Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Sierpień 06, 2020, 02:22:27
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2019/2020  (Przeczytany 6903 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #90 : Styczeń 10, 2020, 19:24:13 »

Basiu, to mariaż 'Daphne z 'Amadeus'em.

Paweł, nie wiem po czym Ty poznajesz tę 100 % pełność  Razz, ale jeśli tak będzie, to by się spełniły moje założenia hodowlane. Chciałam by ilość płatków była po tatusiu 'Amadeusu', a buraczkowe rumieńce po mamusi 'Daphne'. Już za niedługo zobaczymy, jak to jest z tym spełnianiem się marzeń. Very Happy
'Exposure' bardzo pracowite w tym sezonie, trzy pędy kwiatowe i jeszcze ciąża  Smile. W sezonie będziesz musiał ją dobrze karmić. Smile

Mirko słodziak z tej 'Sweet Star', jak sama nazwa wskazuje. Może jeszcze zalśni w słońcu, bo mamy pełnię, a wtedy niebo lubi być czyste. U mnie dzisiaj chwilami świeciło słońce i 'Carmen' mieniła się brokatem. Zanim pomyślałam o zdjęciach, już naszły chmury. Confused

Pozdrawiam. Jola.
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #91 : Styczeń 10, 2020, 20:14:45 »

Pięknie u Was.

U mnie większość poniszczyła pobzyga, ale Exotica się uchowała:

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #92 : Styczeń 11, 2020, 14:51:25 »

Ado  cudowna  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  Confused Confused Confused  unikat na czas obecny   Idea                                                           
     Fafko niech to już zakwitnie    Laughing   to rozbierzemy na części pierwsze   Smile..............                                                                                        
          Misty                                                                                                                                                                
     W tym wypadku przeważyła  ciekawość  kolekcjonerska no i jest .........                                                       
     Czy słusznie ........                                                       
     Taki sobie kwiatuszek malutki ....... Słonka nie ma nawet na lekarstwo .Oczy coś nie łapią ostrości .....  Dobrze że można popatrzeć u innych  na kolorki .......                                          

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #93 : Styczeń 11, 2020, 15:38:13 »

Ado dzięki za ucztę dla oczu. 'Exotica' to moje chciejstwo i będę musiała się przyłożyć do zdobycia jej. Trzeba trzymac rękę na pulsie i dołączyć do następnych grupowych zakupów. Smile
W ubiegłych latach miałam pobzygowe problemy - traciłam najciekawsze odmiany, jak na złość. W ostatnim sezonie zastosowałam się do zaleceń Mirki - podlewanie co 2 tygodnie Decisem i zadziałało. Mirko dzięki. Cool

Perełko pokaż jeszcze z boku tę 'Misty', jaką ma trąbeczkę. Chciałam wykrakać słoneczko, to mam czarne chmury cały dzień. Confused Już ja Ci dam rozbierać moje maleństwo, za młoda na bezeceństwa. Razz

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #94 : Styczeń 11, 2020, 18:47:05 »

Prawda jest brutalna- albo lejesz chemię i masz cebule w dobrej kondycji, albo nie i masz to co Ci pobzyga łaskawie zostawi. Trzeciej opcji nie ma. Od wpadki gdzieś w połowie lat 90 o ile dobrze pamiętam, nie straciłam ani jednej cebuli przez tego zwierzaka. Wtedy przykrywałam gęstą firanką ale i tak wlazły.

ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #95 : Styczeń 12, 2020, 06:59:04 »

Perełko przecudna Misty.  Very Happy

Jolu budujesz i budujesz tyko napięcie a ja tak czekam na Twoją siewkę.  Cool
Już bym dawno rozparcelowała płatki. Masz cierpliwość.  Smile

Jolu i Mireczko macie rację i tyle się to maglowało na forum.
Opryskiwałam (przy okazji innych stworków) i podlewałam cebule mospilanem co jakiś czas, ale na pobzygę to jest za mało.

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #96 : Styczeń 12, 2020, 10:09:56 »

Zauważyłam, że w tej całej wojnie pobzygowej ważna jest systematyczność i konsekwencja. A poza tym z powodu anomalii pogodowych trzymanie się terminu maj/czerwiec (jako okres aktywności owadów) nie ma sensu. Praktycznie cały sezon niesie zagrożenia.

Od czego by tu zacząć  Confused... to jak już takie napięcie, to jeszcze trochę... Razz

Słoneczko u mnie świeci, mam nadzieję, że u Was też i dzisiejsza niedziela zaowocuje sesjami zdjęciowymi.

Na pierwszy ogień 'Magic Green'

Ładnie wybarwione rewersy

Sporo mam zapączkowanych. Za chwilę wystartuje 'Red Lion'. Może jeszcze zdążę porównać odcienie czerwieni z 'Carmen', która otworzyła ostatni kwiat.

...i 'Babyface', tego będę miała jednocześnie 3 kwitnienia. Może być fajnie.

Very Happy Very Happy Very Happy
Już za chwileczkę, jeszcze dzionek, dwa... A teraz drżącą ręką fotografowana...

Tak, tak to moja sieweczka "siódemeczka".

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #97 : Styczeń 12, 2020, 10:43:12 »

Mr. Green

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #98 : Styczeń 12, 2020, 12:16:03 »

Słoneczko przyświeca i maluch nieco bardziej rozchylił pyszczek. Już widać, że płatków jest więcej niż 6, więc nie mylił się Paweł, co do pełności. Płatki są obwiedzione cienkim, ale wyraźnym różowym marginesem.

Pozdrawiam. Jola.
mama
Rezydent

« Odpowiedz #99 : Styczeń 12, 2020, 12:19:54 »

Jeszcze dwie godziny i zobaczymy, co w środku  Very Happy

Barbara
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #100 : Styczeń 12, 2020, 15:46:10 »

Doczekać się nie mogę tej sieweczki.  Razz

U mnie tegoroczny biedronkowy biało-czerwony.  Smile

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #101 : Styczeń 12, 2020, 18:25:58 »

Ado pewnie czerwień z Twojego biedronka pojechała do mojej biedry, bo hipki z białymi fiszkami miały czerwone nóżki.
Mama nie taki on wyrywny, żeby w dwie godziny rozdziawić pyszczek. Ale co nieco pokazuje. Białe płatki z różową lamówką, na płatkach różowe paseczki, a w głębi więcej koloru, coś z mamy 'Daphne'. Tata 'Amadeus' też nie wyprze się potomka, ilość płatków go zdradza. Razz

Pozdrawiam. Jola.
mama
Rezydent

« Odpowiedz #102 : Styczeń 12, 2020, 19:21:58 »

Miałam nadzieję, że dzisiejsze słońce pomoże  Smile

Barbara
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #103 : Styczeń 13, 2020, 13:48:34 »

Tadaaam  Very Happy

Co Wam powiem, to Wam powiem, ale dumna jestem z maleństwa i nie udaję nawet żadnej skromności. Smile
Więcej zdjęć i szczegółów w wątku siewnym (agrotechnika). Razz

Pozdrawiam. Jola.
mama
Rezydent

« Odpowiedz #104 : Styczeń 13, 2020, 13:58:33 »

Brawo  Very Happy Rysunek na płatkach piękny. Warto było pobawić się  Very Happy
Przy następnym kwitnieniu środek może być inaczej wypełniony.

Barbara
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #105 : Styczeń 13, 2020, 15:34:57 »

Jolu prześliczną siewkę wyhodowałaś. Ubarwienie ma podobne do Temptation-a.  Very Happy

A ja dziś zauważyłem okrywy pąków kwiatowych u Harlequin-a i siewki Red Lion x Marilyn (w tamtym roku było pierwsze kwitnienie).

Perełko cieszę się że Misty zakwitła

Ado u mojego kolegi było tak samo z biało-czerwonym hippeastrum z biedronki, które jest białe i zakwitło trzema pędami. Bardzo ładnie zakwitła Exotica.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #106 : Styczeń 13, 2020, 16:00:15 »

Też pierwsze skojarzenie: Temptation  Very Happy Ten śmietankowy róż i bordo, a i kropeczki sobie wymyślił. Bardzo udana siewka  Cool

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #107 : Styczeń 13, 2020, 16:04:56 »

Gratulacje   Very Happy   .Sieweczka jest mała ,wiec i kwiat niezbyt wielki na razie ,ale może być imponujący .Nazwa w punkt.                                                                          
                           Maleństwo .Pod światło jest taka jedwabna i mieni się kryształkami na tych kolorkach                  
                                                      Ado ucieszyłaś moje oczy ....
                                      R20  to czekamy na resztę ....
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #108 : Styczeń 13, 2020, 20:08:26 »

Gratuluję wszystkim pięknych kwitnień, ale- chyba nikt się nie obrazi- szczególnie Joli- piękny kwiat!!! Czapki z głów Very Happy

Pozdrawiam,
Renata
kero
Gaduła

« Odpowiedz #109 : Styczeń 13, 2020, 22:05:47 »

Gratulacje przepiękne kwitnienia  Very Happy  Smile
Siewka cudna  Very Happy Warto było czekać  Very Happy
Misty także urocza  Smile
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #110 : Styczeń 14, 2020, 13:09:59 »

Dziękujemy (ja i  Very Happy) za miłe słowa.

'Misty' słoneczka życzę, by dalej mieniła się i błyszczała. Smile

Sezon rozkręca się ciekawie, to fajnie na przeczekanie zimy.

Dzisiejsza "Dama Karo" pokazała jeszcze paski na centralnie położonych płatkach i została ciachnięta do wazonu, a cebulce zapowiedziałam, że ma wzrastać i cieszyć w następnych latach. Very Happy

Przyćmiła ta nowinka inne moje hipki, ale przecież nie rośnie w próżni. Kolejne pąki wyrywają się do światła.

'Babyface'

...a za chwilę 'Red Lion' i H.x striatum

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #111 : Styczeń 14, 2020, 13:30:38 »

Zaczynam zmieniac zdanie co do Misty.Kwiatuszki takie małe ,ale im dalej w las kolorki zaczynają urzekać.Kombinacja zielonego z odcieniami różu   

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #112 : Styczeń 14, 2020, 16:46:48 »

Red Lion

vittatum

Pozdrawiam,
Renata
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #113 : Styczeń 14, 2020, 21:13:20 »

Jolu Dama Karo to wspaniałość nad wspaniałościami!  Confused Confused Confused
Jest perfekcyjna! Nie można od monitora oczu odkleić!  Confused
Jestem pod ogromnym wrażeniem, że urosła tak szybko! Gratuluję!!!  Razz
I już doczekać się nie mogę kolejnego cudu!!!

Perełko Misty boska!  Very Happy

Reniu soczyste kolory w sam raz na te szare dni!

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #114 : Styczeń 14, 2020, 21:18:10 »

Porównywałam z Elvasem ale doszłam do wniosku że Elvas może jej buciki sznurować  Smile Jaka szkoda że moje krzyżówki Daphne x Magnum z 2017 zamiast urosnąć, zmalały  Sad Widać że Daphne daje fajne geny.

ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #115 : Styczeń 14, 2020, 21:21:31 »

Ten mocny akcent w środku to prawdziwa poezja.
Elvas wypada dość blado.  Smile

kero
Gaduła

« Odpowiedz #116 : Styczeń 15, 2020, 12:28:48 »

Dama przepiękna ciekawe jakie będą moje siewki Amadeusza z Revelationem  Confused
Podobno do biedrony rzucili cebule w cenie 8.99 zł ja byłam w wczoraj w mojej biedronie i nie było żadnych cebul widać nie biorą dużo i nie wszędzie je dają   Confused
Ale za to odwiedziłam LM i natrafiłam na ostatnią doniczkę ze świątecznego rzutu obcenioną do 10 zł a że takiej odmiany nie posiadam i ma jeszcze jeden pąk to znalazł się w koszyku   Cool Prosiłabym o rozpoznanie  Smile

Sunshine Nymph drugi pęd  Smile

Aquarel drugi pęd  Smile

Siewka   Smile

Nowy nn już się nie mogę doczekać co do mnie trafiło  Laughing

Zbiorówka  Smile
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #117 : Styczeń 15, 2020, 16:24:35 »

Kero, ale masz tego dobra  Very Happy  Zbioróweczka miodzio. Gratulacje! To do rozpoznania trochę Minervowate, ale przydałoby się więcej zdjęć, z przodu, boku i w dobrym świetle (o co chyba najtrudniej teraz ). Okazję trafiłaś fajną, nawet doniczka ciekawa.

Reniu -Mistrzyni gatunku i wszelakich dzikusków - cudne vittatum i powiedz, że jeszcze pachnie, to już całkiem wymięknę. A Red Lion, wiadomo, klasa sama w sobie. Smile

Skleciłam u siebie jakąś skromną zbioróweczkę, a co tam: mam i ja.

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #118 : Styczeń 15, 2020, 18:05:14 »

Pierwsze co pomyślałam; Brightspark, ale pewnie się mylę, nie sprawdzałam w necie jak on dokładnie wygląda tylko takie pierwsze skojarzenie na szybko. Gratuluję wspaniałych zbiorówek a także pojedynczych gwiazd  Smile

mama
Rezydent

« Odpowiedz #119 : Styczeń 15, 2020, 19:28:41 »

Zbiorówki bogate  Very Happy
Kero, siewka ciekawa, ma swój styl  Very Happy Kolejna krzyżówka pięknych rodziców ma więc tylko czekać  Smile

Barbara
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: