Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 28, 2014, 07:40:45
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki najlepszy preparat owadobójczy do drzewek owocowych  (Przeczytany 3488 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mariusz96
Nowicjusz
*

« : Czerwiec 02, 2008, 21:21:18 »

Witam wszystkich. Chciałbym się zapytać jaki jest skuteczny środek owadobójczy ( mszyca, drzew owocowych) Proszę o szybką odpowiedź. Miałem buldog`a ale nic nie pomógł pryskałem wiele razy i nić nie  pomogło, miałem też Decis . Może ktos wie jakie są jeszcze skuteczne środki na rynku. Bardzo mi na tym zależy. Pozdr  Smile
mariusz96
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 03, 2008, 15:57:40 »

Odppiszcie szybko to poważna sprawa   napewno wie ktoś jaki jest. Napiszcie tylko jeden preparat. Potrzebny mi
JeyDee
Administrator

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 03, 2008, 17:07:52 »

Co masz na myśli mówiąc "buldog" ?
Decis to odpowiedni środek, skoro nie pomógł to może to nie mszyce ?

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
mariusz96
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 04, 2008, 18:47:44 »

A może jest jakiś lepszy środek.  Piszcie, mnie na tym zależy
 jestem zdolny zapłacić za pomoc!!!!!!!!!!!!!
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 05, 2008, 06:39:14 »

Ja kupiłam środek ..ogólnie  "owadobójczy",tak pisze zapomniałam dokładnej nazwy ,jak spryskałam na drzewkach ,na drugi dzień nie było śladu mszyc ,dodatkowo ,mocnym strumieniem wody wymyłam drzewa.
Teraz w sklepach jest od groma tych preparatów i jest w czym wybrac

aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 15, 2008, 10:38:39 »

Ja też mam pytanie odnośnie środków na mszyce. Czy można pryskać nimi drzewka teraz jak już są owoce czy raczej to będzie szkodliwe dla ludzi jedzących owoce. Nigdy nie miałam mszyc i w tym roku też się nie zapowiadało aż tu nagle całe drzewka się czarne zrobiły. A może są jakieś naturalne sposoby na mszyce. Wiem ze biedronki się nimi zajadają ale długo bym musiała je zbierać zanim coś by dały radę zdziałać

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 15, 2008, 16:13:51 »

Każdy środek chemiczny ma instrukcję. A tam ZAWSZE jest napisane, jaki jest okres karencji. Czyli po jakim czasie można zjadać roślinki. Po prostu trzeba poczytać  Smile

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
aniula_87
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 16, 2008, 19:15:35 »

dzięki bo myślałam że takie opryski można robić tylko do zawiązania się owocó

"Każdy ma prawo do szczęścia, ale nie każdy ma szczęście do prawa."
Werner Heisenberg
Ogrodowo u aniuli_87
Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 16, 2008, 19:48:42 »

A ja dostałam jakiś środek owadobójczy, stosowany w sadach. Niestety darczyńca wie tylko, że jest "na robaki". Na pytanie jak się ten środek nazywa i na jakie jest robaki, dowiedziałam się, że nie wiadomo jak się nazywa a jest...no na robaki.  Shocked
Jedno mogę stwierdzić. Jest bardzo skuteczny. Nawet tarczniki na winogronie po pierwszym oprysku pospadały.  Very Happy

Może ktoś wie co to może być?  Confused

Pozdrawiam Lidka
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: