Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Grudzień 09, 2019, 14:45:28
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 13902 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #780 : Listopad 13, 2019, 18:21:28 »

Gratulacje wspaniałe otwarcie Sweet Star  Smile
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #781 : Listopad 13, 2019, 21:16:24 »

Będę się starała przetrzymać ją na maksa, niepotrzebny mi teraz kwitnący badyl na oknie  Mad Ona ma potężne liściory a tu miejsca niet, niech sobie z nimi poczeka jeszcze chociaż z sześć tygodni. W ogóle będzie zabawa bo całe miejsce u mnie zajmują siewki i przybyszówki, nie wyobrażam sobie co będzie jak zaczną wychodzić pąki  Confused

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #782 : Listopad 13, 2019, 22:08:47 »

Gratuluję Mirko, że Sweet Star podejmuje wzrost. Z autopsji wiem, że jak w poprzednim sezonie sadziłem Ice Queen, Cherry Nymph oraz PseudoBogotę z widocznym czubkiem pąka kwiatowego to zakwitły po ok. 3 miesiączach; przed kwitnieniem miały temperaturę w przedziale 12-18 st. Celsjusza.

A chcę się Mirko spytać czy masz jakieś wytypowane siewki, które mogą w tym sezonie zakwitnąć? U mnie nawet roczne siewki siane w lipcu 2018 roku obecnie nie mają liści.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #783 : Listopad 14, 2019, 09:46:43 »

O, to bardzo dobrze. Gdyby tak poczekała dwa, trzy miesiące to byłoby ok. Ale zdarzyło mi się parę lat temu że tak na siłę przetrzymywana White Christmas zasuszyła pąk i potem przez dwa lata nie kwitła. U mnie największa jest w tej chwili Apple Blossom x Showmaster, wielkości średniego orzecha włoskiego. Na drugim miejscu Minerva x Bolero, potem Flamenco Queen x Bolero. Inne nieco mniejsze ale niewiele ale są i całkiem małe. Za dobrze to one w tym roku nie przyrastały, to sam wiesz. Upały, suche powietrze, one wtedy bardzo zwalniają wzrost. Moje liście mają, trzymam je na południowym oknie nad zakręconym kaloryferem. Myślę że Twoim nic nie będzie, ruszą jak dzień zacznie się wydłużać.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #784 : Listopad 14, 2019, 19:23:59 »

Od Mitiusa cebula

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #785 : Listopad 14, 2019, 21:20:58 »

Dzisiaj kupiłem cebule w LM odmian Jewel i Rilona ze zniżką 50%

U Rilony czubek pędu jest ledwo widoczny, a Jewel pewno za 2,5 tygodnia zakwitnie. Jak wyszperałem hippeastra z kartonów (dobrze ukryte) to od razu trzy kobiety wzięły po cebuli Jewel-a
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #786 : Listopad 15, 2019, 11:52:32 »

No sama bym kupiła ,ale u mnie nie ma LM  Sad   .....Po co ukrywać te cebule to ja nie wiem hehe he he                        Kero  kopia jak u mnie .Daj znać jak się pojawi pałeczka  Very Happy ,to porównamy  Smile Laughing Laughing Confused   
                       Przyszły'' zagramaniczne'' fluwelki  giganty  i import  dwie normalne  stare odmiany   Confused .       
                                       Trzeba posadzić
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #787 : Listopad 16, 2019, 15:13:17 »

A to moja 'Queen of Night":

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #788 : Listopad 16, 2019, 15:25:54 »

Czyli mamy komplet.Ta wydaje się mniej spłaszczona.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #789 : Listopad 16, 2019, 19:50:26 »

A ja nie widzę  Sad

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #790 : Listopad 16, 2019, 20:23:53 »

O, chyba wiem, gdzie namieszałam. Założyłam nowy album na nowy sezon hipkowy i zapomniałam go udostępnić.
To teraz powinno być dobrze.
I jeszcze drugie ujęcie tej samej cebuli.

Pozdrawiam. Jola.
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #791 : Listopad 16, 2019, 20:46:58 »

W Dino też są cebule hippeastrum.
Za kilka dni powinny się otworzyć, więc zobaczymy co mają.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #792 : Listopad 16, 2019, 21:33:51 »

Trzy godziny temu robiłam zakupy w Dino i cebul nie widziałam, za to zatrzęsienie falków.

ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #793 : Listopad 17, 2019, 10:11:39 »

Mam w pobliżu 2 markety Dino i w obu akurat są hippeastra, ale rzeczywiście w każdym mają inne dostawy kwiatów.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #794 : Listopad 17, 2019, 11:00:16 »

U mnie tylko biedronka jest w pobliżu Dina nie ma  Sad
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #795 : Listopad 20, 2019, 10:42:46 »

Wypatrzyłam w szyjce naszej królowej nocy  pędzik ,więc coś z tego będzie ........
kero
Gaduła

« Odpowiedz #796 : Listopad 20, 2019, 11:36:34 »

Moja jeszcze nic ale fluwelka już pokazuje pąk  Smile
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #797 : Listopad 20, 2019, 11:53:52 »

Kero pokaż swoje fluwelki jeżeli to nie tajemnica    Mad   Confused Swoje giganty postawiłam w jednej długiej skrzynce i na razie udaję ,że ich nie ma.Nie chcę znów ścieżki wydeptać do parapetu   Smile.Czyli u Ciebie będzie wcześniej  podziwianie.W tym sezonie muszę bardziej  pieczołowicie zadbać o swoje  stadko ....
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #798 : Listopad 20, 2019, 14:13:23 »

U mnie Królowa wystartowała liśćmi.

Myślę, że tylko mnie trochę zwodzi i za chwilę pokaże nosek pędu. Smile

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #799 : Listopad 20, 2019, 16:17:49 »

Fafko ale Ci ruszyła  Very Happy
Moja jeszcze nic  Confused
Fluwelki i Queen of The Night  Smile

Amaryllis Aquarel , Amadeus Giant ,Sunshine Nymph, seedling Am 5767
i pierwszy z pąkiem Amadeus Giant  Smile
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #800 : Listopad 20, 2019, 22:13:03 »

Pamiętam jak szalałyśmy za Amadeuszem  Confused.....Będzie na co popatrzeć Confused    Dziewczyny ja swoją nastraszyłam wieczną nocą  jak nie zakwitnie i na dodatek kazałam jej zapamiętać by nie kaprysiła bo u mnie mało cierpliwości  Smile Smile Smile Smile Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing    Cool  Ciekawe co to zakwitnie ,może chociaż będzie ciemne czerwone  Confused Confused Confused Confused Confused  No i jeszcze jedną ktoś kupił  zgubiony.....
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #801 : Listopad 21, 2019, 09:45:22 »

U mnie parę lat temu zamiast 'Amadeus Giant' przyszedł zwykły 'Amadeus'. Ciekawam bardzo kwitnienia u Kero Smile.
Perełka, jak zwykle wytropiła ciekawostkę. Gdzie ta kolejna Królowa Nocy się ukrywa? Very Happy

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #802 : Listopad 21, 2019, 10:27:32 »

Jak dotąd na Fluwela nie było powodu narzekać więc myślę że nie będzie pomyłki  Confused
Perełka to prawdziwy detektyw  Smile
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #803 : Listopad 24, 2019, 14:39:16 »

Detektyw donosi       Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile                                                         
                   Perełka była ostatnio zajęta oglądaniem  fotek   Cool   Ben van Geesta i takich tam nowych odmian innych  kolekcjonerów na całym świecie.Trochę można podpytać.Myślę że Amdeusze będą  zgodne.Widziałam fotki z plantacji z tymi odmianami.Globalnie to już cały świat jest w sieci co do informacji, ale w realu w handlu to mamy ograniczenia i co do roślin to czasem są one nieuzasadnione ,bo wiadomo taka zwartnica nie przetrwa na dworze u nas i w żaden sposób nie ingeruje w środowisko.Pozwolenia sanitarne to jest problem i bariera cenowa.Przecież u nas też chcielibyśmy mieć możliwość nabycia innych nowych  zdrowych  odmian,gdy one np w Anglii są dostępne,a u nas nie.Kwestia współpracy   dystrybutorów z plantacjami jest tu też bardzo ciekawa.To tyle trochę tych nieciekawych spraw technicznych i tej kuchni.                                  
                 Co do królowej  nocy to  wyglądający pęd jest  na razie zielony ,a już sobie obejrzałam trochę fotek tej odmiany.
 Fluwel ma za duże koszty wysyłki  ,bo nawet stany są tu cenowo o wiele tańsze.Czas ma tu znaczenie ale i ilość wysyłanego towaru .Mogliby nad tym popracować  dla własnego dobra przecież     Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing........
kero
Gaduła

« Odpowiedz #804 : Listopad 24, 2019, 17:17:53 »

Ten temat zawyżonych cen przesyłek pocztowych należało by chyba poruszyć u któregoś europosła w końcu jesteśmy już kilka lat w Unii i mogliby przestać traktować nas jak kraje trzeciego świata  Confused
Czyżbyś Perełko miała ochotę na jeszcze jedne grupowe zakupy  Smile
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #805 : Listopad 24, 2019, 18:46:06 »

Co do posłow to lepiej zamilczmy bo czasem  Mad  ..........Niemcy mają wszędzie najtańsze koszty wysyłki  jak się zerknie na tabele tu i tam. Chyba nie tylko przewalutowanie tu decyduje    Confused ........                                                     RC   USA  kw 13 E -A FLUWEL  kw23E Holandia.Cebule w RC są  droższe .To tylko takie spostrzeżenia.Na temat RC i wysyłki była szeroko rozumiana dyskusja i jakoś widać rozsądek ich przekonał.Nie,w tym roku nie planuję już grupowych na siłę,ale gdyby ktoś robił ,a byłaby tam jedna z odmian na które poluję to wiadomo. Dzięki Iwonce i zbiorówce mogę co roku wybrać konkretne odmiany i niech by tak zostało.Chyba mało kogo byłoby stać zapłacić takie koszty przesyłki w pojedynkę.Planowałam zakup w RC jak kiedyś, ale jak wiadomo w tym roku jest istotna zmiana i muszę trochę kasy'' utopić '' w ogrodowych.Co do habazi to jednak te nasze cebule to nie taki popularny towar u nas jak np Dalie.No i dostaję szału jak w supermarkecie pojawia się coś np z Hadeco albo można się niewielkim kosztem wymienić na to i owo.Na razie górę u mnie bierze kolekcjonerstwo i rozsądek a wiadomo każdy kwiat dla miłośnika jest piękny ,a tu w ryzach trzeba trzymać zapędy z różnych względów.  Very Happy
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #806 : Listopad 25, 2019, 14:34:32 »

'Queen of Night'
Uff, jest wreszcie i pąk kwiatowy.

Grzeczna dziewczynka, tylko trochę postraszyła liśćmi, a teraz zabiera się za właściwą robotę. Jeszcze tylko niech zachowa się, jak na królową przystało i będzie zgodna. Razz

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #807 : Listopad 25, 2019, 20:23:38 »

No  Very Happy   To czekanie  teraz  pozostało ...Ona ma cytuję  Laughing   stojaczej zielony, a pod pałeczką obrączkę ......
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #808 : Listopad 25, 2019, 22:07:06 »

To chyba za wschodnią granicą te pałeczki i stojaczki ?
Czyli mam czekać na pałeczkę i obrączkę. Aż się młodsza poczułam. Laughing Laughing Laughing

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #809 : Listopad 25, 2019, 22:16:07 »

Perełko  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Fafko gratulacje  Very Happy Moja uparcie śpi  Confused
  Confused
Ale za to fluwelki już się budzą do Amadeusza dołączyła

Sunshine Nymph
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: