Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Listopad 19, 2019, 05:34:36
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 13324 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #750 : Wrzesień 09, 2019, 18:57:10 »

Reniu, jesteś pewna? Rosalie jest sporo jaśniejsza  Confused Kim by nie był jest fantastyczny  Cool

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #751 : Wrzesień 10, 2019, 16:13:02 »

Mireczko, nie jestem pewna Rosalie Smile zrobię jeszcze zdjęcia i poproszę o pomoc w oznaczeniu.

Pozdrawiam,
Renata
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #752 : Wrzesień 11, 2019, 11:49:39 »

A skąd ona? U mnie za chwileczkę, mam nadzieję że zgodny, Barbados:

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #753 : Wrzesień 13, 2019, 11:34:26 »

Tak, to już pewne  Smile

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #754 : Wrzesień 16, 2019, 12:41:20 »

W cieniu i w słońcu:

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #755 : Wrzesień 16, 2019, 14:51:55 »

Piękny Barbados!!!
Mireczko, a mogłabyś zerknąć do wątku "Jaki to hipek" ? W sprawie "Rosalie"  Smile

Pozdrawiam,
Renata
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #756 : Wrzesień 16, 2019, 15:32:40 »

Cudny!

U mnie nic nie kwitnie i dużo cebul straciłam, więc dokupiłam jedną.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #757 : Wrzesień 16, 2019, 16:20:28 »

Mireczko, Barbados przepiękny  Very Happy
Aduś, kto to  Very Happy

U mnie aktualnie kwitnie Marylin:

I w słońcu:

Pozdrawiam,
Basia
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #758 : Wrzesień 16, 2019, 17:50:23 »

Piękny Basiu.
Mój ma być czerwono biały, ale nie wiadomo co to za odmiana.

Spójrzcie jakie olbrzymy można było kupić.

Moja cebulka była z tych dużo 'mniejszych'.

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #759 : Wrzesień 16, 2019, 18:07:47 »

Mireczko wspaniale kwitnienia Rosalie, Double Dream i Barbados. U mnie Barbados ma na razie 7 liści. Cieszę się że będę mieć zgodną odmianę.

Reniu wspaniałe kwitnienia starych odmian.

Basiu fikuśny ten Magic Green o kwiatach półpełnych i Marilyn o seledynowym odcieniu. Obecnie u mnie Magic Green ma 5 liści.

Ada ja również kupiłem w sobotę cebulę na kiermaszu ogrodniczym za 15 zł. Cebula jest ogromna z 2 przybyszówkami i sprzedawca deklarował że ma mieć różowe kwiaty.

Nie mam szczęścia do letnio-jesiennych kwitnień. Zauważyłem że hippeastra zaczęły rosnąć tak naprawdę pod koniec sierpnia. Przez prawie 2 miesiące pomimo podlewania i nawożenia nie rosły. Pierwotnie planowałem wykopać cebule 1 października, lecz lepiej by było je później wykopać. Dzisiaj wyrzyciłem dwie siewki, nie miały liści i piętki (nie było oznak pobzygi).

Miałe również problem z darowanym Quito; pół roku czekałem żeby wypuścił korzenie i liście. Obecnie ma ich 10 szt. i mam nadzieję że późne wypuszczenie liści nie przeszkodzi w kwitnieniu.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #760 : Wrzesień 16, 2019, 19:29:38 »

Mireczko, a mogłabyś zerknąć do wątku "Jaki to hipek" ? W sprawie "Rosalie"  Smile

Renatko, a to nie będzie jakaś stara odmiana ? Ada, ale potwór!! Ciekawe co to? Basiu śliczna Marilyn, to jedna z moich ulubionych odmian. Paweł, u mnie też słabo przyrosły a nie można powiedzieć żeby im brakowało słońca albo nawozu. Zdaje się że że one jednak nie przepadają za suchym rozgrzanym powietrzem, to potwierdza się drugi rok z kolei. W inne lata przyrastały lepiej. U mnie rekordzistką jest Rilona, 11 liści  Smile

ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #761 : Wrzesień 16, 2019, 21:27:47 »

Mireczko najlepiej gdyby to było Ambiance albo Barbados.  Laughing A jeszcze lepiej stara odmiana.  Laughing

Mirko i Pawle u mnie każdego roku cebule rozkręcały się dopiero w sierpniu i wrześniu, kiedy teoretycznie miały być zasuszone. Co do letnich kwitnień to stare odmiany lubią powtórnie zakwitać. Poza nimi Blossom peacock i Dancing Queen.
Swoją cebulę też kupiłam za 15 zeta na targach w Kalsku. Łukasz był tam jedyną osobą sprzedającą hippeastra.

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #762 : Wrzesień 29, 2019, 16:22:48 »

Stara odmiana, kwitnąca zwykle jesienią . Nie przechodzi okresu spoczynku. Pachnie Smile

Pozdrawiam,
Renata
mama
Rezydent

« Odpowiedz #763 : Wrzesień 29, 2019, 16:37:12 »

Wyciągasz, jak magik króliki z rękawa  Very Happy Piękne. I wypasione. Cztery kwiaty?

Barbara
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #764 : Wrzesień 29, 2019, 18:50:41 »

Basiu, są trzy kwiaty Smile

Pozdrawiam,
Renata
mama
Rezydent

« Odpowiedz #765 : Wrzesień 29, 2019, 20:45:12 »

Niektóre tak mają  Smile
Intrygujące są niedojrzałe pylniki, takie dwubarwne i "woskowe" płatki.

Barbara
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #766 : Listopad 07, 2019, 13:42:06 »

Przyszła ta cebula  QUEEN OF NIGHT  Confused    .........zobaczymy ......                                                                
        ...... namoczyłam korzonki odrobinę i tak się zastanawiam nad nią , czy to nie będzie Grand Diva.Cebula taka spłaszczona raczej . W szyjce  liść ......Jak będzie coś ciemnego to okey i oby kwiatów doczekać...sama sobie zafundowałam te emocje. Mamy listopad ,gdyby tak zakwitła na święta.....                                                                                                                                       
                        ......Pierwsza  w tym roku = kot w worku   Confused Confused Confused Confused Confused Confused  ....
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #767 : Listopad 07, 2019, 21:12:45 »

Perełko , no i narozrabiałaś w moim mocnym postanowieniu o wstrzemięźliwości zakupowej. Nie wytrzymałam i kliknęłam w Królową Nocy.  Smile A że teraz zakupy na All są mocno uproszczone, nie przechodzi się przez te wszystkie strony, gdzie jeszcze można się zastanowić, wycofać nawet..., to rach ciach i : dziękujemy za zakupy.
No to czekamy razem, co z tego wykwitnie.  Cool
Kto jeszcze ?  Laughing

Ależ mnie takie zakupy hipkowe napełniają pozytywną energią. Coś się wreszcie kręci. Smile

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #768 : Listopad 08, 2019, 14:41:57 »

To ja  Smile Nie da się zaprzeczyć Perełka umie przekonać  Laughing
Perełko czy możesz pokazać swoją cebule ?
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #769 : Listopad 08, 2019, 20:45:01 »

Pokaż Perełko, koniecznie pokaż.
Moja już wyruszyła w drogę, szkoda, że weekend i to długi, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Pozdrawiam. Jola.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #770 : Listopad 08, 2019, 20:46:55 »

Przez te cebule to kiedyś...... no ale póki co i tak trzymam nałóg w ryzach .Dziewczyny chyba jeszcze nie doszłam do maksimum.Przyjdą  Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused Confused
  4 z fluwela i na tym koniec w tym roku, no chyba że trafi  się jakiś rarytas którego nie mam a i to w granicach rozsądku /co kolwieg to znaczy a powinno dosłownie/ Mam wreszcie kawałek dla   Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ogrodowych przed domem i balkon ...i marzenia  ...                                                                                                                  
               Cieszy że nie jestem sama =Zakupiono 29 cebul       /kero pewnie coś o tym wie niewinna      i będzie co podziwiać w zimowe wieczory ,a swoja drogą  ms Paul pisze z za oceanu ,że cieszy się z miłosników tych roślin w Polsce          

Fafko
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #771 : Listopad 08, 2019, 21:10:37 »

Komputer mi poprawia błędy szalony   Razz c  oś poprawianie mi jego poprawiania  za dużo czasu zajmuje .Córka znów coś poprzestawiała.A Iwonka pisze ,że fluwelki już przyszły ,no i zabiła mnie tą wiadomością ,ale dokładnie długi  weekend to i mnie ta cierpliwość się przyda/jak dziecku łasemu na cukierki  Smile Smile Smile Smile Smile Smile  albo cebule , ale jak mało światła to trochę barw się przyda i to jest argument hi hi hi  .... .......
mama
Rezydent

« Odpowiedz #772 : Listopad 08, 2019, 21:34:38 »

Komputer mi poprawia błędy szalony
Może sprawdzaj w słowniku ortograficznym skoro komputerowi nie ufasz.

Barbara
kero
Gaduła

« Odpowiedz #773 : Listopad 08, 2019, 23:05:14 »

Piękna cebula  Very Happy ja na swoją jeszcze czekam  Confused
No cóż do mnie też przyjdą cztery cebule  Cool Które sobie wybrałaś jeśli można wiedzieć ?
Jednak jesteś detektywem ja się nawet nie zapytałam ile cebul zamówiono  Confused
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #774 : Listopad 09, 2019, 22:06:03 »

Kero nic szczególnego  Very Happy .Zobaczymy jak zakwitną    Confused,nikt ani mru mru  więc ćwiczenia dla cierpliwych  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing   
kero
Gaduła

« Odpowiedz #775 : Listopad 09, 2019, 22:57:18 »

Faktycznie mają same "nic nie szczególne"  Laughing
kero
Gaduła

« Odpowiedz #776 : Listopad 10, 2019, 13:31:22 »

ms Paul pisze z za oceanu ,że cieszy się z miłosników tych roślin w Polsce           

Perełko kim jest Paul ?
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #777 : Listopad 10, 2019, 14:12:51 »

Jest szefem działu dystrybucji RC.Można dostać kod promocyjny np .Mają tam  też piękne dalie w tym pompony .
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #778 : Listopad 11, 2019, 15:12:38 »

Cebula z kiermaszu (delkarowany kolor różowy) posadzona dwa tygodnie w piątek i szybko wystartowała z pędami kwiatowym (drugi dopiero wychodzi). Myślałem, że będzie później kwitnąć, a zakwitnie za ok. 2-3 tygodnie.

U mnie cebule mają zimowy spoczynek i nie widać pąków kwiatowych. Jedna z tegorocznych cebul Ambiance wypuściła 2 cebule przybyszowe w czasie spoczynku.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #779 : Listopad 12, 2019, 20:12:42 »

Gratulacje  Smile U mnie szybka inspekcja na strychu wykazała pąk w szyjce Sweet Star:

Reszta słodko śpi:

Nowych nie zamierzam kupować.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: