Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 13, 2019, 02:21:46
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Las w słoiku  (Przeczytany 204 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
bachud
Gaduła

« : Listopad 06, 2019, 12:54:36 »

Witajcie po przerwie Wink
Nie chodzi mi konkretnie o "las" ale o wszelkie rośliny hodowane w zamkniętych pojemnikach szklanych (ale określenie "las w słoiku" jest bardzo popularne w googlach, więc takiego użyję).
Jest coraz więcej miejsc sprzedających gotowe kompozycje (za miliony  Smile), bardzo dużo instruktarzy w internecie na temat samodzielnego wykonania.
Ale chciałam zapytać Was czy macie jakieś doświadczenia? Bo wiadomo, że zrobić można wszystko ale czy udało Wam się takie zamknięte słoiki hodować dłuższy czas?
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #1 : Listopad 06, 2019, 15:19:12 »

Dostałam taki 'las'' od wnuczki ,nie chcę mówić a nie mówiłam.
Każda roślina wygląda po kilku miesiącach inaczej i do tego towarzystwo w takim lesie również.
To się nie mogło udać,oczywiście jakiś czas wytrzymuje,ale taki stojący słoik......no nie,to nie dla mnie.

bachud
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Listopad 06, 2019, 17:56:22 »

A powiedz, wyglądały inaczej bo zarosło czy rośliny zaczęły marnieć?
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #3 : Listopad 06, 2019, 23:42:51 »

Tak zarosły,zrobiło się ciasno i przestały prezentować się efektownie.
Ja lubię,jak coś się dzieje a słój,jak słój.

elajas
Rezydent

« Odpowiedz #4 : Listopad 07, 2019, 12:27:44 »

Każda nowa roślina w domu bardzo cieszy  a nowinki tym bardziej chce się spróbować. Very Happy  Dobre 10 lat wstecz wypatrzyłam sobie taką ogromną lampę szklaną / taką naftową/. No i w niej zrobiłam taki ogródek, nie powiem cieszyło bardzo. I pracy przy tym było sporo, odpowiednie podłoże, odpowiednie rośliny. By wszystko wytrzymało jakiś czas i chociaż trochę rosło trzeba pilnować. Smile Nawet wybrane rośliny słabo rosły i były wątłe. A wybierałam takie by szybko nie rosły i nie wymagały dużo światła. Początkowo nawet mi się podobało , wytrzymało rok. Jedne rośliny rosły całkiem dobrze innym było za ciasno i ciemno i chyba przesadzałam z podlewanie, pryskaniem. I w końcu miałam dość. No nie powiem miałam sporo radości, ale to nie było to co kocham i oddałam. Ale lampa naftowa była fajna duża, w sumie wyglądało dość oryginalnie. Ale więcej już sobie takiego słoja nie sprawię. Smile

Jeżeli masz w sercu zieloną gałązkę - usiądzie na niej słowik.

Pozdrawiam elajas.
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #5 : Listopad 07, 2019, 13:35:59 »

Dziękuję Elu w poparciu mnie,myślałam,że to mnie nie pasuje ta nowomoda.
No ,ale fakty mówią same za siebie,rośliny,to rośliny,każda ma inne wymagania,tempo wzrostu  i potrzeby.

bachud
Gaduła

« Odpowiedz #6 : Listopad 07, 2019, 14:30:50 »

Mi się te słoje bardzo podobają ale też ciężko mi uwierzyć, żeby faktycznie mogły bezproblemowo "rosnąć" tak dłuższy czas. Dlatego trochę przeraża mnie wydanie na taką kompozycję 200-300 zł...
Ale też mam tak jak Ela - nowe intryguje i cieszy Wink Nad tematem zaczęłam myśleć bo mam od jakiegoś czasu dawalię, która trochę zaczęła mi marnieć. I sobie wymyśliłam, że skoro mam słój, podłoże, węgiel i roślinę to może w ramach akcja-reanimacja spróbuję ją zasłoikować  Smile Zbyt dużo nie ryzykuję a jak przetrwa i zacznie rosnąć to będę myśleć co dalej.
haw5
Rezydent

Wrocław

« Odpowiedz #7 : Listopad 08, 2019, 11:19:50 »

Dziewczyno,jeśli sama chcesz eksperymentować,to jak najbardziej popieram.
Zawsz to daje mnóstwo radości a jak się jeszcze uda. Very Happy

elajas
Rezydent

« Odpowiedz #8 : Listopad 10, 2019, 14:01:27 »

No nie wiem Confused czy ta paproć nadaje się do słoja. Ona rośnie chyba duża i te kosmate łapki potrzebują  sporo[powietrza w słoju mogą zagniwać. To bardzo oryginalna paproć i warto ją ratować. Ale nie jestem pewna czy w słoju. Smile

Jeżeli masz w sercu zieloną gałązkę - usiądzie na niej słowik.

Pozdrawiam elajas.
britvictango
Rezydent

« Odpowiedz #9 : Listopad 11, 2019, 19:17:23 »

Pełzające paprocie polecam do szerokich donic po chryzantemach - u mnie bardzo pasują dla Microsorium diversifolium czy Phlebodium aureum.
A las w słoiku - no cóż, dla mnie to jak trzymanie złotej rybki w kuli. Jakiś czas to to będzie funkcjonowało, ale w miarę w zrostu będzie się psuło, gniło itd.
Jeżeli już w słoiku po polecam niewielkie rozmiarowo kaktusy tudzież oplątwy które można wyjmować do moczenia / spryskiwania.
można też wsadzić storczyka z rodz vanda.

"Żeby zdobyć wiedzę - trzeba się uczyć. Żeby zdobyć mądrość - trzeba obserwować"
                                                       Marilin vos Savanti

Pozdrawiam, Leszek
bachud
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Listopad 12, 2019, 08:40:56 »

Ok, bardzo dziękuję za pomysły i uwagi. Będę obserwować i reagować...
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: