Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 06, 2020, 01:31:45
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2019/2020  (Przeczytany 6902 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #120 : Styczeń 15, 2020, 22:15:46 »

Siewka niestety nie moja to fluwelka jeszcze bez nazwy tylko z kodem zaailing Am 5767-2
Ja na swoje jeszcze trochę poczekam  Confused
Wygląda na to że trafiłaś wygląda identycznie jak  Brightspark, musiałam obciąć pęd aby nie osłabić ostatniego pędu gdyż cebula jest już malutka i prawie bez korzeni.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #121 : Styczeń 17, 2020, 12:38:01 »

H. x striatum

'Babyface'

I zbiorówka z 'Red Lion'-em w środku, który nijak nie chciał pokazać swojej czerwieni w zdjęciach indywidualnych.

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #122 : Styczeń 17, 2020, 15:16:49 »

Biało czerwone górą  Smile

kero
Gaduła

« Odpowiedz #123 : Styczeń 17, 2020, 15:27:30 »

Przepiękne  Smile
Jednak i do mojej biedrony coś dotarło  Laughing

Tyle wyszło z mojej silnej woli  Smile
Herbatka
Aktywny
**

« Odpowiedz #124 : Styczeń 18, 2020, 08:25:07 »

Biało czerwone górą  Smile

Zawsze!!!

Pozdrawiam i zapraszam.
Parapetówka u Herbatki - aktualny teleport.
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #125 : Styczeń 18, 2020, 10:17:56 »

Piękne te zbiorówki.  Rolling Eyes

U mnie w Biedronce także są.
Skusiłam się na razie na jedną cebulę z pękatym pąkiem:

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #126 : Styczeń 18, 2020, 10:39:24 »

Obiecujący  Smile

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #127 : Styczeń 18, 2020, 13:33:58 »

U mnie w Biedronie są jedne z ogromnymi pąkami, a inne z drobnymi. Powstrzymałam się dzielnie, bo już teraz mam problem z upchnięciem tego co mam w domu. Tyle, że w ten weekend wzięłam się za porządki i udało mi się poprzestawiać doniczki tak, że na upartego jeszcze jedna by weszła. Teraz tylko pytanie, czy będę uparta. Smile Był taki jeden, co mi się podobał, coś w stylu tego Ady.

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #128 : Styczeń 18, 2020, 16:53:17 »

Jak szaro i ponuro to człowiek łaknie kolorów lata ...........
          Biedroneczki są w kropeczki ....... Postanowiłam już nic z markietów i nn  ,ale jak tam będą rarytasy,   makabra    jakaś  znów .Pąk wyglądą na pełny  i jest taki intrygujący .                                                                                          

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #129 : Styczeń 18, 2020, 18:23:18 »

Rzeczywiście miło popatrzeć, ale u mnie np. nie jest buro tylko zielono   Smile Trawniki zielone i pełno pąków na bzie i na różach. Kero, przyjrzyj się jeszcze odmianie Christmas Star; jak dla mnie nie do odróżnienia od Bright Spark.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #130 : Styczeń 18, 2020, 19:55:12 »

Tak to jest.....                                                                                                                                                      
               U jednych trawniki wypalone latem, a zielone zimą   Smile .Nie wiadomo co lepsze .U nas mroźno teraz  i słonko góra dwie ,trzy godziny, a czasem nie ma wcale.Śniegu jak na lekarstwo. Roślinki  bezbronne,naturalnej  pierzynki nie mają .Mrozy potrafią tyle szkód narobić.Dobrze o tym wiemy...Człowiek jest bezsilny na potęgę przyrody. Patrzę na fluwelowe nabytki i jestem zadowolona póki co ,a myślami już w ogródku i warzywniku.Plaża sama sobie sterem i okrętem pod założenia ,postanowiła na koniec ucieszyć moja zabłąkaną ,zieloną  duszę i sobie tak rośnie ...Zostanie zestawić fotki obok siebie do porównania.Chyba że mi się tylko teraz tak tylko wydaje i np Chico czy Misty zdecydują się na drugi pęd ,bo Stardust wzorcowo ,jak trzeba.Plaża jeszcze przed nami i trzeba chyba na strych się wybrać...... Popatrzyłam na swoja starą listę kolekcjonera  i jak nic zostały tam cztery pozycje .... Misja na lata ....Czas na ogrodowe,tu łatwiej...
                  ......
mama
Rezydent

« Odpowiedz #131 : Styczeń 18, 2020, 20:58:04 »

Kero, na moje oko 'Bright Spark'.

Barbara
kero
Gaduła

« Odpowiedz #132 : Styczeń 18, 2020, 21:49:43 »

Ślicznie dziękuję za rozpoznanie  Smile
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #133 : Styczeń 20, 2020, 16:56:19 »

Dobrałam w Biedronce jeszcze dwa:

Od spodu nieciekawie:

Chyba będą zgodne.
W różowej folijce chyba będzie Osiołek:

A ten czerwoniutki:

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #134 : Styczeń 20, 2020, 18:20:39 »

Z dwóch  otrzymanych cebul  jedna zakwitła  tak                                                                            
                     Stardust  wzorcowo na drugim pędzie zachwyca a plaża jak to plaża leniwie ,tylko słonka znów deficyt

Ado  Smile Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  Trzymam kciuki   Laughing .Łobuzy popakują i gwarantują kwitnienie niespodzianki  uf .                                                 
                              Ja  na razie zaszalałam z liliami i daliami więc z parapetowców może jeszcze storczyki .A jeszcze hosty i hortensje w planach .Do października trzeba będzie poczekać z zakupami ...                                              
                Jak nic czeka mnie bankructwo z tą walką na dwóch frontach  Smile Smile Smile Smile Smile Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #135 : Styczeń 20, 2020, 19:38:41 »

Perełko dasz radę.  Cool

Kwiat z pierwszego zdjęcia cudowny!
Gdzie nabyty, jeśli mogę zadać niedyskretne pytanie?
Poproszę o więcej zdjęć. Cuuudo!!!

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #136 : Styczeń 20, 2020, 22:16:54 »

Przyszły zza wschodniej  granicy.Człowiek łazi po internetowej globalnej wiosce to i się przyplącze co nieco.Pani pisała że jest czerwone ,a jest raczej  pomarańczowe ,rude  Smile Smile Smile Smile...... Czekam na jeszcze jedną.Co prawda mam obecnie następne  dwie tych innych gatunków  od pewnego miłego pana z forum  od nas /wieczne ukłony/ale to maleństwa do tuczenia . Fotki wstawię w kolekcji  jak zwykle.

Lubię  najbardziej ten moment jak wszystkie wszystkie kielichy się rozwiną i tworzą elegancki bukiet. Najlepiej gdy kwiat jest wzorcowy ,wybarwiony i duży  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile To u Ciebie z tym dziwnym  pękatym pąkiem to mógłby być pełny FanFare i człowiek mógłby zobaczyć co to za cudo   Confused  Cool  a nie  na stronie...................
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #137 : Styczeń 21, 2020, 19:14:59 »

'Red Lion' na spacerze. Razz

U mnie zawsze kwitnie tylko dwoma kwiatami na pędzie.

H. x striatum, w miarę rozkwitania falują mu brzegi płatków i takiego go lubię najbardziej.

I drugi kwiatek "Damy Karo". Dał radę rozwinąć się na obciętym pędzie z małego pączka i jest normalnie duży. Trzeci pąk w kolejce strasznie mikry i ten chyba może mieć problem, bo pęd wymęczony już.

Pozdrawiam. Jola.
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #138 : Styczeń 21, 2020, 20:11:12 »

"Dama Karo"- to jest to Smile Gratulacje dla Ciebie za udaną odmianę Very Happy

Pozdrawiam,
Renata
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #139 : Styczeń 22, 2020, 21:07:00 »

Cukiereczek  Smile U mnie puszcza Tosca i chyba Rilona ma grubszy boczek a ja nie bardzo ogarniam wysyłanie zdjęć z tableta  Sad Jedyna nadzieja że zanim zakwitną dzieciarnia zjedzie już po egzaminach i podszkoli mnie nieco.
?

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #140 : Styczeń 23, 2020, 18:40:49 »

Krzyżówka ( nie mojego autorstwa) x johnsonii x striatum. Niewielkie kwiaty ( 10 cm średnicy), pachnące.

Pozdrawiam,
Renata
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #141 : Styczeń 24, 2020, 10:03:42 »

Reniu bardzo ciekawie wygląda siewka  Cool

Jolu Królowa Karo w pełni zasługuje na pochwały. U mnie Red Lion najczęściej jako rezydent ma 2 kwiaty.

Perełko ciekawy egzemplarz zza wschodniej granicy. Środek płatków mają efekt witraża, co podnosi na atrakcyjności.

Nie kupowałem hippeastrów w biedronce

Tak kwitnie Merengue na 2im pędzie

Quito z 2ego pędu

Miała to być Limona z Benexa, ale nią chyba nie jest. W realu nie ma różowych przebarwień. Czy to może być Lemon Lime, Lemon Star czy Luna

Exposure z 3ego pędu ma 4 kwiaty

Tak wygląda jeden z rezydentów Ambiance

U mnie Nymph wypuszcza czubek okrywy kwiatowej

ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #142 : Styczeń 25, 2020, 16:43:03 »

Perełko rudzielec ekstra!

Jolu 'Red Lion' wcale nie jest tak często spotykaną odmianą, jakby się wydawało.
Striatum ma piękny kształt a Dama Karo wymiata! 
Już teraz kwiaty są wielgaśne a co będzie, kiedy cebula podrośnie!  Razz

Reniu piękna trąbka!

Rosomak20 same energetyczne kolory!!! Cybistry cudne!

Udało się kupić 'Ambiance'. O dziwo jest zgodne.
Dla mnie to jedno z piękniejszych hippeastrum.
Tylko cebula biedna była zalana woskiem, miała wbity drut i podciętą piętkę...

Rozfyrlany z Biedronki (poprzednia dostawa):

Ogólnie jestem wściekła. Przeglądałam moje cebule i odłożyłam sobie pojemnik piętek z korzonkami plus jakieś małe cebulki przybyszowe i cebulki przybyszowe siewek. Niektóre były pożarte przez pobzygę, ale wypuściły dzieci. Skończyła się mi ziemia i wczoraj ziemię przywiozła mi siostra. Ja byłam w pracy a ona widząc rozsypaną przez koty zawartość pojemnika, zgarnęła to i wywaliła. Myślałam, że może na kompost, ale w końcu przyznała się, że podłożyła nimi do pieca...   Evil or Very Mad

kero
Gaduła

« Odpowiedz #143 : Styczeń 25, 2020, 19:26:56 »

Aduś aż mnie zabolało taka strata  Sad i biedna Twoja siostra  Sad
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #144 : Styczeń 26, 2020, 11:04:14 »

Asiu dzięki.
Moja siostra i tak niczego nie rozumie...  Sad
Najbardziej mi szkoda małych striatum i przybyszówek m.in. od moich siewek.
Siewki zjadła pobzyga a ja się cieszyłam, że maluszki mi zostały...

Dokupiłam czwartą cebulę w Biedronce.
Na dzień dzisiejszy wszystkie pąki prezentują się tak.

I:

II:

III:

IV:

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #145 : Styczeń 26, 2020, 16:04:37 »

Ada, współczuję Sad

Pozdrawiam,
Renata
katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #146 : Styczeń 26, 2020, 17:43:23 »

Ja w biedronce wzięłam  tylko jednego  Cool , będzie jakiś  czerwony pełny bo dziś już się ciut rozchylił  Very Happy .

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #147 : Styczeń 26, 2020, 18:21:50 »

Aduś oby zakwitło coś fajnego i choć trochę dało radości .Nie ma to jak kochana rodzinka ,w tym wypadku posprzątała. N
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #148 : Styczeń 26, 2020, 20:29:01 »

Ado współczuję strat w kolekcji. U mnie Ambiance zakwitnie za ok. półtora tygodnia.

Dziś Exposure przekwitał i go sfotografowałem, gdyż w tym momencie jest podobny do Estelli

Pochwalę się, że kolejna (trzecia debiutantka) siewka Red Lion x Marilyn będzie kwitła (widoczny czubek okrywy kwiatowej). Pierwsza siewka z tego krzyżowania, która kwitła trzykrotnie (co roku) w tym roku nie będzie kwitła, gdyż cebula się bardzo zmniejszyła.
kirud
Aktywny
**

« Odpowiedz #149 : Styczeń 27, 2020, 12:46:29 »

Kilka zdjęć.Kupiona jako Grad Diva.

Pozdrawiam

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: