Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Wrzesień 03, 2014, 05:33:55
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Do wszystkich Forumowiczów:

FORUM służy wymianie wiedzy. Nowicjusze nie mają dostępu do działów wymiany, gdzie zaufanie do innych Forumowiczów powinno być podstawą.

1. Prośba o wypełnienie w Profilu rubryk: płeć i miejsce zamieszkania. Nie jest to obowiązkowe, ale znakomicie ułatwia komunikację między Forumowiczami.

2. Na tym forum wymagamy używania poprawnej polszczyzny. Mający z nią kłopoty powinni korzystać z opcji 'sprawdź ortografię'. Tych, którym to się nie podoba prosimy  o nie rejestrowanie się. Jeśli ktoś się jednak zdecyduje dołączyć do naszej społeczności, a nie będzie reagował na zwrócenie mu uwagi przez poprawienie na niebiesko błędów, musi się liczyć z tym, że jego posty będą usuwane. Jeśli i to nie pomoże usuniemy taką osobę z naszej forumowej  społeczności.

3. Nie piszmy jednowyrazowych postów w stylu "piękne", "śliczne" i tym podobnych. Takie posty nic nie wnoszą. Posty jednowyrazowe będą kasowane.

4. W wątkach tematycznych piszemy wyłącznie na temat danej rośliny. Wszelkie dygresje na tematy innych roślin lub inne tematy będą usuwane.

Pozdrawiamy, Administratorzy
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ismeny  (Przeczytany 12061 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #180 : Wrzesień 27, 2011, 18:25:49 »

A wiecie , że lepiej poczekać z wykopywaniem , one im dłużej , tym lepiej rozrośnięte cebule i bardzo dobrze, jak jeszcze dokarmiane ..do przymrozków..to ho ho ,..same wyczujecie , czy idą przymrozki ....zanim , mróz zważy glebę , każda z was , czym prędzej wykopie.. Cool  Very Happy

Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #181 : Wrzesień 27, 2011, 19:58:48 »

hmm a ja gdzieś wyczytałam że ostatnie ich nawożenie powinno być pod koniec lipca Confused
Byle by tylko tych przymrozków nie przegapić bo będzie katastrofa Sad

teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #182 : Wrzesień 28, 2011, 15:13:26 »

No widzisz , a ja w poprzednich latach zasilałam nawet  na początku września , tez było tak pięknie ...wykopałam jak prawie zimno było , piękne wielkie cebule wykopałam , a musiałam dobry szpadel wziąć , tak długachne były korzenie ...no szok i w następnym sezonie , cudownie kwitły ....ale wiesz , ja pisze z własnej praktyki , nie musisz tego stosować  Smile

Wszystko jest na wyczucie , pogada i rośliny same podpowiadają , co robić....jest ciepło i liście sterczą w górę , więc roślina czerpie jeszcze z dobrodziejstw natury ,,,,

Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #183 : Wrzesień 28, 2011, 16:07:45 »

teli kiedy ta własna praktyka jest często o wiele bardziej pomocna niż najbardziej wyszukane ogrodnicze poradniki Smile Dziękuję Ci bardzo, w takim razie to moje zasilanie prawdopodobnie nie było za późno...zobaczymy jak będą wyglądać cebule gdy je wykopię Wink

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #184 : Październik 02, 2011, 21:29:36 »

Wykopałam swoje,są ogromniaste. Idea
Co dalej,zielone obciąć czy czekać aż uschnie,to pierwsze przechowywanie ich u mnie.

teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #185 : Październik 04, 2011, 10:29:06 »

Czekać aż uschnie  Very Happy..w suchym przechowuje się ...ja swoje nawet w gazecie , byle nie było wilgoci , bo zgniją

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #186 : Październik 04, 2011, 14:23:53 »

Dziękuję Basiu.

agnieszka282
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #187 : Październik 12, 2011, 21:39:25 »

Ja właśnie swoje wykopałam.
Mam urlop  skorzystałam a pogoda też się już popsuła.
Leżą pod otwartym dachem i czekam aż liście się całkiem zasuszą.
Znowu będę miała kilka mniejszych cebul na wydaniu bo mnożą się na potęgę ale drugi raz kwitnąć nie chcą. A główne cebule są ogromne. Myślałam że szpadel złamię tak głęboko siedziały.
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #188 : Październik 12, 2011, 21:41:38 »

Agnieszko,co znaczy drugi raz kwitnąć nie chcą?

Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #189 : Październik 12, 2011, 22:14:32 »

Moje niestety w ogóle się nie mnożą Sad A dostałam je przecież Agnieszko od Ciebie więc wygląda na to że nie odziedziczyły tej cechy po rodzicach Mad Niestety też udało mi się jednej wyrwać piętkę z korzeniami a drugą dodatkowo uszkodzić Sad Nie wiem czy coś jeszcze z nich będzie Sad Za tyo pozostałe 2 są ogromne i mają długie i grube korzenie Wink

agnieszka282
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #190 : Październik 13, 2011, 21:55:31 »

Sloneczko
jeszcze się rozmnożą.
U mnie te mniejsze również nie mają małych cebulek. Same jeszcze rosną.Jeśli masz tylko miejsce to mogę przesłać kolejną paczkę z cebulkami.

haw5
Gdzieś słyszałam ,że niektóre kwitną 2 razy do roku... chociaż ja chyba nie mam tej odmiany a mam ismeny już z 6 rok. Maja po 6-8 kwiatów ale tylko raz.
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #191 : Październik 14, 2011, 09:04:40 »

Aguś jeśli tylko miałabyś je wyrzucać to ja jestem chętna Smile A jeśli masz dla nich miejsce u siebie to nie rób sobie kłopotu Wink Ja tylko obawiam się o te 2 moje które pozostały uszkodzone i bez korzeni...ale pozostaje tylko czekać, bo widzę że nikt nie zna odpowiedzi Confused

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #192 : Październik 14, 2011, 09:06:36 »

Agnieszko, jak mówiłam to pierwszy rok ismen u mnie,więc dwa razy nie udało im się kwitnąć,może na przyszłość zechcą.

nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #193 : Marzec 27, 2012, 11:15:22 »

Moje ismeny kwitną w mieszkaniu /w piwnicy skiełkowały  Mad/ Niebawem rozwiną pąki także żółte  Smile

teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #194 : Marzec 27, 2012, 11:28:55 »

Smile Smile Smile Smile Smile

IwonaAnna
Rezydent

Kraków

« Odpowiedz #195 : Marzec 27, 2012, 20:17:11 »

Nowirko, wow!  Very Happy Niesamowite! A to kwitnienie z jednej cebuli?

pozdrawiam serdecznie
Iwona

zapraszam
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #196 : Marzec 27, 2012, 20:25:18 »

Nie, z jednej cebuli wyrasta jeden pęd kwiatowy. Natomiast od wielkości cebuli zależy ile kwiatków wyrośnie   Smile

britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #197 : Marzec 28, 2012, 16:29:58 »

Ja nabyłem 2 - żółtą i białą. Na ile kwiatów na pędzie mogę liczyć przy "marketowej" wielkości cebul?

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti
Aktualnie u mnie:
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=21924.0

Pozdrawiam, Leszek
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #198 : Marzec 28, 2012, 20:47:12 »

Nie wiem jakie są te "marketowe"  Confused U mnie cebule białej ismeny wielkości dość dużego pomidora mają od 7-9 kwiatków, a wielkości jaja - 3-4 kwiaty.
 O żółtej jeszcze nie mogę napisać, bo dopiero rozwinął się pierwszy kwiat. Jutro wstawię zdjęcie  Smile

nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #199 : Marzec 29, 2012, 15:10:12 »

Pierwszy kwiatek żółtej ismeny, są jeszcze 2 pąki. Cebulka jak jajko  Smile

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #200 : Marzec 29, 2012, 19:57:59 »

Irenko zastrzeliłaś mnie tak wspaniałym kwieciem o tej porze roku. Very Happy

bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #201 : Marzec 29, 2012, 20:22:54 »

Oj, chyba się w ismenach zakochałam Wink... Trzeba będzie się za nimi rozejrzeć w przyszłym roku Razz.

haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #202 : Marzec 29, 2012, 23:09:06 »

Jeszcze czas,zdążysz w tym roku. Smile

agnieszka282
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #203 : Kwiecień 05, 2012, 21:15:47 »

Moje Ismeny już budzą się do życia..ale to chyba jeszcze za wcześnie aby je do gruntu wsadzać..zimno jeszcze.

Mam oczywiście kilka na wydaniu...
bonsai
Rezydent

« Odpowiedz #204 : Kwiecień 05, 2012, 22:13:39 »

Haw w tym roku niestety raczej odpada - raczej trzeba się zająć remontem domu, dopiero za rok będę mogła zająć się ogródkiem Sad.

Kerstin2309
Zrezygnował

« Odpowiedz #205 : Kwiecień 12, 2012, 19:32:50 »

A ja dzisiaj kupiłam białe Ismeny (sztuk 3) i jutro będę je sadziła do doniczek. Już się nie mogę doczekać ich kwitnienia.
agnieszka282
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #206 : Kwiecień 12, 2012, 20:54:55 »

Jeśli Ktoś jeszcze chciałby cebulki Ismen białych to służę wysyłką...
Sloneczko
Gaduła

« Odpowiedz #207 : Kwiecień 16, 2012, 22:33:33 »

A moje ismeny mimo że w tamtym roku ładnie przyrosły to (głównie przeze mnie) nie mają się najlepiej. Jednej zgniły łuski i musiałam ją obrać do połowy, a dwie porządnie uszkodziłam wykopując je , tak że nie mają ani korzeni ani piętki ( starałam się jak mogłam żeby ich nie uszkodzić, ale tak si zakorzeniły że nie mogłam sobie z nimi poradzić  Sad ). Mimo wszystko spróbuje je wsadzić.. Jak myślicie... może chociaż wypuszcza cebulki przybyszowe? Confused
Została mi tylko jedna, która wygląda na całkiem zdrową.

agnieszka282
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #208 : Kwiecień 22, 2012, 09:10:24 »

Sloneczko,
jak nie wsadzisz to się nie przekonasz...zawsze warto spróbować..inaczej na pewno nie przetrwają.
Puszczają jakieś listki od góry czy wcale nie dają oznak życia??
nowira
Rezydent

łódzkie - strefa 6B

« Odpowiedz #209 : Kwiecień 22, 2012, 09:47:00 »

W ubiegłym roku też miałam kłopot z wykopywaniem  Mad. Potem korzenie skróciłam, wysuszyłam i zimowały w trocinach w blokowej piwnicy. Ale z wegetacją ruszyły bardzo wcześnie. Teraz mam na balkonie już tylko szczypior. W maju chyba wsadzę je gruntu, żeby cebule przyrosły  Confused

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: