Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipiec 25, 2014, 21:33:13
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zygopetalum  (Przeczytany 15894 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #30 : Styczeń 06, 2009, 09:13:34 »

Tu zobacz: http://www.storczyki.org.pl/uprawa/az/az/Zygopetalum_mackayi.html
Trudny kwiatuszek, ale śliczny Very Happy.
Powodzenia.
donama
Gaduła

« Odpowiedz #31 : Styczeń 06, 2009, 10:10:57 »

Czytałam wszystko co znalazłam na necie ,i próbowałam wszystkiego żeby go zmusić do kwitnięcia,piwnica to ostateczna próba  Twisted Evil a jak nie to... nam duży kompostownik  Mad .
arczi148
Nowicjusz
*

Lubelskie - Strefa 6a

« Odpowiedz #32 : Styczeń 06, 2009, 21:16:38 »

Mojemu dziś rozkwitł pierwszy pąk (kolo niedzieli wstawię zdjęcia) dwa mce temu go przesadziłem do większej doniczki i podlewłem za każdym razem z nawozem. Przestawiłem z okna północnego na południowe no i jest efekt (nie kwitł dwa lata)

King Moon
XxAgnessxX
Gaduła

,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..

« Odpowiedz #33 : Styczeń 08, 2009, 17:26:53 »

Ja cieszyłam się jak głupia bo moje Zygopetalum by zakwitło a nie widziałam jego kolorków ale pech chciał ze mi go wełniowce łapły i zaczeły pąki gnić. Mam nadzieje że dojdzie do siebie i będzie chciał zakwitnąć jeszcze Sad

Zaczynam od nowa...
arczi148
Nowicjusz
*

Lubelskie - Strefa 6a

« Odpowiedz #34 : Styczeń 09, 2009, 21:18:34 »

Witam przedstawiam głównego bohatera Zygopethalum Intermedium tadammmm
W różnych fazach rozwoju pąka kwiatowego i już...

I po przedstawieniu na które czekałem dwa lata. Ale warto było...
A teraz czekam na rozkwit drugiego pędu kwiatowego

King Moon
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #35 : Styczeń 09, 2009, 21:24:12 »

Że tak powiem : WWWWWWWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOWWWWWWWWWWWWWW  Very Happy  Very Happy
Piękny !!!  Very Happy Warto było poczekać  Very Happy 

soleil2205
Gaduła

« Odpowiedz #36 : Styczeń 09, 2009, 21:41:37 »

Jest przepiękny  Very Happy Warto było poczekać, żeby mieć takie cudo  Smile

sap3
Gaduła

« Odpowiedz #37 : Styczeń 10, 2009, 13:04:13 »

O matko jaki piękny!!! Obwiąż czerwoną wstążeczką, żeby Ci nikt nie zauroczył Wink

Maniaczka owadożerów, storczyków i fiołków Smile
Moje rośliny
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #38 : Styczeń 10, 2009, 17:12:02 »

ARCZI,
             GRATULUJĘ,
                                   WSPANIAŁY,
                                                           Very Happy

Pozdrawiam Joanna
donama
Gaduła

« Odpowiedz #39 : Styczeń 10, 2009, 18:02:14 »

Ja musiałam swoje przesadzić , pewnie stracę znowu kwitnienie. Mad
arczi148
Nowicjusz
*

Lubelskie - Strefa 6a

« Odpowiedz #40 : Styczeń 10, 2009, 19:45:16 »

Moje zkwitło właśnie po przesadzeniu nie trać nadziei

King Moon
donama
Gaduła

« Odpowiedz #41 : Styczeń 10, 2009, 20:20:51 »

To byłby mój największy storczykowy sukces,tym bardziej że przy usuwaniu starych ,żółtych bulw podzieliła się na pół,po dwie ,w tym jedna z nowym przyrostem.
arczi148
Nowicjusz
*

Lubelskie - Strefa 6a

« Odpowiedz #42 : Styczeń 11, 2009, 20:38:42 »

Donama. Wszystko ok jak się dokładnie przyjrzysz pierwszemu zdjęciu to zobaczysz , że mateczna roślina też się podzieliła na lewo i na prawo. Lewa puściła dwa pędy jeden już zakwitł, na drugi czekam.

King Moon
donama
Gaduła

« Odpowiedz #43 : Styczeń 12, 2009, 07:58:26 »

Piękny,piękny ten twój.Czy te  hybrydowe kwitną na nowych przyrostach czy dwuletnich ? 
arczi148
Nowicjusz
*

Lubelskie - Strefa 6a

« Odpowiedz #44 : Styczeń 12, 2009, 19:49:51 »

Moje kwitną na młodych przyrostach.

King Moon
donama
Gaduła

« Odpowiedz #45 : Styczeń 12, 2009, 21:48:45 »

Dzięki ,pytam się dlatego że ,jest chyba jakiś botaniczny co kwitnie na niedojrzałych przyrostach.
danka.pl
Aktywny
**

strefa 6b,śląskie

« Odpowiedz #46 : Marzec 08, 2009, 20:32:54 »

A co zrobić z przekwitłym pędem obciąć? czy co?

Wczoraj kupiła sobie Zygusia za 10 zeta po przecenie w casto.....jest w dobrej formie kolor kwiatków zielono ,niebiesko ,brązowy śliczny jutro da focie. Very Happy Smile

oto focia...

a tu z nowym rosnącym kwiatuchem za 10 zeta ,chyba dobrze kupiłam? jak myslicie?

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #47 : Marzec 09, 2009, 10:04:43 »

Danka!
Przekwitnięty pęd sam sobie zaschnie, wówczas go obetniesz. Very Happy

danka.pl
Aktywny
**

strefa 6b,śląskie

« Odpowiedz #48 : Marzec 09, 2009, 11:06:26 »

ja k podlewacie tą odmianę Confused Razz storczyka ,tak samo ja inne storczyki czyli przez namaczanie w wodzie około 25-do 30 minut?

Filomena79
Rezydent

« Odpowiedz #49 : Marzec 09, 2009, 11:16:30 »

Danka!!
Masz śliczne zygopetalum o rzadkiej kolorystyce Very Happy Very Happy Piękny egzemplarz!! Very Happy
Ja swoje podlewam przez namaczanie po wyschnięciu podłoża. Z tym, że podlewam tak raczej wszystkie storczyki, aczkolwiek w zimie oszczędniej, czasem tylko przez przelanie podłoża.
Trzeba uważać, żeby nie zalać młodych przyrostów zygopetalum. To roślina bardzo wrażliwa na wodę, łatwo łapie choroby grzybowe, nie należy jej też zraszać.

danka.pl
Aktywny
**

strefa 6b,śląskie

« Odpowiedz #50 : Marzec 09, 2009, 17:12:04 »

O zraszaniu nie wiedziała, że nie lubi ,już w takim razie przestaje go pryskać , dzięki za rade .

goll
Rezydent

« Odpowiedz #51 : Marzec 09, 2009, 17:33:35 »

I ona się jeszcze pyta czy za dychę kupić takie cudo to dobrze, czy nie, sama bym chciała takie okazje.

danka.pl
Aktywny
**

strefa 6b,śląskie

« Odpowiedz #52 : Marzec 09, 2009, 20:38:00 »

I ona się jeszcze pyta czy za dychę kupić takie cudo to dobrze, czy nie, sama bym chciała takie okazje.

Wiesz byłam w tej castoramie ze 3 razy chciałam wyhandlować ,cena wyjściowa to była 18 zł,zaczęłam marudzi ze pousychane liscie , zasuszone i chciał i opuscic do 12 zł, ale ja twardo ze nie za 10 nie chciał mi sprzedać , to nie ,poszłam ,tydzień później już za 10 poszedł chyba mogłam jeszcze coś pohandlować haa,porostu chodzę i sie targuję z nimi.Dokupiłam wtedy jeszcze storczyka bez kwiatów za 5 zł nie wiem jak zakwitnie ale korzenia ma piękne. Very Happy

anulka75
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #53 : Maj 21, 2009, 12:16:28 »

Słuchajcie, jest piękne zygopetalum na allegro, nawet nie tak strasznie drogie. Strasznie mnie kusi, żeby kupić, bo w moim mieście nie ma najmniejszych szans na inne storczyki niż falki. Tylko boję się że sobie nie poradzę i ukatrupię go. Podobno trudny storczyk. Co myślicie? Confused

Anulka
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #54 : Maj 21, 2009, 12:58:30 »

Wiesz byłam w tej castoramie ze 3 razy chciałam wyhandlować ,cena wyjściowa to była 18 zł,zaczęłam marudzi ze pousychane liscie , zasuszone i chciał i opuscic do 12 zł, ale ja twardo ze nie za 10 nie chciał mi sprzedać , to nie ,poszłam ,tydzień później już za 10 poszedł chyba mogłam jeszcze coś pohandlować haa,porostu chodzę i sie targuję z nimi.Dokupiłam wtedy jeszcze storczyka bez kwiatów za 5 zł nie wiem jak zakwitnie ale korzenia ma piękne. Very Happy

Swoją drogą to tak się zastanawiałam z kim w takim sklepie można sie potargować, bo chyba z tymi "doradcami" którzy chodzą po sklepie to nie bardzo, a jeśli nie z nimi to z kasjerkami...?! Confused U mnie w Obi już dawno temu przekwitła większość storczyków i choć jest w naprawde fatalnym stanie to przecenili je z 25 na 21 Sad wielka mi promocja...a to chyba tylko dla tego ze zwiędnietę kwiatki jeszcze nie odpadły...

XxAgnessxX
Gaduła

,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą..

« Odpowiedz #55 : Maj 21, 2009, 13:03:49 »

Ja kupuje w Obi przekwitnięte storczyki ,bo uważam to za dobrą inwestycje. Zazwyczaj falki są po 5 zł, a inne albo 50% zniżki albo 70%. Ostatnio kupiłam storczyka i zamiast 50 zł zapłaciłam połowę chodź pani na informacji wprowadziła mnie w błąd ,bo powiedziała 15zł ale gdy przy kasie okazało się, że o 10 zł więcej nie miałam serca go oddać bo naprawdę piękny okaz i do tego dużo maluszków miał koło siebie z braku spoczynku.

Post dołączony: Maj 21, 2009, 13:04:34
Słuchajcie, jest piękne zygopetalum na allegro, nawet nie tak strasznie drogie. Strasznie mnie kusi, żeby kupić, bo w moim mieście nie ma najmniejszych szans na inne storczyki niż falki. Tylko boję się że sobie nie poradzę i ukatrupię go. Podobno trudny storczyk. Co myślicie? Confused
Kupuj Very Happy człowiek na błędach się uczy.

Zaczynam od nowa...
danka.pl
Aktywny
**

strefa 6b,śląskie

« Odpowiedz #56 : Maj 22, 2009, 13:58:10 »

Swoją drogą to tak się zastanawiałam z kim w takim sklepie można sie potargować, bo chyba z tymi "doradcami" którzy chodzą po sklepie to nie bardzo, a jeśli nie z nimi to z kasjerkami...?! Confused U mnie w Obi już dawno temu przekwitła większość storczyków i choć jest w naprawde fatalnym stanie to przecenili je z 25 na 21 Sad wielka mi promocja...a to chyba tylko dla tego ze zwiędnietę kwiatki jeszcze nie odpadły...

Pohandlować zawsze coś można ,z kierownikiem zmiany oczywiście sekcja rośliny lub ogród zawsze szukam kogoś, kto odpowiada za dany dział.polecam.

donama
Gaduła

« Odpowiedz #57 : Maj 27, 2009, 08:48:42 »

Jest pęd kwiatowy , chyba oszaleję z radości a już spisałam na straty  Idea.Ogólnie roślinka nie wygląda za dobrze, ma pełno czarnych kropek ,z wody takie się robią a przecież go nie pryskałam .Stał sobie teraz w foli.
joannaS
Aktywny
**

« Odpowiedz #58 : Maj 27, 2009, 09:19:25 »

donamo,
 bardzo się cieszę Very Happy(wiem jaka to radość)

Pozdrawiam Joanna
donama
Gaduła

« Odpowiedz #59 : Czerwiec 16, 2009, 18:30:00 »

Niedługo zobaczę kwiatki w całej okazałości  Very Happy

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: