Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 01:18:11
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomidorki koktajlowe!!!  (Przeczytany 98853 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #30 : Maj 23, 2008, 00:51:18 »

No własnie słonka brak a kwiatki czekają na zapylenie. Mam nadzieje że słoneczko niebawem pojawi sie nad Polska Smile byłoby miło.

Moje 2 krzaczki z 5 też są dużomarniejsze. Choć podlewane tak samo i rosły w takich samych warunkach.
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #31 : Czerwiec 06, 2008, 20:31:17 »

no dobra, sprawa ma się tak - krzaczki pięknę, kiście też się szykują ale co z tego, kwiatki się pięknie rozwijają i  umierają Sad chyba nie ma ich co zapylić
No i co mam zrobić. Przecież nie powieszę na balkonie pudełka z trzmielami a na moje wysokie 6 piętro żadna pszczółka nie przylatuje Sad
ursulka
Gość
« Odpowiedz #32 : Czerwiec 07, 2008, 07:56:50 »

Pędzelkiem je, pędzelkiem Very Happy  A tak serio, to gdzieć coś kiedyś przeczytałam, że pomidory są wiatropylne i w związku z tym przy uprawie w szklarniach i braku owadów trzeba je okresowo potrząsać, aby się zapyliły. Czyli pędzelek mógłby się sprawdzić Confused
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #33 : Czerwiec 07, 2008, 11:43:44 »

pędzelek powiadasz?
aha ...

ale gdzie tym pędzelkiem (tak po prostu po kwiecie mam smyrać?)W ogóle te kwiaty jakieś dziwne. Botanikiem nie jestem, więc się nie znam, ja tam nie wiem gdzie co i z czego owoc się robi.
ursulka
Gość
« Odpowiedz #34 : Czerwiec 07, 2008, 11:51:35 »

Yyyy  szczegółów nie znam Very Happy Na razie obserwuję pierwsze zawiązki owoców na moich pomidokach, które sobie malowniczo gniją obok krzaczków po ostatnim gradobiciu Mad
Mirabilis
Aktywny
**

« Odpowiedz #35 : Czerwiec 07, 2008, 17:07:38 »

Pomidorki koktajlowe są bardzo plenne i ładnie same wiążą. Możesz użyć środka o nazwie Betoxon (kropla preparatu na filiżankę wody i w tym maczać kwiatki). Brak zawiązywania owoców może byc też spowodowany zbyt wysoką temperaturą powietrza.
ursulka
Gość
« Odpowiedz #36 : Czerwiec 08, 2008, 07:30:13 »

Znalazłam moją magiczną książeczkę ("Zioła w doniczkach" ) i tam napisali tak:

"Do zawiązywania a następnie dojrzewania owoców pomidor potrzebuje przede wszystkim dużo słońca i ciepła. W razie ich braku trzeba posługiwać się osłonami (tunel foliowy, szklarnia). W okresie wegetacji niezbędne jest regularne podlewanie."

"Na przełomie kwietnia i maja można kupić rozsadę różnych gatunków pomidorów, też koktajlowych. Młode rośliny posadzone do ziemi głębiej niż rosła rozsada wypuszczają nad bryłą korzeniową dodatkowe korzenie. W wyniku tego roślina lepiej się rozwija, gdyż pobiera z gleby większą ilość składników odżywczych. Można też stosować ukośne sadzenie.
Pomidory należą do roślin zapylanych wiatrem. Krzewy pomidorów uprawianych w szklarni lub pod folią w okresie kwitnienia należy okresowo potrząsać, aby doprowadzić do zapylenia.
Grządki przeznaczone pod pomidory należy, najlepiej jesienią, dobrze przekopać i wzbogacić ziemią próchniczą. Zielone owoce dojrzewają również w domu, w ciepłym i ciemnym pomieszczeniu."
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #37 : Czerwiec 08, 2008, 09:31:22 »

no właśnie zawsze wydawało mi się że pomidory  to muszą w jak największym słońcu (u mojej babci na wsi rosną w takim ukropie że człowiek się smaży na frytkę)
No a u mnie na balkonie tak właśnie jest (podlewam je dobrze więc nie więdną co na początku zdarzyło mi się ze 2 razy)

no ale nie zawiązują owoców - kwiaty się po prostu zwijają, mimo że dużo  ich       Sad

będę  potrząsać  Very Happy

Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #38 : Czerwiec 12, 2008, 20:14:28 »

U mnie też kwiatuszki marnieją ale pokwiatkach pojawiają się takie malutkiekuleczki,ale maciupkie.Mam nadzieje ze to będą pomidorki.
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #39 : Czerwiec 12, 2008, 22:26:21 »

u mnie nic się nie pojawia Sad
Potrząsam kilka razy dziennie krzaczkami. Kwiatków jest kilkadziesiąt, ale niestety po kolei, codziennie zasycha kilka Sad
Chyba w końcu kupię ten środek do zapylania, bo widzę że nic z tego. A takie ładne Sad
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #40 : Czerwiec 16, 2008, 23:05:29 »

U mnie stoją doniczki w ogródku.Tak naprawdę specjalnie sie nimi nie zajmuje.Podleje raz dziennie i to wszystko.Nie ruszam ich , nie potrzasam. I juz pomidorki są coraz wieksze,Zieloniutie jeszcze ale rosna:) Moniq moze sprobuj z tym środkiem do zapylania, bo szkoda tylu kwiatuszków.
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #41 : Czerwiec 17, 2008, 13:50:06 »

Motylko, już nie muszę. Naliczyłam na moich 5-ciu krzaczkach 21 pomidorków Smile

A kwiatów jeszcze tyle że ho ho   Smile

Wreszcie się doczekałam. Największe są już wielkości dojrzałych wiśni .Będą pomidorkiiii       Idea
ursulka
Gość
« Odpowiedz #42 : Czerwiec 18, 2008, 10:47:51 »

Moniq gratulacje!   Ja moje zniszczone sadzonki podmieniłam na nowe Wink Taka niecierpliwa jestem, że wczoraj kupiłam jeden krzak prawie metrowej wysokości, kwitnący. Będzie coś zanim tamte urosną Wink
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #43 : Czerwiec 18, 2008, 11:57:59 »

nie dziękuję żeby nie zapeszyć. Mam bzika na punkcie tych pomidorów.Chodzę dookoła kilka razy dziennie. Smieje się ze mnie małż, śmieją się rodzice. Ale ja mam swoje pomidorki i mam to w nosie. Doczekałam się owocków i teraz się cieszę jak dziecko Smile

W przyszłym roku na pewno sadzę znowu (tylko też inne, bo te są takie przypadkowe, z opakowania po płatkach śniadaniowych, żółte  )
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #44 : Czerwiec 20, 2008, 15:02:25 »

Żółte? To fajne. Ja bede miała czerwone bo nasionka dostałam od forumowicza i były to wysuszone czerwone pomidorki.Monik jak bedziesz miala juz duzo tych pomidorków to poprosze Cie o kilka nasionek  na przyszły rok, a ja Ci mogę przesłać czerwone. Na pewno tez je wysieje w przyszły roku. Pomidorki sa super:) Aha i nie martw sie ze mnie też sie  smieją bo też mam bzika na ich punkcie:)Ciekawa jestem jak będą smakowały,juz nie mogę sie doczekać.
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #45 : Czerwiec 20, 2008, 15:41:43 »

Napisz mi w taki  razie  pw z adrsem (wtedy nie zapomnę) Smile

Żeby tradycji stało się zadość, dziś liczyłam   Embarassed Jest już 34 pomidorki wielkości od orzecha laskowego do ziarenka ziela angielskiego  Very Happy i dalej mnóstwo kwiatków i nowych kiści jeszcze bez kwiecia   Very Happy

Mówiłam że mam bzika ?   Rolling Eyes
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #46 : Czerwiec 21, 2008, 23:34:44 »

Monika, Ty masz tych bzików Wink Smile Smile U mojej siostry są jedynie kwiaty pomidorkowe..

..w życiu piękne są tylko chwile.. Smile
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #47 : Czerwiec 21, 2008, 23:52:48 »

Smile No trochę mam, to fakt

Ale i tak nic nie przebije mojego bzika pt.   "format książki musi być jednakowy"     (ile ja się w życiu km nazłaziłam, ile stron internetowych przeszukałam w celu znalezienia odpowiedniego kształtu danej pozycji książkowej - to moje)    Confused
Podobnych mam jeszcze kilka - np kubek w którym coś piję musi mieć kształt walca i posiadać duże grube ucho - tak żeby mi weszła dłoń i nie wpijało się w rękę       Rolling Eyes żaden zwężany czy rozszerzany kubek nie przejdzie ...... a widelce ??? - to trzeba taty mojego zapytać.Zresztą pytać nie trzeba. On wszystkim, nawet obcym ludziom o tym opowiada    Smile   Widelec musi być taki żeby był smukły i dłuuuugi , żadne krótkie szerokie nie przejdą (mam na myśli tę część do nabierania jedzenia).   Jestem w stanie zrezygnować z jedzenia  Smile serio, nie żartuję  Smile   No i tak dalejjjjjjj ....
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #48 : Czerwiec 22, 2008, 01:10:39 »

Łał! To się chyba fobie nazywa Smile Smile Smile Smile

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #49 : Czerwiec 22, 2008, 01:14:36 »

No to ładnie Smile detektyw Monk - czym mogę służyć ?    Laughing
aiszo
Zbanowany/usunięty

Dolny Śląsk - 7a

« Odpowiedz #50 : Czerwiec 22, 2008, 01:25:47 »

No i znowu! To jest wątek o pomidorkach koktajlowych, a nie o ......A wynocha obydwie do kawiarenki Smile Smile Smile Smile

Przyjdzie czas, przyjdzie rada.
Ania.
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #51 : Czerwiec 22, 2008, 01:42:21 »

No w końcu to moje pomidorki koktajlowe, moja mania  Cool która jakby nie było ma swoje źródło (czasami trzeba powiedzieć wprost skąd pomidorki koktajlowe biorą się na niektórych balkonach  Smile)
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #52 : Lipiec 25, 2008, 19:27:21 »

Część moich pomidorków została już spałaszowana przeze mnie:) Sa pyszne Smile A jak wasze maleństwa pomidorkowe???
Jagódka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #53 : Lipiec 25, 2008, 20:45:10 »

Moje są niedojrzałe więc nie pałaszuję. Nie mam też w tym roku, takich małych czerwonych koralików, bo tata powiedział, że mi da takie, ale jak zawiązały się owoce to się okazało, że sa małe, ale jajowate i mam też żółte koktajlowe w kształcie gruszki. Te małe pomidory mają ogromne krzaczyska i mnóstwo pomidorów. Dwa lata temu miałam taką odmianę, że największe były wielkości czereśni, część z nich opadła na ziemię i w następnym roku same wykiełkowały i znów je miałam.
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #54 : Sierpień 18, 2008, 20:43:13 »

Moje krzaczki połamały się po tych strasznych burzach.Pomidorki zawiązują się nadal ale są dużo mniejsze niż na początku Sad(
Kayenn
Gaduła

« Odpowiedz #55 : Sierpień 19, 2008, 08:06:40 »

Kiedys mialam na dzialce u Rodzicow takie male, zolte, gronowe pomidorki w  ksztalcie gruszeczek. Od lat ich nie widzialam, a szkoda, bo bardzo dekoracyjne byly i smaczne.

Kasjopea
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #56 : Sierpień 19, 2008, 21:33:23 »

Ja mam na balkonie zbiory:) Very Happy Będzie ze trzy kilo maluchów:)
Bapilka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #57 : Grudzień 16, 2008, 19:22:52 »

Na początku chciałam się przywitać - jestem tu "nowa" (jeśli chodzi o pisanie, bo czytam już od dawna) Smile
Może nie do końca odpowiednia pora roku na takie pytania, ale jestem ciekawa kiedy najlepiej wysiać pomidorki koktajlowe? W tamtym roku się zgapiłam i strasznie żałowałam.

Będę wdzięczna za odpowiedź i sama chętnie (w miarę skromnych możliwości) służę radą Smile
Pozdrawiam
małgosia w
Administrator

« Odpowiedz #58 : Grudzień 16, 2008, 21:49:11 »

Witaj Bapilko Very Happy
Witamy się w dziale "pierwsze kroki na forum ".Tutaj zimą niewiele osób zagląda.

A pomidorki zdążysz wysiać -robimy to na przełomie marca i kwietnia

Pozdrawiam Małgosia
moje kwiatki
fiołki
Bapilka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #59 : Grudzień 16, 2008, 22:56:15 »

Bardzo dziękuję i już się poprawiam z tym witaniem Smile
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: