Strona glwna, home, start Forum dyskusyjne, fora, dyskusja Rncyklopedia, flora, rosliny, florapedia Galeria zdjec, foto, zdjecia, fotoflora Pielegncja roslin, piecza, hodowla, rozmnazanie Wyposazenie, sprzet, akcesoria, narzedzia Zasady, regulsminy, formalnosci, prywatnosc Kontakt z nami, adresy, telefony

Forum Ogrodnicze FloraForum.eu
Maj 27, 2020, 09:52:53
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Informujemy, iż na Facebooku została utworzona grupa o nazwie floraforum , która umożliwi nam szybką komunikację.  Grupa ma status „tajna” i ma przede wszystkim zrzeszać członków tego Forum. Każdą osobę chętną do uczestnictwa prosimy o podawanie namiarów na siebie w specjalnie utworzonym temacie  najlepiej poprzez wrzucenie linku do swojego profilu. Ważne merytorycznie tematy roślinne i Wasze cenne spostrzeżenia w tym zakresie nadal miło będziemy widzieć na forum, które pozostaje dla nas wartościowym i długoterminowym źródłem informacji. Żeby ułatwić wrzucanie zdjęć z fb bezpośrednio na forum (z pominięciem hostingów) podajemy instrukcję.
Do zobaczenia na grupie.

Administracja
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hippeastrum/amarylis sezon 2018/2019  (Przeczytany 15641 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #90 : Grudzień 11, 2018, 21:33:52 »

Jutro się udam na przeszpiegi może coś będzie  Cool
mimbla
Rezydent

Dobrego dnia :)

« Odpowiedz #91 : Grudzień 12, 2018, 11:58:15 »

Ja będę dopiero 20-go bo mam comiesięczną wizytę w klinice w Bydgoszczy i po drodze mijam Castoramę. No ale to chyba nie jest coś na co się ludzie masowo rzucają poza sezonem, to może na mnie poczeka  Smile
Sprawdziłam  hipki na strychu, wszystkie po kolei znosiłam na dół i przy dobrym oświetleniu bardzo dokładnie zbadałam "każden jeden". Jeszcze tylko Vera i Mont Blanc miały ślady zgnilizny, ale niewielkie. Wycięłam co trzeba i teraz stoją przy kaloryferze. Pozostałe suche i czyste, a nawet szykują się dwa kolejne pączki ale jeszcze zostawiłam je w chłodzie bo mam teraz pięć zapąkowanych i to wystarczy. A Benito i Double King szykują dzieciaczki  Very Happy

perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #92 : Grudzień 12, 2018, 12:13:43 »

W biedronce tylko gruniki ,może będą jeszcze przed świętami. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
bukiecik  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #93 : Grudzień 12, 2018, 12:51:00 »

Śliczny, chyba Blushing Bride?

kero
Gaduła

« Odpowiedz #94 : Grudzień 12, 2018, 14:35:56 »

W mojej biedronie były w pudełkach tekturowych 3 kolory różowy, czerwony i czerwony z białym środkiem. Zajrzałam do trzech pudełek i zrezygnowałam niby każda cebula miała po pączku ale jeden był przysuszony inny porażony czerwonym grzybem nic nie wzięłam. Wolę jak cebule są w folii wtedy bez problemu można je obejrzeć  Confused
Perełko śliczny  Smile
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #95 : Grudzień 12, 2018, 16:42:54 »

Dziewczyny     dziękuję.    Wogóle to coś dziwnego.Jak córka kupowała w kaufie  to było multum doniczek z zaawansowanymi pączkami.Liczyłam na to że spokojnie poczekam ,aż pokażą kolor i zobaczę co to ,to jeszcze coś dokupię   Confused ,a tu zonk. Trzeciego  dnia doniczki znikły i nie wiem co było w puli   Confused. Teraz są storczyki dendrobium do koloru do wyboru,ale drogie i stoją i nie znikają.
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #96 : Grudzień 13, 2018, 18:40:41 »

Tegoroczne kwitnienie H. striatum

Pozdrawiam,
Renata
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #97 : Grudzień 14, 2018, 21:29:39 »

Perełko, Reniu śliczności, każdy w swojej kategorii - mistrzostwo świata  Smile

Byłam w B. - zero hippeastrów, same poisencje i jakieś choinkowate.

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #98 : Grudzień 15, 2018, 19:17:16 »

Doda07 przepiękne kwitnienie  Very Happy
Moje dzisiaj już się nie mogę doczekać
La Paz  Smile

Nowy  Smile
asiula
Rezydent

« Odpowiedz #99 : Grudzień 18, 2018, 10:58:19 »

Gratuluję wspaniałych kwiatów a w szczególności powtarzających kwitnienie rezydentów  Very Happy Very Happy

Ja swoje cebule zaniedbałam zrażona dręczącymi je chorobami  Mad One jednak dzielnie walczą  Surprised Pojawia się coraz więcej nowych pędów  Very Happy u niektórych nawet po dwa  Surprised

Niestety mam też i takie "kwiatki"  Mad

--------------------------------------------------
Pozdrawiam Asia
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #100 : Grudzień 18, 2018, 12:17:01 »

Asiulko, brakowało tu Ciebie  Smile Nie poddawaj się i walcz, z czasem przezwyciężysz choróbsko. Ja swoje nowe wciąż tnę i tnę i chociaż roztocza już nie widać, to to co po sobie zostawił, masakra. Ale cebule mają niesamowitą siłę przetrwania, jak będzie więcej słońca i dzień dłuższy, zaczną sobie lepiej radzić.

mucha
Rezydent

« Odpowiedz #101 : Grudzień 18, 2018, 14:19:32 »

Gratuluję wszystkim pięknych kwitnień i zapowiedzi. Moje hipki w większości jeszcze śpią, choć parę pąków już się pokazało. Jak na razie rekordy bije rezydent Tango - 3 pędy kwiatowe, z tego jeden od przybyszówki.  Very Happy

Doniczka pęka mu w szwach, ale boję się teraz przesadzać.

Asiu, u mnie też jest trochę cebul z objawami roztocza, na szczęście nie za wiele. Myślę, że pomógł Agricole, który to preparat stosowałam w ubiegłym sezonie.

Pozdrawiam Ela
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #102 : Grudzień 18, 2018, 15:38:33 »

A co sądzicie o Pasadenie u BK przedsprzedaź,  wysyłka w marcu 1000 sztuk ........
kero
Gaduła

« Odpowiedz #103 : Grudzień 18, 2018, 17:29:41 »

Ja się już poddałam i nie będę jej kupować w nadziei że trafię  Confused w zamian mam dwie odmiany maksymalnie podobne do Pasadeny i wystarczy  Smile Co prawda okaże się dopiero jak zakwitną czy są podobne  Confused
mama
Rezydent

« Odpowiedz #104 : Grudzień 18, 2018, 17:37:43 »

W Kaufland widziałam dzisiaj  hippeastra w doniczkach, z 2-3 pędami kwiatowymi. Kształt niektórych wskazuje na odmiany podwójne. Cena - 14,99. Na foliach obrazki kwiatów czerwonych, striped i białych. Stanu cebul nie sprawdzałam.

Barbara
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #105 : Grudzień 18, 2018, 17:55:52 »

Asiula, a próbowałaś w tym sezonie z wygrzewaniem cebul w temp.>40 st.C?
Ja pierwsze, które wybudzam, tak potraktowałam, na razie dobrze wyglądają.

Pozdrawiam. Jola.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #106 : Grudzień 18, 2018, 19:48:39 »

Gratuluję Elu, że Twój rezydent będzie kwitł na 2 pędach, a w dodatku przybyszówka będzie kwitła. Chciałbym żeby przybyszówki z Alfresco też mogły zakwitnąć mają ponad 10 cm obwodu.

Perełko chcę się spytać jak rośnie Pyjama Party?

Asiu szkoda że Twoje rarytasy zostały zaatakowane przez roztocza

Przyniosłem do domu Ballerinę, gduż najprawdopodonbie będzie kwitła i wypuszcza  zawiązki liście. Myślałem, że ta odmiana została zaatakowana przez pobzygę, gdyż liście same zżółkły na działce.

Tak wyglądało w zeszłym tygodniu Babyface z 4ego pędu. Pęd był najwyższy, kwiaty były najbardziej wykształcone. W sumie było 25 kwiatów na 4 pędach

Od zeszłego tygodnia podlewam hippeastra ciepłą wodą ok. 40 st. Celsjusza. Magic Green wypuścił 7 liści z czego największe mają ok. 20 cm i widoczny jest pąk kwiatowy ok. 3cm. Ambiance po pierwszym podlaniu ciepłą wodą ma widoczny w gląb cebuli pąk kwiatowy. A Barbados wypuścił narazie 5 liści i oczekuję pędu kwiatowego. Przy okazji wstąpię do Kauflanda.
perełka
Gaduła

żyj i pozwól żyć innym

« Odpowiedz #107 : Grudzień 18, 2018, 21:22:59 »

Pyjama Party na dwa pędy postanowiła zakwitnąć ,czy zgodna   Confused.Trzeba by  poszperać i porównać w fazie pąka.Zobaczymy.Też podlewałam ciepławą wodą i nowe nabytki  ruszyły   Kochani te kwiaty to czasem trudna i wymagająca miłość jest,kibicuję by była udana.Pąki napawają optymizmem.                                                                To nabytek dla Mireczki                                                                                                                                                   ,czyli dla wtajemniczonych  druga szansa oby nie misja stracona .........Sobie kupiłam Peacoka na pocieszenie.   A to tak świątecznie wariacje artystyczne                                  
           Wybaczcie ,ale rozkminiam nowy sprzęt, system okno 10 i efekty widać jak mi to wychodzi makabra....
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #108 : Grudzień 18, 2018, 22:05:53 »

Całe popołudnie produkowałam pierniczki, teraz zajrzałam, a tu się dzieje że ho, ho  Very Happy Wreszcie się sezon rozkręca (tylko jaki??). Elu, piękne zapowiedzi  Smile Perełko gdybyś trafiła Pasadenę, to byłoby jak potwierdzenie że Yeti jednak istnieje  Smile Życzę Ci tego  Cool Serdecznie Ci dziękuję za to zapąkowane cudo, doniczka już gotowa a ziemia się grzeje (bo ją przytargałam z garażu). Kero ale gdyby się okazało, że Królik jednak stanął na wysokości zadania...  Mr. Green Basiu, do Kauflanda mam daleko, możesz kusić  Smile Jolu, gdybym się nie bała że je ugotuję to też bym swoje trochę podgrzała, profilaktycznie. Bo najłatwiej to zrobić teraz gdy są w stanie bezlistnym. Rosomak, kolor Babyface piękny, taki "mój", gdyby miał 20 cm średnicy byłby idealny (oczywiście dla mnie).

mama
Rezydent

« Odpowiedz #109 : Grudzień 19, 2018, 14:12:28 »

do Kauflanda mam daleko, możesz kusić  Smile
Ja tam byłam a nie kupiłam bo moje domowe cebulki zapowiadają kwitnienia. Ale może ktoś potrzebuje  Very Happy

Barbara
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #110 : Grudzień 19, 2018, 17:34:53 »

Stara odmiana pomarańczowa o dużych kwiatach. Pęd ok. 1 metra, drugi niewiele mniejszy ;:oj

Vittatum/klon vittatum

Stara odmiana czerwona

Pozdrawiam,
Renata
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #111 : Grudzień 19, 2018, 19:36:25 »

Reniu, ależ się u Ciebie sypie  Very Happy Wszystkie piękne, ale pierwsza fantastyczna.

mama
Rezydent

« Odpowiedz #112 : Grudzień 19, 2018, 19:43:54 »

Doda, ile klonów vittatum masz?
Stare odmiany urocze  Very Happy

Barbara
doda07
Gaduła

« Odpowiedz #113 : Grudzień 19, 2018, 19:51:20 »

Dziękuję za miłe słowa  Very Happy
Basiu, szczerze mówiąc nie wiem Smile "Czyste" vittatum- na pewno 2 cebule, resztę muszę policzyć Smile

Pozdrawiam,
Renata
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #114 : Grudzień 19, 2018, 20:12:17 »

Renia jak zwykle trzyma poziom. Cool Smile

Widziałam dziś w Biedronce te kartony z hippeastrami, wetknięte gdzieś za poisencjami. Co ja się namęczyłam, żeby to wyciągnąć. Matko, jak to zapakowane. Very Happy  Jeden taki rozebrałam, żeby zajrzeć do środka: bladziutki pączek i kawałek prawie białego listka (tym to dopiero brakuje światła). Nie wypadało jednak dokopywać się do reszty i w sumie pomyślałam, że za te pieniądze, to nie warto. Grosz dołożyć i można coś wyczaić na All. W końcu taka sama loteria. Smile

Pozdrawiam. Jola.
Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #115 : Grudzień 20, 2018, 20:42:57 »

A dzisiaj w Biedrze wystawili kilka dużych doniczek, wypełnionych do ścianek ogromniastymi cebulami z dwoma pąkami. Cena 14,99 zł Doniczki w osłonce tekturowej z wizerunkiem kwiatu i opisem. Nazwy handlowe nie odmianowe, tradycyjnie wskazujące na czerwień, róż i czerwień z bielą. Pąki tego ostatniego nawet mnie zaintrygowały, miały poprzeczny czerwony pasek na zielonkawym tle (myślę, że to kwestia okresowych niedoborów światła). Byłam dzielna, nie kupiłam. Laughing A teraz coś jakby żałuję tego bohaterstwa. Może rano tam wrócę... Confused Och, ale mam dylemat. Smile

Pozdrawiam. Jola.
kero
Gaduła

« Odpowiedz #116 : Grudzień 20, 2018, 22:05:53 »

Dzisiaj widziałam w swojej biedronie te kartony z cebulami wciśnięte w jakieś pudło, poprzyciskane choinkami tak mi się ich szkoda zrobiło bo na oko nic ich nie ubyło  Sad  Też nie kupiłam  Confused
mimbla
Rezydent

« Odpowiedz #117 : Grudzień 21, 2018, 13:00:45 »

U mnie pastelowy i delikatny Blossom Peacock:

Myślałam że płatek mu gnije, a to ułożyły się tak pylniki:

Kolejna będzie chyba Lady Jane:

A potem Luna która już chyba kończy działalność, cebulka jest coraz mniejsza i kwiaty też:

Wyciągane z zapaści nowo zakupione chyba doszły do siebie ale na razie kwiatów nie widać, Barbados:

Zasypany cynamonem Gervase:

Dwie z rezydentek które jako jedyne miały objawy zgnilizny już są ok, ale na razie tylko Mont Blanc ma pąk:

Vera "się miga" ale przynajmniej już zdrowa:

Chyba znowu dzieciaczka szykuje  Smile Temptation nieco podrósł; było tak:

A jest tak:

Fafka
Aktywny
**

« Odpowiedz #118 : Grudzień 21, 2018, 13:10:15 »

Mirko, dzieje się u Ciebie aż miło. W dobre rączki trafiły cebule.  Smile 'Blossom Peacock' taki śliczny, że chyba przyćmi swoją urodą choinkę. Razz Może 'Lunie' wyciąć pęd kwiatowy i dać do wazonu, żeby się nie wysilała?
Na innym forum napisano, że cebule hippeastrum mogą dożyć nawet 75 lat! Very Happy Chociaż to raczej nie dotyczy nowoczesnych hybrydowych odmian, które są delikatniejsze od "babcinych" pewniaków. Cool

Pozdrawiam. Jola.
rosomak20
Aktywny
**

« Odpowiedz #119 : Grudzień 21, 2018, 20:55:04 »

Reniu gratuluję kwitnących starych odmian

Mirko widzę, że wyleczyłaś cebule z zgnilizny i roztoczy; fajny jest Blossom Peacock.

Tak wyglądają cebule z cebulekwiatowe.pl. Z lewej Ambiance, u którego wychyla się czubek pędu, po środku Magic Green oraz Barbados (bez pąka kwiatowego). Myślałem, że okrywa Magic Green będzie dłuższa.

U mnie w Biedronce (w 2óch) i w Kauflandzie nie było hippeastrum. Natomiast wyciągnąłem cebule Nymph i Exotic Star, gdyż wypuszczają w głąb cebuli czubek pędu kwiatowego. Mój Exotic Star jest cebulą przybyszową, która pozostała po roślinie matecznej (spontanicznie w czasie uprawy zgniła) z Lidla (zakupiony w 2014 r.). Ma 4 lata i będzie to pierwsze kwitnienie.
Strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: