Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Wrzesień 23, 2019, 11:09:55
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 12479 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #750 : Wrzesień 09, 2019, 18:57:10 »

Reniu, jesteś pewna? Rosalie jest sporo jaśniejsza  Confused Kim by nie był jest fantastyczny  Cool

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #751 : Wrzesień 10, 2019, 16:13:02 »

Mireczko, nie jestem pewna Rosalie Smile zrobię jeszcze zdjęcia i poproszę o pomoc w oznaczeniu.

Pozdrawiam,
Renata
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #752 : Wrzesień 11, 2019, 11:49:39 »

A skąd ona? U mnie za chwileczkę, mam nadzieję że zgodny, Barbados:

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #753 : Wrzesień 13, 2019, 11:34:26 »

Tak, to już pewne  Smile

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #754 : Wrzesień 16, 2019, 12:41:20 »

W cieniu i w słońcu:

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #755 : Wrzesień 16, 2019, 14:51:55 »

Piękny Barbados!!!
Mireczko, a mogłabyś zerknąć do wątku "Jaki to hipek" ? W sprawie "Rosalie"  Smile

Pozdrawiam,
Renata
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #756 : Wrzesień 16, 2019, 15:32:40 »

Cudny!

U mnie nic nie kwitnie i dużo cebul straciłam, więc dokupiłam jedną.

Basiek7
Gaduła

Mazowieckie

« Odpowiedz #757 : Wrzesień 16, 2019, 16:20:28 »

Mireczko, Barbados przepiękny  Very Happy
Aduś, kto to  Very Happy

U mnie aktualnie kwitnie Marylin:

I w słońcu:

Pozdrawiam,
Basia
ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #758 : Wrzesień 16, 2019, 17:50:23 »

Piękny Basiu.
Mój ma być czerwono biały, ale nie wiadomo co to za odmiana.

Spójrzcie jakie olbrzymy można było kupić.

Moja cebulka była z tych dużo 'mniejszych'.

rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #759 : Wrzesień 16, 2019, 18:07:47 »

Mireczko wspaniale kwitnienia Rosalie, Double Dream i Barbados. U mnie Barbados ma na razie 7 liści. Cieszę się że będę mieć zgodną odmianę.

Reniu wspaniałe kwitnienia starych odmian.

Basiu fikuśny ten Magic Green o kwiatach półpełnych i Marilyn o seledynowym odcieniu. Obecnie u mnie Magic Green ma 5 liści.

Ada ja również kupiłem w sobotę cebulę na kiermaszu ogrodniczym za 15 zł. Cebula jest ogromna z 2 przybyszówkami i sprzedawca deklarował że ma mieć różowe kwiaty.

Nie mam szczęścia do letnio-jesiennych kwitnień. Zauważyłem że hippeastra zaczęły rosnąć tak naprawdę pod koniec sierpnia. Przez prawie 2 miesiące pomimo podlewania i nawożenia nie rosły. Pierwotnie planowałem wykopać cebule 1 października, lecz lepiej by było je później wykopać. Dzisiaj wyrzyciłem dwie siewki, nie miały liści i piętki (nie było oznak pobzygi).

Miałe również problem z darowanym Quito; pół roku czekałem żeby wypuścił korzenie i liście. Obecnie ma ich 10 szt. i mam nadzieję że późne wypuszczenie liści nie przeszkodzi w kwitnieniu.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #760 : Wrzesień 16, 2019, 19:29:38 »

Mireczko, a mogłabyś zerknąć do wątku "Jaki to hipek" ? W sprawie "Rosalie"  Smile

Renatko, a to nie będzie jakaś stara odmiana ? Ada, ale potwór!! Ciekawe co to? Basiu śliczna Marilyn, to jedna z moich ulubionych odmian. Paweł, u mnie też słabo przyrosły a nie można powiedzieć żeby im brakowało słońca albo nawozu. Zdaje się że że one jednak nie przepadają za suchym rozgrzanym powietrzem, to potwierdza się drugi rok z kolei. W inne lata przyrastały lepiej. U mnie rekordzistką jest Rilona, 11 liści  Smile

ADAPAPA
Rezydent

« Odpowiedz #761 : Wrzesień 16, 2019, 21:27:47 »

Mireczko najlepiej gdyby to było Ambiance albo Barbados.  Laughing A jeszcze lepiej stara odmiana.  Laughing

Mirko i Pawle u mnie każdego roku cebule rozkręcały się dopiero w sierpniu i wrześniu, kiedy teoretycznie miały być zasuszone. Co do letnich kwitnień to stare odmiany lubią powtórnie zakwitać. Poza nimi Blossom peacock i Dancing Queen.
Swoją cebulę też kupiłam za 15 zeta na targach w Kalsku. Łukasz był tam jedyną osobą sprzedającą hippeastra.

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: