Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Kwiecień 25, 2019, 02:56:13
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 10054 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #450 : Luty 11, 2019, 15:10:35 »

Dziękuję za mentalne wsparcie  Very Happy Dzisiaj mocno boli mnie noga a krwiak jest naprawdę full wypas ale to pewnie i dlatego że ja mam przy sterydach skłonności do siniaczenia. Nowy (stary) samochód już jest namierzony, na razie taki potem się pomyśli.
Elu szkoda Pikoka, najwyraźniej musi "okrzepnąć", to nowa cebulka? U perełki też nieźle się zapowiada, szkoda że nie zobaczymy AP, ale może dałoby się zlecić rodzinie obfotografowanie? Powiem Wam że wcale mi się nie chce robić zdjęć i tu wysyłać, skoro za niespełna dwa miesiące wszystko zniknie na amen  Sad Google Photos się zwija, nie będzie już usługi dla indywidualnych użytkowników ale to oznacza że znikną też wszystkie moje zdjęcia z tego wątku i z ogrodowego. W związku z tym pewnie też nie ma sensu nadal tu być.

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #451 : Luty 11, 2019, 15:42:19 »

Mirczko, to cebula z ubiegłego sezonu, jest raczej mała. Po zaschnięciu jednego pąka ogonek kwiatowy strasznie się wydłużył, do około 15 cm, może dlatego nie wytrzymał ciężaru.  Sad
Ja mam zdjęcia na photos.google i żadnej informacji o zakończeniu usług dla osób indywidualnych nie dostałam. Może rezygnują tylko z google +?

Pozdrawiam Ela
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #452 : Luty 11, 2019, 15:47:53 »

Mireczko/zdrówka i tak myślę    Confused  że  sama nie wiem co gorsze stan fizyczny po takim wypadku czy psychiczny.Zostawia ślad w pamięci.Problemy są jak szklanka,zwłaszcza im człowiek starszy. Gdy napełnisz wodą i  potrzymasz godzinę nic się nie dzieje ,jest lekka,można unieść. Gdy będziesz trzymał dwa dni to zrobi się ciężka nie do wytrzymania.Trzeba tak zrobić by długo nie trzymać ,co łatwe nie jest  /                                                            
       Very Happy    Piszą ,że    chyba można zrobić  kopie i nic nie zniknie.Raczej chyba własnie chodzi o konta indywidualne na plusie .Syn mi tłumaczył to co napisali     Razz ,mimo że ja mam wszystko na dysku u siebie  i wysyłam przez fotosik.  Obawiałam się o swoją skrzynkę pocztową.Do tego mam teraz dwa laptopy,dwa różne windowsy  i nowy dotykowy telefon i trafia mnie tak samo jak trzeba coś zmieniać ,mimo że funkcjonowało dobrze. Nie wyobrażam sobie by miało Cię tu nie być, bezczelnie nie zgadzam się i już.Gdzie ja będę spacerować   Mad  O nie nie nie  Sad Sad Sad Sad                                                                                     Oczywiście  w razie czego poproszę syna  o fotki.Chyba zniosę  osobiste  jajko  ,bo tyle czekałam by zobaczyć na żywo a jak na razie jest jeden pąk.Czy to sprawiedliwe   Smile Smile Smile No może zakwitnie jeszcze .Mż zostanie sam przez dwa tygodnie  Confused    Sad  Już bym chciała by był marzec i wiosna ......
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #453 : Luty 11, 2019, 16:48:08 »

Elu, no jak to rozumieć (przytaczam całego maila)

Otrzymujesz tego e-maila, ponieważ korzystasz z konta Google+ dla użytkowników indywidualnych (konta osobistego) lub zarządzasz stroną Google+.

W grudniu 2018 roku ogłosiliśmy naszą decyzję o wyłączeniu Google+ dla użytkowników indywidualnych ze względu na spadek popularności tej usługi oraz trudności związane z jej ciągłym udoskonalaniem w sposób zgodny z oczekiwaniami użytkowników. Zmiana nastąpi w kwietniu 2019 roku. W związku z tym chcielibyśmy podziękować, że korzystasz z Google+, i przekazać Ci ważne informacje, w tym instrukcje pobierania zdjęć i innych materiałów z tej usługi.

2 kwietnia wyłączymy Twoje konto Google+ i wszystkie utworzone przez Ciebie strony w tej usłudze. Tego dnia zaczniemy też usuwać zawartość z kont użytkowników indywidualnych w Google+. Zdjęcia i filmy z Google+ znajdujące się w Archiwum albumów i na stronach Google+ także zostaną usunięte. Możesz pobrać i zapisać te materiały, ale pamiętaj, by zrobić to do końca marca. Kopie zapasowe zdjęć i filmów w Zdjęciach Google nie zostaną usunięte.

Proces usuwania zawartości kont Google+ użytkowników indywidualnych, stron Google+ i Archiwum albumów potrwa kilka miesięcy, więc część materiałów może pozostawać w tym czasie dostępna. Użytkownicy indywidualni mogą mieć dostęp do niektórych obszarów swoich kont Google+ w Historii aktywności. Poza tym część ich materiałów znajdujących się w Google+ może być widoczna dla użytkowników G Suite do czasu całkowitego usunięcia osobistych kont Google+.

Od 4 lutego nie będzie już można tworzyć nowych profili, stron, społeczności ani wydarzeń w Google+.

Więcej szczegółów i aktualnych informacji dotyczących wyłączenia tej usługi znajdziesz w Najczęstszych pytaniach.

Jeśli jesteś właścicielem lub moderatorem społeczności Google+, możesz pobrać i zapisać jej dane. Na początku marca 2019 roku umożliwimy pobranie dodatkowych danych, w tym m.in. informacji o autorach poszczególnych wpisów w społeczności publicznej, treści tych wpisów oraz dodanych do nich zdjęć. Więcej informacji

Jeśli na stronach i w aplikacjach logujesz się za pomocą przycisku Logowanie przez Google+, pamiętaj, że w nadchodzących tygodniach przyciski te przestaną działać. W niektórych przypadkach może jednak zastąpić je przycisk Logowanie przez Google. We wszystkich witrynach i aplikacjach, w których dostępny jest przycisk Logowanie przez Google, nadal będzie można logować się za pomocą konta Google. Więcej informacji

Funkcja dodawania za pomocą Google+ komentarzy na stronach własnych i innych osób zostanie wycofana. W Bloggerze wyłączymy ją do 4 lutego, a na pozostałych stronach – do 7 marca. Komentarze dodane za pomocą konta Google+ zaczniemy usuwać ze wszystkich stron 2 kwietnia 2019 roku. Więcej informacji

Jeśli korzystasz z konta G Suite, usługa Google+ powinna pozostać na nim aktywna. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z administratorem G Suite. Wkrótce odświeżymy też wygląd usługi i dodamy do niej nowe funkcje. Więcej informacji

Jeśli jesteś programistą korzystającym z interfejsów API Google+ lub przycisku Logowanie przez Google+, kliknij tutaj, aby sprawdzić, co ta zmiana oznacza dla Ciebie.

W imieniu wszystkich członków zespołu Google+ dziękujemy za Twój wkład w tę usługę. Jesteśmy wdzięczni wszystkim utalentowanym artystom, animatorom społeczności i inspirującym innowatorom, którzy włożyli wiele pracy i czasu w to, by Google+ było tak wspaniałym miejscem. Bez Waszej pasji i poświęcenia to nie byłby tak wyjątkowy serwis.

Google LLC 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA

Wysłaliśmy to obowiązkowe powiadomienie, aby poinformować Cię o ważnych zmianach

No dobra, zrobię kopie zapasowe ale co z zamieszczaniem zdjęć na forum?

belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #454 : Luty 11, 2019, 19:22:33 »

Perełko Tobie również współczuję wypadku  Sad
Szepnij słówko do kogoś, aby zrobił zdjęcia, bo ja też przymierzam się do AP, ale trochę się boję, że to coś innego.

Mireczko ja mam zdjęcia na Flickr, ale on jest chyba tylko po angielsku. Szkoda by było Twojej kolekcji i tych pięknych zdjęć, gdybyśmy nie mogli zobaczyć  Sad

Muszę Wam napisać, że większość mojej kolekcji pogubiła gdzieś tabliczki z nazwami, a pąki idą, że hej! Tym oto sposobem będę mieć za każdym niespodziankę, najgorzej będzie chyba z białymi... od nowa szukanie co jest czym  Mad

Pozdrawiam,
    Beata
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #455 : Luty 11, 2019, 20:27:29 »

Mirko   CYT ''2 kwietnia 2019 r. wyłączymy Google+ dla użytkowników indywidualnych. To wyłączenie nie obejmie żadnej innej usługi Google (takiej jak Gmail, Zdjęcia Google czy Dysk Google).To mi wyskoczyło po wpisaniu w przeglądarkę google plus i jeszcze link więcej informacji.                                                                                      Beatko  dzięki , wierz mi ,jak sobie pomyślę,że mogłabym iść na pogrzeb.....szczęście ,że nie muszę się budzić z koszmaru.Realny widok  tego  rozbitego auta.Tak niewiele trzeba ......... No to czekamy na kwiaty i  na fotki.....Jest jeszcze dwa tygodnie ,to może rozkwitnie i coś zfocę .... Dziś podkręciłam kaloryfery i było ciepło jak w ulu w całym domu ........
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #456 : Luty 11, 2019, 21:05:31 »

Perełko, ale przeczytaj ten trzeci akapit, ja to tak rozumiem że jeśli nie robiłam kopii (a nie robiłam) to wszystko stracę. Ja na dysku trzymam tylko niewiele bo nie chcę zmulać komputera, mogę zgrać wszystko na pena ale to mi nie załatwia sprawy wysyłania zdjęć na forum  Confused

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #457 : Luty 11, 2019, 21:09:52 »

Pewnie trzeba zrobić te kopie tak na wszelki wypadek .Jeszcze zapytam syna dokładnie....
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #458 : Luty 11, 2019, 21:59:55 »

sorry post pod postem strona    https://plus.google.com/communities/115758385206378551362                        
                 Jedno z pytań było na temat -photo google i  google plus to dwa rodzaje kont i tu nic się chyba nie zmienia.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #459 : Luty 11, 2019, 22:23:23 »

cd    tematu To jedno z pytań i odpowiedż .                                                                                        
                    Tłumaczenie pytania /tam jest ikonka tłumacz/                                                                                                                                  
               ''Witaj, co stanie się z moimi zdjęciami w aplikacji Google Foto, gdy moje konto Google+ się zakończy 2 kwi''
Moderator                                                                                                                                                  
          '' Zdjęcia Google i Google+ to różne usługi, o ile wszystkie zdjęcia są widoczne na photos.google.com a wtedy nic nie będzie miało wpływu. Wszelkie zdjęcia przesłane bezpośrednio do Google+ zostaną usunięte.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #460 : Luty 11, 2019, 22:29:03 »

To znaczy że są bezpieczne? Ale i tak chyba zgram  Confused

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #461 : Luty 11, 2019, 22:56:38 »

Zawsze warto mieć kopie fotek tych co w chmurze,na wypadek gdyby miały bezpowrotnie zniknąć .Jak ktoś ma tego mega dużo to może być problem.Narobili paniki i jak człowiek jest sorry tęmpy w tych tematach to się martwi.Gdyby mi przyszło dokładnie powiedzieć co to jest to konkretne konto  google plus to raczej trudno.Łopatologicznie przeczytałam ze zrozumieniem co tam napisali w tych odpowiedziach i chyba można w naszym wypadku spać spokojnie.Dobrze byłoby by ,,jakaś szycha;; z większą znajomością tematu to potwierdziła.Oby nas za te dyskusje nie zbanowali .  Miruś zawsze można z pena przez fotosa po jednym doodać  ,jak ktoś ma czas  Smile  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Razz Razz Razz Razz Razz Razz
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #462 : Luty 12, 2019, 09:24:25 »

Może nie zbanują, ale faktycznie te dyskusje powinnyśmy prowadzić w dziale Pierwsze kroki na forum, w poddziale Nowy Google Photos.
Przy okazji mój dzielny zapylacz, Mont Blanc:

Kwiaty ma wyjątkowo wielkie i niesamowicie wybarwiony środek. Dobrze, dobrze, niech się stara  Wink Pytanie do osób które przechowywały pyłek, czy wystarczy woreczek strunowy, czy jakoś lepiej zabezpieczyć żeby się wilgoć nie dostała?

belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #463 : Luty 12, 2019, 09:58:58 »

Przepiękne MB. Białaski mają niezwykłą klasę  Smile, chociaż słabo je rozróżniam  Smile

Mireczko ja pyłek przechowuję zwykle w torebkach z papieru pozszywanych zszywkami, albo w opakowaniach po kremach (wyszorowanych i wyparzonych oczywiście). Obecnie mam w lodówce pyłek Papilio w papierowej torebce, będę nim lada moment zapylać, więc zobaczymy jaki będzie efekt.

Z tego co pamiętam, kilka krzyżówek z pyłku "lodówkowego" z zeszłego roku, skończyło się powodzeniem.

Pozdrawiam,
    Beata
rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #464 : Luty 12, 2019, 17:33:58 »

Mireczko życzę Tobie powrotu do zdrowia.

Mój NN różowy z Auchana dziś tak się zabarwił

Moja siewka Red Lion x Marilyn 2# wypuszcza drugi pęd (wczoraj zauważyłem)

Z kolei Pyjama Party również wypuszcza 2i pęd

Z serii niespodzianki, druga siewka Brazza x Lagoon wypuszcza czubek pędu kwiatowego. Jesienią (2tyg. po wykopaniu zauważyłem 2 larwy pobzygi na poziomie drugiej warstwy łusek od zewnątrz i cebulę oczyściłem. Z odmianowych to Dynamite wypuszcza czubek pędu kwiatowego, mam nadzieję że nie zasuszy pędu jak w tamtym roku.

Elu gratuluję rezydentki z 3 pędami.

Miereczko świetny jest Mont Blanc.

Propo pyłku, od tego sezonu przechowuję w chłodnym pomiesczeniu ok 10 st. C i wkładam do nakrętek po butelkach i przykrywam wierzch.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #465 : Luty 13, 2019, 18:16:20 »

Mirko, dużo zdrowia Ci życzę. To przerażające, jak kruche jest nasze życie i jak niewiele od nas zależy.

Domowy komputerowiec uspakaja mnie, że zdjęcia nie znikną. Spróbuję zaufać. Smile

A do mnie przyjechała córa z cebulką 'Picotee', która u niej wykwitła tak:

Za to w domu czaruje klasyk, najstarszy mój 'Red Lion' - tylko dwa kwiaty na pędzie (różne oświetlenie i próba uchwycenia nieuchwytnego, czyli genialnej czerwieni lwa)

Pozdrawiam. Jola.
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #466 : Luty 13, 2019, 20:33:46 »

Rosomak, ależ z Ciebie magik  Confused Kwitnie Ci wszystko czego się tkniesz  Smile Co Ty im robisz że nawet takie maluchy mają po dwa pąki? Dzięki za życzenia zdrowia, Tobie Jolu też  Very Happy Widać że młode pokolenie przejmuje pałeczkę, bardzo dobrze, tak trzymać  Cool

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #467 : Luty 14, 2019, 14:31:14 »

Mirko piękny .....                                                                                                                             
 R20 intrygujący ,co też zakwitnie ...                                                                                                 
  Jolu tak samo piękny jak biały, tylko jeszcze ta czerwona obwódka .......                             
                          walentynkowo   z życzeniami  bycia we dwoje mimo samotności         

Spartakus  i słońce                 

Passion vel  Ambiance                     

już niedługo                                   

rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #468 : Luty 15, 2019, 19:26:25 »

Tak w dniu dzisiejszym rozkwitł różowy nn z Auchan, który okazuje się być Susan  Very Happy

Za Susan jest nasiennik (Magic Green x Babyface zapylony 4 tygodnie temu)

Fafko bardzo ładny Picotee i Red Lion. Jeden z 3-ech Red Lion (zakupiony w Biedronce 2018 r. wypuszcza pęd kwiatowy)

Perełko zjawiskowo wygląda potęga Spartacusa ze słońcem. Ciekawy jestem czy na ostatnim zdjęciu będzie Exotic Peacock? Niebawem zobaczę u siebie za ok. 3 tyg. Passion vel Ambiance.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #469 : Luty 16, 2019, 00:56:59 »

Susan  piękna / a już myślałam że coś w typie ruda exotica,ale ja mam obsesję i wszędzie widzę ..........          R20 to był żart ......to dwa pędy dwóch różnych cebul    .....
 Tres Chic                                            
                                                    Masz rację egzotyczny paw                                          

Niech kwitną bo 24 wyjazd z domu a tak
 chciałabym jeszcze na żywo zobaczyć .Mam jeszcze nie wiadomo co pod etykietą Elvas i tak się ociąga.Kolor  na razie taki delikatny brzoskwiniowy                    

Ambians się  tłoczy                            
                                                          Spartakusowi  o dziwo  kielichy rosną i czekam kiedy pozostałe dwa uzupełnią pokrój  rośliny do stanu  zwartej całości  jak należy.Nie lubię jak zakwitają po dwa kwiaty i tylko przez moment całość wygląda tak jak trzeba. Te podniesione kielichy to też jakby wynik szukania słońca u góry ...
rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #470 : Luty 18, 2019, 17:55:23 »

Perełko bardzo ładne kwitnienia hippeastrum.

Tak dzisiaj wygląda Susan, kwiat ma 16 cm średnicy.

A oto Alfresco, który niebawem zakwitnie

Dzisiaj zauważyłem pędy u Gervase, bliźniaka lidlowego z jednej cebuli (Christmas Gift) oraz Red Liona nr 2. Z kolei Red Lion (rezydent biedronkowy 2018) wypuszcza drugi pęd kwiatowy.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #471 : Luty 18, 2019, 22:39:51 »

R 20  wzorcowa sufitowa Suzan ,ładnie sportretowana    Very Happy Very Happy Very Happy   No i stało się     Cool ja wzrokowiec spojrzałam  z zaciekawieniem na Alfresco ,u magika to nie ma dziwne   Confused Confused Confused Confused  Czekamy na resztę....
            Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy                                             
                   cudzym aparatem to ja chyba nie bardzo                                                 

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #472 : Luty 19, 2019, 10:57:33 »

Perełko, poszłaś w biało-czerwone  Smile Rosomak, klęska obfitości  Very Happy Ja nawet swoich nie mam jak obfotografować, bardzo kruchy i łatwy do zaburzenia ten mój ekosystem na parapetach  Sad Nie ma jak tego ruszyć żeby wszystko się nie posypało. A na strychu jeszcze kilkadziesiąt... Koniec z tym, połowa idzie do odstrzału.

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #473 : Luty 19, 2019, 16:57:03 »

Rosomak, gratuluję zakwitnięcia przybyszowki.  Cool

Perełko, piękne zestawienie w barwach narodowych.  Very Happy

Mirka, tak to jest z tymi naszymi parapetami - szkoda, że nie są z gumy.  Sad

Akiko:

Mambo cy Minerwa?  Confused

Celica:

Lady Jane:

Exotica:

NN zakupiona 4 lata temu u BK jako Picotee Double Na pewno nie będzie zgodna. To jej pierwsze kwitnienie, po zakupie zasuszyła pąk i więcej nawet nie próbowała kwitnąć. Szykuje się jakaś pomarańczka  Laughing

"Babcine" cebule:

Pozdrawiam Ela
rosomak20
Nowicjusz
*

« Odpowiedz #474 : Luty 19, 2019, 19:06:28 »

Elu bardzo ładne hippeastra, w szczególności wpadła mi w oko odmiana babcina o różówo-białej barwie. Widzę że wizualne Akiko jest podobny do Ice Queen. Wg mnie Elu masz Minervę.

Mireczko ja mam jeszcze kilkadziesiąt siewek prawie dwuletnich do posadzenia i ciekawy jestem ile przetrwa?

Tak się prezentuje Pyjama Party od mitiusa ,która najprawdopodobnie będzie zgodna.

A propo ciekawostki pokażę jak od 2 dni widoczny jest wzrost liści i pąka kwiatowego siewki Red Lion x Elvas
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #475 : Luty 19, 2019, 19:45:48 »

Elu, wygląda jak Gold Medal  Confused Te "łabędzie szyje". Stadko starych bije wszystkie na głowę  Very Happy Też mi się wydaje że to Minerva i że Mambo ma bardziej zaokrąglone płatki a także inną czerwień bo Minerva wpada prawie w pomarańcz. Rosomak, kolejne gratulacje, chyba wyślę swoje siewki do Ciebie na kurację  Smile O, i rymnęło się przy okazji.

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #476 : Luty 19, 2019, 20:06:06 »

Rosomak, Mireczko, dzięki za identyfikację Minerwy.  Cool Mirka, stawiasz na Gold Medal? Jestem strasznie ciekawa co się rozwinie i dlaczego cebula była oporna przed kwitnieniem aż przez 4 lata. Mam jeszcze jedną taką od BK, ale z tydzień muszę poczekać na rozwój kwiatu.  Smile
Moja Pidżama i Benito od mitiusa w ogóle nie chcą rosnąć.  Mad Mają paro centymetrowe pąki które od paru miesięcy stoją w miejscu.

Pozdrawiam Ela
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #477 : Luty 19, 2019, 20:52:48 »

Nie wiem czy pamiętasz, ale mój Benito w poprzednim sezonie zrobił to samo, chociaż zaraz po zakupie kwitł normalnie. Teraz chyba da radę, łodyga ma już 15 cm wysokości. Zajrzyj do wątku odmianowego, nie pamiętam ale chyba zamieszczałam zdjęcie Gold Medal w tej fazie to możesz porównać. Wg mnie na 90% GM, ale być może są też inne odmiany które wyglądają podobnie w tej fazie, tego nie wiem.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #478 : Luty 19, 2019, 21:11:30 »

Śliczna   Very Happy Very Happy Very Happy   ta biała rozczochrana i pomyślałam to samo co R20,ciekawe która odmiana łatwiejsza w uprawie,w dobie gdy tyle odmian podobnych a parapety malutkie/ ta laweta za oknem br br br /  czekamy  na wszystkie kielichy  ....Elu jednak te wiekowe to ula la la ,widok ......Ruda   Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy a nawet chyba     Idea               Egzotyczna na liście zapisana dawno ,dawno na czerwono zaraz  obok rudzielca ......słoneczko .......                                                                                
                  Rudzielec no właśnie ,tak mnie wnerwia i nie wiem co gorsze  Sad   ...jeden kielich     Mad  Confused   .....

Na Tres Chic nie mogę się napatrzeć                                                                                                            Elu grunt że nie zasuszają to może się namyślą ......
 Mirko Ty mi tu nie świruj z tym ograniczaniem  Confused     Cool          
     bidulko    Smile    Laughing    wiem co kompinujesz, a myślami już jesteś w ogrodzie i fizycznie nawet chyba ,widziałam wszystko  Confused      Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #479 : Luty 19, 2019, 21:19:40 »

A co widziałaś??

Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: