Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 08, 2019, 01:48:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Columnea  (Przeczytany 59261 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sylwia
Aktywny
**

« : Czerwiec 08, 2006, 12:31:41 »

Witam moja kolumnea ma bardzo malutkie liście które przebarwiają się na bordowo (kiedyś duże zielone). Od jakiś 2tygodni jest na dworze i zauważyłam że wypuszcza pąki kwiatowe ale nie chce wypuścić chociaż jednego listka co się z nią dzieje. proszę o rade
Gagatek
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 08, 2006, 13:56:18 »

Może być wiele przyczyn. Zła ziemia , za mała doniczka, za mało wody, za dużo wody, za dużo nawozu, za mało nawozu, no i oczywiście szkodniki na roślinie i na korzeniach.
Jak widzisz musisz dokładniej opisać roślinkę.

Pozdrawiam - Agata
Petra
Rezydent

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 08, 2006, 14:11:01 »

Witam
Jak dla mnie to roslina dostaje zbyt duzo slonca, powinna stac w jasnym pomieszczeniu cieplym i wilgotnym, ale powinno sie unikac bezposredniej operacji slonecznej.
sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 08, 2006, 14:50:19 »

Duża nie jest: 2 długie gałązki i 5 krótkich.. Niektóre gałązki mają listki  od połowy w dół. Spód liści i zewnętrzna strona końcówki listka jest bardzo bordowy. liście bardzo przylegają do siebie. Stoi w jasnym miejscu.
Gagatek
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 08, 2006, 17:28:53 »

Roślina ta może stać na dworze ale chroń ją przed bezpośrednim gorącym słońcem. Nie jest ona jeszcze dobrze zahartowana i możesz przypalić liście. Jeśli wypuszcza pąki to dobry znak. Roślina potrzebuje dużo wysiłku do ich wytworzenia i może dlatego na razie nie puszcza nowych liści. Musisz ją teraz dokarmiać. Jeśli chcesz mieć kwiaty to daj coś z potasem (może być do pomidorów.) jak chcesz mieć liście to coś z azotem(do zielonych.)

Pozdrawiam - Agata
sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 08, 2006, 19:06:46 »

Wielkie dzięki za rady akutat tego, że potrzebują takiego nawożenia to nie wiedziałam. Zawsze warto zapytać kogoś bardziej doświadczonego. Kwiaty kolumnei są naprawdę śliczne. Dziękuje
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #6 : Maj 10, 2007, 06:14:29 »

czy ma ktos rośline o nazwie kolumnea,potrzebne mi wszelkie wskazówki i rady Razz

Zoe
Gość
« Odpowiedz #7 : Maj 10, 2007, 13:35:03 »

http://www.mob-zabrze.pl/flora/columnea.html

Gdyby ktoś nie kojarzył rośliny to dla niego kilka fotek
to K. gloriosa

to gatunek

K. minor

K. 'Early Bird'

I sto innych odmian
tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #8 : Maj 10, 2007, 14:56:37 »

Faktycznie fajne Smile Ty, Zoe, to skarb jesteś Smile

I wiemy już dlaczego Kasia 'ma ochotę' lub'ma juz egzemplarz' Wink

Pozdrawiam Smile

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Maj 10, 2007, 15:55:26 »

nie mam jeszcze,nadal szukam,ale najlepiej ta odmiane nieowłosiona

http://www.swistak.pl/aukcje/2720112,KOLUMNEA-OZDOBA-SALONU-LAZIENKI-ORANZERII-.html

Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #10 : Maj 11, 2007, 09:08:23 »

Kolumnea do dobrego kwitnienia wymaga dużej wilgotności powietrza, ziemi i dobrych warunków świetlnych ale nie bezpośredniego słońca. Najłatwiej  ją uprawiać w szklarni lub oranżerii.   Powodzenia Smile
Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #11 : Maj 12, 2007, 09:55:02 »

A ja tu się wczoraj wymądrzam jakie warunki winna mieć kolumnea, żeby obficie kwitła Confused  a tu mój mąż przynosi wczoraj 2  szczepki tego cuda Shocked  Shocked  Laughing  Wink
  Już siedzą w ziemi pod  podziurawioną  folią  Very Happy  Dziś zajrzałam a one jakieś zadowolone, podobnie jak ja zresztą Very Happy  Very Happy   3majcie się Wink
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #12 : Maj 12, 2007, 10:02:44 »

skad ma?nie dałoby sie wiecej urwac? Razz  Razz szczesciara Mr. Green pokaz pochwal sie Mr. Green

Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #13 : Maj 18, 2007, 16:11:49 »

A moja kolumnea była uprzejma się  przyjąć Mr. Green Oczywiście obie szczepki-chyba miłość jej wyznam Wink
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #14 : Maj 18, 2007, 21:24:02 »

to ja ci troszke pozazdroszcze Razz

Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #15 : Maj 20, 2007, 20:56:55 »

Kasiu a dlaczego Ty wolisz nie owłosioną odmianę kolumnei Question  Very Happy A ja
"owłosioną" to dopiero bym chciała z całej siły Wink  Ale musiałabym po taką pewnie do Afryki jechać Question  Wink
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #16 : Maj 20, 2007, 22:14:18 »

bo owłosiona jest wszedzie do kupienia a nieowłosiona to rarytas Razz  Razz

Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #17 : Czerwiec 16, 2007, 16:29:07 »

Jako, że tutaj od dawna nic się nie dzieje  pokażę jakie  postępy poczyniły moje kolumnee.
 Rosną jak na drożdżach Mr. Green  

Taka będzie jak na pierwszej fotce Smile

kasia
Rezydent

« Odpowiedz #18 : Czerwiec 16, 2007, 16:39:00 »

a ja dzis w Hollandii widziałam taniutkie i piekne kolumnea ale z braku miejsca nie kupiłam,powiedziałam sobie ze czekam az dostane zółta.Tyle ile ja widziałam kwiatow ktorych nie ma normalnie w sprzedazy i musiałam sie powstrzymac...głowa mała

Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #19 : Czerwiec 16, 2007, 16:47:12 »

Mr. Green Chciałam się popisać a tu masz Kasia nawet w Holandii była Shocked  ale że nic nie kupiła to jeszcze bardziej się dziwię  Shocked  Shocked
 No a wybredna jaka , ma być żółta i już. A może to tylko wykręt, żeby uniknąć zakupu Mr. Green  Mr. Green  Wink

Pozdrawiam Mr. Green
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #20 : Czerwiec 16, 2007, 16:50:03 »

wykret tylko,,,,nie powiedziałam ze nic nie kupiłam.Ale rosliny ida pod noz,i na ebay Razz musze sobie jakos koszty zwrocic Rolling Eyes  Embarassed

tellerka
Administrator

Mazowieckie, Strefa klimat. 6B

« Odpowiedz #21 : Czerwiec 16, 2007, 18:11:59 »

Cytat: "kasia"
Tyle ile ja widziałam kwiatow ktorych nie ma normalnie w sprzedazy

W jakimś specjalnym miejscu byłaś?  Cool

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu

Pozdrawiam, Astrid
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #22 : Czerwiec 16, 2007, 18:20:47 »

w dwoch ogromnych centrach ogrodowych ktore po drodze do venlo mijalismy.Ahh..godzinami mozna tam łazic Very Happy

Petra
Rezydent

« Odpowiedz #23 : Czerwiec 16, 2007, 18:26:22 »

Ja żółtą  kupiłam w Realu kilka lat temu, niestety ją zmarnowałam po przeprowadzce, ale wciąż się za nią rozglądam, może znowu utrafię.
sylwia
Aktywny
**

« Odpowiedz #24 : Czerwiec 16, 2007, 20:11:12 »

Witam tez mam malutką kolumnee na pewno ma kwiatki czerwone. Śliczna roślinka jak kwitnie. ŻÓŁtej odmiany jeszcze nie widziałam chętnie bym ją kupiła. Mam jeszcze roślinki która ma listki podobne właśnie do kolumney, są troszke wieksze, i mają jakby włoski ale nie wiem czy jest to kolumnea niestety jeszcze nie kwitła. Czekam wyjasnienie zagadki
pozdrawiam
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #25 : Czerwiec 16, 2007, 21:16:19 »

byc moze to aechynantus,tez dzis widziałam pere jego odmian,a jeden był poskrecany jak carnosa i mial kwiatki jak kolumnea Shocked

Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #26 : Czerwiec 16, 2007, 21:59:11 »

Kasiu a taki eschynanthus  dzisiaj widziałaś Question  

to pręciki mają taki ciekawy kształt Mr. Green
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #27 : Czerwiec 17, 2007, 09:20:00 »

takiego chyba nie ale od marmurkowych po o roznych ksztaltach i wielkosci lisci az po owłosione Mr. Green

Teśka
Rezydent

Suwałki

« Odpowiedz #28 : Czerwiec 17, 2007, 18:35:08 »

Proszę żółta kolumnea znalazłam fotkę. Kasik o taką Ci chodzi Question  Mr. Green  

Mi z kolei owłosiona się podoba. Będę w Gdańsku to poszukam Mr. Green  Mr. Green
  Pozdrawiam z całej wątroby Mr. Green  Mr. Green  Wink
kasia
Rezydent

« Odpowiedz #29 : Czerwiec 17, 2007, 19:04:43 »

taka taka sliczna Very Happy  Very Happy

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: