Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Marzec 21, 2019, 00:26:18
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 8289 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #540 : Marzec 06, 2019, 15:35:25 »

Perełko jak człowiek ma się połapać w tych odmianach jak one prawie takie same  Very Happy A przecież wiemy jak się mogą różnić kwiaty nawet tej samej odmiany w kolejnych sezonach. Bardzo ładna czerwień i biel  Cool U Beatki przecudna Mocca a Gorące Usta przypominają mi moją starą odmianę. Dziś rano Flamenco Queen na moim parapecie wyglądała tak:

A teraz już tak:

Tym razem w wydaniu light. Exposure, pookręcałam trochę doniczkę i już się wyprostowała:

Terra Cotta Star:

Niesamowity kolorek ma Benito w pączku, szczypiorek  Smile

Sweet Star ( a pyłek Mont Blanc w lodówce już czeka  Mr. Green):

Sweet Star miałabym ochotę skrzyżować jeszcze z Riloną, ale ona mocno mi zmalała i na pewno w tym roku nie zakwitnie.

belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #541 : Marzec 06, 2019, 19:07:27 »

Elu narazie moja Mocca nie myśli o rozmnażaniu, ale za to cebula pięknie przytyła, jakby coś się pojawiło, będę mieć Cię na uwadze  Cool

Mireczko Ja podziwiam Twoją Flamenco Queen, nawet nie wiem ile miałam nieudanych podejść do niej i ciągle mam status "zonk" jeśli chodzi o FQ  Smile
Ja tez mam bardzo sprecyzowane plany krzyżówkowe, ale jakoś biologia / genetyka nie chce ze mną współpracować w tym roku  Smile Już było kilka podejść z pyłkiem Papilio i nic  Razz Jeszcze spróbuję paru krzyżówek, coś musi się wreszcie udać.

Pozdrawiam,
    Beata
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #542 : Marzec 06, 2019, 19:17:36 »

Beatko, tak, FQ potrafi uwieść  Smile Ja szukałam jej ładnych parę lat, aż wreszcie dzięki dobroci Eli i jej wielkiemu sercu mogę się nią cieszyć, a naprawdę jest czym. Moja cebulka pochodzi z Holandii, na polskich stronach jeszcze tej odmiany nie spotkałam. Jeśli coś wypuści to będzie Twoje  Smile

belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #543 : Marzec 06, 2019, 20:37:06 »

Dziękuję pięknie Mireczko  Very Happy, w takim razie czekam cierpliwie. Potwierdzam, że Ela ma wielkie serducho  Very Happy

Pozdrawiam,
    Beata
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #544 : Marzec 07, 2019, 16:48:50 »

Mireczko, Flamenco Queen cudna, moja w tym sezonie nie zamierza kwitnąć.  Sad

Beatko, dzięki za zapisanie w kolejeczkę....  Smile

Zakwitł ubiegłoroczny zakup od Mitiusa - Summertime. W ubiegłym sezonie zasuszył pąk, więc się cieszę, że jet zgodny.  Very Happy

Kolejna odsłona Gervasego:

Sunny Nymph :

Amadeus:

Sweet Lilian zakwitła z bardzo małej cebulki:

Dynamite:

NN rozpoznany jako Pompidour:

Mandela:

Pozdrawiam Ela
belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #545 : Marzec 07, 2019, 18:38:17 »

Jak pięknie pokazany Summertime  Very Happy Mandela zachwyca, a reszta równie zjawiskowa. Pompidour... ile jeszcze jest tych odmian  Confused Smile Laughing Dynamitek, choć ciemny zdaje się być jaśniejszy od Mandeli, tak Elu?

Ciekawe czy mój tegoroczny z Biedronki będzie Dynamitkiem  Confused Pąki coś bardzo mi go przypominają. W ur wyrzuciłam dwa Dynamitki, bo miały wirusa, więc gratuluję Elu zdrowego Dynamite.

Pozdrawiam,
    Beata
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #546 : Marzec 07, 2019, 18:43:22 »

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #547 : Marzec 07, 2019, 19:05:08 »

Ela, jakie bogactwo  Razz Krysia  Very Happy

Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #548 : Marzec 08, 2019, 12:42:27 »

Krysiu, bardzo efektowne kwitnienie.  Very Happy To krzyżówka Aulicum z Jewel, prawda?

Elu,  Very Happy Very Happy Very Happy

Moja siewka "U" ( ChallengerX domniemany Red Lion) zapowiada się bardzo pospolicie. Jest nieco bardziej pomarańczowa niż mama i ma bardziej wybarwione słupki. Nie pachnie.

Większą zmienność pokazuje Siewka E ( z tej samej krzyżówki) Kolor wpada w malinowy róż, widać więcej kropeczek

Siewka "O", która kwitła w zeszłym roku.

Charisma się szykuje

Zbioróweczka: Blossom Peacock, trzy siewki i Charisma

Very Happy

kirud
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #549 : Marzec 08, 2019, 13:54:16 »

Mirka śliczna ta Flamenco Queen wczoraj do mnie przyjechały dwie cebule, właśnie jedna z nich ma być Flamenco Queen a druga Barbados, ale jakie będą to i tak będę zadowolony, bo w sumie mam cztery a z tego, co czytałem na forum kupowanie cebul to loteria.

Poz.Marek
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #550 : Marzec 08, 2019, 16:01:42 »

Kirud zdradź gdzie kupiłeś FQ bo Beatka szuka? Aniu, fantastyczne siewki, po prostu pięęękne  Very Happy Ta która się otwiera ma rewelacyjny kolor. U mnie jest głęboko malinowo czerwona, jest taka rzeczywiście? Właśnie taki kolor chciałam uzyskać krzyżując Bolero i Red Lion. I jakie one duże, Charisma przy nich to przedszkole  Smile A co to takie jasne po lewo? Dziewczyny które szukają Afrodyty i Jewel, obie cebule są w sadowniczy.pl po około 17 zł. Gwarancji oczywiście zero ale kto nie próbuje ten nie ma.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #551 : Marzec 08, 2019, 18:00:24 »

Po niecałe 25 zł są w kwiatyllo.pl Afrodyta, Jewel,L.Jane i Pasadena oraz R.Peacok .
Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #552 : Marzec 08, 2019, 18:13:58 »

Mirko, ta siewka jest raczej po prostu czerwona (aparat przekłamuje kolory), ale odcień, o który Ci chodzi, ma szansę pokazać ta najwyższa.
To jasne po lewej to blossom Peacock-niezawodna odmiana. Co roku bez marudzenia kwitnie.

kirud
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #553 : Marzec 08, 2019, 22:29:17 »

Mirka cebule kupiłem w firmie  S.C. Leśniewscy Pawilon Nasienno-Ogrodniczy.

Poz.Marek
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #554 : Marzec 09, 2019, 12:09:56 »

Beatko, dzięki.  Very Happy Dynamit jest sporo jaśniejszy od Mandeli, trudno to pokazać na zdjęciach. Mandela jest najciemniejsza z obecnie kwitnących  u mnie ciemnoczerwonych hipków. Taka zbioróweczka w kolejności od lewej: Grand Diva, Red Pearl, Carmen, Mandela, Dynamite:

Krysiu, Twoja siewka jest niesamowita, najbardziej mi się podoba ze wszystkich pokazywanych tu siewek.  Cool

Anisiek, gratuluję tylu kwitnących siewek.  Very Happy

Tak zakwitła cebula NN zakupiona przed 4 laty u BK jako Elvas.  Smile Smile Smile To jej pierwsze kwitnienie, do tej pory zasuszała tylko pąki. Aktualnie ma 2 kwiaty na pędzie, z czego jeden nie rozwinął się do końca a drugi usechł. Jakaś trefna ta cebula.  Shocked Kwiat wygląda mi na Nymph, co o tym sądzicie?

A to 2x Aphrodite.  Smile Prawda, że wyglądają jak dwie różne odmiany? Ta po prawej była zarażona roztoczem, może stąd taka dziwna kolorystyka:

Kwitną także

Tosca:

Rosy Star:

Exotic Nymph:

Picasso:

Monte Carlo:

Daphne:

Mont Blanc:

Pozdrawiam Ela
rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #555 : Marzec 09, 2019, 18:51:41 »

Gratuluję Wam pięknych kwitnień.

Aniu masz bardzo interesujące siewki

Krysiu wspaniale się prezentuje siewka H. aulicum x Jewel

Mirko świetna jest Flamenco Queen. Zapowiedzi Twoich rezydentów ciekawie się zapowiadają.

Elu wspaniały dorobek odmianowy hippeastrum.  Rzeczywiście Twoja nn wygląda na Nymph. Masz szczęście że Tosca wraz z Daphne kwitną równocześnie.

Tak u mnie dziś rozkwtła siewka Red Lion x Marilyn 2# (zdjęcie 1) podobna do swojej siostry lecz ma gdzieniegdzie kropki

Wczoraj rozwinęła się Pyjama Party (zdjęcie 2)

W pełni kwitnienia Cherry Nymph (zdjęcie 3) z cebuli przybyszowej

Niebawem Harlequin się rozwinie (zdjęcie 4) i Merengue zakupione w Niemczech (zdjęcie 5)

Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #556 : Marzec 10, 2019, 14:50:41 »

Dziękuję za miłe słowa. Very Happy
Wstawiam zdjęcie bez flesza, bo on zupełnie zakłamuje kolory.

Siewki w porównaniu:
 z lewej "U" -jest bardzo duża 19cmX18cm, pachnie bardzo słabo. Różowego błysku w niej nie ma. Intensywny pomidorowy czerwony-obecnie największy kwiat z moich siewek.
Po prawej rozwinęła się siewka "E". Jest rzeczywiście taka malinowa, na przejaśnieniach płatków ma wyraźne różowe kropkowanie.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #557 : Marzec 12, 2019, 16:37:28 »

Gratuluję Wszystkim przepięknych kwitnięć  Very Happy
Mucho wspaniała kolekcja  Smile
Mireczko wspaniała FQ  Very Happy
U mnie trochę skromniej  Smile
Seedling 31-1 drugi pęd

Terra Mystica czwarty pęd  Smile

Ambianse  Smile

Mambo ostatni kwiat trzeciego pędu  Sad

Jednak nie udało mi się długo omijać biedrony  Laughing

Mam pytanie to jest Marylin czy Alfresko ?
Ale cieszę się bardzo bo moje wielkie chciejstwo udało się zdobyć  Laughing
I chyba kolejny Mambo do kolekcji  Smile

A w kolejce czekają kolejne powoli wypuszczające pąki NN i opisane  Smile
rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #558 : Marzec 12, 2019, 17:42:13 »

Kero widzę że masz Alfresco. Bardzo ładne kwitnienia zwłaszcza Terra Mystica, Seedling 31 i Ambiance.

Ja właśnie kwiaty Ambiance zapyliłem  pyłkiem Cherry Nymph, Alfresco oraz Ballerina

Aniu wspaniale wyglądają Twoje siewki. Zauważyłem że siewka Red Lion x Marilyn 2# wywija płatki do tyłu jak Red Lion.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #559 : Marzec 12, 2019, 18:02:38 »

Kero, ja bym tego skromniej nie nazwała  Very Happy U Eli też oczy wyłażą, jak ona to robi że jej kwitną kolorami, jak czerwone to czerwone  Confused Rosomak mnie ubiegł, chciałam napisać że Marilyn jest zdecydowanie limonkowa a Alfresco białe. To u mnie właśnie skromnie; Benito zasuszył już duże pąki a w poprzednim sezonie pąk wyszedł z cebuli i też zasechł. Koniec z tym  Mad Jeszcze jedna szansa i wylatuje. Za to bez grymasów w pełni kwitnienia Terra Cotta Star:

Kwiatów jest pięć. Exposure, trzy kwiatki:

Sweet Star, też miałaby pięć kwiatów, ale zrobiła coś takiego:

Zaczyna " na słodko":

Już duży Double King:

I jeszcze małe, Red Pearl:

Nagano:

Dancing Queen:

I Carmen:

Amigo miał już taki pąk i zasuszył  Sad

rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #560 : Marzec 13, 2019, 07:32:04 »

Mireczko wspaniałe różowe trio. Terracota Star jest tak intensywnie wybarwiona  Very Happy. Widzę że będziesz za kilka dni zapylać Sweet Star z Mont Blanc. Double King wyróżnia się spośród innych odmian kolorem pędu i okrywy. Szkoda że Benito w zaawansowanym stadium pąka zasuszył. U mnie Ballerina miała mieć  trzy kwiaty lecz tylko 1 się rozwinął, pozostałe zaś były bardzo małe.

Harleqiun kwitnący na krótkiej nóżce (zdjęcie 1) będzie mieć 4 kwiaty

Merengue z Niemiec (zdjęcie 2)

Trio Harlequin, Merengue i Ballerina (zdjęcie 3)

Apple Blossom (rezydent) pękła okrywa również będzie mieć 4 kwiaty (zdjęcie 4)

oraz ponownie siewka Red Lion x Marilyn 2# (zdjęcie 5)
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #561 : Marzec 15, 2019, 00:36:36 »

Kolekcja kolców kwiatowych i wielorakość odmian   Very Happy   Confused   ,na taką pogodę jedyne .......                                                                          
                Przyszły                                             
   koteczki marcowe  w worku hi hi                   

ulubione kropeczki i kreseczki                                                                                                              
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #562 : Marzec 15, 2019, 17:58:21 »

Tak, Rosomak, to już stało się faktem  Smile Sweet Star zapylona, ciekawe czy coś z tego będzie. Mam nadzieję że pyłek Mont Blanc był pełnowartościowy. Obok kusiła TCS, no to też...  Smile Ciekawe która ciąża będzie donoszona i jak będą rosły siewki. No i ciekawe gdzie je pomieszczę  Mad

Sweet Star, bardzo się wygina do światła, do zdjęcia ją odkręciłam od szyby i o mało co nie zleciała  z parapetu. Ale jest śliczna, taki cukiereczek

Intensywnie limonkowy środek wpada aż w oliwkowy:

Perełko, a ten kotek po prawej stronie jak ma na imię ?

doda07
Gaduła

« Odpowiedz #563 : Marzec 16, 2019, 09:34:18 »

Gratuluję wszystkim pięknych i obfitych kwitnień Very Happy Very Happy Very Happy
U mnie trochę zaległości Smile
Tak kwitło h. blossfeldiae

Pozdrawiam,
Renata
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #564 : Marzec 16, 2019, 19:47:38 »

Napawam oczy Waszymi kwiatami, co za bogactwo wrażeń.  Smile
Moje zawzięcie produkują liście i żeby wichura nie nadwyrężyła mi szklarni, to już bym chyba myślała o eksmisji zielska z domu.
Dwie cebule rezydentki raczyły rozpocząć i zakończyć mój sezon, po jednym pędzie dwukwiatkowym. Za to mając ich tak mało mogę skupić na nich całą uwagę. Very Happy
'Red Lion'

'Charisma'

I coś czego nawet nie wypada nazwać zbiorówką, chyba że parówką  Smile (od pary)

Pozdrawiam. Jola.
Anisiek
Aktywny
**

« Odpowiedz #565 : Marzec 16, 2019, 20:33:03 »

Fafko, bardzo ładna parówka! Brzmi, tak śniadaniowo-kolacyjnie. Laughing Charisma bardzo ładna, wygląda na większy kwiat od mojej.
 U mnie też Charisma i trzy siewki.

Blossom Peacock też zakwitł, jak zwykle na długaśnym pędzie.

Zapyliłam siewkę siewkami - 5 lat lekko licząc Mad i zobaczymy co zakwitnie...  Smile

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #566 : Marzec 17, 2019, 15:41:09 »

Mniej udana wersja Toscy - Schowmaster /dla mnie chyba już na zawsze tak zostanie hi hi hi /Falbanki  do okna......

Mireczko ten koteczek to ma być Swet Nymph ,ale holender ostatnio  kwitnie jak chce i co chce                                                                             
               Anisiek energetyczne kolorki  Confused     ...                                                                                      
              Właśnie  jednak chciałam  białego= pojedynczego ,a wyszedł czerwony    Mad z białej foli /i po co mi to było /
                         zakwita przybyszóweczka   czerwonego lwa  dwoma kielichami /tak  mnie zniechęcenie napadło ,że fotki mi się nie chce wstawić nawet.......                                                                            
                    Fafko  te liściory    to dobry prognostyk ........  Ten wiatr ,to coś czego nie lubię jeszcze gorzej od mrozu......                                                                                                      
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #567 : Marzec 17, 2019, 19:03:43 »

rosomak i Anisiek - gratuluję kwitnących siewek - ja się swoich chyba nigdy nie doczekam.  Laughing

kero Seedling 31-1 super, choć kwiaty z pierwszego pędu podobały mi się bardziej.

Mireczko, z odmianą Benito coś jest nie tak - to już moja druga cebula a kwiatów na żywo nie widziałam.  Mad Zasychają w szyjce. Aktualnie ten od mitiusa jeden pąk zasuszył, drugi pewnie czeka to samo bo tkwi w szyjce, nic nie pomogło nacięcie poszerzające.  Razz

Renatko, gratuluję kwitnienia kolejnej botanicznej odmiany.  Cool Zdecydowanie masz do nich rękę.

Jolu, paróweczka pyszna.  Razz

perełko, ja tam lubię Showmastera - kwitnie niezawodnie no i ta wielkość kwitu...  Very Happy

Ilość kwitnień u mnie zdecydowanie spada, ale jeszcze parę pąków w drodze. Aktualności:

Happy Nymph:

Black Pearl - mam ją od 3 lat a kwiatów jeszcze nie widziałam, co roku zasuszała pąk, tym razem już chyba da radę:

Dixieland w tym sezonie ma tylko 1 pęd z 6 kwiatami:

Kolejny biały NN:

Aphrodite:

Picasso:

San Remo - cebulka od dobrej wróżki jeszcze mała, pierwszy raz u mnie kwitnie :

Sunshine Nymph i Happy Nymph:

Pozdrawiam Ela
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #568 : Marzec 17, 2019, 20:17:21 »

Perełko, no już nie narzekaj, jak Ty to mówisz, "wróci słoneczko, wróci radość życia". Tak mnie pocieszałaś, czyż nie  Very Happy Reniu, Jolu, Anisiek, gratulacje  Very Happy Elu, Benito kwitł u mnie zadowalająco tylko po zakupie, nie wiem jak u innych. U Ady kwitł, ale nie pamiętam czy to było pierwsze kwitnienie, czy kolejne. Są odmiany które wystawiają na ciężką próbę naszą cierpliwość. Bardzo mi zmalała po zimie Benfica, obawiam się że niedługo się z nią pożegnam ale ta cebulka była ze mną prawie dziesięć lat i wiernie kwitła. Oby zdążyła przed odejściem wydać potomstwo bo nie tak łatwo znaleźć tę odmianę.
Zamówiłam sobie niedawno Polyversum i będę  niektóre cebule "podlepszać", jak mówiła Emilka kiedy była mała. Czytałam w opisie że te grzybki wytwarzają  jakieś cukry i coś jeszcze, nie pamiętam co, co dodatkowo wspomaga cebule w rośnięciu a niektórym moim się to przyda. Może też nieco "podgoni" moje siewki  Mr. Green
Elu, przepiękna kolekcja, nie przepadam za Afrodytą ale w tym pastelowym wydaniu jest rewelacyjna  Smile

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #569 : Marzec 17, 2019, 21:50:02 »

Ostatnio tylko narzekam ,może wtedy ludzie dadzą mi spokój ,uciekną od takiego marudy , ale gdzie tam ..postawić do pionu to jest  jedyna metoda .......fakt jestem zmęczona,a zamiast słonka to argamedon ,że nie chce się nosa z domu wyściubić .........Muszę jeszcze ziemię uprażyć,bo ziemiórki zmory  czyhają  ,tak samo jak grzybek ......                                                                                                              
                           Ela normalka  , zawsze na plusie ,tylko zachwyt i pasja .........                                                                                                          
               UF oby do lata ...                                                                          

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: