Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Styczeń 19, 2020, 03:06:31
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: BEGONIA ZWISAJACA (Bulwiasta)  (Przeczytany 67206 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kataszka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #30 : Marzec 09, 2007, 10:45:13 »

Droga Zoe, tak się zapaliłam do obsadzenia skrzynek cebulkami, że kupiłam wczoraj cebule begonii i frezji. I mam pytanie - piszesz o moczeniu ich w Kaptanie- nie wiem jak go zdobyć, byłam w kilku sklepach i nigdzie go nie ma, więć powiedz mi proszę , czy mogę cebulki pomoczyć  tylko w samej wodzie, czy mam czekać aż gdzieś ten nieszczęsny Kaptan się pojawi??
a może jeżeli nie kaptan to coś innego??
Poradz proszę, bo nie mogę już się doczekać kiedy moje cebulki powędrują do ziemi.
Pozdrawiam
Kasia
Zoe
Gość
« Odpowiedz #31 : Marzec 09, 2007, 14:15:56 »

Nie koniecznie to musi być Kaptan. Możesz to zrobić takimi środkami jak
- Dithane,
- Zaprawa Funaben T do nasion i cebul,
- Sarfun T 65 DS
- Benlate
- Biosept

Coś z tych środków powinni mieć. Potem zastosuj się dokładnie do instrukcji.

Zaprawianie cebul jest koniecznością bo wiele chorób zimuje właśnie na bulwach i zczynają swoją niszczycielską robotę dopiero po posadzeniu do ziemi. Możesz tego nie robić, ale jak coś wyskoczy to najczęściej rośliny nie odratujesz.
Dana
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #32 : Kwiecień 21, 2007, 15:07:16 »

Tak czytam o Begoniach i nie mogę nigdzie znależć informacji o odczynie pH ,jakie jej najbardziej odpowiada ?Acha i czy wszystkie odmiany tak samo się uprawia?

Pozdrawiam Danuta
Zoe
Gość
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 21, 2007, 15:54:43 »

Dano czy na twym zdjęciu jest begonia czy oleander. Jestem już niedowidząca.

Jeśli nie pisze się o tzw. pH czyli o odczynie gleby to znak, że najlepiej rośnie jak większość roślin w odczynie lekko kwaśnym w kierunku obojętnego czyli pH 5,5-6
Dana
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #34 : Kwiecień 21, 2007, 18:08:18 »

Zoe to jest Begonia Tamay! Dzięki z odpowiedż! Na razie nie żle rośnie to nie będę niczego zmieniać-przesadzę w podłoże o obojętym odczynie.

Pozdrawiam Danuta
Zoe
Gość
« Odpowiedz #35 : Kwiecień 21, 2007, 18:27:21 »

No to i ja się czegoś nauczę. Bo muszę poszperać o tym gatunku.

Mam jednak do ciebie prośbę. Wklejaj miniaturkę bo na tak małym zdjęciu nie trudno o pomyłkę.
grazka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #36 : Maj 02, 2007, 20:55:30 »

Witam,
mam pytanie odnosnie begoni (zaznaczam, ze jestem poczatkujacym ogrodnikiem): zasadzilam 6 bulw begoni. 2 tygodnie temu wyszla jedna, natomiast pozostale strajkuja Laughing . Czy jest szansa, ze jeszcze cos wyrosnie? Codziennie wypatruje moich upragnionych begoni, a tu nic. Tylko jedna rosnie.
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #37 : Maj 02, 2007, 21:14:41 »

cierpliwości, na pewno wyjdą

pozdrawiam

Dana
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #38 : Maj 02, 2007, 21:22:21 »

Może sprawdz  bulwy w jakim są  stanie ,bo jeśli są one miękkie /zgnite/ to nic z nich nie wyrośnie,a jak w porządku to trzeba jeszcze poczekać Wink

Pozdrawiam Danuta
grazka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #39 : Maj 02, 2007, 21:29:15 »

dzieki za szybka odpowiedz i za dodanie otuchy Smile. Jutro sprawdze bulwy.
Zoe
Gość
« Odpowiedz #40 : Maj 03, 2007, 08:06:11 »

Ja swoje bulwy sadziłam jednego dnia a ich stan jest bardzo różny

Czekaj zatem spokojnie.
poli
Gaduła

« Odpowiedz #41 : Styczeń 23, 2008, 19:44:30 »

Skusiłam się na bulwki begoni zwisającej i wielkokwiatowej. Pani w ogrodniczym powiedziała żeby wsadzić już na początku lutego - tak szybko? Czy takie świżo posadzoneg bulwy lepiej trzymać w ciepłym czy chłodnym pomieszczeniu - nie wiem czy lepiej w domu czy na klatce schodowej, gdzie jest zdecydowanie chłodniej - ok. 13-15 st.?

Pozdrawiam serdecznie
Pomorze, 7a
Zoe
Gość
« Odpowiedz #42 : Styczeń 23, 2008, 21:59:09 »

Można sadzić tak wcześnie ale nie jest to najszczęśliwsze z uwagi na brak światła. Zatem jeśli do połowy marca postoją na korytarzu to dla nich będzie lepiej. Dłużej będą kiełkować ale się tak nie wyciągną.
Jeśli na klatce nie chcesz trzymać sadź około połowy marca.

pysia
Aktywny
**

« Odpowiedz #43 : Kwiecień 07, 2008, 18:04:13 »

W jednej z doniczek z kiełkującymi begoniami bulwiastymi pojawił mi się taki biało-beżowy nalot. I to pojawił się w ciągu zaledwie kilkunastu godzin (jeszcze wczoraj wieczorem nie było nic widać, a rano już takie "coś").
Zastanawiam się, czy podlać ziemię Topsinem czy lepiej Bravo (mam oba środki), a może i tym i tym w odstępie ?

Pozdrawiam,
Monika
Zoe
Gość
« Odpowiedz #44 : Kwiecień 07, 2008, 19:14:52 »

Zbierz warstwę ziemi z wierzchu tak na głębokość 2 cm i podlej Topsinem. Jeśłi coś by się jeszcze pokazało to powtórka.

Miej zawsze w domu na wiosnę worek dobrej ziemi. Osmocote, Krone itp. Tam takich numerów nie spotkasz.

Może trzeba będzie pomyśleć już zimą i powoli ściągać przy okazji pobytu w Krakowie tak by na czas wiosennego siewu i sadzenia nie kupować starego podłoża szklarniowego.

pysia
Aktywny
**

« Odpowiedz #45 : Kwiecień 07, 2008, 22:05:02 »

Dzięki serdeczne, Zoe  Smile

Pozdrawiam,
Monika
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #46 : Kwiecień 12, 2008, 05:53:25 »

Kupiłam bulwy begonie zwislej pod koniec lutego.W marcu wysadzilam,a dzis zauwazyłam ze 3 z nich zabieraja sie do kwitnienia Very Happy czy to nie za szybko Confused stoja na zachodnim oknie,sa juz spore

lidka
Gaduła

Podkarpacie 6a

« Odpowiedz #47 : Kwiecień 12, 2008, 12:50:27 »

Kasiu tylko pozazdrościć  Cool moje jeszcze nawet nie wyszły z ziemi.
poli
Gaduła

« Odpowiedz #48 : Kwiecień 19, 2008, 18:26:55 »

Moja też zaczęła kwitnąć, ale kwiaty jakieś słabe. Zostawić je czy może poobrywać?
Czy begonie też się "uszczykuje", żeby lepiej się rozrosły?
Ja swoje na dzień wynoszę na balkon - chyba im to nie zaszkodzi?

Pozdrawiam serdecznie
Pomorze, 7a
Zoe
Gość
« Odpowiedz #49 : Kwiecień 19, 2008, 20:05:01 »

Poobcinaj te kwiatki łacznie z kawałkiem pędu, niech roślina się nie wysila to jeszcze nie czas.
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #50 : Kwiecień 19, 2008, 22:13:53 »

U mnie też kwitną

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #51 : Kwiecień 21, 2008, 07:02:59 »

Moje choc wczesnie posadzone rosna swietnie.Stoja na parapecie zachodniego okna,zwisła przymierza sie do kwitnienia.

edzik
Aktywny
**

« Odpowiedz #52 : Kwiecień 23, 2008, 17:04:06 »

A ja swoje begonie wsadziłam na początku marca,5 cebul i każda jest inna.Tu zdjęcie dwóch:.

Pozdrawiam Edyta!

Fantazja urozmaica naszą szarą codziennośc...
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #53 : Maj 12, 2008, 15:57:20 »

Właśnie zakupiłam 3 sadzonki begoni i wsadziłam je do srzynki balkonowej. Wybrałam tę roślinkę gdyz przez większą część  dnia na balkonie jest cień.
Prosze powiedzcie mi jak mam dbać o tą roślinkę bo nigdzie tak naprawdę nie znalazłam w 100 % odpowiedzi na to pytanie.Gdzieś czytałam że ma mieć cały czas wilgotno a gdzie indziej znowu że można ją przesuszyć i nic jej nie bedzie.Jaka jest prawda?
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #54 : Maj 12, 2008, 16:29:36 »

Ufff, właśnie połączyłam cztery wątki w jeden Very Happy. Może tam są odpowiedzi na wszystkie pytania. Sama nie mam begonii Smile

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
Zoe
Gość
« Odpowiedz #55 : Maj 12, 2008, 19:26:01 »

Ziemia ma być lekko wilgotna. Przy czym podlewamy jak wierzchnia warstwa ziemi przeschnie. Czyli innymi słowy jeśli są upały to czasem trzeba rano i wieczorem. Najczęściej wystarczy raz dziennie.
U begonii ważne jest by nie moczyć liści bo mączniak prawdziwy murowany (to taki biały, mączysty nalot na wierzchniej stronie liścia).
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #56 : Maj 12, 2008, 21:02:28 »

Moje sa podlewane przez podsiakanie,ale co w razie deszczu?Wtedy przeciez tez beda mokre.

Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #57 : Maj 12, 2008, 22:18:52 »

Dzieki Zoe.A tak w razie czego jaki środek jest dobry na tego mączniaka prawdziwego?
I co z tym deszczem?Poki co moje begonie są malutkie ale kiedy urosną nie bede ich wkładała codziennie na noc do domu  w obawie przed połamaniem.
Monia68
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #58 : Maj 12, 2008, 23:32:05 »

W zeszłym roku miałam begonię zwisającą w donicy w ogrodzie, stała cały sezon i nic jej nie było. Ale nie jestem ekspertem Smile
Zoe
Gość
« Odpowiedz #59 : Maj 14, 2008, 13:52:18 »

Zupełnie czym innym jest stała wilgotność liści związana z codziennym moczeniem, a zupełnie czym innym jest padający z pewną siłą deszcz raz za jakiś czas.  Dopóki jest tak ciepło jak teraz spróbuj zostawić na noc. Jeśli nie będzie wyraźnych zażółceń końcówek liści to wszystko w porządku. Zareagujesz tylko jak będą zapowiadać przymrozki. Potem spokojnie trzymaj je na zewnątrz na stałe. Deszcz padając z pewną siłą ma właściwość zmywające, i jest to sprawa okresowa. Niemmniej w czasie zapowiadanej tygodniowej letniej szarugi deszczowej jednak wnoszę swoje begonie na zadaszony taras i dlatego mam je zawsze piękne i bez  chorób.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: