Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 17, 2021, 03:17:23
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DATURA fotosesja + rozmnażanie rośliny  (Przeczytany 27835 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
HalinaS
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #60 : Lutego 12, 2009, 19:40:41 »

Ja swoje nasionka zgodnie z instrukcją otrzymaną od sprzedawcy, lekko otarłam pilnikiem do paznokci i namoczyłam w ciepłej wodzie na noc. Posadziłam do doniczek torfowych pęczniejących i do pudełka plastikowego po ciastkach. Wykiełkowały po około 3 tygodniach, na posianych 6 nasion - 5 rośnie bardzo ładnie.
Życzę powodzenia.

Halina - Białystok
danka.pl
Aktywny
**

strefa 6b,śląskie

« Odpowiedz #61 : Lutego 13, 2009, 10:31:01 »

dziękuję za wyczerpującą odpowiedz , mam nadzieję ze i moje tak ładnie skiełkują.

syla
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #62 : Marca 26, 2009, 21:07:38 »

witam serdecznie wszystkich miłośników datur Smile
swoją daturę kupiłam w tamtym roku i z małej 20 cm sadzonki wyrosła mi przepiękna 1,5 m o łososiowych kwiatach. niestety nie cieszyłam sie  długo ich obfitością- kilka dni, bo mam balkon od południa, w ciągu dnia w lecie nie mam możliwości dodatkowego podlewania w czasie upałów bo pracuje do 16, nie mam też możliwości przestawienia kwiatu w inne miejsce, stąd moje pyt - co zrobić w tym roku aby jej pomóc??po drugie moja datura jakoś przezimowała i teraz zaczyna puszczać jasnozielone zawiązki liści- stoi w zimnej piwnicy- czy może tam stać do maja czy muszę ją przenieść w ciepłe miejsce??
po trzecie czy podlewać ją już teraz codziennie i kiedy włączyć nawóz?? no i w ogóle jeśli macie Państwo jakieś uwagi  i podpowiedzi na temat tego wspaniałego kwiatu z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #63 : Marca 26, 2009, 21:14:41 »

Podlewanie rozwiązałam w prosty sposób.Wielką donicę -bo to duże kilkuletnie drzewa -wstawiam do dużej plastikowej miski.Rano idąc do pracy nalewam wiadro- tak latem w upały wiadro wody-i mam spokój na cały dzień.Mniejsze krzaki będą wymagać na pewno mniejszej ilości wody, i na pewno nie przeschną w ciągu dnia.

syla
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #64 : Marca 27, 2009, 09:11:30 »

Podlewanie rozwiązałam w prosty sposób.Wielką donicę -bo to duże kilkuletnie drzewa -wstawiam do dużej plastikowej miski.Rano idąc do pracy nalewam wiadro- tak latem w upały wiadro wody-i mam spokój na cały dzień.Mniejsze krzaki będą wymagać na pewno mniejszej ilości wody, i na pewno nie przeschną w ciągu dnia.
Dziekuję Iwonko za odpowiedź, czyli mniemam, że masz również balkon od południa??? czy to że moja datura będzie miała wodę uchroni liście i kwiaty przed działaniem wysokiej temperatury?? bo u mnie w tamtym roku zakwitła ślicznie- miała ok 50 kwiatów, ale kwiaty te nie utrzymały się nawet przez 3 dni- poopadały od słońca Sad(
P.S. A czy teraz mam ją wstawićdo cieplejszego pomieszczenia czy wystarczy że bedzie stała w dosyć jasnej ale chłodnej piwnicy do maja???
iwona55
Rezydent

łódzkie strefa 6b

« Odpowiedz #65 : Marca 27, 2009, 09:51:05 »

Na razie niech stoi w piwnicy tym bardziej że ma tam widno .Możesz zacząć ją podlewać ,niech zacznie puszczać listki .W mieszkaniu ruszyłaby z wzrostem szybciej,ale niedostateczna ilość światła sprawi,że bądzie slaba i wybujała w górę.Lepiej niech rusza powoli w chłodnej i widnej piwnicy.
Zyczę pieknego kwitnienia latem .
Iwona

Moje stoją przed domem ale też od południowej strony,cały dzień w słońcu.Nawożę je raz w tygodniu nawozem dla kwitnących.

syla
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #66 : Marca 27, 2009, 10:28:52 »

jeszcze raz wielkie dzięki, zrobię tak jak mi podpowiedziałaś Smile)
Tobie również obfitego kwitnienia  Very Happy

Gdyby jeszcze ktoś chciał się wypowiedzieć będę wdzięczna
janusz
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #67 : Kwietnia 01, 2009, 08:28:48 »

moja datura jakoś przezimowała i teraz zaczyna puszczać jasnozielone zawiązki liści- stoi w zimnej piwnicy- czy może tam stać do maja czy muszę ją przenieść w ciepłe miejsce??
po trzecie czy podlewać ją już teraz codziennie i kiedy włączyć nawóz??

Niech stoi do maja w piwnicy, tym bardziej ze piszesz ze ma tam sporo swiatla. Jak wniesiesz do mieszkania to pozniej bedziesz musiala dature (jak kazda inna rosline) zaklimatyzowac do warunkow zewnetrznych. Ja tak kiedys "zalatwilem" mala Dature. Po wyniesieniu z cieplego mieszkania na podworko i zostawieniu jej tam na stale wszystkie liscie z niej opadly w przeciagu tygodnia chociaz wcale nie bylo przymrozkow w nocy ani upalow w dzien. pozniej oczywiscie roslina pusci od nowa liscie ale bedzie juz spozniowa i mniej "wybujala"

Poniewaz dopiero zawaizuja sie jej zalazki lisci to nie ma z czego woda parowac wiec duzo jej nie podlewaj. niech ma wilgottno w donicy ale nie przelej. mozesz juz do wody dodac jakiegos nawozu ktory dopinguje wzrost, czyli cos z azotem i fosforem Smile Ja swoje zaczynam zasilac nawozem pod koniec kwietnia zawsze a wynosze z piwnicy w pierwszej polowie maja, chociaz piwnica u mnie ma male okienka i swiatla jest niewiele.

Kobieta jest jak lilia - subtelny nie ośmieli się jej dotknąć, ale przyjdzie osioł i ją zeżre...
patryyyk
Aktywny
**

« Odpowiedz #68 : Sierpnia 10, 2009, 08:17:05 »

Confused Confusedoto moje datury co o nich sądzicie  Very Happy Very Happy Very Happy

pozdrówka Patryk !!
 moja mała kolekcja doniczkowa
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=14399.msg391931#msg391931
.....zapadam w sen zimowy.........
janusz
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #69 : Sierpnia 11, 2009, 08:32:41 »

Duża szansa, że jeszcze w tym sezonie zobaczysz na nich kwiaty.

Kobieta jest jak lilia - subtelny nie ośmieli się jej dotknąć, ale przyjdzie osioł i ją zeżre...
Strony: « 1 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: