Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Lipiec 09, 2020, 18:24:42
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 16274 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #300 : Styczeń 20, 2019, 14:35:36 »

Basiu, piękna królowa. Pod nią to jakaś stara odmiana?

U mnie też zakwitła Dancing Queen (miała być Elvasem) ale wygląda na to, że nie rozwinie się w pełni.  Sad

Red Rival:

Pierrot ze śladami infekcji roztoczem:

Rebecca:

Dancing Queen:

Striped Amadeus:

Pozdrawiam Ela
mama
Rezydent

« Odpowiedz #301 : Styczeń 20, 2019, 15:47:28 »

Na dole zdjęcia jest wysępiony biedronkowiec nn sprzed ok. 8 lat, przekwitające kwiaty drugiego pędu.  Stara odmiana, podobna ale wg mnie piękniejsza, z dłuższymi krechami przez płatki, o większych kwiatach, innym odcieniu i z większą ilością zielonego, trafiła do mnie omyłkowo i wróciła do właścicielki. Mam od niej przybyszową  Very Happy , małą jeszcze.
 Dancing Queen to potomek mojego odmianowego  biedronkowca  zakupionego w 2010r  Smile

Barbara
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #302 : Styczeń 20, 2019, 15:58:44 »

A kamerkę w lapku  masz to zrób nagranie.Może ktoś ma tableta ,albo telefon.Mireczko  tak sugeruję .                   
                      Mój niby Elvas ma dwa pąki i może nie zasuszy ...Lepsza królowa niż nic ....                                                                                                      
                biedronkowy                                                              
                              i to nie wiadomo co ,w tamtym roku nie kwitło   Smile Smile   Very Happy Very Happy  Dwa kwiaty napędzie i drugi się wyłania                                                                                                                                                                                
dukra13
Rezydent

« Odpowiedz #303 : Styczeń 20, 2019, 18:40:45 »

Chyba w tamtym roku była superata w królowych, bo u mnie rzekoma Pasadena:

http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=44804.0

„Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy” (1Tym. 6:7).
kero
Gaduła

« Odpowiedz #304 : Styczeń 20, 2019, 18:48:46 »

Moja Tosca  Smile

Pyjama Party  Smile

i chyba Barbados ale to się okaże później  Confused

Red Pearl  Smile

Wspaniała ta Królowa  Very Happy
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #305 : Styczeń 20, 2019, 19:01:04 »

Dziewczyny gratuluję  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #306 : Styczeń 20, 2019, 19:25:33 »

Elu ratuj tego Pierrota, bo to przepiękna odmiana  Sad

Kero bardzo ciekawa jestem Twojej Red Pearl   Confused

Perełko Twojego Biedronkowca też jestem niezmiernie ciekawa  Confused

Ukłony dla wszystkich pięknych kwiatów  Very Happy Very Happy

Pozdrawiam,
    Beata
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #307 : Styczeń 20, 2019, 19:46:36 »

Jaka piękna królowa w balowej sukni    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy ......                                   
   Ślimak  Smile  jako ulubieniec to dla mnie  foto miesiąca na tym portalu  Confused Confused Confused Confused                                                       
   Kero   same rarytasy  Cool                                                                                                                         
   Kochani napiszcie czy Suzan to taki jasny czy wściekły róż.....   
mama
Rezydent

« Odpowiedz #308 : Styczeń 20, 2019, 20:01:52 »

Sezon na królowe  Very Happy

Barbara
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #309 : Styczeń 20, 2019, 20:06:17 »

Perełko, moja Susan sprzed dwóch lat  Smile

Powiedziałabym, że typowo "gaciowy"  Smile A pod światło tak:

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #310 : Styczeń 20, 2019, 20:08:02 »

perełko, jasny róż

Beatko, Pierrota ratuję, liście ma już zdrowe. ale cały czas go pryskam Agricole.

Pozdrawiam Ela
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #311 : Styczeń 20, 2019, 20:33:22 »

Gratuluję wszystkim wspaniałych kwiatów!  Confused
Tyle pięknych odmian i nowości.  Rolling Eyes

Asiu jeszcze wczoraj Twoje zdjęcia były widoczne a dziś już nie są.

Perełko dlaczego dziwi Cię ślimak?

Sprawdzałam ostatnio kwiaciarnie i sklepy ogrodnicze, ale były tylko hippeastra białe lub czerwone.

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #312 : Styczeń 20, 2019, 21:56:39 »

Ado  skojarzenie ,bo mój brat przytaszczył z Francji żywe ślimaki i jak je przyrządzał to uciekłam z domu.Nawet na torturach bym tego nie zjadła.Wolę takie  urocze widoki,a w mrówce mają takie stanowisko z mrówkami i tam widać co robią mrówki  pod ziemią.Wiem ludzie trzymają różne zwierzęta i żyjątka ,ja ślimaka uważam za nietypowego pupila.Ciekawe ile taki skorupiak żyje,a po za tym bardzo przywiązuję się do zwierząt .                                                            
  Rośnie                                                                                                                                                          
                                                                            Dzięki za fotki  Susan.Lada chwila biedronka się rozwinie to zobaczymy czy to ona ,a ostatnio   znów coś jest nie tak z rozróżnianiem kolorów u mnie.Córa śmieje się ze mnie ,jak nazywam kolory pomadek do ust .....Do Durka często zaglądam ,takie piękne fotki w małej kolekcji     Very Happy    Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy.........
ADAPAPA
Rezydent

Hippeastrum=groźny nałóg:)

« Odpowiedz #313 : Styczeń 20, 2019, 22:13:09 »

Podobno żyje kilka lat, nawet powyżej 5.
Mój też jest jadalny.  Sad A pupil jak każde inne zwierzę. Można go brać na ręce i głaskać.  Very Happy

Czy to jest hippeastrum z allegro za 8,90 zł?
Nie znam tej odmiany. Ciekawe czy to jakaś nowość?
Cebula dorodna!  Very Happy Świetnie się zapowiada.
Perełko czy na fiszce jest nazwa producenta? 

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #314 : Styczeń 20, 2019, 22:27:32 »

Krysiu tak to ten ,ciekawość mnie poniosła.                                                                                                        
Też nie wiem czy to nazwa rodzajowa czy odmiana.                                                                                                      Na fiszce Amarylis  unique     http://www.amaryllis-unique.nl/                                                                        
     Cytat  z tłumaczenia    -Amaryllis Unique to przedszkole amarylis specjalizujące się w dużym asortymencie woskowych kuleczek amarylis.Ta cebula na szczęście nie  molestowana =woskowana  Smile   Confused
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #315 : Styczeń 21, 2019, 10:20:42 »

Czy mogłybyście sprawdzić mój post nr 293 ? Czy nadal są widoczne oba zdjęcia?

Pozdrawiam. Jola.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #316 : Styczeń 21, 2019, 10:23:58 »

Jolu, ja widzę oba zdjęcia. A czy Ty widzisz moje z początku tej strony?

Pozdrawiam Ela
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #317 : Styczeń 21, 2019, 10:28:36 »

Fotki Eli u góry tej strony są  Smile zdjęcia z posta 293 również  Smile

Perełko czy obok cebuli Passion widzimy Ciebie  Confused

Pozdrawiam Asia
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #318 : Styczeń 21, 2019, 10:31:18 »

Asiu, Twoją fotkę z góry poprzedniej strony widzę, w  tym niższym poście zakaz wjazdu. Gdzie Wy widzicie nr posta?  Confused

Pozdrawiam Ela
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #319 : Styczeń 21, 2019, 10:32:46 »

Elu « Odpowiedz #318 :
Moje fotki dodane poprzednio z programu Shotwell są widoczne ale teraz z tego programu nie mogę już ich dodać do Picassa  Mad Jak bym ich nie udostępniała bezpośrednio z Picassa  po czasie widoczne są tylko dla mnie  Laughing

Pozdrawiam Asia
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #320 : Styczeń 21, 2019, 10:35:11 »

Faktycznie ....  Laughing ślepota.....  starość nie radość....  Smile

Pozdrawiam Ela
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #321 : Styczeń 21, 2019, 15:00:04 »

Elu jak sugerowałaś, fotki zrobione smartfonem, ale to już nie to co normalny cyfrak. No i w sztucznym oświetleniu kolory sprane i wyblakłe  Sad Ale przynajmniej bukiet uwieczniony.

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #322 : Styczeń 21, 2019, 15:12:45 »

Bukiet przepiękny, Mireczko. Wszystkie pędy obu Tosiek ucięłaś?

Pozdrawiam Ela
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #323 : Styczeń 21, 2019, 15:59:11 »

Mirko bardzo oryginalny bukiet z Tosc

Asiu bardzo ładny Fledermaus.

Kero wspaniałe kwitnienia Tosca, Pyjama Party ( u mnie pęd jest jeszcze w cebuli). Interesujące są również pąki Red Pearl.

Krysiu ciekawa jest Twoja Dancing Queen

Perełko tajemniczy jest Twój czerwony z białymi smugami NN, u mnie Passion dopiero nieśmiało wypuszcza liścia.

Basiu zjawiskowy jest Twój pojedynczy hipek obok Dancing Queen

Elu Twoi rezydenci są wspaniałe.

Dokonując przeglądu zauważyłem, że Alfresco będzie kwitło na 2 pędach i dodatkowo jedna z cebul przybyszowych też będzie kwitła. Z serii rezydenci mający 2 pędy: Ice Queen bedzie kwitło najprawdopodobnie na 2 pędach.

Dodatkowo widoczne są czubki pąków u Ambiance zakupionego w Kauflandzie oraz Red Lion z Biedronki (zeszłoroczny zakup). Nowy Ambiance zabarwia u mnie pąki (jest ich 4 szt.).

Mam problem z załączaniem zdjęć, gdyż pomimo poprawnie wpisanego loginu i hasła nic nie ma.

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #324 : Styczeń 21, 2019, 16:08:34 »

Elu, to są dwa pędy z jednej cebuli i jeden z drugiej, obie mają jeszcze po jednym i te zostawię choć cebule już chudziutkie. Rosomak, widać że wszystkich dotykają problemy techniczne, u mnie otwiera się Temptation, za chwilę Pamela i dwa ostatnie pędy Tosk a ja jestem pozbawiona karty pamięci w aparacie  Sad A na Tempika zawsze tak czekam  Sad "Młode Pokolenie" ma się zająć zakupem, ale teraz sesja i nie mam jej sumienia głowy zawracać, zobaczymy się dopiero w weekend. A Tempik sobie przekwitnie  Sad

asiula
Rezydent

« Odpowiedz #325 : Styczeń 21, 2019, 17:12:59 »

Rosomaku gratuluję obficie zapowiadającego się kwitnienia Alfresco  Very Happy

Striped Amadeus drugi pęd niestety zasuszył  Sad Na szczęście Terracotta Star już mi tego nie zrobi  Razz
U mnie dziś również fotki z komórki  Smile

Fledermaus

Zapowiedź  Very Happy Red Peacock

i nieopisane  Very Happy Very Happy Confused

Confused wygląda mi na Showmastera 

Mireczko przepiękny bukiecik  Very Happy

Pozdrawiam Asia
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #326 : Styczeń 21, 2019, 17:28:44 »

Elu Twoje zdjęcia wszystkie są widoczne. Złośliwy pożeracz fotek dopiera się tylko do zdjęć Asi, ale po ostatnim poście widać, że Asia go pokonała i mamy ucztę dla oczu. Smile To może jeszcze zdjęcia z poprzedniej strony by powtórzyć, bo żal, że coś fajnego nam umknęło. Cool

Te telefony to robią coraz fajniejsze zdjęcia.

Ach 'Terracotta Star'  Very Happy, a 'Fledermaus' też mi uświadamia, że jak by się nie bronić, to chciejstwo goni chciejstwo. Very Happy
Bukiecik z kwiatów 'Tosci' będzie mi się śnił po nocach. Smile

Pozdrawiam. Jola.
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #327 : Styczeń 21, 2019, 17:37:24 »

Asiu, Fledermaus wymiata, to moje kolejne chciejstwo.  Cool Gorzej, że nie widzę tej odmiany w żadnej ofercie.  Sad

Jolu, zobaczymy, czy nasz fotki nie znikną za parę dni.  Confused

Rosomk, To dopiero będzie spektakl - 2 kwitnące pędy Alfresco.  Very Happy

Mireczko teraz kartę pamięci kupisz nawet w zwykłym kiosku, może nie potrzebujesz młodzieży do tego zakupu.

Pozdrawiam Ela
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #328 : Styczeń 21, 2019, 18:13:40 »

Jolu robię zdjęcia smartfonem bo one z automatu wrzucane są do Picassy  Razz
Dorzucę duecik  Very Happy Very Happy

Pozdrawiam Asia
belalu
Aktywny
**

« Odpowiedz #329 : Styczeń 21, 2019, 18:40:40 »

Asiu, Mireczko Wasze bukiety są nie z tej planety! Asiu, jak pięknie Twój duet dobrał się kolorystycznie  Confused Very Happy

Perełko jak dobrze, że Twoja Passion ma dwa pączki, mam nadzieję, że zakwitnie czymś zachwycającym, ta odmiana mnie również kusiła, więc jeśli jeszcze będzie dostępny... to nie liczę za siebie  Smile

Pozdrawiam,
    Beata
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: