzić Smile
DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #31 : Październik 02, 2008, 14:31:09 »

powodzenia

donama
Gaduła

« Odpowiedz #32 : Październik 04, 2008, 19:13:07 »

Wklejam obiecane fotki moich falków w keramzycie

może zobaczycie mały zaczątek korzonka .
czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #33 : Luty 01, 2013, 13:24:52 »

Musze trochę odświeżyć temat...Mam jednego phalka uparciucha i już nie mam nerwów  do niego  Confused Obiecuje mu ciągle ze go wyrzucę przez balkon  Cool

Phalek w spadku od mamy na "uratowanie... "
Wsadziłam do keramzytu i akwa...Wszystko super,pojawiły sie korzenie,liście jak marzenie...
Wsadziłam do kory...Po dwóch miesiącach powrót do stanu pierwotnego czyli korzenie pogniłe i liście ledwo żywe...
Nie przelewam storczyków,dwa pozostałe podlewane tym samym systemem żyją i maja się dobrze  Confused

Nie wiem czy mam już go dożywotnio trzymać w tym keramzycie skoro w korze mu nie pasi  Confused
Jeśli jest teraz w keramzycie to woda ma być na dnie czy akwa ma być puste a podlewać go co jakiś czas?
Szczerze powiem ze juz zglupialam z tym storczykiem... Wcześniej ratowałam tez jednego ta sama metoda  (keramzyt zanurzony  troche w wodzie i kwiatek w akwa ) i rośnie teraz w korze elegancko.A ten strajkuje  Sad

Mędrzec to ten, kto na drodze pełnej kolców wyhodować potrafi różę.

Moje fiolki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=18387.0

Storczyki:)
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=16379.msg399150#msg399150
boswell
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Luty 01, 2013, 14:19:25 »

Chyba jednak przelewasz skoro gnije..... Kora raczej nie za specjalnie napowietrza,na dodatek sama jako podłoże??? Spróbuj mieszaniny włókna kokosowego z czipsami kokosowymi pół na pół lub z przewagą czipsów.U mnie storczyki czują się w tym bardzo dobrze.

grzeznik
Aktywny
**

Grzegorz

« Odpowiedz #35 : Luty 01, 2013, 14:36:01 »

Co prawda sam nie uprawiam storczyków, ale moja matka ma jedną Phalaenopsis, której ciągle zagniwały korzenie w podłożu do storczyków. W końcu przesadziłem jej storczyka w keramzyt i ma się nieźle, bo ostatnio wypuścił pęd kwiatowy. Ja sam trzymam w keramzycie dwie hoje, epifyllum i Ceropegię sandersonii i nie mogę narzekać. Generalnie, o ile zapewnimy odpowiednią ilość pożywki i otwory odpływowo-wentylacyjne w doniczce, można uprawiać w keramzycie i podobnych podłożach prawie każdą roślinę, od tropikalnych epifitów po najbardziej wrażliwe na zagniwanie sukulenty.

czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #36 : Luty 01, 2013, 16:26:35 »

Dokladnie tak jest.....W korze kaplica-w keramzycie ok...  No to bede testowac  Very Happy
Nie mialam go w samej korze,to byla mieszanka z Substrala do orchideii.

KosimkArt
Aktywny
**

« Odpowiedz #37 : Maj 22, 2013, 13:05:22 »

Może rzeczywiście storczyk woli keramzyt, ja bym go potrzymała dłużej niż te dwa miesiące... a podlewanie zrobiłabym przez namoczenie, nawet pół godziny niech sobie popije ile zechce i wyjąć z wody...

czarodziejka
Gaduła

« Odpowiedz #38 : Maj 22, 2013, 13:55:05 »

Storczyk siedzi sobie w keramzycie i akwa cały czas...Nie umiera ale tez nie ma szalu z przyrostem...Jakiś jeden malutki korzonek się pojawia wiec może ożyje łaskawca  Confused   Razz
Bardzo uparty egzemplarz.... Kiedyś w czasach świetności wyglądał tak...

sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #39 : Maj 22, 2013, 16:13:59 »

Witam mam akurat dwa falki które rosną tylko w keramzycie. Bardzo ładnie i szybko wypuściły nowe korzenie i liście. Jak je sadziłam to były bez korzeni. Rosną w kubeczkach, na samym dnie zawsze jest odrobina wody. Keramzyt sprawdza się doskonale u storczyków jak i u innych roślin także.
Strony: « 1 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: