Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 16, 2019, 05:45:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KERAMZYT  (Przeczytany 8715 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
patrycja11
Aktywny
**

<3 <3 <3 <3

« : Czerwiec 12, 2008, 08:57:30 »

Czy phalek moze rosnąć w akwarium (4 litry) w samym keramzycie??
Jak wtedy podlewać?? prosze o b. szybka pomoc bo właśnie ratuje phalka...

Pozdrawiam gorąco wszyskich miłosnikow roslin doniczkowych i ogrodowych xF

PatH
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 14, 2008, 11:58:05 »

Patrycja po pierwsz to keramzyt nie kermazyt. U mnie rosną w samym keramzycie i mają się dobrze Smile

..w życiu piękne są tylko chwile.. Smile
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 29, 2008, 10:09:49 »

U mnie wszystkie storczyki rosna w keramzyt i uważam że to jest dla moich maleństw najlepsze. 

DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 29, 2008, 11:16:55 »

Chcecie powiedzieć że nie trzymacie ich w korze tylko w samym keramzycie? Wiem że nawet przy szklanych wazonach powinna być kora, chyba że mówicie o reanimowanych falkach. Wyjaśnijcie mi proszę.

poli
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 29, 2008, 11:52:44 »

Ja spróbowałam z jednym Phalaenopsis i ma się całkiem nieźle - nawet wypuszcza pęd kwiatowy. Resztę przy następnym przesadzaniu zamierzam też trzymać w samym keramzycie (zawsze to taniej niż podłoże z orchisklepiku a skoro się sprawdza to czemu nie)

Pozdrawiam serdecznie
Pomorze, 7a
XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 29, 2008, 12:00:48 »

Falki są prawie w całym keramzycie chodź pojawia się tam od czasu do czasu jakiś kawałek kory czy mchu który mi się tam niechcąco uczepi korzenia falka. . Miltonie, Cambrię i resztę moich podopiecznych mam tez z większością keramzymatu. Chodź np. W Miltoni mam gąbkę, mech, korę i troszkę ziemi w Cambriach mam minimalną ilość kory i reszta keramzmat. Dendrobium który jest umieszczony w wątku "prezentacja" ma stare swoje podłoże z domieszką Keramzytu. Na to tak szczerze nie ma zasady. ja kupuje kwitnącego storczyka przesadzam go do większej doniczki od razu i kwitnie mi dalej bez zrzucenia pąka i tu mi nie chodzi o Falki ale i też o inne.  Nawet moje keiki najpierw hodowałam w samym mchu, potem z domieszką Keramzytu. A teraz siedzą w Ziemi uniwersalnej pomieszaną razem z ziemią z lasu Razz.
Jeśli chodzi o koszty to ja mam obydwa w tej samej cenie. Tylko że bardziej mi się podoba w Keramzytu niż w tej korze a po drugie mniejsze zagrożenie o jakiegoś grzyba Razz

DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 29, 2008, 12:06:33 »

A wydawało mi się że keramzyt zatrzymuje zbyt wiele wilgoci i nie zagraża to korzeniom?
A jak podlewasz?

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 29, 2008, 12:14:50 »

Wiesz ja wszystkie swoje storczyki mam na 1 parapecie. I mają bardzo dużo wilgotności. Podlewam je mocząc 15 minut w wiaderku po czym wyciagam i wkładam na miejsce. Czasami podlewam co 7 dni a czasami co 14 zależy czy w danym tygodniu było dużo wilgoci na dworze. Ja wiele rzeczy robie które niby zagrażają storczyku chodź  nie widać tego po nich żeby były chore. Dlatego uważam że w tych łatwych storczykach nie ma tak naprawdę formułki co do hodowli. Najważniejsze jest to by je nie przelać. A korzenie naprawde maja się dobrze.

DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 29, 2008, 12:18:57 »

Ja też uważam że skoro sprawdza Ci się ten system to chyba jest ok. Ja chyba bałabym się wsadzić storczyki do samego keramzytu. Gdy są w korze to podlewam je co ok. 7 dni (tyle potrzebują żeby przeschnąć) a nie wiem jakby to było z keramzytem bo mi doniczki stoją na podstawkach, w których właśnie jest keramzyt i powiem ci że przesycha ok 1 miesiąca a to by było dla storczyków chyba zabójcze.

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 29, 2008, 12:24:47 »

Ja tez mam na podstawkach ale nie w falkach tylko Miltoni i Cambri. Powiem ci że na niektórych forach ludzie tez maja storczyki tylko w tym i im rosną. Ten Kremzyt na pewno sprawdzi się najlepiej w zime kiedy będa grzać Razz.

DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 29, 2008, 12:29:23 »

A jaki masz ten keramzyt? Bo ja mam taki dość duży pomarańczowy. wiem że jest jeszcze drobniutki szary. Może dlatego że mam ten duży to tak długo wilgoć trzyma?

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 29, 2008, 12:32:25 »

Nie jest duży właśnie ze on jest trosze większy od tego siwego ale koloru jest takiego pomarańczowego- czerwonego. Ja kupując kupuje ten trochę większy od tego najmniejszego.

DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 29, 2008, 12:37:24 »

U mnie w sklepach jest tylko ten wielki ale może w orchidsklepiku będzie coś mniejszego to może spróbuję. Skoro reanimowane i malutkie falki nie narzekają na keramzyt a sama kilka tak reanimowałam (przecena w sklepie) to chyba duże też to polubią. Skoro mówisz że u Ciebie mają dobrze i nic się nie dzieje to chyba wart się pokusić zwłaszcza na zimę żeby miały większą wilgotność.

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 29, 2008, 12:55:49 »

to zrobiłam z powodu tego że często wyjeżdżam do Polski i moim maleństwami opiekuje się mąż. A on ma tendencje do zapominania podlewać kwiaty to chociaż wytrzymają 2-3 tyg bez wody. Chodź ostatnio już sam wie że musi je podlewać co tydzień  .  Powiem Ci że ja wkładając każdego storczyka nie przypuszczałam że może on być dla niego groźny. Jednak  nieświadomość ludzi czasem  dobrze wpływa na rośliny. Choć większość już storczyków mi przekwitła to jednak wypuszczają co chwile nowe liście. Miesiąc temu wyjechałam do Polski to miały malutkie listeczki a teraz juz maja większe i  drugie  wypuszczają. Ja tez kupuje storczyki po przecenie bo chce sprawdzić sama siebie Razz a po drugie są o 50 % tańsze i czasami naprawdę nie są w złym stanie  .

DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 29, 2008, 13:02:22 »

Tym bardziej że kwitnienie o wiele bardziej cieszy. A poza tym różnice w cenie 50% to jest sporo i uważam że warto zaryzykować. A co ile Ci falki kwitnął bo u mnie to się ostatnio rozleniwiły - od 5 miesięcy nic (te co przekwitły). Te które kwitną mają się ok ale te przekwitnięte chyba poszły spać, bo tylko nowe listeczki puszczają a kwiatów zero. Mam nawet dwa z pędami które nie zaschły, na wierzchołku są pączki, poniżej lekki odrost i na tym się kończy bo tak już sobie stoją prawie pół roku i nic.
Może ten keramzyt je trochę ruszy...

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #15 : Wrzesień 29, 2008, 13:09:28 »

Moje kwitną różnie. Bo jeśli zostawiam łodygę to 2 miesiące i ponownie  kwitnie,  Ale jeśli nie ma łodygi to czasem 4-5 miesięcy czekam aż wypuści coś. Nie wiem czy keramzyt coś pomoże bo nigdy nie miałam falka do porównania. Czasem po prostu storczyk potrzebuje przerwy.  Mam jeszcze metodę że w dzień robię ciepło a w nocy zimno żeby zmusić je do kwitnięcia. Może to je ruszy?

DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Wrzesień 29, 2008, 13:15:23 »

U mnie jest temperatura w nocy niższa o 6-7 stopni bo większość storczyków u mnie to cambrie, dendrobia i oncidia a one muszą mieć takie wahania - zresztą kwitną jak zwariowane. Nawet Miltonie mi bezproblemowo kwitną, a te uparciuchy nic. Jednego falka mam 1 rok i od momentu zakupu nie kwitł ani razu więc nie wiem co jest z nimi. Chyba mnie nie lubią...

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #17 : Wrzesień 29, 2008, 13:42:37 »

a próbowałaś mu zmienić podłoże może jak zmienisz podłoże to się obudzi Razz

DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Wrzesień 29, 2008, 14:16:37 »

Chyba tak zrobię i na razie dodam niewielką ilość keramzytu. Niby najłatwiejsze storczyki a takie humorzaste

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #19 : Wrzesień 29, 2008, 14:23:10 »

No najlepiej wymieszaj to im. Życzę powodzenia Smile i kwitnięcia Smile

DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Wrzesień 29, 2008, 14:40:17 »

Tak zrobię i dziękuję aga za rady.

MiYu
Nowicjusz
*

Na wysokie drzewo wspinają się orchidee...

« Odpowiedz #21 : Wrzesień 29, 2008, 18:41:13 »

A ja z braku miejsca postanowiłam pobawić się z pniami drzewa Smile Czekam aż przyjdzie mi zamówiony mech i posadzę kilka kwiatuchów. Czytałam, że dobrze im to robi, w końcu tak rosną w naturalnym środowisku Smile
donama
Gaduła

« Odpowiedz #22 : Wrzesień 29, 2008, 21:26:05 »

Ja też mam 2 falki w keramzycie,zabrakło mi podłoża dla nich Mad ,jeden mału puszcza nowego liścia i korzonki,drugi falek zakupiony w netto był zalany ,stracił połowę korzeni a teraz puszcza liść i pęd kwiatowy  Very Happy.Podlewam jak keramzyt całkowicie przeschnie a korzenie są białe .Na razie jest ok.
Agnieszka Co.
Nowicjusz
*

STORCZYKI UZALEŻNIAJĄ!!!

« Odpowiedz #23 : Wrzesień 30, 2008, 09:04:36 »

A ja z braku miejsca postanowiłam pobawić się z pniami drzewa Smile Czekam aż przyjdzie mi zamówiony mech i posadzę kilka kwiatuchów. Czytałam, że dobrze im to robi, w końcu tak rosną w naturalnym środowisku Smile

a jaki masz pomysł - duzy pieniek rozgałęziony i na nim różne storczyki czy małe pieńki wydrążone na pojedyncze okazy? Gdzie to planujesz ustawić?
DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Wrzesień 30, 2008, 09:40:36 »

Donama a jak długo przesycha Ci ten keramzyt?

donama
Gaduła

« Odpowiedz #25 : Wrzesień 30, 2008, 12:40:53 »

keramzyt wysycha szybko w zasadzie na drugi dzień,a podlewam raz w tygodniu jak korzenie są białe ale daję im się porządnie napić,jak będę miała trochę wolnego zrobię fotki,w tym tygodniu nie mam czasu  Mad
DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Wrzesień 30, 2008, 14:49:19 »

Porób fotki, porób - czekamy z niecierpliwoscią

MiYu
Nowicjusz
*

Na wysokie drzewo wspinają się orchidee...

« Odpowiedz #27 : Wrzesień 30, 2008, 17:22:53 »

Agnieszka Co. chcę zrobić coś takiego:
http://www.orchidalia.pl/obrazki/piotrbaldyga/15.jpg
DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #28 : Październik 01, 2008, 09:54:52 »

MiYu ślicznie to wygląda. Jak uda Ci się już posadzić swojego na drewienku to wstaw zdjęcia - popodziwiamy i pozazdrościmy...Smile Smile

XxAgnessxX
Gaduła

Racibórz

« Odpowiedz #29 : Październik 01, 2008, 10:43:40 »

MiYu ciekawy pomysł Smile ale jak by tak popatrzec to po kilki latach chyba będzie problem jak będzie trzabyło ja przesadzić nie?

Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: