Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Czerwiec 02, 2020, 11:59:25
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15744 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #210 : Styczeń 10, 2019, 17:08:11 »

Jolu, Bolero nie ma falbanek  Smile Ale się podszyło, może Pink Surprise? Albo Lagoon, żadnej z nich nie widziałam w fazie otwierania. Cokolwiek to jest, olśniewające  Cool
Napisałam, a potem zobaczyłam co wrzuciła kero  Smile Zdaje się że trafiłyście to samo. U kero to po prostu ogród botaniczny  Very Happy A moje cholery nie chcą się budzić, chyba wpadły w hibernację. Asiulko, dziękuję; miód na serce Twoje słowa  Razz Pewnie mi się jeszcze niejedno spodoba, ale na razie czuję się spełniona a póki co wyżywam się w temacie piwoniowym (znów dziś popełniłam zamówienie w przedsprzedaży, to będzie 38 i 39 odmiana  Smile Perełko, emocji to chyba nie da się opisać, zresztą teraz są a właściwie były, większe. W obliczu faktów po prostu sobie klapnę i będę się na nią gapić  Smile Wielkie buziaki dla Ciebie i kero ( bo i Twoja na 98,5 % będzie tym samym).

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #211 : Styczeń 10, 2019, 18:09:46 »

Mirko różowa niespodzianka  Confused, czy zatoka  Confused - 'Pink Surprise', 'Lagoon' - oto jest pytanie. Oglądam w sieci zdjęcia, i to ma falbaneczki i tamto. Pierwsza chłodna magenta, druga ponoć nieco cieplejszy róż "magenta z koralowymi włóknami", jak piszą w Emaryllis.com. No i Laguna ma mieć duże kwiaty. Uchwycić odcień w te pochmurne dni to sztuka. Trzeba jeszcze chwilę poczekać aż kwiaty się w pełni rozwiną, ocenić odcień i zmierzyć je (chociaż już dziś widać, że jakoś niebotycznie wielkie to nie są). A i podobno Laguna ma kwiaty nieco wyższe niż szersze, to będzie najłatwiej zmierzyć.
Gratuluję dwojaczków Toski. Cool Smile

Pozdrawiam. Jola.
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #212 : Styczeń 10, 2019, 21:36:32 »

Jolu  chciałam napsać ,że na Lagoon mi Twoja niespodzianka nijak nie wygląda  Smile

Co prawda u mnie kwitła tylko raz ale jaszcze pamiętam jak wielkie były jej  Very Happy Very Happy Surprised
http://www.floraforum.eu/floraforum/index.php?topic=47707.0
  Confused
Patrząc na fotkę nie do końca rozwiniętego  Very Happy Lagoon Eli dochodzę do wniosku ,że jednak są całkiem podobne  Confused
  Laughing Wiem ,że nic nie wiem  Razz

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #213 : Styczeń 10, 2019, 21:57:06 »

Po dokładnym przyjrzeniu się stwierdzam że Jola i kero mają co innego. Joli najbardziej przypomina mi Rositę z Emaryllis, ale czy to możliwe, żeby ona się tu zabłąkała  Confused Chociaż, już nie takie rzeczy były kupowane w biedronce  Laughing Wstawiłabym fotkę, ale coś nie mogę skopiować, nie wiem czy wprowadzono jakieś zabezpieczenia czy to mój nowy komputer.
Znalazłam jeszcze Różową Panterę, producent Kebol, o tym producencie wspomina Emaryllis. Możliwe że wysyłają też do UE

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #214 : Styczeń 10, 2019, 22:28:01 »

No niech mi ktoś wytłumaczy ten nonsens.Różnica jakiegoś małego niuansu ,bo nawet nie odcienia koloru i nowa odmiana i bądż mądry i poszukaj sobie co to.Dodałam te nowe do rodziny różowe   ......Rosita https://www.youtube.com/watch?v=YpOchBojswc  he he he he
kero
Gaduła

« Odpowiedz #215 : Styczeń 10, 2019, 22:43:13 »

Mireczko ja się bardzo cieszę że Ty się cieszysz  Smile Po prostu spełniłyśmy swoje marzenia Laughing
Tu są moje fotki Pink Surprise i Lagoona ona też mi kwitła dawno   Confused
Pink Surprise

Lagoon

Asiula dzięki w imieniu  Very Happy i ślicznie dziękuję za rozpoznanie Mambo ja tam lubię dwukolorowe i będzie pasował do kolekcji  Smile która trochę mi się rozrosła  Confused Teraz już naprawdę muszę unikać marketów  Laughing
Perełko gratuluję nowych nabytków wyglądają bardzo obiecująco  Very Happy

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #216 : Styczeń 10, 2019, 23:20:31 »

Kero dzięki , grunt to nie zagłaskać futrzaka  na śmierć         Pink to taka żarówa i te falbanki,czerwone niteczki z gardełka .Okazuje się że one też inaczej się otwierają ...Jak unikać marketów jak tam  takie= czasem rarytasy he he he he 
kero
Gaduła

« Odpowiedz #217 : Styczeń 10, 2019, 23:30:55 »

Zgadza się rarytasy się trafiają mogę to poświadczyć  Laughing ale miejsca na parapetach też się kurczą  Confused
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #218 : Styczeń 11, 2019, 10:29:52 »

"Jak unikać hipków w marketach". Przerzućmy się na frywolitki  Laughing

asiula
Rezydent

« Odpowiedz #219 : Styczeń 11, 2019, 10:32:21 »

Dziewczyny przestrzegam Was nie popełniajcie tego błędu co Ja Smile Kiedy nie ma się zbyt wiele miejsca nie należy przesadzać z nadmiarem ,bo robi się to tak uciążliwe ,że odbiera cała frajdę z posiadania  Very Happy Very Happy  Laughing

Pod ciężarem złamał się pęd Happy Nymph  więc mam  Very Happy Very Happy w wazonie

Niestety nie wszystkie  Very Happy Very Happy są happy  Sad

Duecik Nymph  Very Happy Very Happy

Upodobania z czasem się zmieniają  Shocked Nie Przepadałam za ta odmianą  Smile ale tym kwitnieniem jestem zachwycona  Very Happy

Pozdrawiam Asia
kero
Gaduła

« Odpowiedz #220 : Styczeń 11, 2019, 11:01:11 »

Asiu przepiękne  Very Happy
Też ja teraz będę uważniej robić zakupy po długim namyśle  Confused Z drugiej strony nie wszystkie od razu chcą kwitnąć  Confused Ale rada dobra trzeba będzie pomyśleć  Confused
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #221 : Styczeń 11, 2019, 11:15:54 »

Asiu, piękne Nimfy. Very Happy Na przyszłość trzeba palikować. Smile

Mój różyk to maleństwo  średnica 13, w porywach 14 cm (jak trochę rozprostuję płatki), więc chyba odpadają poprzednie propozycje.

Jest idealnie różowy, cieniowania widoczne na zdjęciach to gra światła na jego lekko ryflowanej powierzchni, jedynie przy gardziołku ma delikatnie jaśniejsze dwie krótkie smużki w towarzystwie przyciemnionych linii.
Dziś prezentuje się tak

To są zdjęcia ładniejszego kwiatu.
Drugi ma niewielkie białe skazy i tu proszę powiedzcie, czy to wirus, roztocze, czy coś innego? Na dolnym płatku biała kreska, na prawym górnym kropka, a na górnym środkowym też niewielkie ciapki rozjaśnione.

Pozdrawiam. Jola.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #222 : Styczeń 11, 2019, 11:29:31 »

'Rosita' to może być dobry trop. Te ryflowania, kwiat nie ogromny. Tu jest zdjęcie, które do mnie przemawia (niestety nie umiem skopiować, wklejam tylko link)
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81QinkpH93L._SL1500_.jpg

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #223 : Styczeń 11, 2019, 11:43:50 »

W końcu się dojdzie co to za nieznajoma  Smile Niemniej jednak jest śliczna  Smile
Moje dzisiaj  Smile
Mambo  Smile

i rezydentka z reklamacji od Królika  Smile
Dancing Queen
mucha
Rezydent

« Odpowiedz #224 : Styczeń 11, 2019, 12:03:29 »

Podziwiam Was, że w ogóle odróżniacie te odmiany jednobarwne - zwłaszcza różowe czy białe.  Mad

Tango w pełni rozkwitu - 3 pędy , na dwóch po 4 kwiaty, na trzecim z przybyszówki 2 kwiaty.

Przybyszówka Limy ma 2 pędy po 2 kwiaty. Na razie zakwitły te z pierwszego pędu.

Pozdrawiam Ela
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #225 : Styczeń 11, 2019, 13:16:15 »

Wow Elu gratuluję tek spektakularnego  Very Happy obfitego  Very Happy kwitnienia  Cool Chyba miały dobrą "miejscówkę" . Moje cybistry dopiero na dobre poszły spać  Surprised

Tak rzadko ostatnio zagląda do mnie słoneczko ,że należało ten fakt dobrze wykorzystać  Smile Pozostałe wczorajsze fotki  Razz

Trzeci  Very Happy Striped Amadeus - jeszcze dziwniejszy niż drugi  Confused

Picotee

Optymistyczne kolorki NN i Quito  Very Happy

Nie otworzyły się  Very Happy Very Happy i już się nie otworzą  Shocked

Jedyny cybiser ,który się już obudził  Laughing

Pozdrawiam Asia
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #226 : Styczeń 11, 2019, 13:55:52 »

No i się wreszcie rozkręciło  Very Happy Ela Cybistrowa Królowa  Very Happy Gratuluję wszystkim spektakularnych kwitnień.

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #227 : Styczeń 11, 2019, 15:09:47 »

Dzięki, dziewczyny.  Very Happy

Mireczko, cybistry lubię bardzo, choć nie wszystkie w tym sezonie u mnie zakwitną.

Asiu, faktycznie dziwny ten kwiat u Striped Amadeusa. Mój ma już spory pąk, myślę, że za jakiś tydzień powinien rozkwitnąć. W tym sezonie moje hipki stały od początku września do 5 listopada u sąsiadki w szklarni, nie były podlewane. Potem wszystkim uciachałam liściory na wysokości ok 10 cm ( za radą Mireczki - dzięki  Cool) i poszły do piwnicy. Może dzięki temu cybistry tak chętnie zakwitły.  Very Happy

Następna w kolejce jest Rebecca:

Pozdrawiam Ela
kero
Gaduła

« Odpowiedz #228 : Styczeń 11, 2019, 16:01:50 »

Jaka cudna i wybarwiona  Very Happy
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #229 : Styczeń 12, 2019, 17:11:08 »

Dziewczyny przestrzegam Was nie popełniajcie tego błędu co Ja Smile Kiedy nie ma się zbyt wiele miejsca nie należy przesadzać z nadmiarem ,bo robi się to tak uciążliwe ,że odbiera cała frajdę z posiadania  Very Happy Very Happy  Laughing

Mama też przestrzegała, a człowiek musiał uczyć się na swoich błędach. Laughing
A co zrobić, gdy miejsce się kurczy w ekspresowym tempie, a człowiek zamiast się ograniczać, dostawia półki, instaluje doświetlanie, no po prostu robi wszystko, by rozciągnąć tę niszę hippeastrową na maksa. I jak się ograniczać, jak koleżanki (palcem nie pokażę które Smile) co rusz wstawiają zdjęcia cudowności takich, że mózg pracuje w trybie must have  Smile Nie da się, nie da...

Pozdrawiam. Jola.
mama
Rezydent

« Odpowiedz #230 : Styczeń 12, 2019, 17:27:14 »

A u mnie taki rezydent się prezentuje

Barbara
nusia
Aktywny
**

« Odpowiedz #231 : Styczeń 12, 2019, 18:07:04 »

Basiu przepiękny ,urocze bordowe gardełko. Very Happy
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #232 : Styczeń 12, 2019, 18:14:12 »

Basiu rezydent godnie się prezentuje i już naszykował drugi pęd - przedstawienie musi trwać. Smile

A ja wciąż rozpływam się w słodkościach różowej biedronki. Wieczorkiem intryguje jeszcze bardziej.

To zdjęcie kwiatu przed kastracją. Very Happy Zarzekam się, że już nic nie sieję, ale skoro on tak chętnie pyli, a mnie się tak podoba, to na wszelki wypadek  Wink zebrałam pyłek i obciachałam mu wszystkie pylniki z pierwszego kwiatu. Poszły do lodówki. Wicie, rozumicie  Smile tak na wszelki wypadek, bo przecież ja już nic i nigdy... żadnych siewek. Wink

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #233 : Styczeń 12, 2019, 18:37:10 »

Gratuluję przepięknych kwitnień  Very Happy
Moje dzisiaj zbiorówka  Smile

Mambo

mama
Rezydent

« Odpowiedz #234 : Styczeń 12, 2019, 19:35:23 »

Nusia
Bardzo podobny do tego od Ciebie lecz nie tak piękny. Przybyszową od Twojego mam  Very Happy
Spodziewałam się, że będzie kwitło moje rodowe vittatum. Mam opisaną tylko część doniczek i na dodatek z pomyłkami  Mad
Fafka
To jest piękny róż. Chociaż też mówię, że nigdy, zajrzałam do pobliskiej biedronki. Tylko dwa czerwone były. Ciekawe ale raczej w złym stanie.
Kero
Zbiorówka imponująca i rozwojowa  Very Happy

Barbara
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #235 : Styczeń 13, 2019, 10:52:17 »

Elu Very Happy wzdycham do  Very Happy Rebeki  Very Happy Może kiedyś  Confused jak już mi roztocza wszystkie inne cebule zjedzą  Mad

Kero piękny spektakl  Very Happy Very Happy Very Happy , a to dopiero początek  Very Happy

Pozdrawiam Asia
kero
Gaduła

« Odpowiedz #236 : Styczeń 13, 2019, 10:56:53 »

Dzięki w imieniu  Very Happy
Tak powoli się rozkręcają  Smile Te roztocza to jakaś plaga  Confused Naprawdę nie ma na nie skutecznego środka ?
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #237 : Styczeń 13, 2019, 12:43:36 »

Są środki, dość drogie i skuteczne, ale teraz nie pora na opryski, chyba że ma się ogrzewany garaż albo strych. One są jednak szkodliwe. Kero dla Ciebie, z pozdrowieniami  Smile

"Zielonego futerka" jak mówi perełka, brak, ale najważniejsze że zgodna. Jutro już pokaże całą buźkę  Smile
A to "perełkowa", fajnie że nie kwitną razem, spektakl mi się przedłuży  Razz

A z rezydentów; Temptation:

Cały czas na północnym parapecie bo na południowym siewki się rozpychają, a jaka nóżka  Smile Za to pąk niewielki, możliwe że będzie niewiele kwiatów. Z rezydentów także Floris Hekker:

Pamelka:

I sądząc ze wszystkich znaków na niebie i na ziemi Dynamite, czyli niedoszły Red Lion od BK sprzed kilku sezonów:

Lady Jane duży już pąk oberwałam, uznałam że cebulka jest zbyt mała. Jak się tego lata nie odbuduje, to na szczęście mam potomstwo.

kero
Gaduła

« Odpowiedz #238 : Styczeń 13, 2019, 13:02:34 »

Gratulacje Mireczko  Smile  Very Happy  Very Happy Jest wspaniała  Smile Tak się cieszę że jest zgodna  Laughing  Smile
Rezydenci także są bardzo obiecujący  Very Happy
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #239 : Styczeń 13, 2019, 13:19:00 »

Gratuluję wszystkim pięknych kwitnień obecnych i nadchodzących  Very Happy Będzie się działo  Very Happy
A u mnie tradycyjnie- stara odmiana- pięknie pachnąca Smile

Pozdrawiam,
Renata
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: