Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 06, 2020, 11:38:14
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2019/2020  (Przeczytany 6908 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #330 : Lipiec 23, 2020, 20:06:57 »

Tak zakwitła Luna. Kwitnie od 10 dni. Pomimo zimnych nocy kwiaty długo utrzymują swoją trwałość. Zdjęcia są z początku kwitnienia.

dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #331 : Lipiec 26, 2020, 21:58:06 »

Witam wszystkich hippemaniaków, daaawno mnie tutaj nie  było. Zresztą nie miałam  co pokazywać, przy takiej konkurencji, bo gdzież tam starszym odmianom do obecnych nowości .
Obecnie kwitnie u mnie takie coś, na co czekałam cierpliwie 6 lat

pęd kwiatowy dojrzałam 2 dni przed rozkwitem.

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #332 : Lipiec 28, 2020, 14:47:23 »

W temacie siewek ( nie moje autorstwo)- siewka x johnsonii.  Ciężko było ją utrzymać przy życiu, ale było warto powalczyć. Kwiaty niewielkie, silnie pachnące Smile

H. aulicum sporo wcześniej , niż zwykle Smile

H. striatum

Pozdrawiam,
Renata
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #333 : Lipiec 29, 2020, 14:05:18 »

Krysiu i Reniu bardzo ładne kwitnienia siewek i botanicznych gatunków hippeastrów.

Reniu widzę, że Tobie zakwitł również eucharis.

Dzisiaj zakwitł Exposure

kero
Gaduła

« Odpowiedz #334 : Lipiec 29, 2020, 17:17:42 »

Gratuluję przepięknych letnich kwitnień  Smile Moje są wyniesione do tunelu i mam nadzieję że przyrosną troszeczkę  Confused
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #335 : Sierpień 02, 2020, 16:40:15 »

Kolejne letnie kwitnienia Smile Trzy pierwsze zdjęcia- różne klony vittatum Smile

Klon striatum

Ciekawe, co będzie Smile To 1. kwitnienie tej cebuli Smile

Floris Hekker

Pozdrawiam,
Renata
mama
Rezydent

« Odpowiedz #336 : Sierpień 02, 2020, 17:04:11 »

Na drugim zdjęciu - ta biel i ostry rysunek  Very Happy
Rozwijający się kwiat to nowa autorska odmiana?
Floris Hekker jest dowodem na to, że hippeastra czerwone kwiaty powinny mieć  Smile A pokaż je też z innej strony, jeśli możesz. One są faktycznie takie ciemne od tyłu?

Masz hippeastra przez lato pod dachem?

Barbara
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #337 : Sierpień 02, 2020, 18:01:03 »

Większość cebul rośnie w szklarence ( część w gruncie- polecam Smile ).
Ta nowa cebula to podarunek od koleżanki- dostałam małą cebulkę NN i hodowałam dłuuuugo. Wydaje mi się, że będzie ładna Smile
Floris też jest w szklarence, trzeba go przynieść do domu na sesję zdjęciową- w szklarence jest ciasno Shocked

Pozdrawiam,
Renata
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: