Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Wrzesień 16, 2014, 01:52:12
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2 3 4 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Szachownica - cesarska korona  (Przeczytany 9882 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ursulka
Gość
« Odpowiedz #30 : Sierpień 27, 2008, 11:57:41 »

No i kupiłam dwie. Pomarańczową i żółtą. I przez 3 dni zastanawiałam się, co mi zaczęło nagle tak strasznie śmierdziec w pokoju...   zatem wierzę, że zapach cebul odstrasza gryzonie Smile
Kiedy to sadzic, teraz czy wiosną ? Confused
ewka
Gaduła

strefa 6a, lubelskie

« Odpowiedz #31 : Sierpień 27, 2008, 12:00:10 »

Jesienią.
zenia
Rezydent

« Odpowiedz #32 : Sierpień 27, 2008, 14:43:13 »

Teraz..teraz sadzić.Sierpień to najlepsza pora aby po posadzeniu zdążyła się ukorzenić i przezimować.Ja nie wykopuję i kwitną...ale mam dopiero dwa lata.Jak już przestanie kwitnąć to będzie oznaką że trzeba wykopać. Very Happy Very Happy

ewka
Gaduła

strefa 6a, lubelskie

« Odpowiedz #33 : Sierpień 27, 2008, 14:45:38 »

Przecież to już jesień, przepraszam, nie sądziłam, że można to źle zrozumieć.
zenia
Rezydent

« Odpowiedz #34 : Sierpień 27, 2008, 15:19:38 »

Jeśli ktoś żle zrozumiał..to chyba nie ja..ja tylko Cię poparłam ,choć do kalendarzowej jesieni..jeszcze nam trochę zostało. Smile Smile

Monia68
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #35 : Sierpień 27, 2008, 16:55:18 »

Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi Very Happy

Ula, z powodu smrodu nie mogę wejść do warsztatu Smile Smile

Irenko, bardzo ładne zdjęcie Smile
Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #36 : Sierpień 27, 2008, 16:58:39 »

Ale smród działa. Wystarczy ogródek dookoła obsadzić szpalerem i złamanego kreta/nornicy nie spotkasz. Ogrodnika też.

Zoe
Gość
« Odpowiedz #37 : Sierpień 27, 2008, 17:02:58 »

Aga przecież kwiatki od spodu wącha się tylko w jednej konkretnej sytuacji. Wąchane od góry nie cuchną.   Very Happy Very Happy
ewka
Gaduła

strefa 6a, lubelskie

« Odpowiedz #38 : Sierpień 27, 2008, 19:43:57 »

Droga Zoe, właśnie przed chwilą zaczęłam śmiać się w głos, po przeczytaniu Twojej wypowiedzi i prywatne dzieciaki uznały, że zupełnie mi się "pogorszyło od chwastowego forum".
Ela G.
Zbanowany/usunięty

6a Region Pokarpacki

« Odpowiedz #39 : Sierpień 28, 2008, 06:09:25 »

Proszę mi powiedzieć- czy  korona cesarska zawsze zakwita? Słyszałam o jej kaprysach w kwitnieniu...Takie ładne cebule mozna teraz kupić...
Monia68
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #40 : Sierpień 28, 2008, 06:49:12 »

Witaj, Elu Smile Nie mam pojęcia, bo skusiłam się na koronę pierwszy raz, ale cebule rzeczywiście są bardzo dorodne.
ewka
Gaduła

strefa 6a, lubelskie

« Odpowiedz #41 : Sierpień 28, 2008, 07:16:03 »

Chyba nie zawsze, dostałam rok temu trzy, które rozkwitły i darczyńca był tym bardzo zdziwiony, że wszystkie i od razu, bo u niego to nie.Ale mogło być również tak, że przypadkiem trafiłam w jej gust.
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #42 : Sierpień 28, 2008, 08:10:49 »

Szachownica nie zakwitnie ..posadzona za płytko   Cool

Kasja
Aktywny
**

« Odpowiedz #43 : Sierpień 28, 2008, 16:56:54 »

Kupiłam dzisiaj po raz kolejny szachownice. Cebule są ogromne, takich jeszcze nie miałam - 29cm w obwodzie. Kupiłam tylko dwie, czerwoną i żółtą, bo były po 14zł. Ludzie mówią, że potanieją gdy będzie kończył się sezon wysadzania ich. Może jeszcze dokupię, coś mi się wydaje, że tym razem uda się.
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #44 : Sierpień 28, 2008, 17:37:14 »

Zoe  Smile Smile Smile Laughing Laughing Laughing Wąchanie od spodu  Laughing Laughing Laughing Smile Smile Smile
A tak na dość szerokim marginesie: miło Cię widzieć Smile Przypominasz mi pewną osobę Smile

..w życiu piękne są tylko chwile.. Smile
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #45 : Wrzesień 17, 2008, 16:31:13 »

Wreszcie kupiłam szachownicę. Wszędzie jest napisane, że należy wysadzić ją po 20 września, a na południu Polski (Dolny Śląsk), nawet w październiku. Ale ona już wypuściła korzonki w tych trocinach. Czyli co? Do ziemi ją?

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #46 : Wrzesień 17, 2008, 16:38:10 »

Tak  Smile Ja już wsadziłam pod koniec sierpnia, też puściły korzenie.

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #47 : Wrzesień 17, 2008, 17:20:12 »

Cebule też śmierdzą, nie tylko kwiaty.

Zoe
Gość
« Odpowiedz #48 : Wrzesień 17, 2008, 17:42:09 »

Aga, to po co nos wsadzasz w cebule? Very Happy Very Happy  Very Happy 

Dziewczyny przygotowuję spory atrykuł o zasadach uprawy szachownic, bo narosło wiele nieporozumień i postanowiłam nie tłumaczyć co rusz coś tylko przeczytacie. Jak jeszcze będą jakieś wątpliwości to wówczs wyjaśnię. Przy okazji przedstawię wam inne gatunki niż te najpopularniejsze.
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #49 : Wrzesień 18, 2008, 10:50:38 »

Idea
Super ..czekamy  Very Happy

Aga1
Gaduła

« Odpowiedz #50 : Wrzesień 18, 2008, 10:51:58 »

Ja nie wsadzam nosa w cebule tylko okoliczne krety.  Very Happy Very Happy

Zoe
Gość
« Odpowiedz #51 : Wrzesień 19, 2008, 17:28:34 »

Napisałam pierwszą część jest pod adresem http://encyklopedia.multiflora.pl/roslina/197
Monia68
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #52 : Wrzesień 20, 2008, 04:02:36 »

Bardzo dziękuję, cenne informacje Smile
Zoe
Gość
« Odpowiedz #53 : Wrzesień 22, 2008, 18:59:30 »

Komu sie chce troche posiedzieć to proszę. Dalszy ciąg tematu szachownic http://encyklopedia.multiflora.pl/roslina/199
Ciąg dalszy oczywiście nastąpi
Monia68
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #54 : Wrzesień 23, 2008, 08:26:39 »

Przeczytałam od deski do deski, dziękuję Smile
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #55 : Wrzesień 24, 2008, 12:43:50 »

Ja też deskowałam Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy No i dobrze, przynajmniej będę miała świadomość co z nią źle robię Wink Zoe wstwisz resztę fotek cebul szachownic? Oglądałam u siebie w ogrodniczym, nie chcę się naciąć. Wyjaśniła się Twoja wysyłkowa szachownica?

Zoe
Gość
« Odpowiedz #56 : Wrzesień 24, 2008, 15:15:44 »

Aga ona się wyjaśni do końca dopiero kiedy rośłiny zakwitną. Na razie robię dokumentację fotograficzną bo o reklamacji wg wspomnianego pana nie ma mowy bo wszystko było OK. Przyjdzie czas to sobie pogadamy i jestem pewn, że wówczas szybko zmieni zdanie. Nie ma nic gorszego na świecie niż oszukana cierpliwa kobieta.

Reszta szachownic będzie systematycznie dodawana -  na razie wytypowałam 16 gatunków dających szansę na uprawę w gruncie). Napisz jakie są w sklepie to może zmienię kolejność dodawanych odmian.
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #57 : Wrzesień 24, 2008, 22:02:35 »

Zoe, super, póki co mam jeden gatunek. Cesarską. Boję się reszty ruszać.
No tak.. Cierpliwa, znająca się na rzeczy kobieta potrafi swoje zrobić Wink Na miejscu sprzedawcy już bym drżała Smile Nie zmieniaj swojej kolejności. Bardzo fajnie opisujesz rośliny. Więc jeśli nawet się skuszę na jakąś to sobie jeszcze doczytam. A może i wybiorę coś co mi wybitnie wpadnie w oko i dosadzę, dokupię w następnym sezonie.

Ela G.
Zbanowany/usunięty

6a Region Pokarpacki

« Odpowiedz #58 : Wrzesień 25, 2008, 08:14:07 »

Kupiłam w Biedronce żółtą- a niby nie chciałam. Skusiła cena , bo w sklepach około 9 zł a tu dałam 3.99
Poczytam i ja co z nia robić.
Zoe
Gość
« Odpowiedz #59 : Wrzesień 25, 2008, 08:27:00 »

Elu posadzić na conajmniej 3 krotną głębokość i to ukosem. Jeśli jesień i zima zapowiada się mokra to postaw nad nią butelkę. Jeśli chesz ją mieć w donicy to posadź do doniczki lub koszyka i zadołuj w ziemi. Wiosną wyjmiesz i posadzisz gdzie trzeba. Resta tak samo. Ją nornice nie ruszą więc o to nie trzeba się bać.
Strony: « 1 2 3 4 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: