Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwietnia 14, 2021, 06:00:00
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2020/2021  (Przeczytany 4880 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #210 : Marca 08, 2021, 19:52:30 »

Krysiu  Very Happy Very Happy Very Happy   Very Happy    Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea   Confused Confused Confused Confused
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #211 : Marca 13, 2021, 14:42:55 »

Niezawodna 'Minerva' kwitnie na drugim pędzie.

Rozwija pąki Rudasek (NON). Jak one mi się podobają: morelka na zielonym tle. Na kwiat czekam 4 lata, kiedy zakupiłam toto na All, bo choć kundelek, jego zdjęcie wpadło mi w oko. Nadchodzi chwila prawdy: jaki jest na żywo. Razz

Pozdrawiam. Jola.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #212 : Marca 14, 2021, 09:19:18 »

Czy jest wśród nas ktoś, kto by umiał i chciał ogarnąć zamówienie zbiorowe w Royal Colors, gdzie jest promocja 3 cebulki w cenie jednej?
royalcolors.com
W tej chwili czekamy na odpowiedź od nich, czy wysyłają do Polski, bo to nie jest takie oczywiste po ostatnich zmianach przepisów fitosanitarnych.

Pozdrawiam. Jola.
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #213 : Marca 14, 2021, 13:06:48 »

H. Afrodyta cebula ma 12 lat, to początki mojej zabawy w uprawę hippeastrum. Było to wtedy jedno z większych chciejstw.

A królowa jak na domową uprawę nie folguje, 2 pęd, w sumie 6 kwiatów o średnicy 22 cm.
No to się pochwaliłam i chyba skasowałam te 2 cebule/taki rodzaj pechu/ Confused.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #214 : Marca 14, 2021, 13:20:13 »

Zjawiskowe damy  Very Happy. A co tym cebulom się przytrafiło? Są do uratowania? Surprised

Pozdrawiam. Jola.
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #215 : Marca 15, 2021, 20:12:06 »

Jak na razie nic się nie przytrafiło. Tylko jak czymś się pochwalę, to zaraz to coś szlag trafia  Surprised. ,Tym sposobem trochę kwiatków skasowałam, ostatnio hoję serpens.

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #216 : Marca 15, 2021, 21:54:51 »

Aj, to takie magiczne myślenie. Surprised Trzeba odwrócić złą passę i intensywnie myśleć, że teraz się obróci na dobre. Smile

U mnie bardzo brzydko kwitł 'Showmaster' nie otwierając do końca kwiatów, okazało się, że prawie nie ma korzeni, a poza tym cebula i zwłaszcza piętka zdrowa. Pęd kwiatowy wstawiony do wazonika i ostatni kwiatek ładnie się otworzył, mogłam to zrobić wcześniej.

Pozdrawiam. Jola.
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #217 : Marca 21, 2021, 15:20:45 »

Hippeastrum białeNN x Magic green.
Niestety z kilku posiadanych cebul rok w rok kwitnie ta sama.Obok w donicy cebula tej samej pokaźnej wielkości nie chce kwitnąć.

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #218 : Marca 21, 2021, 17:32:01 »

Piękny kwiat! Szczerze mówiąc, o wiele bardziej mi się podoba niż zarejstrowane hybrydy. Ma to "coś" Cool

Pozdrawiam,
Renata
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #219 : Kwietnia 06, 2021, 19:01:12 »

Taka miła niespodzianka Coral Beach     

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #220 : Kwietnia 11, 2021, 17:50:47 »

Stare pachnące odmiany ( te lubię najbardziej Smile )

Pozdrawiam,
Renata
mama
Rezydent

« Odpowiedz #221 : Kwietnia 11, 2021, 19:18:43 »

Fajnie masz  Very Happy
Ja czekam  Very Happy

Barbara
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #222 : Wczoraj o 17:23:57 »

Moje skromne kolejne i chyba ostatnie kwitnienia w tym sezonie:

stara niezawodna odmiana

z białym nn

oraz H.aulicum x Jewel

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #223 : Wczoraj o 18:53:28 »

Cudna siewka aulicum x Jewel Smile Bardzo podoba mi się ta limonka w środku Cool

Pozdrawiam,
Renata
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: