Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 01:04:03
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kiedy cymbidium wystawić na balkon?  (Przeczytany 11960 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
chmiel_ka
Nowicjusz
*

« : Maj 11, 2008, 06:44:09 »

czy to prawda,że na kwiaty cymbidium może doczekać się dopiero po wystawieniu go na zewnątrz?
cymbidium faktycznie potrzebuje niższych temperatur, aby mogło zakwitnąć?
najniższa, dopuszczalna (chodzi mi o to,żeby nie przemrozić kwiatu) temperatura to jaka ?
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #1 : Maj 11, 2008, 16:15:14 »

cymbidia podobno znoszą nawet krótkotrwałe przymrozki (nie próbowałam) - moje jesienią zeszłego roku miały +2 podłoże suche (ale złe Sad zbyt wolno przesychało);  bezpieczniej jest +7 (w nocy) takie temperatury utrzymują się u mnie od połowy kwietnia do połowy czasem do końca października.
Im niższa temperatura tym rzadsze i bardziej skąpe podlewanie - zapobiega chorobom grzybowym i gniciu ps.bulw
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #2 : Maj 11, 2008, 17:18:25 »

Moje cymbidium juz wystawilam na dwör. U mnie w nocy jest 11 Stopni.
aechmea
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Maj 11, 2008, 17:20:27 »

a tak przy okazji... oncidium, mogę wystawić na balkon?

Ania z Poznania
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #4 : Maj 11, 2008, 17:32:15 »

Wyrözniamy dwa rodzaje Oncidium:

1. Oncidium ktöre jest uprawiane w chlodnych warunkach klimatycznych
2. Oncidium ktöre jest uprawiane w cieplych warunkach klimatycznych

Pierwasza grupa powinna od maja do pazdziernika na dworzu stac. Oczywiscie musi miec troszeczke cienia. Nie w bezposrednim sloncu.

Druga grupa moze ale nie musi.

Jaki rodzaj Oncidium posiadasz ?

Jolanta
aechmea
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Maj 11, 2008, 17:46:25 »

ooo nie mam pojęcia... takie z drobnymi żółtymi kwiatkami w brązowe centki... czy ta moja odpowiedź, cokolwiek wyjasnia, to nie wiem...

Ania z Poznania
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #6 : Maj 11, 2008, 18:04:22 »

Masz moze fotke, bardzo by pomogla? Ja podejzewam ze twoje oncidium naleza do pierwszej grupy.

Jolanta
aechmea
Aktywny
**

« Odpowiedz #7 : Maj 11, 2008, 18:06:26 »

nie mam fotki, ale ono i tak już nie ma pędu kwiatowego od jesieni. Na razie rosna nowe pseudobulwy.

Ania z Poznania
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #8 : Maj 11, 2008, 18:42:57 »

Jak rosna pseudobulwy to i beda kwiatki. Zycze powodzenia w uprawie.

Jolanta
aechmea
Aktywny
**

« Odpowiedz #9 : Maj 11, 2008, 18:44:41 »

dzieki za próbę pomocy Smile

Ania z Poznania
MiYu
Nowicjusz
*

Na wysokie drzewo wspinają się orchidee...

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 13, 2008, 20:02:03 »

A teraz pytanie z innej beczki Smile Kiedy cymbidium wnieść do domu? Słyszałam, że po niedzieli mogą być już przymrozki. Boję się troszkę o te moje pociechy, nie chce, żeby mi zmarzły Sad
I jeszcze jedno pytanko. Moje stoją na balkonie od 3 miesięcy, mają nowe psb. czy uda im się zakwitnąć w tym roku? Jak na razie nie pokazuje sie nic oprócz nowych psb i liści Sad
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 14, 2008, 10:09:11 »

moje cymbidium zostawiam na dworzu tak do -3 stopni. Moje tez ma bardzo duzo psb a co nie chce kwitnac to niechce. Cymbidium jest zarlokiem, nawoze je bardzo solidnie no i wierze w to ze kiedys zakwitnie. Te psb musza bardzo dobrze wyksztalcone byc i duze aby mogly zakwitnac. A jaki kolorek masz ? Ja mam bordowy.
MiYu
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 14, 2008, 10:42:17 »

Nie mam pojęcia jaki bo kupiłam je jak było przekwitnięte Sad Pani z kwiaciarni powiedziała tylko, że od dwóch lat nie kwitło, bardzo ładnie rosło i chyba było zielone (chyba bo było tam 3 cymbidia i nie pamięta dokładnie) Mad. Gdy było ciepło podlewałam moje co tydzień, teraz już ograniczam podlewanie, moczę je godzinę co 1,5- 2 tygodnie i wypija 1-1,5 litra wody alkoholik jeden o odżywkach już nie wspomnę Smile
donama
Gaduła

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 14, 2008, 13:50:00 »

Ja moje storczyki przyniosłam do domu,u nas jest w nocy około 4 stopni,a ponoć na być zimniej.Oncydium żółte właśnie puszcza pęd Smile)
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 14, 2008, 14:04:34 »

Bravo dla ciebie i twojego oncidium, jak sie rozwinie to prosze obowiazkowo o fotki Smile
donama
Gaduła

« Odpowiedz #15 : Wrzesień 14, 2008, 14:28:20 »

Jolu ,nie ma sprawy,do kwitnienia przygotowuje się jeszcze miltonidium,Phal. eqestris puszcza pęd ,pół żywy falek też coś puszcza chociaż nie mam do nich ręki.

tak wyglądał pierwszy storczyk który dostałam od koleżanki w prezencie po urodzeniu dziecka Smile,którego niestety zabiłam przez przesadzenie ,ale uratowałam kawałek ,ten co właśnie puszcza pęda,
Jolanta
Zbanowany/usunięty
**

« Odpowiedz #16 : Wrzesień 14, 2008, 14:33:49 »

piekny ja mam taki sam, musze fotki zrobic. A tak na marginesie gratuluje dziecka Smile
donama
Gaduła

« Odpowiedz #17 : Wrzesień 14, 2008, 14:35:19 »

Dziecko ma już 5 lat  Laughing
DIABLICA
Aktywny
**

« Odpowiedz #18 : Wrzesień 29, 2008, 15:25:46 »

Ostatnio zakochałam się w Cymbidium. Czytałam jednak i słyszałam od wielu osób że raczej nie ma szansy żeby ponownie zakwitło w warunkach domowych. Dlatego na razie zadowalam się oglądaniem go w sklepach. Mam pytanie. Czy ktoś już doczekał się kolejnego kwitnienia?
Czy warto kupować tego storczyka?

Megg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #19 : Październik 14, 2008, 16:01:04 »

A ja mam pytanie, czy cymbidium może stać jeszcze na dworze, czy zabrać je do domu? W zasadzie w nocy nie ma jeszcze przymrozków i nie podlewam tak jak latem, tylko oszczędnie, więc chyba balkon wschodni mu nie zaszkodzi jeszcze?

Megg
MiYu
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #20 : Październik 14, 2008, 18:17:24 »

Ja moje jeszcze trzymam na balkonie. A raczej w dzień w domu stoi w oknie i ma około 20 stopni, a wieczorem powoli wystawiam je na balkon. Chyba zaczyna wypuszczać pęd kwiatowy, na razie to takie maciupkie i nie widać dokładnie co to jest  Mad
sbb28
Aktywny
**

17 marzec już nie razem :(

« Odpowiedz #21 : Październik 15, 2008, 18:38:21 »

wiem jak trudno odróżnić nowy przyrost od pedu kwiatowego u cymbidium
poniżej może choć trochę pomocy niestety w jezyku angielskim
http://www.easyorchids.co.uk/site/content/view/17/40/
Ja w tym roku prawdopodobnie także nie bede miała kwitnienia moich ulubionych storczyków  Sad Sad zbyt radykalnie z nimi postąpiłam
Moje jeszcze też trzymam w loggi południowej - prawdopodobnie ostatni tydzień
pozdrawiam
Małgorzata

Per aspera ad astra - przez ciernie do gwiazd
pozdrawiam
Małgorzata
Megg
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #22 : Październik 15, 2008, 19:06:03 »

Rzeczywiście, trudno wyczuć, czy nowy przyrost czy pęd kwiatowy. Po prostu trzeba cierpliwie czekać i zawsze być pewnym, że nowe liście, wtedy przyjemność z kwiatów jeszcze większa. Smile

Megg
pronoia
Aktywny
**

« Odpowiedz #23 : Grudzień 09, 2008, 14:25:01 »

Moje cymbidium właśnie kwitnie, jak już straci kwiaty, to pójdzie w chłodne, jasne miejsce i poczeka tam na wiosnę, a wiosną...eksmisja na balkon Smile Bardzo bym chciała, żeby zakwitło za rok (a najlepiej żeby kwitło na okrągło - na jego kwiaty mogę patrzeć bez przerwy Razz ), ale boję się, czy warunki, jakie mogę mu zapewnić, wystarczą by pobudzić kwitnienie...Oto mój piękniś:
egrabow
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Grudzień 09, 2008, 15:26:12 »

Piękny okaz i w moim ulubionym kolorku, niestety nie mam warunków do uprawy cymbidium Sad

Człowiek potrzebuje dwóch lat aby nauczyć się mówić a pięćdziesięciu, żeby nauczyć się milczeć.
                                       Ernest Hemingway
Pozdrawiam - Kaśka

Moje zielone
arczi148
Nowicjusz
*

Lubelskie - Strefa 6a

« Odpowiedz #25 : Grudzień 09, 2008, 20:47:58 »

Pytanie do specjalistów od Cymbidium.
Wczoraj dostalem od znajomej wlaśnie cymbidium przekwitnięte z kwiaciarni. Sięga mi do pasa i wychodzi z doniczki do 1/3wysokości korzeniami . Trzeba chyba przesadzić prawda?
Jak będe miał czas to wstawie fotki.

King Moon
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: