Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 11, 2019, 11:56:09
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomidorki koktajlowe!!!  (Przeczytany 98881 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Motylka
Nowicjusz
*

« : Marzec 09, 2008, 13:08:38 »

Witam Very Happy Mam nasionka pomidorków koktajlowych.Ale nie za bardzo wiem jak je wysiać.Chiałam je trzymać na arazie w doniczce w domu,bo słyszalam że tak można.Pomóżcie prosze bo jestem laikiem w tym temacie.

Dodam jeszcze że jakiś czas temu wsadziłam je do ziemi i nie wykielkowały nawet Sad
Więc jak je wysiać i co rozbic Confused ??

Dziekuję z góry.
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Marzec 12, 2008, 23:26:45 »

Halooooooo!!!! Czy nikt nie wie jak wysiewać pomidorki??? Pomóżcie mi.
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2008, 01:27:17 »

Ja dotychczas wysiewałam do pudełka. Po wzejściu i wytworzeniu przynajmniej 3- liści pikowałam do większych pojemników - albo od razu do dużej donicy, albo do kuwety wszystkie razem i potem na działkę. Jeżeli chcesz je trzymać na balkonie, to do dużej doniczki wkładałam 2 sadzonki.

Pozdrawiam
Krysia
teli
Rezydent

mazowsze 6b

« Odpowiedz #3 : Marzec 13, 2008, 09:16:33 »

ja kupiłam w tamtym roku gotowe krzaczki ...były słodziutkie pycha  Razz

filonexis
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Marzec 13, 2008, 10:03:24 »

Ja wysadziłem je do doniczek 1 litrowych a jak już były b. duże mniej wiecej miały po 20 cm wysokości (czyli prawie sie nie mieściły w tej doniczce) to je wysadziłem ;] podparłem na bambusowych patyczkach, bo tu u mnie b. silne wiatry i wyrosło po mniej wiecej 15 pomidorków na krzaczek (czyli jakieś 6 takich połączonych roslinek) ;] bez żadnego nawożenia. Jak znajde ich zdjęcia to tu wkleję.

Owocnej pracy ;D
Filip ;]
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Marzec 13, 2008, 20:24:55 »

Ale mi chodzi o to co na początku z nimi zrobić gdyż te nasionka w ogole nie chca mi kiełkować?Namoczyć je? Nie iwem już sama.Bo nawet te ktore lezały w wodzie to nie wykielkowały.
filonexis
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Marzec 13, 2008, 21:29:04 »

Ja je wsadzilem do doniczek i podlałem dalej to  już samr rosły, ale możesz spróbować nałożyć na nie folie aby miał wieej ciepła.

Owocnej pracy ;D
Filip ;]
krysp50
Rezydent

Wielkopolska 7a

« Odpowiedz #7 : Marzec 14, 2008, 01:12:45 »

Ja nie moczę nasion, chociaż pomidorowe mozna namoczyć w mleku, na ok. 2-3 godziny. Potem lekko przykryć ziemią i powinny powschodzić. Nie piszesz jak długo są w ziemi, że nie wschodzą ? Powinny się pokazać maksymalnie w dwóch tygodniach, chociaż u mnie wyszły szybciej.

Pozdrawiam
Krysia
Ela G.
Zbanowany/usunięty

6a Region Pokarpacki

« Odpowiedz #8 : Marzec 14, 2008, 09:16:00 »

Ja również w zeszłym roku siałam koktajlówki. Co prawda ze dwa razy był ten siew- ale w końcy wyszły i rosły bez problemów. Drugim razem to siałam do kubeczków po śmietanie-2 nasionka do jednego. które potem było mocniejsze to zostało. Teraz też posieję , bo wnukom bardzo smakowały...
Najpierw sadziłam do pojemników- ale widziałam, że lepiej by im było w ziemi , to wsadziłam na grządkę. Miałam w 3 kolorach- czerwone, żólte i pomarańczowe.
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Marzec 14, 2008, 12:59:06 »

Dziekuję serdecznie Wszystkim za rady.Namoczę je w mleku i wsadzę do ziemi.Zobaczymy co z tgo wyjdzie Smile
filonexis
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Marzec 14, 2008, 13:15:20 »

konicznie wklej zdjecia Razz

Owocnej pracy ;D
Filip ;]
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Marzec 14, 2008, 21:10:07 »

ok,jeśli mi się uda to na bieżaco będe wklejała kolejne zdjęcia.
Beny195
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Maj 03, 2008, 18:34:22 »

Korzystając z tematu :
Jakie są sznase wyrośnięcia koktajlowych pomidorków w domu ? Znaczy w małej doniczce (pół litra może ) posadziłem i przykryłem gdzieś 1,5 cm ziemi tłustej lekko. Zrobiłem to dziś więc mam chyba jeszcze czas jakoś to zmienić bardzo prosze o rady Smile

Get rich or die tryin'
Kasjopea
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #13 : Maj 04, 2008, 20:04:31 »

Powinny wykiełkować bez problemu . Ja również wysiewałam do małej doniczki bez przykrywania folią nawet z 10 nasion wykiełkowało 8. Maja już listki właściwe i jutro je będe rozsadzać do większych doniczek.Smile

Powodzenia
Aga73
Zbanowany/usunięty

« Odpowiedz #14 : Maj 04, 2008, 20:11:07 »

Te pomidorki są jak zielsko Very Happy W ubiegłym roku rosły u mnie na parapecie pomidory "koralik", dwa rozkrzewiły się i był taki gąszcz Smile Sąsiadka jak zobaczyła z daleka to pytała co to za roślina Very Happy

..w życiu piękne są tylko chwile.. Smile
Ela G.
Zbanowany/usunięty

6a Region Pokarpacki

« Odpowiedz #15 : Maj 05, 2008, 06:41:05 »

Beny- w małej doniczce to mogą rosnąć tylko jakiś czas. Jak będą spore to przesadź do większej- i na balkon, bo lepiej urosną na powietrzu i słonku.
Beny195
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #16 : Maj 05, 2008, 17:25:25 »

Po jakim czasie wam wykiełkowało ?

Get rich or die tryin'
Kasjopea
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #17 : Maj 06, 2008, 11:44:13 »

U mnie wykiełkowały jakoś po tygodniu . Ale na liście właściwe sie naczekałam ze trzy chyba:) Tylko ,ze ja wcześniej wysiałam i nie było jeszcze zbyt ciepło - to pewnie dlatego...Gdzieś wyczytałam ,że potem najlepiej przesadzić do większej doniczki najwyżej po dwie roślinki.
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #18 : Maj 06, 2008, 14:35:41 »

moje są na razie takie:

Beny195
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #19 : Maj 06, 2008, 16:06:45 »

Ładne pomidorki Moniko Smile
Dziś kupiłem nowe nasiona na pomidorki koktajlowe i sprzedawczyni powiedziała że przy ciepłej bardzo temperaturze wykiełkuje w trzy dni. Zobaczymy co z tego będzie Very Happy

Get rich or die tryin'
Motylka
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #20 : Maj 12, 2008, 22:30:08 »

Krzaczki pomidorków rosną jak szalone.
Tak wyglądały 20 kwiatnia

Posadzone do jednej długiej doniczki.
Teraz posadzone są w 2 doniczkach a na dzień wystawiane do ogródka.Na tych największych widać juz pierwsze pączki.Podlewam co 10 dni nawozem do roślin jadalnych.
Jak tylko zrobie zdjecie to je wstawie.
Kasjopea
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #21 : Maj 12, 2008, 22:58:58 »

Ojej śliczne !! Zobacz jakie moje są dopiero maleńkie ( to na około to maciejka , wzeszła mi tylko przy brzegu donicy , wiec wykorzystałam środek dla pomidorków )
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #22 : Maj 13, 2008, 06:35:19 »

MOje pomidorki wysiane w lutym od dwoch tygodni daja mi zbiory Very Happy ale jakie,jeden pomidorek dziennie  Very Happy

moniq
Gaduła

« Odpowiedz #23 : Maj 13, 2008, 09:19:01 »

pooookaż   Very Happy
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #24 : Maj 13, 2008, 14:06:25 »

Nie wiem czy cos zobaczysz bo dojrzale juz zjadlam Smile Smile
To sa dwie rozne odmiany,mini i normalna koktaliowa

natarex
Aktywny
**

« Odpowiedz #25 : Maj 13, 2008, 19:04:08 »

Ale duuuuuże te krzaczki już. Moje również wysiane w lutym też rosną jak szalone, ale nawet pół kwiatuszka na nich nie ma Sad. Kasiu może masz jakiś sposób, żeby je troche pobudzić?

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #26 : Maj 13, 2008, 19:23:17 »

slonce Very Happy

moniq
Gaduła

« Odpowiedz #27 : Maj 16, 2008, 11:45:32 »

Ładne już (moim chyba się owocować jeszcze za bardzo nie chce)

Kilka dni temu przesadziłam do donicy (dodałam trochę bazylii i estragon)

Frost
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #28 : Maj 20, 2008, 17:44:06 »

Witam. A wiec pomidorki koktajlowe nie roznia sie w uprawie od zwyklych pomidorow tzn najlepiej rosna w szklarni wiec trzeba jest dosc obficie podlewac( wiemy jak cieplo jest w szklarniach). W domu mysle ze jak beda mialy sucha ziemie. Nie przelewac jesli sa w doniczce. Lepiej sloneczne stanowisko. Jak juz masz krzaczek owocujacy to czesto wysiewaja sie same z opadlych pomidorkow Very Happy Nasiona normalnie siejesz gdzies w rozsadnej odleglosci by mialy przestrzen.

Pzdr. Smile

Frost;]
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #29 : Maj 22, 2008, 21:21:30 »

moje też ładnie idą w górę Smile  Posiałam jeszcze 3 ziarenka do doniczki (może jeszcze wykiełkują i będę miała też pomidorki za kilka miesięcy)

Dziś się zdziwiłam bo w donicy mam 6 krzaczków i 3 z nich są bardzo mierne i słabe (nie mogłam ich przy przeasadzaniu oddzielić bo bałam się o korzenie) i to właśnie na tych najmniejszych pąki kwiatowe są duże a na tych "gidyjach" rozkrzewionych takie jakieś malutkie  Confused

a pogoda mnie dobija  Mad Tak bym chciała żeby słoneczko mi podgrzało ten mój zielony aromatyczny balkonowy zielnik   Mad
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: