Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 06:32:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co to za hoja? cz 2  (Przeczytany 36218 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #210 : Sierpień 31, 2008, 15:20:07 »

Sprawdziłam, nie da się. Musiałabym listki przysypać ziemią lub moczyłyby się w wodzie  Smile

Krystal
Moderator Globalny

« Odpowiedz #211 : Sierpień 31, 2008, 15:22:41 »

Ja moje ukorzeniałam w wodzie, poszło migiem, więc tę sadzonkę też bym wstawiła do wody - pionowo, tak, żeby zanurzony był ten dolny odcinek łodyżki i sama nasada ogonków liściowych. Górna część łodyżki chyba nie musi być brana pod uwagę, bo i tak najpewniej uschnie i odpadnie.
Aha, w tej pozycji, jak na zdjęciu  Smile
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #212 : Sierpień 31, 2008, 15:24:28 »

Dzięki Krystal.  Razz Teraz wiem już wszystko  Smile Jeszcze tylko czy to jest carnosa?

Krystal
Moderator Globalny

« Odpowiedz #213 : Sierpień 31, 2008, 15:37:32 »

Na moje oko carnosa pełnym... listkiem Wink
Ale niech może wypowiedzą się hojoznawczynie Smile
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #214 : Sierpień 31, 2008, 16:55:57 »

Na 2 liściach to i znawca może się wyłożyć  Mad.
Wygląda na carnosę, ale zależy skąd ją masz - od znajomej, która od ciebie dowiedziała się, że to hoja  Wink czy od kolekcjonera, który zwozi szczepki z całego świata ?

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
mery
Rezydent

E=mc'kwadrat

« Odpowiedz #215 : Sierpień 31, 2008, 17:04:08 »

Necjo wkładaj do wody końcem dolnym na zdjęciu  Cool . Ta hoje to może być carnosa lub fungii  Confused . Jeśli ma trochę mechate liście to pewnie będzie fungii.

Polityka to wahadło kołyszace się nieustannie pomiędzy anarchią i tyranią napędzane żywymi iluzjami. A.Einstein

Moje hoje
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #216 : Sierpień 31, 2008, 17:27:32 »

Jey  Smile Posikam się ze śmiechu  Smile  Laughing Dokładnie tak było  Smile Znajoma u której już byłam kilka razy w domu chciała pokazać mi jak pomalowała pokój, w którym jeszcze nie byłam. Wchodzę a tam hoja od sufitu do ziemi !!!!  Very Happy Początkowo kazała mi targać ile wlezie, ale jak powiedziałam jej co to za roślina to wydzieliła mi dwie szczepki  Sad Ale to nie wszystko !!! Ona nie wiedziała że to kwitnie i wszystkie zalążki kwiatków obrywała bo mówi że jakieś "chebzie" jej wyrastało  Smile  Very Happy

Nawet nie wiem na jaki kolor ma ten pokój pomalowany  Smile

Jestem przeszczęśliwa- to moja pierwsza hoja   Idea Very Happy A to Wy mnie zaraziłyście  Razz  Razz  Wink

kaska.k
Gaduła

Podlasie

« Odpowiedz #217 : Sierpień 31, 2008, 17:48:27 »

Jestem przeszczęśliwa- to moja pierwsza hoja   Idea Very Happy A to Wy mnie zaraziłyście  Razz  Razz  Wink

No to jak masz już pierwszą to zostałaś zarażona  Smile nie ma na to żadnego lekarstwa  Wink Niech szybciutko się ukorzenia...  Very Happy
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #218 : Sierpień 31, 2008, 18:01:26 »

Zarażona byłam jeszcze zanim ją miałam  Smile Tylko nie mogłam zdobyć (w kwiaciarniach w moim mieście nie ma takich rarytasów) Ta trafiła mi się jak ślepej kurze ziarko- całkiem nieoczekiwanie  Smile

JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #219 : Sierpień 31, 2008, 18:10:07 »

Obrywała pączki ?!  Surprised Dobry Boże, że też nie grzmisz  Shocked.

No to masz carnosę  Cool  Smile.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #220 : Sierpień 31, 2008, 18:59:01 »

Tak, obrywała.  Sad A jak już była za długa to obcinała ... i co?......... W KOSZ  Confused

tuberoza11
Gaduła

« Odpowiedz #221 : Sierpień 31, 2008, 19:18:18 »

necjo dobrze, że ta nieszczęsna kobieta trafiła na taką dobrą sąsiadkę, poproś ją by Ci pokazała inne pokoje i zakątki może trzyma tam prawdziwe rarytasy i je dręczy Sad pozdrawiam ciepło  Smile

Pozdrawiam Monika Smile
necja
Rezydent

Pozdrawiam Aneta

« Odpowiedz #222 : Sierpień 31, 2008, 19:34:41 »

Tuberozo, nie widziałam jeszcze tylko strychu, ale MAM NADZIEJĘ  Surprised że nie trzyma tam żadnych roślin  Confused

Atma
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #223 : Sierpień 31, 2008, 19:46:08 »

moja hoja wisi w sznurkowym kwietniku
A w jakiej odległości od okna ?

Hoja wisi 3 metry naprzeciwko zachodniego okna,pokój jest bardzo słoneczny.
JeyDee
Rezydent

strefa klimatyczna 6B

« Odpowiedz #224 : Sierpień 31, 2008, 20:05:23 »

Atma, to już wiadomo dlaczego nie kwitnie.
3 metry od okna to stanowczo za daleko. To, że pokój jest słoneczny nie oznacza, że do rośliny dochodzi odpowiednia ilość promieni.
Można gdzieś znaleźć "uczone" wyjaśnienia na ten temat, ja pamiętam tylko tyle, że w odległości 1 metra od okna jest już o połowę mniej światła niż przy szybie.
Jeżeli chcesz, żeby twoja hoja kwitła, musisz znaleźć jej miejsce w pobliżu okna.
Przy czym nie musi to być okno południowe czy zachodnie - najważniejsza jest odległość od szyby.

Pozdrawiam - Jola Smile
Moje krzaczki Wink
Krystal
Moderator Globalny

« Odpowiedz #225 : Sierpień 15, 2009, 08:40:34 »

Dalsza część tego wątku znajduje się pod adresem : http://www.floraforum.pl/index.php/topic,8649.new.html#new
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: