Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 23, 2019, 05:32:57
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 9976 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #630 : Kwiecień 13, 2019, 07:51:53 »

Perełko, no i co o tym sądzisz? Moim zdaniem podobieństwo jest duże.  Confused

Pozdrawiam Ela
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #631 : Kwiecień 13, 2019, 08:20:54 »

No podobieństwa są-falbanka ,oblamówka,czerwone oko.Trzeba by było jeszcze porównać kilka niuansów  ,ale ręki nie dam sobie uciąć-ryzykowne.Tak uczciwie na szybko jednak te dwa kwiaty  na tych foto nie są takie identyczne,ale jak wiemy to norma.Na żywo widząc  to też inaczej się dostrzega  ....   Mam gdzieś plik roboczy i więcej materiału .Dobrze że fotki z tej kolekcji nie znikły,a są doskonałe.Swoją drogą muszę te kolekcje  archiwalne uważniej  zobaczyć/tylko jak to zrobić bez emocji kolekcjonera......Mirko to przez Ciebie Very Happy  Smile  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing   Smile Smile Smile
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #632 : Kwiecień 13, 2019, 20:53:24 »

Przeze mnie... Confused Ja niewinny baranek  Razz Co dzisiaj u mnie na parapecie; Naranja łapie kolorek:

Daphne:

I bez flesza:

Maluch Red Peacock, ciemno miał i tłok, pączek niewielki:

Jak wszystkie to wszystkie, Marilyn też trafiła do wazonu

Benfice oberwałam pąk, zdecydowałam że jednak nie dam się wysilać cebulce. Dziś wydałam do ludzi Magnum i Minervę, jeszcze trochę i może zobaczę kawałek świata przez moje okna  Smile

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #633 : Kwiecień 13, 2019, 23:06:54 »

Na tym forum to same niewinne baranki niezaprzeczalnie hi hi hi  .........                                                       
          no zimno jest ..........w domu  ciepełko to oczy zobaczyły  co nieco.Ta pseudo Bogota NN to już była w 2012 roku...w tej kolekcji są dwie odmiany które chciałbym mieć ,ale jak już coś zobaczę to siedzi i siedzi  i ni jak zapomnieć nie idzie ...... ..... Stwierdziłam że mam Afrodytę  też pod wpływem tych fot ek.Doczytałam też że   to była kolekcja z momentem krytycznym .....                                       
       Dla odmiany w grodniczym były cebule z Planty i tylko nazwy nie te co mogłyby być......               
              no i wystarczy  na dziś...wystarczy .                                                                               
       Mirko fajne te zielone ,naturalne firanki mimo ...no wystarczy.

Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #634 : Kwiecień 14, 2019, 15:16:11 »

Dzień dobry wszystkim!
Po zeszłorocznej nieobecności na forum znów postanowiłem powrócić do hippeastrów...W tym roku dużo skromniej, ponieważ część rezydentów z przed dwóch lat nie zakwitła (to tylko moja wina), a dużych zakupów w tym roku nie robiłem. Na początek H. striatum:

Z tyłu za nim widać pąki jeszcze dwóch hipków - miały to być "Fresh Lemon", ale już widać, że nie są...Mam jeszcze jednego w pąkach - ma być w typie h.vittatum, już niedługo się otworzą...zobaczymy, co to będzie Very Happy
Jeszcze raz wszystkich pozdrawiam!
kero
Gaduła

« Odpowiedz #635 : Kwiecień 14, 2019, 18:23:20 »

Witaj Hukos  Smile Ale śliczności pokazałeś  Very Happy
U mnie dzisiaj nowy pąk  Smile

Mireczko bardzo obiecujące pąki u Ciebie   Very Happy Będzie kolorowo  Smile
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #636 : Kwiecień 14, 2019, 19:27:22 »

Witaj Hukos po przerwie. Fajnie, że wróciłeś do nas.

kero, to Gervase?  Shocked

Mireczko, to ile w końcu cebul sobie zostawiłaś?  Smile Laughing

Miał być Flaming Peacock a jest Elvas 0d gimaa. musiałam uciąć pęd kwiatowy, bo jakoś marniał.

Carmen i mikrusek Pink Rascal:

Double Dragon:

Lemon Star:

Impala i Pyjama Party:

Eyecatcher:

Red Lion zakwitł na 2 pędach jednocześnie:

Zasuszyły pąki  Benito od mitiusa , Double Dream drugi sezon z rzędu - też od Mitiusa  Mad i Fairytale sprzed miesiąca od gimaa.  Sad

Pozdrawiam Ela
rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #637 : Kwiecień 14, 2019, 19:37:31 »

Mireczko nie mogę się doczekać kwitnienia Daphne.

Kero Twój Gervase próbuje naśladować Toscę. Takiej układu barw u Gerwasego nie widziałem  Cool

Hukos Twój striatum jest taki subtelny i delikatny.

Elu gratuluję kwitnącej między innymi Pyjama Party na 2im pędzie. Z mojej niedługo pęknie nasiennik, który został zapylony Balleriną (mały nasiennik) oraz moją siewką Red Lion x Marylin 1# (ta co wypuściła 1 pęd z czterema kwiatami) (ma średniej wielkości nasiennik) . Niedługo powinny mi zakwitnąć 2 Red Lion po jednym pędzie i biedronkowy z 2ego pędu. Czy ja dobrze widzę że Pink Rascal ma 7 kwiatów i czy to jest rezydent? Pozostałe Twoje hippeastra bardzo ładnie kwitną.

Niestety widać, że Elvas to słaba genetycznie odmiana; u mnie siewka  (Red Lion x Elvas) miała kwiaty nie w pełni rozwinięte (małe), niski pęd.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #638 : Kwiecień 14, 2019, 20:07:11 »

Kero, śliczny Gerwazy, on jest zawsze inny. Ela, już się pogubiłam  Smile Musiałabym je przeliczyć na nowo. Zimą na kompost poszła Pamela, Darling, jeden Red Peacock, jeden Apple Blossom i kilka przybyszówek, wszystko zdechlaki których nikomu nie śmiałabym oferować. Parę wydałam, a teraz zrobię dokładniejszy remanent przy okazji wiosennego przesadzania przed wystawieniem w plener. Na liście którą zrobiłam zimą  znajdują się 33 odmiany, które absolutnie must have i tak bym chciała żeby już zostało. Trzydzieści trzy jestem w stanie ogarnąć i zapewnić im w miarę dobre warunki, tzn. głównie dostęp do światła w okresie nie plenerowym.
Rosomak, Daphne już lada moment ale nie oczekuj fajerwerków, pąki są tylko dwa i niewielkie.W ogóle ta odmiana słabo u mnie rośnie.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #639 : Kwiecień 14, 2019, 21:50:21 »

Tak to Gervase trzeci pąk i każdy kwiat jest inny  Smile
A wiesz Rosomaku że masz rację doniczka stała obok Tosci i może coś z niej przeszło  Confused Laughing Smile
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #640 : Kwiecień 15, 2019, 17:09:21 »

Stara odmiana o dużych kwiatach, intensywnie pachnąca Smile

Pozdrawiam,
Renata
rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #641 : Kwiecień 15, 2019, 18:54:45 »

Reniu wspaniałe jest Twoje hippeastrum  Very Happy

Tak rozkwitł bliźniak Dynamite

Tak wygląda Dynamite z Ice Queen. Jak rozwiną się 2 pozostałe pąki Dynamite to planuję zapylić Ice Queen. Na tym zdjęciu widać prawdziwy kolor kwiatów.

Zbiorówka składająca się z bliźniaka Lidlowego (po lewo) oraz 3 Red Lionów po prawo.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #642 : Kwiecień 16, 2019, 15:43:45 »

Kero, u mnie nie stała, a proszę:

Nawet mam wrażenie że trochę zieleni jest na dolnych płatkach  Smile

Gdybym nie wiedziała gdzie stoją Toski bo sama je tam postawiłam i nie ruszałam, to bym zachodziła w głowę  Mad Taki mały przyczynek do rozpoznawania odmian.
Elu kwiatek jest śliczny i bardzo w moim guście, ale to chyba nie Naranja  Confused Sprzedano Ci ją jako taką?

Jest zbyt pastelowy na nią, Naranja wygląda tak:

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #643 : Kwiecień 16, 2019, 16:02:55 »

Mireczko, ta pomarańczka to jedna z mich pierwszych cebul od sąsiadki, mąż jej przywiózł z Holandii - u mnie kwitła tak:

Pozdrawiam Ela
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #644 : Kwiecień 16, 2019, 18:36:45 »

Możliwe że jak podrośnie to kwitnienie będzie trochę inne, to jeszcze mała cebulka a i światła za dużo nie miała. Poszła na parapet już z dużym pąkiem. A jak Ci się podoba moja Daphne, czekałaś na nią  Laughing

Hukos1
Aktywny
**

« Odpowiedz #645 : Kwiecień 16, 2019, 19:43:43 »

Super kwitnienia pokazujecie! U mnie zgodnie z przewidywaniami...żadna z cebul nie była zgodna Mad
Od lewej do prawej: Apple Blossom, różowy - nie wiem - pachnie, Minerva

Teraz czekam już na wasze pozostałe kwitnienia i zakupy na jesieni....,ale już nie na chybił - trafił. Po prostu nie mam już gdzie trzymać tych nie trafionych cebul...
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #646 : Kwiecień 16, 2019, 19:44:46 »

Mireczko, Daphne przepiękna, nie wymaga nawet komentarza.  Cool

rosomak , spostrzegawczy jesteś, ja dopiero dziś policzyłam kwiaty rezydentki Pink Rascal i jest ich 7 .

Wczoraj pokroiłam Fairytale od gimaa bo coś mi się nie podobała i wiecie co? Z cebuli prawie nic nie zostało. Przypuszczam, że przemarzała w drodze, tak "świetnie " była zabezpieczona i wysłana. Połowa łusek była zgniła. Do tego Terracotta Star od niej ma WEŁNOWCE. !!!!! Poszła won na balkon, najwyżej zmarznie.  Mad  A, no i Flaming Peacock zakwitł jako Elvas. Nigdy więcej zakupów u gimaa.  Evil or Very Mad

Pozdrawiam Ela
rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #647 : Kwiecień 16, 2019, 21:00:18 »

Mireczko wspaniała i dostojna jest Twoja Daphne i niczego sobie pomarańczowy

Hukos Twoja zbiorówka nadaje wiosennego klimatu

Elu wahałem się czy nie kupić od gimaa Red Pearl i Terracota Star, ale na szczęście nie kupiłem. Zapytam się odnośnie wełnowców. Czym się wyróżniała cebula, zanim wypuściła pęd kwiatowy i liście?
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #648 : Kwiecień 16, 2019, 21:24:55 »

I co, nikt się nie dał złapać i nikt nie powiedział: o, kolejna Tosca?? To macie lepsze oko niż ja, bo gdybym nie miała jej w tej samej doniczce od początku, podpisanej, to bym uznała że coś pomyliłam i to jest Tosca  Smile Hukos one są bardzo ładne ale rozumiem że jak się celuje w konkretne odmiany a dostaje zestaw typu standard to można się zdenerwować.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #649 : Kwiecień 16, 2019, 22:09:25 »

Ja się złapałam ale nie zdążyłam napisać  Laughing
Gratuluję kolejnych przepięknych kwitnień  Smile
Moi rezydenci Gervase

Samba

Spartakus

Zbiorówka

Elu współczuję  Sad
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #650 : Kwiecień 17, 2019, 07:31:14 »

Kero u Ciebie śliczne paseczki  Smile Widzę że taki sam gąszczyk jak u mnie  Smile

kero
Gaduła

« Odpowiedz #651 : Kwiecień 17, 2019, 14:25:07 »

No nie da się zaprzeczyć okno upchane  Smile
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #652 : Kwiecień 18, 2019, 06:43:23 »

Kupiłam ( od prywatnej osoby) jako Princess Carnivale- ale czy to jest to ? Mam wątpliwości. Kwiaty bardzo duże, tylko dwa.

Pozdrawiam,
Renata
Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #653 : Kwiecień 18, 2019, 18:39:51 »

Pięnie u Was -nieustająca wiosna.

U mnie kwitnienia sę już kończą. Być może będzie jeszcze jeden kwiat z następnej siewki.

Teraz kwitną-z lewej siewka, która kwitła w zeszłym roku-"czerwony Challenger", a prawej -jak widać- siewka "T".

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #654 : Kwiecień 18, 2019, 20:27:02 »

Bardzo ładne, szczególnie podoba mi się T  Smile Reniu byłam przekonania  że to vittatum, tylko nieco inne  Smile

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #655 : Kwiecień 19, 2019, 06:41:11 »

Mireczko, też mi się wydaje, że to vittatum, pewnie jakiś klon.
Anisiek, krzyżówka "T" bardzo ciekawa Very Happy

Pozdrawiam,
Renata
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: