Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipiec 14, 2020, 10:44:14
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Prosze o poradę. Jakie pojemniki?  (Przeczytany 13892 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kasjopea
Nowicjusz
*

« : Maj 25, 2008, 20:29:24 »

Mam pytanko. Jestem posiadaczką kilku storczyków . Kupione zostały w plastikowych , przeźroczystych doniczkach. Fajne jest to ,że idealnie widać korzenie , ale teraz je wystawiłam na balkon i po kilku minutach słońca , są w środku zaparowane. Jakoś sie obawiam ,że mi sie te korzenie po prostu ugotują.Zastanawiam sie czy nie kupić ceramicznych doniczek z wyciętymi z boki otworami. I to właśnie moje pytanie . Czy poprzesadzać te storczyki? Wydaje mi się ,że w tych ceramicznych będą bardzie "oddychały"...nie wiem ...proszę o poradę.
zunia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Maj 26, 2008, 03:49:34 »

myślę że nie powinnaś wyciągać ich z tych osłonek,lecz ewentualnie włożyć do większych,ceramicznych doniczek...bardzo fajnym pomysłem są również szklane wazony...
danam
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Maj 26, 2008, 05:00:39 »

Witam
Storczyki na balkonie nie powinny stać na bezpośrednim słońcu ,trzeba je cieniować.
Ja to robię parasolem .
Pozdrawiam
Kasjopea
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #3 : Maj 26, 2008, 09:06:00 »

Ja mam balkon południowo zachodni i w zasadzie one maja jakąś godzinkę słońca w tym miejscu i to około 16, wiec nie jest to słońce palące . Ale kupie dziś osłonki i je zapakuje na razie bez przesadzania , a jak przekwitną to je przesadzę.
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #4 : Maj 26, 2008, 12:17:59 »

A ja z innej beczki.. Córcia kupiła mi do storczyka szklaną doniczkę.. Otworu brak! Zapełzłam dziś do kwiaciarni a facet zrobił dziwną minę, że w storczykowej doniczce i to ze szkła zachciało mi się dziurki! Że nigdy żadnego otworu w takim lokum dla storczyka nie powinno  być .. Ja głupia czy on niezbyt mądry.. Zbaraniałam Smile Małgosia rzeknij słówko, co Ty na to? Smile Dzięki Smile

..w życiu piękne są tylko chwile.. Smile
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #5 : Maj 26, 2008, 17:35:16 »

Witam.
Wybacz Małgosiu.
U mnie storczyki stoją w szklanych wazonach ...bez otworów ....mają na dnie dużo keramzytu.
Pozdrawiam.

Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #6 : Maj 26, 2008, 18:49:40 »

Basiu, a można gdzieś je zobaczyć na zdjęciu?

Pozdrawiam Lidka
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #7 : Maj 26, 2008, 19:06:37 »

No właśnie, też bym pooglądała Basieńko Smile Bo jakoś niezbyt mnie takie doniczki przekonują. Zwłaszcza, że u mnie sam keramzyt gości w storczykach Smile To już we dwie z Lilą czekamy na fotkę Smile

23Margo
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Maj 26, 2008, 19:30:26 »

Typowe szklane doniczki do storczyków maja otworek, są w sprzedaży w dobrych centrach ogrodniczych.
Aga Ty masz po prostu szklaną osłonkę.  Smile

Moje doświadczenia z wszelkimi ślicznymi ceramicznymi i szklanymi osłonkami kończyły się uszczerbkiem na zdrowiu storczyków , więc ich nie polecam i od dawna nie stosuję  Sad
Wiem ,że niektórym hodowcom storczyków udaje się z powodzeniem uprawa wazonowa. Ale nie do każdych warunków się nadaje.

Cudownego słoneczka wszystkim życzę Smile
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #9 : Maj 26, 2008, 19:49:49 »

No właśnie, Małgosiu dla mnie to był lekki Wink szok jak się facet zagotował, że dziurka to jakiś mój wymysł, zwłaszcza, że dodał "nigdy w życiu".. Taki to ja akurat film oglądałam, ale nie mam przekonania do takiej osłonki! No jego zdaniem to doniczka, utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że to szklana osłonka (szklana i droga!!)Córcia chciała dobrze Smile Wybuźkowałam ją Smile Dzięki Małgo Smile

23Margo
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Maj 26, 2008, 20:05:38 »

Agnieszko wcale się nie dziwię ,że "wybuźkowałaś" córkę , to bardzo ładny  prezencik i można go wspaniale wykorzystać  Very Happy . A na pewno nadaje się na Wandowate  Smile , więc może czas sobie sprawić nowego rodzaju storczyk  Very Happy                                                       

Cudownego słoneczka wszystkim życzę Smile
Kasjopea
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Maj 26, 2008, 20:45:14 »

Te szklane osłonki kosztują w granicach 20 zł, i tez mi sie wydaje ,że skoro nie ma otworów to jest ryzykowne......
Mała Mi
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Maj 26, 2008, 20:54:51 »

... no ja przesadziłam w szklaną donicę chorego storczyka i jakoś ma się dobrze... tak bynajmniej mi się wydaje...a pan pewnie się zaspecjalnie nie znał i dlatego takie zdziwienie zapodał...ale też wiecie jak to jest ile ludzi na świecie tyle opini,ja bynajmniej narazie widze że ta szkalana jest oki i raczej w przyszłości też poprzesadzam resztę w takie oto donice....
Pozdrawiam Aga Very Happy
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #13 : Maj 26, 2008, 22:24:17 »

Oj Małgoś za te dostawianie doniczek mąż mnie z rodziny wypisze Smile Nie kuś Wandzią Smile No właśnie szkoło kosztowało koło 20.. Ale ja nie zaryzykuję i nie przesadzę tam swego storczyka Smile Aga skoro u Ciebie się przyjął w takim szkiełku.. to fajnie! Wklej fotkę Smile

danam
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #14 : Maj 27, 2008, 06:31:43 »

Witam
Jeśli chodzi o szklane osłonki czy doniczki to każdy ma inne doświadczenia. Ja swoje szklane osłonki zlikwidowałam bo podłoże w doniczkach słabo przesychało i zagniwały korzenie -brak powietrza.
Uprawiam wszystkie storczyki w przezroczystych doniczkach .Aby było bardziej estetycznie to wstawiam je do łopianek po truskawkach.Pozdrawiam
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #15 : Maj 27, 2008, 19:04:20 »

Witajcie
Nie dziwię się ...że zdania są podzielone,bo wszystko zależy od warunków mieszkaniowych  Cool.
U mnie w blokowisku ,jest tak sucho ...że nie nadążałam podlewać .
Na razie dobrze mi sie sprawdzają szklane wazony,widać co się dzieje z korzeniami i widzę że im służy.Zdjęcie jest tu http://www.floraforum.pl/index.php/topic,6270.15.html
Ten biały jest w wazonie ..troszkę widać ,bo drugi ,to nowy.
Wazony są zwykłe ...najtańsze

Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #16 : Maj 27, 2008, 19:23:21 »

No właśnie, co człowiek to inna opinia Smile Basiu, ja mieszkam w bloku, ale nie jest tu aż tak sucho, dlatego mam obawy co do storczyka w szkle.. Smile
Basia.. Właśnie pooglądałam Twój w zwykłym dzbanku.. Wygląda super, zdrowo i kwitnąco Smile

Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #17 : Maj 27, 2008, 19:58:36 »

Dziewczyny, a co myślicie o takim sposobie uprawy storczyków. Czy to się sprawdza tylko na chwilę, czy można tak je trzymać na stałe?
http://lh5.ggpht.com/Szarania/SBzAnK3g6AI/AAAAAAAAB-Y/BzXOofRREWQ/IMG_0652.JPG?imgmax=512
Chodzi mi o falki, bo "wandziom" chyba by się podobało.  Mad

Pozdrawiam Lidka
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #18 : Maj 27, 2008, 20:07:52 »

Lidziu wygląda bajerancko! Ale to chyba trzeba poeksperymentować... Póki co żal mi moich stworków na eksperymenty Smile

Mała Mi
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #19 : Maj 27, 2008, 20:23:50 »

Aga73 no mnie się wydaje, że się zadomowił ma nowego małego listka i na wierzchu jakiś taki zdrowy korzonek.... wklejam fotke tylko z telofoniku taka niezbyt wyraźna,po weekendzie będzie lepsiejsza... Smile
Mała Mi
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #20 : Maj 27, 2008, 20:28:58 »

kurcze extra ten experymencik SmileSmileSmile....tylko też bym się bała poświęcić moje falki... a czy czasem podobnie Kayenn nie miała na którejś fotce umieszczonego orchidka?... coś mi się tak wydaje...
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #21 : Maj 27, 2008, 20:31:40 »

Wiesz, Twój wygląda całkiem całkiem Smile Nie wiem, póki co szkiełko stoi grzecznie a ja się namyślam.. Trzymam storczyki w keramzycie   Smile

Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #22 : Maj 27, 2008, 20:33:09 »

Tak, u Kayenn był w super wazonie, ale to Wandzia.. Smile

Mała Mi
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #23 : Maj 27, 2008, 21:59:07 »

Aga a może zanim zdecydujesz się na szkiełko to nasyp w nie na spód karmazyt i wstaw go tam jak polubi nowe otoczenie to wtedy jakoś go tam posadź ja dzisiaj tak zrobiłam z pozostałymi ( dostałam szkiełka po 6 zeta SmileSmile:)i tak pomyślałam by sobie tam teraz pobyły moje cfietuszki-mają przynajmniej korzonki ciągle dostęp swiatełka- chyba nie powinno im to zaszkodzić...)
No masz rację to była Wandzia SmileSmileSmile ehhh podoba mi się niesamowicie SmileSmileSmile
Zmykam lulać bo rano znowu oczka na zapałki będą hehe....
Pozdrowionka Smile
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #24 : Maj 27, 2008, 22:00:49 »

U mnie wszystkie storczyki siedzą w keramzycie i tylko w nim Smile

Kasjopea
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #25 : Maj 28, 2008, 07:54:20 »

Aga sam keramzyt? Ja kupiłam takie podłoże specjalne ,ale tam keramzyt jest ale jako dodatek... Może to dobry pomysł , nie ma co gnić w sumie....hmmmm Confused
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #26 : Maj 28, 2008, 13:26:49 »

Ano sam. Wcześniej wlazły mi  w podłoże a właściwie w storczyki wełnowce, ledwie się ich pozbyłam.. Zmieniłam podłóże na keramzyt i póki co mam spokój Smile

teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #27 : Maj 28, 2008, 19:43:49 »

Ja cały czas eksperymentuje   Confused dziewczynki ,jakby co ,to gotowa jestem na sam keramzyt,ale na razie idzie mi ,ok{odpukać}  Very Happy

Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #28 : Maj 28, 2008, 19:47:35 »

Basieńko jak walczyłam z tymi kosmatymi to dopóki nie wymieniłam podłoża na kamyczki bujałam się z wełnowcem do obrzydzenia. Wracał jak zły szeląg, ale już dłuuuuuuuuuugo go nie widziałam. I co najważniejsze nie tęsknię za nim! Smile Smile

Thomsonii
Rezydent

Warszawa

« Odpowiedz #29 : Sierpień 20, 2009, 07:04:02 »

Mam pytanko, dotyczące koszyczków, w jakich zakupiłam ostatnio storczyki. Nie znalazłam na forum żadnej informacji na ten temat, choć zapewne temat juz był poruszany. Storczyki mają bryłę korzeniową w takich plastikowych koszyczkach i dopiero w nich są włożone do plastikowych doniczek.
Jakoś średnio mi to się widzi - jaki jest sens tych koszyczków?

Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: