Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 13, 2019, 01:00:49
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1 2 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2019/2020  (Przeczytany 377 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doda07
Gaduła

« : Grudzień 01, 2019, 15:56:11 »

1. kwitnienie w  sezonie 2019/20 - stara odmiana, pomarańczowy, duże kwiaty Smile- drugi pęd za chwilę się rozkwitnie Smile

2. H. striatum petiolatum ( 2. kwitnienie w tym roku)

Pozdrawiam,
Renata
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #1 : Grudzień 01, 2019, 16:56:42 »

Reniu, postawiłaś na stare odmiany i to był chyba dobry wybór, bo niezawodnie coś Ci zawsze kwitnie. Smile I jak zwykle uroczo. Cool

Wczoraj przy przeglądzie śpiących cebul niczego nie oczekiwałam, a tu miła niespodzianka: 'Chico' pokazał nosek pędu kwiatowego. Skoro z niego taki ranny ptaszek, to powędrował do świeżej ziemi i na ciepłą, jasną miejscówkę.

Pozdrawiam. Jola.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #2 : Grudzień 01, 2019, 18:25:38 »

Reniu bardzo mi się podoba stara ceglasta odmiana z białymi prześwitami.

Jolu cieszę się, że Chico będzie kwitł. U mnie na razie żadne z wykopanych cebul nie wypuszczają liści i pędów kwiatowych.

W dniu dzisiejszym rozwinął się Exposure z kiermaszu ogrodniczego. Deklarowany kolor przez sprzedawcę się zgadza.

oraz Jewel z LM i na 1ym pędzie będzie mieć 3 kwiaty
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #3 : Grudzień 02, 2019, 18:50:59 »

Śliczna Exposure, będziesz mieć z niej pociechę, duże cebule często mają po trzy pędy i kwitnie też chętnie, nie to co niektóre. Reniu, gratulacje  Smile U mnie cisza i bardzo się z tego cieszę. Przedwczoraj robiłam "gorączkę" w piekarniku cebuli Candy Floss bo latem wydawało mi się że dostrzegłam smużki na liściach. Oczywiście od razu ją odseparowałam i aż do teraz stała w garażu przy oknie. Pomyślałam sobie że nic nie tracę gotując ją (w temp. 49*) bo pewnie i tak musiałabym ją wyrzucić a to trudno dostępna odmiana i warto dać jej szansę. Wczoraj poszła do świeżej ziemi i czekam czy pokażą się nowe listki, czy będzie jak z Rozalką u Prusa  Sad

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #4 : Grudzień 02, 2019, 22:54:16 »

czekam czy pokażą się nowe listki, czy będzie jak z Rozalką u Prusa  Sad

To zależy, jak szybko odmawiałaś zdrowaśki. Laughing

Sezon pomalutku się rozkręca, bo ostatnio strasznie tu cicho było. A wie ktoś może, gdzie nasza Asiula się zapodziała? Bardzo brakuje tu jej kolekcji.

A ja sobie na spokojnie szykuję zapasy świeżego podłoża. Ponieważ późno uśpiłam cebule, to zamiast w święta cieszyć się kwitnieniami, to dopiero wtedy zacznę co nie co wybudzać. Chyba, że same "otworzą oczka" wcześniej, tak jak to zrobił 'Chico'.

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #5 : Grudzień 03, 2019, 17:38:25 »

Obawiam się że nie odmawiałam, a siedziała prawie trzy godziny. To co, po niej? Ale cebulka jest ładna, zielona błyszcząca i twarda. Asiulka się chyba trochę zniechęciła po ataku roztocza i wirusa ale ja nie tracę nadziei że wróci do nas. Ta miłość zna przypływy i odpływy, znam to dobrze. Chyba już sześć razy rozstawałam się z nimi i wracałam, co prawda nie z powodu chorób tylko przesytu tym szczęściem  Smile

kero
Gaduła

« Odpowiedz #6 : Grudzień 03, 2019, 18:16:19 »

Trudno powiedzieć  Confused Teraz zostaje do doniczki ją i obserwować  Confused
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #7 : Grudzień 03, 2019, 20:01:23 »

Super rozpoczynacie sezon.  Very Happy

U mnie kwiaty z Dino:

kero
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Grudzień 04, 2019, 09:52:34 »

Gratulacje Ado są wspaniałe  Smile Laughing
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Grudzień 04, 2019, 10:47:31 »

Gratuluję, to Alfresco? Ja w Dino widziałam tylko dwa hipki z czerwonym kwiatem na folii, wyglądały na kolibry.

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #10 : Grudzień 04, 2019, 20:21:02 »

Ado i u Ciebie sezon rozpoczęty wzorowo. Smile

Perełko, jak to leciało? Stojaczej zielony, a pod pałeczką obrączka...

Moja 'Queen of Night'

I jak z tą pałeczką mojej królowej?

A teraz pytanie za 100 punktów: Co to jest?

Pozdrawiam. Jola.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #11 : Grudzień 04, 2019, 22:26:04 »

Jolu spróbuję odpowiedzieć na pytanie za 100 pkt. Według mnie to będzie siewka, która będzie miała ok. 3 lat.

W poniedziałek zauważyłem czubek pędu u Quito i w między czasie wyniosłem do ciepłego pokoju cebule Exotic Star i Merengue (w celu wypuszczenia pędu kwiatowego) i chcę żeby te cebule zakwitły z Quito. Mam nadzieję, że się uda synchronizacja kwitnień.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #12 : Grudzień 05, 2019, 12:51:21 »

Rosomak 50 punktów Twoje, a drugie dostaniesz, jak mi powiesz, co ona wypuszcza - te dwa czubki po lewej stronie.

A siewka wypasiona, ale nie ma trzech lat. Zapylenie 26.03.2017, czyli odliczając czas na zawiązanie nasion i wschody, nie ma jeszcze 2,5 roku. Krzyżówka  Daphne x Amadeus. Tylko jedna się uchowała, za to rosła jak burza, miała od początku szersze liście niż siewki z innych skojarzeń, większą powierzchnię fotosyntezy i dzięki temu cebulka bardzo szybko przyrastała.

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #13 : Grudzień 05, 2019, 13:17:22 »

Wcinam się; dzieli się?

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #14 : Grudzień 05, 2019, 15:00:07 »

Jolu bardzo ciekawie się zapowiada Twoja siewka Daphne x Amadeus. Twoja siewka wypuszcza pęd kwiatowy o rozchylonej okrywie kwiatowej. Miałem tak w tym roku u White Christmas.

Dzisiaj zauważyłem u Exotic Star i zakupionej jakiś czas temu domniemanej Limonie czubki okryw kwiatowych.

Tak kwitnie u mnie Jewel pojedynczy kwiat

oraz Exposure w pełni kwitnienia
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #15 : Grudzień 05, 2019, 15:07:08 »

Mirko, wcinaj się, wcinaj, jak najbardziej. Wszyscy się wcinajcie. Wygranych punktów starczy, najwyżej "dodrukuję", jak niektóre rządy banknotów. Laughing

Każdemu siewcy się marzy zobaczyć pąk kwiatowy. Jednak w tak młodej cebulce, to byłby cud chyba. A ja oczami wyobraźni chciałabym w tych wypukłościach dopatrzyć się pąka. Niemniej jednak rozsądek skrzeczy, że to niemożliwe. Też o podziale pomyślałam. Dzisiaj nieco obcięłam resztki starego liścia (nie pamiętam w jakich okolicznościach cebulka go straciła), żeby odsłonić bardziej to coś wychylające się z cebuli.

Pozdrawiam. Jola.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #16 : Grudzień 05, 2019, 15:15:30 »

Rosomak, lejesz miód na moje serce (cokolwiek to znaczy dla takiego serca miodem oblepionego Very Happy). Ale byłaby jazda z pierwszym kwiatem własnego chowu.  Smile Gdybym była twardzielem, to powinnam nie pozwolić takiemu dzieciaczkowi kwitnąć, ale ja sobie nie odpuszczę przyjemności oglądania kwiatu. Co najwyżej tuż po rozwinięciu uciacham do wazonu.
'Exposure' genialna. A ten pojedynczy 'Jewel' bardzo szlachetnie wygląda bez pompona. Smile

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #17 : Grudzień 05, 2019, 20:25:35 »

To ja trzymam kciuki, żeby to było TO  Very Happy U mnie do tego jeszcze daleko bo co podgonią latem, stracą zimą w złych warunkach.

ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #18 : Grudzień 07, 2019, 14:32:12 »

Także trzymam kciuki.  Cool

Jolu nie chcę cię martwić, ale Queen of Night ma bardzo ciemny pęd.  Sad
Obym się myliła.

Rosomak20 super kwiaty.

Mireczko to było Alfresco.
Piękna czerwień z Dino:

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #19 : Grudzień 07, 2019, 17:53:11 »

Ado piękny kolorek . Pamiętam jak pokazywałąś ogryzek cebuli  i  ostatni pęd królowej nocy    Laughing   2016 rok   Sad                                                                                                                             
                To jest fotka Asi z Jej kolekcji /tylko w celach porównawczych na potrzeby forum    Cool Można tam popatrzeć  http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=46037.0  poz 13   /Chyba wszystko widać doskonale. U innych  na fotkach ta okrywa nie jest ciemna ,ale to jest  kot w worku ,ciekawe czy jednej odmiany ,czy każdy będzie miał swojego   Laughing   Confused     .....                                                                                                    

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #20 : Grudzień 07, 2019, 19:08:03 »

Jak na razie w mojej królowej- niekrólowej ani trochę ciemnego pigmentu.  To ja od razu już zapytam: jak u mitiusa z reklamacjami?   Sad

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #21 : Grudzień 08, 2019, 13:27:11 »

Moja Królowa ma dwa pędy i też jest jak na razie jasna  Confused

Fluwelki  Smile

To cebula od Forumowej Wróżki Ady  Smile

a to od Mikołaja  Laughing

Rosomaku przepiękne kwitnienia gratuluję  Smile
Fafko zapowiada się ciekawie  Very Happy
Ado przepiękny i energetyczny  Very Happy
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #22 : Grudzień 08, 2019, 16:05:12 »

Kero narzekałaś, że nie startują tak szybko, jak u innych, a tu proszę: od razu dwa pąki. I Mikołaj wie, co lubisz. Very Happy Co to za czerwona piękność?

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #23 : Grudzień 08, 2019, 17:17:21 »

Fafko wygląda mi na Dynamite  Smile
Miło jest jak Mikołaj wie że kwitnące cebule są tym wymarzonym prezentem  Laughing
No cóż moja i tak będzie ostatnia kwitnąć  Confused Ale podgrzewanie na grzejniku robi swoje i pąki się w końcu pokazały  Confused
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #24 : Grudzień 08, 2019, 17:45:56 »

Gratuluję pięknych kwiatów i tajemniczych pąków Smile A u mnie ....

Szarotka ( od nicka właścicielki )

Klon vittatum- 1. kwitnienie. Niestety trafiłam na końcówkę kwitnienia, nie dałam rady zrobić zdjęć wcześniej i widać, że kwiat jest już "zmęczony". Ma sporo limonkowego koloru w środku.

Pozdrawiam,
Renata
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #25 : Grudzień 09, 2019, 20:29:35 »

Reniu, u Ciebie nieprzerwanie szał kwitnień. Ci,co wpatrują się w swoje cebule, zaklęte w śpiące królewny, mogą tylko Ci pozazdrościć. Smile

U mnie wystawiły noski dwa 'Red Lion'-y. Idą prawie łeb w łeb (no może nie idą, a raczej pełzną  Very Happy). Będzie ciekawie, gdy jednocześnie rozwiną kwiaty.

Pozdrawiam. Jola.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #26 : Grudzień 10, 2019, 09:09:39 »

Już rozwiały się moje wątpliwości, co wypuszcza siewka 'Daphne x Amadeus'. Teraz wyraźnie widać, że to pąk kwiatowy. Jest lekko podbarwiony czerwienią, więc kolorek może być po mamusi. Razz

I kolejna radość, H. x striatum wypuszcza pąk kwiatowy. Lubię tę dzikuskę za jej wdzięk i niezawodność.

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #27 : Grudzień 10, 2019, 13:43:43 »

Gratuluję przepięknych kwiatów  Very Happy
Gratuluję także siewki ja na swoje jeszcze trochę poczekam  Confused Co by nie powiedzieć Amadeus jednak płodny jest  Confused

Dzisiaj rozwinął się jak należy  Smile
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #28 : Grudzień 10, 2019, 23:46:57 »

Ogrodniczy 24 wystawił królową nocy     https://allegro.pl/oferta/amarylis-zwartnica-queen-of-night-38-40-7998603997   zobaczcie jaka cena .Bardzo ciekawe ,bardzo ciekawe.......
kero
Gaduła

« Odpowiedz #29 : Grudzień 11, 2019, 10:03:30 »

Ale zwróć uwagę na to że ta cebula ma być znacznie większa od tej proponowanej przez Mitiusa
https://allegro.pl/oferta/amarylis-hippeastrum-queen-of-night-cebula-24-26-8631421469
stąd i cena inna  Confused Ale też różnią się na zdjęciach  Confused
Strony: 1 2 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: