Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 20, 2014, 01:05:40
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Róże z nasion ?  (Przeczytany 2238 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
krychaae
Nowicjusz
*

« : Styczeń 27, 2008, 18:03:07 »

Ususzyłam różę i wysypalam z niej nasionka.  Czy wyrosną z nich róże ? Jeśli tak ile może to potrwać ? Zalecacie jakąś pielęgnację ? Kiedyś czytałam że przez pierwsze 2 miesiące kiełkowania należy je trzymac w chłodnym miejscu. To prawda ?
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #1 : Styczeń 28, 2008, 11:10:19 »

Tak, generalnie wymagają stratyfikacji. Ale jaką dokładnie różę chcesz wysiać? Nie sądzę, żeby warto było próbować siać szlachetne odmiany, bo i tak nic ciekawego z nich nie wyrośnie...

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
krychaae
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 28, 2008, 20:20:36 »

Dostałam kiedyś różę -> taką normalną ze sklepu. ładnego badylka. i wysypały się z niej nasionka więc postanowiłam je zasadzić. Nie musi wyrastać nic szlachetnego. wystarczy że wyrośnie.
marangai
Rezydent

« Odpowiedz #3 : Styczeń 29, 2008, 09:38:30 »

Aaa, to świetnie, siej, będę trzymała kciuki!

Opór jest bezcelowy
Co by tu dosadzić...?
ursulka
Gość
« Odpowiedz #4 : Styczeń 29, 2008, 10:23:18 »

Krychaae takie róże sklepowe to możesz ukorzenić, będzie szybciej niż z nasionka i będziesz wiedziała co masz Smile Ja dwa razy to zrobiłam - zostawiłam różę w wodzie aż puściła korzonki (góra jej uschła wraz z kawałkiem łodyżki) i potem do ziemi. Rosną Smile  Jedna u znajomej w ogródku, teraz będzie miała już coś ze 4 lata, a drugą mam pod domem w donicy - w zeszłym roku posadziłam, może w tym mi zakwitnie ? Na razie wygląda ok Smile
krychaae
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #5 : Styczeń 30, 2008, 17:27:23 »

Oj to na ukorzenianie za późno, bo resztę róży wyrzuciłam... ale mam nadzieję, że z nasionek też wyrośnie Smile dziękuję za rady.
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: