Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 13, 2019, 01:14:50
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: 1   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Patyczak  (Przeczytany 223 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« : Wrzesień 16, 2019, 06:00:49 »

Ludzie kochani Smile
Moje dziecko (lat 14) molestuje mnie od dobrych kilku dni o patyczaka. Na początku usłyszał zdecydowane NIE, ale po tych paru dniach zaczynam mięknąć. W tajemnicy poczytałam trochę o hodowli i wydaje mi się niezbyt trudna i do opanowania przez młodego człowieka - mój warunek byłby taki, że syn jest WYŁĄCZNYM prawnym opiekunem zwierzaka Smile.
Nie znalazłam na forum wątku o hodowli patyczaków. Ale może ktoś je hoduje i zechciałby cokolwiek napisać?

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 16, 2019, 18:20:28 »

Nie hoduję patyczaków, ale moja pierwsza myśl, kiedy brałam ślimaki afrykańskie była: "czym nakarmię je zimą?"
Jeśli masz truskawki, maliny, jeżyny, poziomki czy dziką różę to dacie radę, tylko one są ponoć żarłoczne.

katii
Rezydent

woj .łódzkie

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 16, 2019, 21:41:13 »

Mój 17 latek ma a właściwie  to ja  Mad Cool. Mnożą się u nas na potęgę, na szczęście  nie żyją  aż tak długo , ale i tak kilkadziesiąt  sztuk jest. Mad.  Ja karmię jeżynami,  trzykrotką , truskawką a zimą bazylią  z biedronki. Razz

doras
Rezydent

Dolny Śląsk

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 17, 2019, 05:52:38 »

Bardzo Wam dziękuję za odzew. Nie mogłam się dłużej opierać i wczoraj dwa patyczaki zamieszkały pod naszym dachem Smile. Ucieszyło mnie, że piszecie, że hodowla nie jest trudna. Wczoraj jeszcze bardzo dużo poczytaliśmy z synem w internecie i stwierdziliśmy, że podołamy. Na szczęście same patyczaki i całe wyposażenie nie są drogie. Kupiliśmy wiekowo "młodzież", sądząc po wielkości. Mój Michał twierdzi, ze to samiczki, bo mają wąsy. Logiczne? Smile
W ogrodzie mam poziomki, dużo drzew owocowych, maliny, jeżyny. Jeżyny i bluszcz są zimozielone i wyczytaliśmy, że zimą można tym karmić + właśnie bazylią i trzykrotką z doniczki. Dzisiaj oblecę w pracy wszystkie pokoje koleżanek, może któraś ma trzykrotkę, to wyłudzę sadzonki  Wink
Kasia, ja jednak mam nadzieję, że te moje nie będą się zbyt szybko rozmnażać. Bo co robić z potomstwem? Zwiększać im co chwilę lokum? Jak duże "pomieszczenie" mają Twoje patyczaki? My kupiliśmy tzw. faunabox, wielkości niedużego akwarium, tak w sam raz na dwie sztuki Smile.
Dzisiaj nie dam rady, ale jutro postaram się zamieścić zdjęcie. 

pozdrawiam, Dorota
Moje fiołki
Michalina88
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 25, 2019, 09:42:43 »

U mnie od kilku tygodni mieszka modliszka zwyczajna, wlazła na taras potem na doniczki z kwiatkami i tak już została, codziennie dzieciaki karmią ją konikiem polnym. Śmieszna jest, ale z tego co wiem to też długo nie żyje. Za to gorzej jak mi tam jaj naskłada...
Strony: 1   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: