Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 16, 2019, 06:15:48
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: woda destylowana  (Przeczytany 14434 razy)
tola02
Nowicjusz
*

« : Luty 03, 2008, 07:33:05 »

Witam wszystkich.Jestem tu nowa,ale od dawna czytam Wasze forum.Moje pytanie to, czy woda z suszarki kondensacyjnej,nadaje się do podlewania storczyków?.Zawsze miałam w domu kwiaty,ale nigdy się nie odważyłam na zakup storczyków.I stało się,trzy tygodnie temu kupiłam jednego kwitnącego,i wczoraj dwa przecenione,biedne:(((.Niewiele wiem o storczykach,ale uczę się.Pozdrawiam
tola02
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #1 : Luty 03, 2008, 22:29:44 »

Witam ponownie,czy ktoś z Państwa może mi pomoc,w związku z moim pytaniem.
Lila2006
Rezydent

Kujawsko-pomorskie strefa 6b

« Odpowiedz #2 : Luty 03, 2008, 22:40:02 »

Chciałabym pomóc, ale nie mam pojęcia co to jest suszarka kondensacyjna.  Embarassed Ja swoje podlewam deszczówką lub wodą destylowaną.

Pozdrawiam Lidka
moniq
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Luty 03, 2008, 22:58:10 »

a to nie jest coś w tym stylu że zbiera wodę z otoczenia   i skrapla do jakiegoś pojemnika? a   Confused a z resztą wcale nie wiem   Embarassed
tola02
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Luty 04, 2008, 07:55:54 »

Suszarka kondensacyjna, suszy odwirowaną bieliznę (nie wiem w ilu stopniach).Z powstałej pary,zbiera się w pojemniku woda(destylowana).Gdybym nie przeczytała, innej wypowiedzi na innym forum,nie byłoby problemu podlewałabym właśnie tą wodą.Pytanie było odnośnie wody z klimatyzatora,i tam ktoś się wypowiedział,ze raczej nie,ponieważ może zawierać bakterie.Ale różnica między tymi urządzeniami jest taka( tak mi się wydaje),ze w klimatyzatorze nie ma temperatury.Ale się napisałam :)Bardzo dziękuję za chęci,może odezwie się ktoś, kto będzie wiedział,pozdrawiam
monia r
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Luty 04, 2008, 17:36:31 »

czesc
Wode z szuszarki kondensacyjnej uzywam do zelazka na pare zamiast wody destylowanej wiec logicznie myslac moznaby bylo sprawdzic na storczykach jak na nia zareaguja .... postaram sie sprawdzic i dam znac
podzrawiam
tola02
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #6 : Luty 04, 2008, 19:20:19 »

No tak, ja również używam do żelazka,ale do storczyków.....Dziękuję za zainteresowanie
Aletheia
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #7 : Luty 08, 2008, 11:17:17 »

Tolu, mam ten sam problem i doszłam do wniosku, że lepiej nie ryzykować po tym, jak odstawiłam wodę (czekała na podlanie), a na powierzchni utworzyła się jakaś zawiesina. Odtąd woda z suszarki jest albo wylewana, albo użytkowana w żelazku:)
lilpru
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #8 : Luty 08, 2008, 16:25:08 »

Jeśli mogę coś dodać to faktycznie woda z szuszarki odstana ma na wierzchu kozuszek i az boje sie pomyslec co to????? a ja storczyki podlewam muszynianką niegazowaną. Moje to uwielbiaja..... Wink

Lilka

....Hobby to najpiekniejszy zawód świata....

Pozdrawiam wszystkich serdecznie Smile
tola02
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #9 : Luty 11, 2008, 18:17:51 »

dziękuję za rady,również stwierdziłam,że nie będę ryzykować i kupiłam wodę destylowaną, pozdrawiam
danam
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #10 : Luty 28, 2008, 06:02:38 »

Witam
Pytanie skierowane jest  do Lilki ,jak długo podlewasz storczyki muszynianką i czy dodajesz do niej nawóz .Jeśli tak to ile i jak często.Pozdrawiam
Dana
harpia4411
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #11 : Marzec 31, 2010, 08:32:28 »

Ja swoje podlewam  od kilku lat  wodą z akwarium  Wink raz na dwa tygodnie dodaje nawozu ,a raz na dwa miesiące przelewam je woda destylowana aby wypłukać podłoże z  soli Wink. Widać ze im to odpowiada bo kwitną cały rok.

sama woda destylowana jest jałowa,kwiat nie dostaje żadnych minerałów,potrzebnych do życia ,kwitnienia. Podlewając sama taką woda uśmierciłam kilka storczyków zagłodziłam je ;(

Storczyki  http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=17808.0
fiołkihttp://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=17968.new#new
http://picasaweb.google.pl/eqsplosionyork/MojeKwiaty#
marek1221
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #12 : Maj 30, 2016, 20:55:55 »

Odwrócona osmoza to obecnie najlepszy sposób na uzyskanie wody demineralizowanej. Z wody usuwanych jest ponad 99,9% cząsteczek takich jak bakterie, sole, cukry, białka itp. Pozwala to na uzyskanie wody demineralizowanej spełniającej większość standardów jakościowych już po pierwszym przejściu przez membranę oraz najwyższe standardy jakościowe po podwójnym przejściu. W przeciwieństwie do demineralizacji opartej o kolumny jonowymienne, proces odwróconej osmozy usuwa także zanieczyszczenia organiczne, wirusy i bakerie. W procesie wymiany jonowej tego typu zanieczyszczenia nie są usuwane. W wodzie pozostają wtedy elementy organiczne jak fenole, aldehydy,ketony. Upewnij się, że woda demineralizowana, którą kupujesz pochodzi z odwróconej osmozy. źródło www.czystawoda.slask.pl
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: